Recommended Posts

Just now, Nephelie said:

Εγω του προτεινα ακομα και τα σερπαφαρ που απο σενα τα ακουσα και μενοπουρ και συνδυασμους και τα παντα ολα,αλλα μου ειπε οτι δε θα εχω αποτελεσμα.επισης μου ειπε αν εχουμε 2 θα ειμαστε πολυ καλά οποτε καταλαβαινεις.. μη περιμενεις συγκριση με  μενα..αλλα ειπα να το κανω και αυτο ,μη μου μεινει και απωθημενο χαχα

Ναι δοκίμασε δε ξέρεις με ποιο φάρμακο θα ανταποκριθεί ο οργανισμός! Μακάρι να πάρετε δύο να προχωρήσετε!

Just now, Katzei1982 said:

Και τις δυο φορές με pergoveris έκανα.. Την πρώτη φορά προέκυψαν 6 ωάρια και στην δεύτερη 14... Συν ότι μου πε πως έχω πολλά μικρά και ψιλά αυγουλακια.. Μακάρι αυτά την επόμενη φορά να δώσουν παραπάνω ωαριακια.. 

Μακάρι κορίτσι μου! Από τα 6 και τα 14 πόσες βλαστοκύστες είχες;

Just now, Katzei1982 είπε:

Εμένα μου δίνει φαντάσου 300 μονάδες για 9 μέρες αν δεν κάνω λάθος. Συν την Πέμπτη που μπαινει και η orgalutran... 

Πηρα 300 μπενφολα καθημερινα για 9 μερες και εβγαλα 3 και ηταν ολα ακαταλληλα.οποτε για αυτο τωρα ειπαμε εφοσον περασε 3 μηνο να δοκιμασω και αυτο για να κλεισει το θεμα των διεγερσεων για μενα.

Διαφημίσεις

Just now, olpapa είπε:

Ναι δοκίμασε δε ξέρεις με ποιο φάρμακο θα ανταποκριθεί ο οργανισμός! Μακάρι να πάρετε δύο να προχωρήσετε!

Μακάρι κορίτσι μου! Από τα 6 και τα 14 πόσες βλαστοκύστες είχες;

Στην πρώτη διέγερση καμία έφτασαν μόνο τα 2 σε 3 ημερών.. Στην δεύτερη φορά γονιμοποιηθηκαν τα 10 και τελικά έφτασαν 3 σε βλαστοκυστες.. 

Just now, Nephelie είπε:

Πηρα 300 μπενφολα καθημερινα για 9 μερες και εβγαλα 3 και ηταν ολα ακαταλληλα.οποτε για αυτο τωρα ειπαμε εφοσον περασε 3 μηνο να δοκιμασω και αυτο για να κλεισει το θεμα των διεγερσεων για μενα.

Μακάρι κάτι μου λέει ότι θα πας καλά... Καλά κάνατε και δοκιμάσατε και αυτό... Τουλάχιστον να το χεις καλύψει όλο το φάσμα των φαρμάκων...

• Μου αρέσει 2

Ecjtp3.png

Just now, Nephelie είπε:

Καλησπερα κοπελα μου ξεκινησα χτες pergoveris ειναι πολυ καλο φαρμακο συμφωνα με το γιατρο μου διοτι εγω δεν εχω ανταποκριση με ενεσεις και παω με φυσικους.απλα τωρα επιχειρω για τελευταια φορα αλλα με 150 μοναδες για να βγαλω εστω 2..εγω μονο μια πενα θα χρησιμοποιησω δηλαδη 6 μερες μονο 350€ νομιζω πληρωσα.μα ποσες μοναδες σου ειπε τη μερα;Μακαρι να μπορουςα να βοηθησω..μονο citrotide που εχει μιά φιλη..

καλησπέρα, 

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ. Εύχομαι να σου πάει πολύ καλά. Να εισαι πολύ θετική και όλα θα πανε καλά.

Μου είπε 3 πένες των 900...θα  χρειαστώ και citrotide? δεν θυμάμαι να μου είπε...

Just now, Katzei1982 είπε:

Το ίδιο κάνουμε.. Και γω με pergoveris έκανα και θα το ξανα ξεκινήσω Ιούλιο. :) μου πε ο γιατρός ότι το συγκεκριμένο έχει καλύτερη ανταπόκριση σε γυναίκες άνω των 35... 

Ευχομαι να σου πάει πολύ καλά.

• Μου αρέσει 1

nPyGp3.png

Just now, Lila K είπε:

καλησπέρα, 

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ. Εύχομαι να σου πάει πολύ καλά. Να εισαι πολύ θετική και όλα θα πανε καλά.

Μου είπε 3 πένες των 900...θα  χρειαστώ και citrotide? δεν θυμάμαι να μου είπε...

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου γλυκό. Και σε σένα καλή επιτυχία σου εύχομαι... 

Ecjtp3.png

Διαφημίσεις

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Εγώ έχω ένα κουτί ολόκληρο cetrodite που λήγει τον Ιούνιο αν το χρειάζεσαι

Σ' ευχαριστώ πολύ. Θα το χρειαστώ? Δεν θυμάμαι να μου το ανέφερε. Βεβαια μου είπε θα πάρω κι άλλα. αλλά το βασικό είναι το pergoveris... 

Σε ποια περιοχή μένεις?

nPyGp3.png

Just now, Lila K είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ. Θα το χρειαστώ? Δεν θυμάμαι να μου το ανέφερε. Βεβαια μου είπε θα πάρω κι άλλα. αλλά το βασικό είναι το pergoveris... 

Σε ποια περιοχή μένεις?

Αααα τώρα θυμήθηκα ότι η @Αγγελίνα είχε πει ότι πουλούσε ένα κουτί pergoveris... Ρωτησε την μήπως και το χει ακομα.. 

• Μου αρέσει 1

Ecjtp3.png

Just now, Lila K είπε:

καλησπέρα, 

Ευχαριστώ :-)επισης!! Ρωτησε τον καλυτερα ,εμενα μου ειπε να εχω στο ψυγειο οπως και να εχει και 2 κιολας.Αυτο μου το ειχε πει και στην πρωτη με 300..και η @Ydroxoos76 εχει και πολλα..

• Μου αρέσει 1

Just now, Lila K είπε:

κορίτσια καλησπέρα,

ξεκινώ προσπάθεια εξωσωματικής. 

με αρκετές προηγούμενες προσπάθειες και αφού άλλαξα γιατρό έμεινα έγκυος στην υπέροχη κορούλα μου. Είναι τώρα 22 μηνών και σκέπτομαι να κάνω άλλη μια προσπάθεια...

δεν έχω όμως καμία εξέταση για να πάω σε επιτροπή... κι ο γιατρός με πιέζει να ξεκινήσουμε άμεσα λόγω ηλικίας. Με Pergoveris 900. Μου σύστησε άνθρωπο να τα παραγγείλω. και η τιμή... 1300 ευρώ... 

όταν έμεινα έγκυος μου είχαν περισσέψει 2 πένες και τις χάρισα. έρχομαι τώρα να ζητήσω μήπως υπάρχει κάποια κοπέλα που της έμεινε κάποια ποσότητα, μήπως μπορέσω να αγοράσω μικρότερη ποσότητα.

εύχομαι να σας γνωρίσω σιγά σιγά όλες και πετύχουμε αυτό που θέλουμε. 

Ευχαριστώ για όποια απάντηση.

Καλησπερα κοριτσι μου! 

Να σου ζησει η μικρουλα σου και καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου να ερθει με το καλο το αδελφακι σας! 

Ρωτησε το κεντρο σου αν εχει αφησει καποια κοπελα φαρμακα που της περίσσεψαν. Εμεις σε ολες μας τις προσπάθειες οτι δεν χρειαζομασταν το αφηναμε στο κέντρο. Καποια απο αυτες τις φορές ειχα ρωτησει τη μαια(?), τον γιατρο(?) δεν θυμαμαι ακριβως, παντως μου ειχαν πει εγιναν αναρπαστα τα φαρμακα που αφήσαμε και αυτη τη φορα που ρωτησα μου ειπαν τα ειχε παρει ενα ζευγαρι που δεν ειχε καθολου την οικονομικη δυνατοτητα να αγορασει και εμεινε εγκυος η κοπελα, της έφεραν πολυ τυχη! Πως αλλιως αλλωστε αφου τα διναμε παντα απο καρδιας και με χιλιες ευχες! Και καλο ειναι να δινονται άμεσα γτ ειναι ευπαθη φαρμακα, για να χρησιμοποιούνται πριν την ληξη τους. 

• Μου αρέσει 4

Just now, playbunny είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου γλυκό!! Η δεύτερη μας επιλογή ηταν ο Μακρακης απο εσενα. Εξαιρετικοτατος επιστήμονας και ανθρωπος!! Προτεινε ολοιδιο πρωτοκολλο με Σφακ απλα εθεσε ενα θεμα απωλειας κιλων που θα μας καθυστερουσε κι άλλο χρονικα - κι αν τα εχανα κιολας χαχα :mrgreen:

@Egina mama

@Moana

@Andri M

Σας ευχαριστώ τοσο πολυ!! ♥️

Να σου ζήσουν τα μπουμπουκακια!!!Γερά και δυνατά!!

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, Luckystars είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου! 

Να σου ζησει η μικρουλα σου και καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου να ερθει με το καλο το αδελφακι σας! 

Ρωτησε το κεντρο σου αν εχει αφησει καποια κοπελα φαρμακα που της περίσσεψαν. Εμεις σε ολες μας τις προσπάθειες οτι δεν χρειαζομασταν το αφηναμε στο κέντρο. Καποια απο αυτες τις φορές ειχα ρωτησει τη μαια(?), τον γιατρο(?) δεν θυμαμαι ακριβως, παντως μου ειχαν πει εγιναν αναρπαστα τα φαρμακα που αφήσαμε και αυτη τη φορα που ρωτησα μου ειπαν τα ειχε παρει ενα ζευγαρι που δεν ειχε καθολου την οικονομικη δυνατοτητα να αγορασει και εμεινε εγκυος η κοπελα, της έφεραν πολυ τυχη! Πως αλλιως αλλωστε αφου τα διναμε παντα απο καρδιας και με χιλιες ευχες! Και καλο ειναι να δινονται άμεσα γτ ειναι ευπαθη φαρμακα για να χρησιμοποιούνται πριν την ληξη τους. 

Καλησπέρα,

Σ'ευχαριστώ πολύ. κι εγώ έτσι έκανα. Τα άφησα στο κέντρο. τα είχα πάρει περνώντας επιτροπή. και τελικά χρειαστήκαμε μόνο για μια φορά. ήρθε με την πρώτη προσπάθεια με φάρμακα. όσες φόρες πήγαμε με φυσικό ... 5- 6 αν θυμάμαι... δεν είχαμε θετικό αποτέλεσμα.

στο κέντρο δεν είχαν..

nPyGp3.png

Just now, Lila K είπε:

Καλησπέρα,

Σ'ευχαριστώ πολύ. κι εγώ έτσι έκανα. Τα άφησα στο κέντρο. τα είχα πάρει περνώντας επιτροπή. και τελικά χρειαστήκαμε μόνο για μια φορά. ήρθε με την πρώτη προσπάθεια με φάρμακα. όσες φόρες πήγαμε με φυσικό ... 5- 6 αν θυμάμαι... δεν είχαμε θετικό αποτέλεσμα.

στο κέντρο δεν είχαν..

Μπράβο σου που τα έδινες κορίτσι μου! 

Φυσικο εννοεις φυσικο κυκλο ή παρακολουθηση κυκλου με φυσ. επαφές; 

Ποτε ξεκινας; Απλα σκέφτομαι αν δεν εχεις συγκεντρωσει τις απαιτούμενες μοναδες

1.Αν συζητουσες με τον γιατρο σου για φυσικο κυκλο, ή τελειως φυσικο ή τροποποιημενο πρωτόκολλο - με λιγα φάρμακα.

2.Αν εχεις φαρμακοποιό γνωστο σου, μιλησε του, ειναι δυσκολες εποχες, να πάρεις τα φαρμακα και να δινεις λιγα λιγα τα χρήματα. 

Just now, Luckystars είπε:

Μπράβο σου που τα έδινες κορίτσι μου! 

Φυσικο εννοεις φυσικο κυκλο ή παρακολουθηση κυκλου με φυσ. επαφές; 

Ποτε ξεκινας; Απλα σκέφτομαι αν δεν εχεις συγκεντρωσει τις απαιτούμενες μοναδες

1.Αν συζητουσες με τον γιατρο σου για φυσικο κυκλο, ή τελειως φυσικο ή τροποποιημενο πρωτόκολλο - με λιγα φάρμακα.

2.Αν εχεις φαρμακοποιό γνωστο σου, μιλησε του, ειναι δυσκολες εποχες, να πάρεις τα φαρμακα και να δινεις λιγα λιγα τα χρήματα. 

είμαι σίγουρη πως όλες μας που έχουμε μπει σε αυτή την διαδικασία δεν μπορεί παρά να είμαστε υποστηρικτικές η μια στην άλλη. όπως κι εσύ έτσι κι εγώ έτσι και άλλες πολλές κοπέλες πήραν κι έδωσαν η μία στην άλλη. 

Γιαυτό απευθύνθηκα σε όλες εσάς που έχουμε ή είχαμε τον ίδιο στόχο. κι ευχαριστώ όλες τις κοπέλες που μπαίνουν στην διαδικασία να μου απαντήσουν ή να σκεφτούν για εμένα. χωρίς να με ξέρουν και χωρίς ποτέ να πρόκειται να με γνωρίσουν.

Σ' ευχαριστώ για τις προτάσεις σου.

Για την μεν πρώτη επειδή σε λίγους μήνες γίνομαι 45 ούτε που το σκέπτεται ο γιατρός να χάσουμε χρόνο με φυσικούς κύκλους γιατί το είχαμε ξανακάνει...

Όμως στον φαρμακοποιό μου θα πάω. με ξέρει από κοριτσάκι. Σ΄ευχαριστώ για την ιδέα.

• Μου αρέσει 1

nPyGp3.png

Just now, Lila K said:

είμαι σίγουρη πως όλες μας που έχουμε μπει σε αυτή την διαδικασία δεν μπορεί παρά να είμαστε υποστηρικτικές η μια στην άλλη. όπως κι εσύ έτσι κι εγώ έτσι και άλλες πολλές κοπέλες πήραν κι έδωσαν η μία στην άλλη. 

Γιαυτό απευθύνθηκα σε όλες εσάς που έχουμε ή είχαμε τον ίδιο στόχο. κι ευχαριστώ όλες τις κοπέλες που μπαίνουν στην διαδικασία να μου απαντήσουν ή να σκεφτούν για εμένα. χωρίς να με ξέρουν και χωρίς ποτέ να πρόκειται να με γνωρίσουν.

Για την μεν πρώτη επειδή σε λίγους μήνες γίνομαι 45 ούτε που το σκέπτεται ο γιατρός να χάσουμε χρόνο με φυσικούς κύκλους γιατί το είχαμε ξανακάνει...

Όμως στον φαρμακοποιό μου θα πάω. με ξέρει από κοριτσάκι. Σ΄ευχαριστώ για την ιδέα.

Καλησπέρα σου και καλώς ήρθες.

Δυστυχώς εγώ δεν έχω για να σε βοηθήσω

Πάντως, και εγώ με το φαρμακοποιό ερχόμουν σε συνεννόηση. Συγκεκριμένα το pergoveris πρέπει να το ξεχρεώσαμε στους 10 μήνες. Κάθε μήνα πήγαινα και του έδινα όσα μπορούσα. 

• Μου αρέσει 2

Just now, Lila K είπε:

Ετσι οπως τα λες ειναι κοπελα μου.... Αν δεν εχει βρεθει κάποιος απο αυτα τα μονοπάτια δεν καταλαβαίνει! Μεταξυ μας νιωθει η μια την αλλη και ειναι εδω η μια για την αλλη σε όλες τις δοκιμασίες! Αυτο κανει αυτη την ομαδα τοσο ξεχωριστη! 

Παρακαλω, να εισαι καλα.

Εφοσον έχετε τετοια σχεση με τον φαρμακοποιος σου, συζητησε το του. Ξερω πολυ καλα δεν εχουν περιθωρια για καλυτερη τιμη, ειναι φιξ οι τιμες αυτων των φαρμάκων,αλλα για μια ανθρωπινη διευκόλυνση σιγουρα θα σε εξυπηρετησει.Σε εμας χρειάστηκε να παρω σε μια προσπάθεια καποιο επιπλεον φαρμακο, δεν θυμάμαι ποιο, και εκεινη την περιοδο ειμασταν παρα πολυ δυσκολα οικονομικα και το φαρμακο επρεπε να αγοραστει εχτες! Ε, πηγε ο συζυγος στον φαρμακοποιο μας, του λεει αντρικια το και το, και κανει την κινηση να του αφησει την ταυτότητά του μεχρι να ξεχρεωσουμε το ποσο. Ο φαρμακοποιος ειλικρινα δάκρυσε..... Μας βοηθησε και τοτε και μετα σε οποια προσπαθεια δε μας αφηνε να τα πληρωνουμε ολα μαζι τα φαρμακα! Αυτο θυμηθηκα και στο προτεινα..... 

Ευχομαι πολυ συντομα να βρεις οσες μοναδες χρειαζεσαι και να εχεις πολυ καλη επιτυχια, να χαρισεις αδελφακι στη μικρη σου! Να χαιρεσαι την οικογένειά σου και σύντομα να την μεγαλωσετε! 

• Μου αρέσει 5

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα