Recommended Posts

Just now, Sandykou είπε:

Στο ελαχιστο. Εγω πινω ενα ελαφρυ τη μια μερα και την αλλη decaf. Και αβοκαντο που το συχαινομαι το κοτσαρω σε χυμο και πινω. Μετα δε θελω να το ξαναδω μπροστα μου αν ολα πανε καλα. 

Εντάξει μονο του δεν τρώγεται, εγω έστηβα λεμόνι και έβαζα και αλάτι. Και επειδη μαγειρεύω σχεδόν σε ολα χωρις αλάτι , τρελαινομουν μου άρεσε παρά πολυ!!!

Εχω μια φιλη που οταν έβαλε το μωράκι της πρώτη φορα στην θάλασσα έγλειφε συνεχεια το σωσίβιο γιατι δεν ειχε δοκιμάσει αλάτι στην διατροφή του. Ετσι κι εγω!

• Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

wRSzp2.pngHbp3p3.png

Just now, Καντι said:

Εντάξει μονο του δεν τρώγεται, εγω έστηβα λεμόνι και έβαζα και αλάτι. Και επειδη μαγειρεύω σχεδόν σε ολα χωρις αλάτι , τρελαινομουν μου άρεσε παρά πολυ!!!

Εχω μια φιλη που οταν έβαλε το μωράκι της πρώτη φορα στην θάλασσα έγλειφε συνεχεια το σωσίβιο γιατι δεν ειχε δοκιμάσει αλάτι στην διατροφή του. Ετσι κι εγω!

Χα χα. Κ εγω καπως ετσι! 

Διαφημίσεις

Just now, Moana είπε:

Δε θα μασήσω, θα το μειώσω κ αυτο, αλλα το θεμα ειναι οτι τραβάει 2 χρονια τωρα αυτη η ιστορία κ νιώθω σαν ούφο...βρίσκομαι σε παρέες (προ κορονοϊού), δε μπορώ να πιω αλκοόλ, δε μπορώ να φάω γλυκά ή τρωω γλυκά κ μετα εχω τύψεις, θέλω να κανω ενα τσιγαράκι, το σκέφτομαι, το κανω κ μετα παλι τύψεις. Κατεβάζω συνεχεια χάπια σα καραμέλες, τη μια αντιβιωσεις, την αλλη ορμόνες, την αλλη βιταμίνες....Αχ θέλω την ανεμελιά του πριν τις εξωσωματικές 

Εγω να δεις! κ μου βρήκαν κ ανεβασμένο σάκχαρο, παίρνω κ glucophage!  Χτες είχα παει απο την πεθερά μου κ ειχε φτιαξει μηλόπιτα με παγωτό. Της ειπα οχι ευχαριστω κ άρχισε κ εισαι ακατάδεκτη, κ εγω την έφτιαξα για εσάς, άντε τωρα να καταλαβει. Με πίεζε κ την  κατέβασα τη μηλόπιτα, με πολυ ευχαρίστηση βέβαια, αλλα ....

Και κάπνιζα πέντε τσιγάρα την μερα, χωρις τύψεις μάλιστα!

Εχεις καταλάβει οτι ειμαι κακή συναναστροφή ε;;;;

Μηλόπιτα μπλιαχ !!!

• Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

wRSzp2.pngHbp3p3.png

Εγώ πάντως να σας πω την αλήθεια δεν έχω κάνει κ πολύ μεγάλες αλλαγές. Το αλάτι έκοψα μαχαίρι...γλυκά δεν έτρωγα αντε κανένα παγωτό αραιά κ που η καμία μερεντα όταν περιμενα περίοδο.απλα έκοψα τα πολλά λιπαρα κ τα ντελίβερι που τόσο αγαπούσα. Τσιγάρο το είχα κόψει με όλα αυτά το ξανά ξεκινησα αλλά μαζεμένα κ καφέ έτσι κι αλλιώς τον είχα μειώσει από 3 σε ένα.κ περπατάω μια ώρα την ώρα την ημέρα.αυτα...

• Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

xuBjp3.png

Just now, nadiaki165 είπε:

Αγάπη θα πρέπει να ρωτήσεις την ενδοκρινολόγο σπυ!εγω που την είχα ρωτησει μου το είχε απαγορέψει κ είχα ψάξει κ είχα βρει αντίστοιχες χωρίς ιώδιο είναι ειδικές για γυναίκες με θυροειδη.αλλα καλύτερα ρωτά τον ενδοκρινολόγο μην σε παίρνω κ στο λαιμό μου.

Εχεις δίκιο, την Τριτη που θα στείλω τα σάκχαρα θα ρωτήσω! Κι έχουν και 30 ευρώ οι μ@....

Just now, Moana είπε:

Αχ μπραβο, χρειαζόταν να το ακούσουμε αυτο! Κ εγω δεν τον εχω κόψει ποτε, απλά εκει που επινα 3 στην επινα 1-2... Τωρα που ειμαι σπιτι κ δε παω γραφειο προσπαθω να μείνω στον πρωινο

Ξέρεις εγω ξυπνάω και επειδη ειναι απαραίτητο να φάω πρωινό δεν μου κανει κέφι να φτιάξω μετα. Ενώ το απογευμα μου λείπει.

wRSzp2.pngHbp3p3.png

Διαφημίσεις

Just now, Καντι said:

Και κάπνιζα πέντε τσιγάρα την μερα, χωρις τύψεις μάλιστα!

Εχεις καταλάβει οτι ειμαι κακή συναναστροφή ε;;;;

Μηλόπιτα μπλιαχ !!!

Νορμαλ άνθρωπος εισαι! Γλυκό να ναι κ οτι να ναι... Ιδιαίτερη αδύναμια στις μπάρες σοκολάτας βέβαια! Πιο μικρη, που έκανα κ καύσεις, έτρωγα 3 break για πλάκα μπροστά στην tv! τρέλα με τις σοκολάτες 

• Μου αρέσει 1

Just now, Καντι είπε:

Κοριτσια εγω έπινα καφέδες κανονικά,  μην σας παρω στο λαιμό μου βεβαια. Κανονικά πίνω 3 την μερα , στην ετ και μετα 2 γιατι ήμουν σπίτι και δεν νύσταζα ή την έπεφτα. Τωρα πίνω εναν και δεν λυσσαω κιόλας οπως παλιότερα.

Εγώ όλα κανονικά,ουτε έκοψα τιποτα ολα αυτα τα χρόνια που προσπαθω ούτε προσθεσα τίποτα ιδιαιτερο.

Χθες και σημερα παντως ουτε τσίμπημα ένιωσα,οπως οταν ειχα μεινει εγκυος παλιότερα,ουτε βαρος ουτε καθολου αιμα.ειχα.Μάλλον φαγανε αυτοματη απορριξη τα εμβρυακια.

Τελοσπαντων,δε μπορω να κανω κατι πλέον.

Just now, nadiaki165 said:

Εγώ πάντως να σας πω την αλήθεια δεν έχω κάνει κ πολύ μεγάλες αλλαγές. Το αλάτι έκοψα μαχαίρι...γλυκά δεν έτρωγα αντε κανένα παγωτό αραιά κ που η καμία μερεντα όταν περιμενα περίοδο.απλα έκοψα τα πολλά λιπαρα κ τα ντελίβερι που τόσο αγαπούσα. Τσιγάρο το είχα κόψει με όλα αυτά το ξανά ξεκινησα αλλά μαζεμένα κ καφέ έτσι κι αλλιώς τον είχα μειώσει από 3 σε ένα.κ περπατάω μια ώρα την ώρα την ημέρα.αυτα...

Το αλάτι γιατί το κόβετε ρε κορίτσια; Εγω θέλω αλατακι αλλιώς ειναι άνοστο το φαΐ 

Just now, Moana είπε:

Νορμαλ άνθρωπος εισαι! Γλυκό να ναι κ οτι να ναι... Ιδιαίτερη αδύναμια στις μπάρες σοκολάτας βέβαια! Πιο μικρη, που έκανα κ καύσεις, έτρωγα 3 break για πλάκα μπροστά στην tv! τρέλα με τις σοκολάτες 

Τι δουλειά εχει το μήλο πάνω στο γλυκό;;;;; Ποτε δεν θα το καταλάβω! Εννοειται οτι δεν τρώω μήλα , το εχετε καταλάβει ετσι;

Σοκολάτα την έτρωγα ολόκληρη καθε μερα και αγαπημένη συνήθεια με ρέντα με κουταλάκι μεχρι το σημείο που θα σκεφτώ θελω να αφήσω και λιγο για αυριο ....

• Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

wRSzp2.pngHbp3p3.png

Just now, Sandykou είπε:

Στο ελαχιστο. Εγω πινω ενα ελαφρυ τη μια μερα και την αλλη decaf. Και αβοκαντο που το συχαινομαι το κοτσαρω σε χυμο και πινω. Μετα δε θελω να το ξαναδω μπροστα μου αν ολα πανε καλα. 

Όταν λες με χυμό στο multi δηλαδή? Ψάχνω να βρω τρόπο να φάω avocando

Διαφημίσεις

Just now, Joka said:

Εγώ όλα κανονικά,ουτε έκοψα τιποτα ολα αυτα τα χρόνια που προσπαθω ούτε προσθεσα τίποτα ιδιαιτερο.

Χθες και σημερα παντως ουτε τσίμπημα ένιωσα,οπως οταν ειχα μεινει εγκυος παλιότερα,ουτε βαρος ουτε καθολου αιμα.ειχα.Μάλλον φαγανε αυτοματη απορριξη τα εμβρυακια.Τελοσπαντων,δε μπορω να κανω κατι πλέον

Μη σκέφτεσαι έτσι, το ξέρω ειναι δύσκολο γιατί το μυαλό παίζει παιχνίδια αλλα ξερεις οτι μόνο η χοριακη δείχνει αποτελεσμα... Καλη επιτυχία !

Just now, Καντι said:

Τι δουλειά εχει το μήλο πάνω στο γλυκό;;;;; Ποτε δεν θα το καταλάβω! Εννοειται οτι δεν τρώω μήλα , το εχετε καταλάβει ετσι;

Ο,τι δουλεια εχει κ μια φράουλα στο γλυκό.... καλα, το λευκό γλυκό  με φράουλες που εχει το fresh το έχετε δοκιμάσει;;;; Πεθαίνω! Τα χριστούγεννα είχα παρει το μεγάλο μπωλ, που ειναι για 8-10 άτομα κ το έφαγα σχεδόν μονη μου!

• Μου αρέσει 1

Just now, Joka είπε:

Χθες και σημερα παντως ουτε τσίμπημα ένιωσα,οπως οταν ειχα μεινει εγκυος παλιότερα,ουτε βαρος ουτε καθολου αιμα.ειχα.Μάλλον φαγανε αυτοματη απορριξη τα εμβρυακια.

Γιατι εγω ειχα τιποτα νομίζεις;;;; Απολύτως τιποτα!!! Και πηγα και σούπερ μάρκετ και έπλυνα και ταψιά απο αρνιά για το Πάσχα 

• Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

wRSzp2.pngHbp3p3.png

Just now, anoulious said:

Όταν λες με χυμό στο multi δηλαδή? Ψάχνω να βρω τρόπο να φάω avocando

Μεσα στις σαλάτες με πολυ λεμόνι πάνω κ αλατοπίπερο, μούρλια!

Just now, Joka είπε:

Με όλο το θάρρος δεν μπορώ να ακούω βλακειες! Λογική η απαισιοδοξία αλλά πολεμισε το λιγο

• Ευχαριστώ 1

Just now, Moana είπε:

Το αλάτι γιατί το κόβετε ρε κορίτσια; Εγω θέλω αλατακι αλλιώς ειναι άνοστο το φαΐ 

Συνήθεια ειναι, οπως ολα αλλωστε, εμενα ο διαιτολόγος μου το ειχε κόψει απο χρόνια και το κράτησα.

Just now, Moana είπε:

Μη σκέφτεσαι έτσι, το ξέρω ειναι δύσκολο γιατί το μυαλό παίζει παιχνίδια αλλα ξερεις οτι μόνο η χοριακη δείχνει αποτελεσμα... Καλη επιτυχία !

Ο,τι δουλεια εχει κ μια φράουλα στο γλυκό.... καλα, το λευκό γλυκό  με φράουλες που εχει το fresh το έχετε δοκιμάσει;;;; Πεθαίνω! Τα χριστούγεννα είχα παρει το μεγάλο μπωλ, που ειναι για 8-10 άτομα κ το έφαγα σχεδόν μονη μου!

Για μενα τα Fresh ειναι αγευστα και αγλυκα.

Ιιιιι η φράουλα κανει πάρτυ στο τσιζκεικ!!!

wRSzp2.pngHbp3p3.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα