Recommended Posts

πρίν από 28 λεπτά , Καντι είπε:

Σωστό κι αυτο! Και τωρα που το λες δεν ξερω αν θα προτεινε και βιοψία όρχεων.

Παντως εγω που τις εκανα και τις δυο η διαδικασία ηταν ακριβως η ίδια, οπως και το χαρτί της διάγνωσης που αυτο κρατάνε απο την επιτροπή. Η διαφορα ηταν οι φωτογραφίες που ηταν πολυ πιο ευκρινείς και το μηχάνημα που φαινόταν ολοκαίνουργιο. Το ίδιο σκιαγραφικο πήρα και μου έβαλαν.

Α κορίτσι την εχεις κανει κι εσυ την βόλτα σου στην αγορά!!! Βιβλία ειμαστε για να γράψουμε!

Πρότεινε κ βιοψία όρχεων κ την κάναμε κ αποτελέσματα μηδέν!! Αν κ εμείς δεν θέλαμε να την κάνουμε γιατί ήμασταν σίγουροι για το αποτέλεσμα ( είχε ο σύζυγος καρκίνο όρχεων - αφαιρέσαμε τον όρχη κ ο άλλος έχει κιρσοκήλη+ χημειοθεραπεία κ ακτινοβολία)εκείνος είπε πως αξίζει να προσπαθήσουμε 

Just now, anoulious είπε:

Πάντως νομίζω εσείς που είστε από Αθήνα είναι τελείως διαφορετικό το δέσιμο και η ενασχόληση του μαζί σας. Εγώ τον  βλέπω μόνο ωοληψιες, εμβρυομεταφορες. Που λόγω αποστάσης περιόρισαμε όσο μπορούσαμε τις πάρα πολλές ωοληψιες. Ούτε πλυσεις, επεμβάσεις, prp.. Αυτά τα έκανα με το γυναικολόγο μου.  Θεωρώ ότι δεν έχει ασχοληθεί  ακόμη μαζί μου ιδιαίτερα. Ακόμη και κάτι μικρό λεπτομέρειες πχ για να μη χαθεί το ωάριο δεν μπορούσα να τον βρω να το συζητήσω. Δεν μου έχει κάνει ούτε έναν υπερηχο πέρα από το πρώτο ραντεβού και στις ωοληψιες, εμβρυομεταφορες.. 

Δίκιο εχεις και το αντιλαμβάνομαι εχω ποσα χρόνια που τον βλέπω δυο φορές την εβδομαδα, προφανώς ειναι αλλη η σχέση. Ασε που θελει να μας ξεφορτωθεί κιόλας!

Just now, Giko08 είπε:

Πρότεινε κ βιοψία όρχεων κ την κάναμε κ αποτελέσματα μηδέν!! Αν κ εμείς δεν θέλαμε να την κάνουμε γιατί ήμασταν σίγουροι για το αποτέλεσμα ( είχε ο σύζυγος καρκίνο όρχεων - αφαιρέσαμε τον όρχη κ ο άλλος έχει κιρσοκήλη+ χημειοθεραπεία κ ακτινοβολία)εκείνος είπε πως αξίζει να προσπαθήσουμε 

Κι εγω πιστεύω οτι άξιζε να προσπαθήσετε. Μην το βλέπεις σαν χάσιμο χρόνου.

wRSzp2.pngHbp3p3.png

Διαφημίσεις

Just now, Υβόννη είπε:

Στην αρχη οταν μας ειπαν οτι εχει θεμα το σπερμα ημουν στη δουλεια και λιποθυμησα...Επι λεξει ειπε ο Γερμανος "δεν θα μεινετε ποτε εγκυος" και με νευρα γιατι δεν καταλαβαινα τα Γερμανικα καλα...Τοσο γλυκουλης...Μετα το παιρνεις και λιγο στο χιουμορ για να μην τρελαθεις! Πλεον γελαμε και λεμε ποτε ξανα προφυλακτικο!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Και εμένα ανοσολογος μου είπε ότι  ο, τι και να κάνουμε δεν θα κάνουμε ποτέ παιδί και δεν μπορεί να σας βοηθήσει κανένας. Άρχισα και έκλαιγα και έφυγα τρέχοντας. Και την έβλεπα για πολύ καιρό στον ύπνο μου με μεγάλο μαύρο καπέλο,μαυρα ρούχα σα μάγισσα έτοιμη να με μαγειρέψει...!! 

Just now, Καντι είπε:

Δίκιο εχεις και το αντιλαμβάνομαι εχω ποσα χρόνια που τον βλέπω δυο φορές την εβδομαδα, προφανώς ειναι αλλη η σχέση. Ασε που θελει να μας ξεφορτωθεί κιόλας!

Κι εγω πιστεύω οτι άξιζε να προσπαθήσετε. Μην το βλέπεις σαν χάσιμο χρόνου.

Δεν το είδα σαν χάσιμο χρόνου!! Προς Θεού.. μακάρι να βρίσκαμε έστω κ ένα! Δεν θα πεθάνουμε όμως επειδή δεν βρήκαμε!

Δυστυχώς οι περισσότεροι πιστεύουν ότι για να είναι δικό σου,να είσαι μαμά κ μπαμπάς σημαίνει να έχει το dna σου..ευτυχώς ο καλός μου,δεν έχει τέτοιο μυαλό..προσπαθήσαμε να βρούμε,αφού δεν,θα πορευτούμε με τα νέα δεδομένα

Κορίτσια τα φώτα σας ! Υπάρχει καμία κοπέλα που να κόπηκε από επιτροπή για φάρμακα επειδή είχαν σαν αίτιο υπογονιμότητας μια χαμηλή ΑΜΗ;; Μίλησα με κάποιες κοπέλες και μου είπαν ότι υπάρχει ενδεχόμενο λόγω ηλικίας (31) και χαμηλής Αμη να μην μου δώσουν έγκριση. Εμείς εκτός από χαμηλη ΑΜΗ εχουμε ένα παθολογικό σπερματοδιαγραμμα κι ένα φυσιολογικό όμως με 98% ανώμαλες μορφές! Πήραμε γνωμάτευση από ουρολόγο που γράφει ότι έχει ολιγοασθενοσπερμια ο σύζυγος. Λέτε να μας απορρίψουν ;;

Διαφημίσεις

Δημοσιεύτηκαν (επεξεργάστηκε)
Just now, Anna Ts είπε:

Κορίτσια τα φώτα σας ! Υπάρχει καμία κοπέλα που να κόπηκε από επιτροπή για φάρμακα επειδή είχαν σαν αίτιο υπογονιμότητας μια χαμηλή ΑΜΗ;; Μίλησα με κάποιες κοπέλες και μου είπαν ότι υπάρχει ενδεχόμενο λόγω ηλικίας (31) και χαμηλής Αμη να μην μου δώσουν έγκριση. Εμείς εκτός από χαμηλη ΑΜΗ εχουμε ένα παθολογικό σπερματοδιαγραμμα κι ένα φυσιολογικό όμως με 98% ανώμαλες μορφές! Πήραμε γνωμάτευση από ουρολόγο που γράφει ότι έχει ολιγοασθενοσπερμια ο σύζυγος. Λέτε να μας απορρίψουν ;;

Την αμη δεν την ζητάνε στην επιτροπή. Κ εσείς θα πάτε λόγω του συζύγου  

Επεξεργάστηκαν by nadiaki165

xuBjp3.png

Just now, nadiaki165 είπε:

Την αμη δεν την ζητάνε στην επιτροπή. Κ εσείς θα πάτε λόγω του συζύγου  

Τους αρκεί που το ένα σπερματοδιαγραμμα είναι 8 εκατ/ml ενώ το δεύτερο είναι 82εκατομ/ml ;;; Και τα δύο είναι με 2%φυσιολογικες μορφές. Το δεύτερο είναι μετά από αντιβίωση.

3 ώρες πρίν, Αγγελίνα είπε:

@Anna Ts δν ξέρω για το σπερμα αλλά την Amh, δεν τη ζητάνε σίγουρα.. 

Μαλιστα..άρα εμείς όλες με χαμηλή αμη θεωρουμαστε μάλλον υπεργονιμες!!! Αυτά μόνο στην Ελλάδα ! Να έχεις ασφάλεια και να μην δικαιούσαι τα αυτονόητα!

• Χαχα 2

9 ώρες πρίν, Moana είπε:

τωρα πάντως που το λέτε αυτο, εχω αποκτήσει κ εγω μια άνεση με το γδύσιμο πια, σε οποίο γιατρό κ αν παω εχω μια τάση να βγάζω ρούχα..χσχσχα. κ την πρωτη φορα που πήγα στον σφακ τα πέταξα απο μονη μου κ μου λεει η μαια του, μπραβο, σε βρίσκω εξοικειωμένη, της λεω τι νομίζεις δε χρειάζεται να μου πειτε, ξέρω τι πρέπει να κανω 

ελΑ ρε, δε μπορει, αλήθεια; χαχαχα 

αν κ τωρα που το σκέφτομαι, εγω στο ρεα στον καρδιολόγο ρώτησα, να βγάλω παντελόνι? νομιζω εκει έκανα τη διαφορά 

Ε γίναμε δύο οι τρελές στον ίδιο γιατρό..θα μας πέρασε για sexmaniac

• Χαχα 4

Διαφημίσεις

21 ώρες πρίν, AndMosch είπε:

Μεγαααααός αγώνας...

αν το 76 στο όνομα σου είναι η χρόνια γέννησης σου τότε είμαστε συνομήλικες...

ελπιζω να την βρούμε «σειρά»!

Καλημερα σειραααα!!!!εσυ πώς την ψαχνεις???

6 ώρες πρίν, nadiaki165 είπε:

Δεν θα είναι αυτός...αυτός είναι ο εξωσωματικος αλλά κ ο Γυναικολογος είναι ταλε κουάλε το ίδιο. :wink:

μακαρι αστεράκι μου για να δούμε! :rolleyes:

Το ποδήλατο το σεξ κ την εξωσωματική δεν την ξεχνάς ποτέ!! :D

Σου στελνω πολλες ευχες απο τη μπουμπου μας, να σου φερει τυχη κορίτσι μου! 

Καλημέρα κορίτσια! 

• Μου αρέσει 3

6 ώρες πρίν, Anna Ts είπε:

Πολύ δύσκολο να σε απορρίψουν αν όλα τα χαρτιά σου είναι σωστά

Just now, Mammy76 said:

Καλημερα σειραααα!!!!εσυ πώς την ψαχνεις???

Είμαι στον Σφακ. και το Πρόγραμμα του είναι να μαζέψει οοοοσα περισσότερα φαινομενικά καλά αυγά μπορεί (θέλει να κάνω 2 διεγέρσεις σε συνεχόμενους κύκλους! Με menopur αυτή τη φορά που λέει είναι καλύτερο για τα νεαρά κορίτσια σαν κι εμάς :wink:) ενώ ταυτόχρονα θα θεραπεύουμε την φλεγμονή που βρήκε στη μήτρα μου.

Μετά -κι εφόσον έχω επιζήσει- θα μου ξανακάνει υστεροσκοπιση (γιατί θα κάνουμε και τώρα την Τρίτη) και αααααν η μήτρα είναι σε κατάλληλη κατάσταση θα προχωρήσει σε ετ.

Εγώ, για ψυχολογικά καθαρά λόγους, θα ήθελα να κάνω και προεμφυτευτικο αλλά θα εξαρτηθεί από το οικονομικό!
εκείνος το βρίσκει περιττό. Αυτά!

Εσυ?

LZ71p3.png

6 ώρες πρίν, Anna Ts είπε:

Τους αρκεί που το ένα σπερματοδιαγραμμα είναι 8 εκατ/ml ενώ το δεύτερο είναι 82εκατομ/ml ;;; Και τα δύο είναι με 2%φυσιολογικες μορφές. Το δεύτερο είναι μετά από αντιβίωση.

Καλημέρα!!απο την στιγμή που έχετε χαρτί από ουρολόγο με γνωμάτευση ότι υπάρχει πρόβλημα στο σπερμα δεν ασχολησε με τίποτα άλλο κ πας με αυτήν την αιτιολογία! Η αμη επίσης δεν είναι ιατρικά αποδεδειγμένα ακόμα αποδεκτή γτ κάποια με χαμηλή αμη κ καλη η οριακά fsh μπορεί να κάνει αυγα κ ποιοτικα απλά δεν κάνει την τεράστια παραγωγή με την διέγερση. Κ κάποια με καλη αμη κ πολλά αυγα να μην είναι καλά ποιοτικα. Εγώ με χαμηλή αμη στα πατώματα κ ακόμα έχω κ κανονικότατη περίοδο σε πληροφορώ. Είναι σχετικά όλα γιαυτο κ δεν γραφεται κ δεν περικλείεται πιστεύω κ στην επιτροπή ότι πρέπει να την καταθέσεις. Ας με διορθώσει κάποια αν κάνω κάποιο λάθος.

Just now, Luckystars είπε:

Σου στελνω πολλες ευχες απο τη μπουμπου μας, να σου φερει τυχη κορίτσι μου! 

Καλημέρα κορίτσια! 

Σε ευχαριστώ αστεράκι με το αστεράκι της!! Να σας πω να γελάσετε! Κάθε βράδυ εδώ κ 2 μήνες είναι ένα αστέρι που φαίνεται σε συγκεκριμένο σημείο κάθε βράδυ κ του λέω του άντρα μου να το αστέρι μου είναι αυτό!!!! Βέβαια με κοροϊδεύει κ μου λέει δεν είναι αστέρι είναι ούφο που περιμένει να σε πάρει !!χαχαχχα!αλλα δεν του δίνω σημασία!! :P

καλημερα κοριτσιααααααα

• Μου αρέσει 2
  • Χαχα 6

xuBjp3.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα