Recommended Posts

12 ώρες πρίν, Caory είπε:

Καλημέρα. Έχει πέσει κάποια ,ιδίως εσείς που κάνετε φκ,σε ανωαρικτικό κύκλο;Το έχετε παρακολουθήσει;

Just now, Clouds said:

Καλημέρα. Έχει πέσει κάποια ,ιδίως εσείς που κάνετε φκ,σε ανωαρικτικό κύκλο;Το έχετε παρακολουθήσει;

Καλημέρα ναι εμένα μου είχε τύχει, όχι τώρα στην εξωσωματική με φυσικούς αλλά σε προσπάθεια που κάναμε μόνοι μας. Το παρακολουθούσα με τεστ ωορρηξίας αυτά που δείχνουν και τα οιστρογόνα, τελικά πήγα να με δει και σε υπέρηχο γτ είχε φτάσει 20η μέρα και τίποτα και δεν είδαμε τίποτα στον υπέρηχο ούτε ωοθηλάκιο ούτε σπασμένο. Άργησα λίγο να αδιαθετήσω εκείνο το μήνα 35 μέρες νομίζω. Μετά επανήλθε.

Ο γιατρός μου είχε πει τυχαίνει καμιά φορά - τότε δεν ήξερα ακόμα τι θέμα είχα, λύσσαξα μετά έψαξα μόνη μου κι έκανα τις ορμόνες αμη κλπ που πριν δεν ήξερα καν τι είναι και είδα τα χαίρια μου χαχα

Διαφημίσεις

Just now, olpapa είπε:

Καλημέρα ναι εμένα μου είχε τύχει, όχι τώρα στην εξωσωματική με φυσικούς αλλά σε προσπάθεια που κάναμε μόνοι μας. Το παρακολουθούσα με τεστ ωορρηξίας αυτά που δείχνουν και τα οιστρογόνα, τελικά πήγα να με δει και σε υπέρηχο γτ είχε φτάσει 20η μέρα και τίποτα και δεν είδαμε τίποτα στον υπέρηχο ούτε ωοθηλάκιο ούτε σπασμένο. Άργησα λίγο να αδιαθετήσω εκείνο το μήνα 35 μέρες νομίζω. Μετά επανήλθε.

Ο γιατρός μου είχε πει τυχαίνει καμιά φορά - τότε δεν ήξερα ακόμα τι θέμα είχα, λύσσαξα μετά έψαξα μόνη μου κι έκανα τις ορμόνες αμη κλπ που πριν δεν ήξερα καν τι είναι και είδα τα χαίρια μου χαχα

Είχαα το Σάββατο ήταν ένα μικρό 10 χιλ.και χθες δεν έδειχνε τίποτα! 

Έτσι μου πε και .ένα ότι τυχαίνει. Το θέμα είναι να μην τυχαίνει κάθε τρεις και λίγο γιατί άντε να τα μαζέψεις μετά!

Just now, Clouds said:

Είχαα το Σάββατο ήταν ένα μικρό 10 χιλ.και χθες δεν έδειχνε τίποτα! 

Έτσι μου πε και .ένα ότι τυχαίνει. Το θέμα είναι να μην τυχαίνει κάθε τρεις και λίγο!

Ναι δε πιστεύω να ναι συχνό. Εμένα μου έτυχε πέρισυ Μάιο, μεσολάβησε η παλίνδρομη κι αμέσως μετά ένα κυστικό που ήταν δικαιολογημένο απ τη διαταραχή των ορμονών λόγω της εγκυμοσύνης και μετά άλλο ένα κυστικό τώρα το Μάρτη. Τους υπόλοιπους μήνες κανονικά

• Μου αρέσει 1

Just now, olpapa είπε:

Ναι δε πιστεύω να ναι συχνό. Εμένα μου έτυχε πέρισυ Μάιο, μεσολάβησε η παλίνδρομη κι αμέσως μετά ένα κυστικό που ήταν δικαιολογημένο απ τη διαταραχή των ορμονών λόγω της εγκυμοσύνης και μετά άλλο ένα κυστικό τώρα το Μάρτη. Τους υπόλοιπους μήνες κανονικά

Σε αγαπώ! ;)

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια επειδή σας Διαβάζω να πω κι εγώ ότι Θεσσαλονίκη στο fivi έκανα 14/05 ωοληψια χωρίς μέθη και ζήτησαν το τεστ covid.  Μάλιστα ο γιατρός μου είπε ότι σε αυτές που κάνουν διέγερση το ζητούν 1 φορά στην αρχή της διέγερσης και 1 φορά στην ωοληψια.  Εγω επειδή είμαι σε φυσικό κυκλο το έκανα μόνο γ για την ωοληψια. Clouds δυστυχώς όλα υπάρχουν στους φυσικούς κύκλους.  Ανωορρηκτικος,  διπλή ωορρηξία,  κυστικο ωοθηλακιο με το που ξεκινάς, το κλασικό κ συνηθισμένο να σκάσει και να μη το προλάβεις.... πολλά! Υπομονή θέλει και τύχη. 

• Μου αρέσει 2

13 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Μια θες γλυκιά μου! Κι εγω δυο εβαλα ου ηταν υγιείς. Κάνε προεμφυτευτικο στο λέω μεσα απο την καρδια μου , δεν αρκεί να μείνεις εγκυος, σημασία εχει να ειναι καλα και το μωράκι.

Πόσα πολλά σύνδρομα μπορούν να διαγνωστούν με τον προεμφυτευτικό άραγε; 

ugAHp3.png

jfV0p3.png

πρίν από 58 λεπτά , Renula είπε:

Απλά για ενημέρωση..
" Όπως επισημαίνει ο πρόεδρος της Πανελλήνιας Ένωσης Ιδιωτικών Κλινικών (ΠΕΙΚ) κ. Γρηγόρης Σαραφιανός, στην εγκύκλιο του Γενικού Γραμματέα του Υπουργείου Υγείας που εκδόθηκε στις 11 Μαΐου, αναφέρεται ότι τα τεστ γίνονται μόνο σε ασθενείς που χρειάζονται ολική νάρκωση, καθώς και σε ασθενείς που για πρώτη φορά κάνουν χημειοθεραπεία. Για άλλα χειρουργεία, καθώς και εγχύσεις φαρμάκων για ρευματοπαθείς, δεν χρειάζονται τεστ για covid-19 με βάση τα οριζόμενα στην εγκύκλιο. "

Τοτε για ποιο λογο να το κανουμε πριν την ωοληψια; Με μεθη γινεται η ωοληψια. Συμφωνα με το παραπανω δεν ειναι υποχρεωτικο.

Καλησπέρα κοριτσια. Τους τελευταίους μήνες που παρακολουθώ την ωορρηξία μου υπερηχογραφικά έχω παρατηρήσει ότι κάθε μήνα σχεδόν κάνω διπλή ωορρηξία! Γιατί συμβαίνει αυτό ; Στο παρελθόν όταν έκανα υπέρηχο και τεστ Παπ πάντα ένα αυγουλάκια βλεπαμε. Να σημειώσω ότι δεν έχουμε στην οικογένεια μας δίδυμα. Μπορεί να συμβαίνει αυτό λόγω χαμηλής ΑΜΗ  1.6 ;;;

Just now, Anna Ts είπε:

Καλησπέρα κοριτσια. Τους τελευταίους μήνες που παρακολουθώ την ωορρηξία μου υπερηχογραφικά έχω παρατηρήσει ότι κάθε μήνα σχεδόν κάνω διπλή ωορρηξία! Γιατί συμβαίνει αυτό ; Στο παρελθόν όταν έκανα υπέρηχο και τεστ Παπ πάντα ένα αυγουλάκια βλεπαμε. Να σημειώσω ότι δεν έχουμε στην οικογένεια μας δίδυμα. Μπορεί να συμβαίνει αυτό λόγω χαμηλής ΑΜΗ  1.6 ;;;

Καλημερα!Η Διπλη ωορρηξια ειναι συνηθισμενη  σε γυναικες μεγαλης ηλικιας με χαμηλα ωοθηκικα αποθεματα..Σαν τελευταια προσπαθεια του οργανισμου για τεκνοποιηση..Δεν ειναι παντα καλο το δευτερο ωαριο..Γινεται η μια ωορρηξια και μετα η αλλη

Διαφημίσεις

Just now, anoulious είπε:

Καλημερα!Η Διπλη ωορρηξια ειναι συνηθισμενη  σε γυναικες μεγαλης ηλικιας με χαμηλα ωοθηκικα αποθεματα..Σαν τελευταια προσπαθεια του οργανισμου για τεκνοποιηση..Δεν ειναι παντα καλο το δευτερο ωαριο..Γινεται η μια ωορρηξια και μετα η αλλη

Μάλιστα καταλαβα.. ευχαριστώ.

Just now, Anna Ts είπε:

Μάλιστα καταλαβα.. ευχαριστώ.

Και εγώ το τελευταιο χρόνο κανω διπλή ωορρξια οχι καθε μηνα ομως. Αλλά είναι αυτό που σου ειπε η @anoulious.

xuBjp3.png

Just now, anoulious said:

Αχ μπηξε κ αλλο το μαχαιρι!

Just now, nadiaki165 είπε:

Και εγώ το τελευταιο χρόνο κανω διπλή ωορρξια οχι καθε μηνα ομως. Αλλά είναι αυτό που σου ειπε η @anoulious.

Με στεναχωρεί όλο αυτό που μου συμβαίνει γιατί είμαι 31 δεν είμαι μεγάλη. Έχω Αμη 1.6 και fsh 5.8 . Αχ ούτε την πρώτη μου εξωσωματική δεν έχω κάνει ακόμη..και ήδη κουράστηκα ψυχολογικά να ακούω χαμηλή αμη, ΠΩΑ , βιολογική ηλικία μεγαλυτερης γυναίκας κτλ. Πραγματικά θέλω τόσο πολύ να τελειώσει όλο αυτό συντομα και να μην ξανασχοληθω ποτέ ξανά με όλα αυτά !

Just now, nadiaki165 είπε:

Πώς καταλαβαίνετε την διπλή ωορριξία; Αν πάρει το ωάριο στην ωοληψία ο γιατρός πχ 12 μέρα ,.μετα ξαναπάτε να σας δει μέσα στον ίδιο κύκλο; 

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα