Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Rinaki88 είπε:

Κορίτσια μου γειά σας και πάλι. Τελείωσα από τον γιατρό. Πρώτος έλεγχος οιστραδιολης 466.7 και ο γιατρος μου είπε ότι λογικά την άλλη Τετάρτη παμε για ωοληψια. Στον πρώτο υπέρηχο είδε ωοθηλακία 12άρια και 13αρια. Μου είπε ότι λογικά θα πάρουμε 8 με 10 καλά. Υπέρηχος ξανά την Δευτέρα. Η δοσολόγια μου μένει ίδια, δηλαδή 150 μονάδες και cetrotide. Αυτά τα νέα μου. 

Κοριτσακι μου πως πήγε σήμερα; Δεν είδα νέα σου αν έγραψες. 

Πολυ ωραια τα νεα σου!!!Καλα πηγε κι εμενα!!Μου ειπε οτι εχουμε πολλα αυγουλακια...δε μου ειπε βεβαια συγκεκριμενα (ειναι λιγο λακωνικος ο δικος μου αλλα του εχω εμπιστοσυνη) και οτι το ενδομητριο ειναι πολυ καλο. Αυριο πρωι ξεκιναω τον ανταγωνιστη και συνεχιζω σταθερα με gonal 175 μοναδες. Το Σαββατο εχω το επομενο ραντεβου. 

Uglxp3.png

πρίν από 30 λεπτά , Hope.M είπε:

Αχ σ Ευχαριστώ! Γιατί όλο τον καιρό ήμουν βράχος παλικάρι κ σήμερα τραγουδούσα στο χειρουργείο κ γελούσα.. όμως όταν επέστρεψα ξέσπασα σε κλάματα.. ήταν Κ ο πόνος.. Ο γιατρός μου είπε Κ μου ξαναείπε:-Μαράκι ηρέμησε κορίτσι μου..πόση δόση να σου έδινα 34 χρονών??? Να κάνεις καμία υπερδιέγερση να τρεχουμε? Το σα ήθελα Το σα πήρα...

Εγώ όμως το απόγευμα έκατσα κ μ έπιασε η μαύρη μαυρίλα...Μακάρι όλα να πάνε καλά αύριο.. σ ευχαριστώ για Όλα!!!

@PapyΑχ σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Αμήν για όλες!!! Αμήν!!! Αν καυαφερουμε κ εχουμε εστω 4 κ μεις δε ξερω κ γω τι θα κανω!!! Θα χαρω τοσο πολυ!!! 2 τωρα κ 2 για μελλοντικά!!!

Τι είπαμε Μαράκι??Βήμα βήμα πάμε κ καθένα θα μας φέρνει πιο κοντά στο στόχο μας!!Ηρέμησε, έχε εμπιστοσύνη στο γιατρό σου κ πίστη στα αυριανά σου εμβρυάκια ..

P.S.Καλά τα λέω ρε γμτ αλλά έχω κ γω μεγάλη αγωνία για εσάς!!Ουφφφφφ

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

On 27/11/2018 at 6:10 ΜΜ, katerinaki 86 είπε:

Ναι, ειμαστε πολυ κοντα! 32 ειμαι και προσπαθουμε κι εμεις εδω και 2 χρονια αλλα τιποτα...Εμας ειναι λιγο περιπλοκο το θεμα...εγω εχω πολυκυστικες με πολυ αστατο κυκλο και μια εκ γενετης ανωμαλια στη μητρα (διδελφυς κατα την τελευταια διαγνωση),ισως και μια κλειστη σαλπιγγα....ολα τα καλα!!!Ο αντρας μου εχει μικρη ποσοτητα σε ml αλλα ποιοτικα ειναι αρκετα καλο.Ειδικα για την περιπτωση μου, επειδη ειναι σπανια, καθε γιατρος που εχω επισκεφθει, μου εχει δωσει και διαφορετικη διαγνωση αλλα κανενας δε μας εχει πει γιατι δεν μπορει να γινει φυσιολογικη συλληψη...και καπως ετσι, αποφασισαμε να προχωρησουμε σε εξωσωματικη!Καλη επιτυχια και σ' εσενα κοριτσι μου!!Αντε να δουμε αυριο τι νεα θα εχουμε!!

On 27/11/2018 at 9:54 ΜΜ, Elpida85 είπε:

1η αποτυχία ... 

Κορίτσια καλησπέρα ! 

Δεν ξέρω αν καταχωρώ σωστά το θέμα μου έδω .. 

σημερα είχαμε την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια μετά από έμβρυο μεταφορά 2 κατεψυγμένων βλαστό κύστεων .. φαντάζομαι όσες το ζήσατε ξέρετε συναίσθηματα και τα σχετικά.. 

εγω 33 και ο σύζυγος με μάλλον άδικο χειρουργείο κιρσοκηλης πριν 2 χρόνια (το λέω γιατί δεν απέδωσε) 

θελω να μοιραστώ εμπειρίες με κάποια κοπέλα με αντίστοιχο θέμα η’ που να έχει εμπειρία στο ίδιο κέντρο με εμένα (ακεσω Μακρακης ) 

ευχαριστώ πολύ όλες !! 

Καλησπέρα!!σε νιώθω όσο δεν μπορείς να φανταστείς αλλά ποτέ μη χάνεις την πίστη σου...είμαι 34 με πολυκυστικες...προσπαθούμε εδώ κ χρόνια με το σύζυγο ελευθερα αλλά τιποτα...με 2-3 σπερματεγχυσεις 0 το αποτέλεσμα...1 εξωσωματική με 2 εμβρυομεταφορες με κατεψυγμένα κ βλαστοκυστες 0 το αποτέλεσμα κ στη 2η εμβρυομεταφορα είχα μεν 32 μονάδες χοριακη αλλά εκεί σταμάτησε...η εξωσωματική σε ιδιωτικό...νιώθω την απογοήτευση που νιώθεις κ μένα μ είχε παρει πολύ από κάτω...σε κανέναν δεν είχα μιλήσει τέλος πάντων το είχα πάρει πολύ βαριά...τώρα είπαμε να προσπαθήσουμε σε δημόσιο έκανα εμβρυομεταφορα με φρεσκα κ αυτή τη φορά λέω ότι είναι να γίνει θα γίνει αλλά οσο πλησιαζε η χοριακη εκεί  είναι που αγχωνομουν κ κει ειπα άντε πάλι το ίδιο θα μου συμβει έκλαιγα προκαταβολικά ότι δε θα πάει τίποτα καλά κάνω χοριακη κ ήταν θετική....συμπέρασμα:μην το βάζουμε πότε κατω...είχα φτάσει σε σημείο να λέω μαλλον δεν κάνω για μάνα δεν το θέλει ο Θεός τι να πω...οποια δεν το χει περάσει αυτό δεν μπορεί να το καταλάβει... ειλικρινά μη χάνεις το κουράγιο σου κ κοίτα σε όποιο κέντρο κ αν πας να είναι καλό το εργαστηριο...αυτό έχει σημασία...θα σου πρότεινα το πανεπιστημιακό Ιωαννίνων κ το Ζηκόπουλο...εκεί όπου τώρα πήγα...σόρρυ για το τεραστιο κείμενο απλα σε νιώθω κ ήθελα να το μοιραστώ μαζί σου

1 hour ago, nadiaki165 είπε:

Κορίτσια μου!!!καλη γονιμοποίηση στα κορίτσια που κάνανε ωοληψια σήμερα κ με το καλό η εμβρυομεταφορας σας!!!εγω πήγα για υπέρηχο σήμερα όλα καλά!μητρα καθαρή ενδομήτριο μια χαρά κ κανονίσαμε εμβρυομεταφορα για 7/12 Παρασκευή πρωί!

Καλη επιτυχία σε όλες μας λοιπόν!!!!

Μπραβο το κοριτσι!! Ετσι να μαζευονται χριστουγεννιατικα μπεμπακια!

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

2 ώρες πρίν, Hope.M είπε:

Κορίτσια συγνωμη κ γω ποναω πολυ γι αυτό δεν εμφανιστηκα...8 πήραμε.τα 5 Καλά.αντε να δούμε τι θα γονιμοποιηθει...ο γιατρός είναι ευχαριστημένος.. θα δούμε αυριο.κ γω πιθανών Σάββατο εμβρυομεταφορα...Αχ τι πόνος αυτός σήμερα πάντως.. τώρα συνήλθα..Καλή μας επιτυχία μωρέ!!! Να μας πάνε όλα Καλά! Σε όλες μας!!!

Μπράβο κοριτσιιιιιιιι!!!!! Οοοοοοολα τέλεια με το Καλο!!!!

Κορίτσια μου σε όλες καλησπέρα!!! Χίλια συγνωμη που δεν έγραψα!! Πρώτον δεν έχω δυστυχώς ίντερνετ κ δεύτερον πονούσα όλη μέρα.τωρα ειμαι καλά.ημουν πολύ ηρεμη κ συνεργασιμη (παράδοξο για μένα χαχαχα) ..

Πήραν 8. Τα 5 είχαν μέσα.αντε να δούμε τι θα δούμε αυριο...Αχ κάντε βρε κορίτσια κ για μένα μια προσευχή...εύχομαι σε όλες μας μα όλες μας Οοοολα Καλά!!!!!!!!

Αν όλα πάνε καλά το Σάββατο πιθανότατα να κάνουμε εμβρυομεταφορα...φιλιά σε όλες!!! Μια μια από ένα μεγάλο φιλι κ μεγάλη αγκαλιά!!!

Μπραβο κοριτσακι μου γλυκο! Καλη γονιμοποιηση στα εμβρυακια μας!!! 

1 ώρα πρίν, nadiaki165 είπε:

Κορίτσια μου!!!καλη γονιμοποίηση στα κορίτσια που κάνανε ωοληψια σήμερα κ με το καλό η εμβρυομεταφορας σας!!!εγω πήγα για υπέρηχο σήμερα όλα καλά!μητρα καθαρή ενδομήτριο μια χαρά κ κανονίσαμε εμβρυομεταφορα για 7/12 Παρασκευή πρωί!

Καλη επιτυχία σε όλες μας λοιπόν!!!!

Με το καλο κοριτσακι μου να ειναι η τυχερη σου!!

1 ώρα πρίν, τα 2 αλφα μου είπε:

Άντε καρδιά μου μπράβο!Σε ποια μέρα του κύκλου θα είσαι?

Κορίτσι μου τι ωραία νέα είναι αυτά!Προσπάθησε αύριο να καταφέρεις να μας πεις και τα άλλα ωραία νέα.Μακάρι να γονιμοποιηθούν όλα!Σε φιλώ γλυκά!

Πω πω κορίτσι μου!Πρώτη φορά νομίζω ακούω για τόσα πολλά.Μπράβο!Πόσο είσαι αν επιτρέπεται?Θυμισέ μου για ποιο λόγο δεν θα κάνετε τώρα?

31 ειμαι κοριτσακι μου. Γιατι η οιστραδιολη μου ηταν 3500 οποτε ειπαμε να περιμενουμε 2 κυκλους. 

1 hour ago, Hope.M είπε:

Μακάρι ρε κορίτσια μου...Εγώ αγχώθηκα με τον αριθμό αλλά μου λέει ο γιατρός κοίτα Μαρία.για να σου λέω εγώ ότι το θεωρώ καλό το θεωρώ καλό...σε πιο μεγάλες ηλικίες ζητάμε παραπάνω.. λόγω χρωμωσωμικων ανωμαλιών κτλ...Εγώ τα θεωρώ καλά. Να ηρεμήσεις κ να το αφήσεις πάνω μου.εγω κ μόνο Εγώ έχω ευθύνη τώρα...Εσύ ότι ήταν να κάνεις το έκανες..

Είναι ντομπρος κ καλός...κ οικογενειακός φίλος.. πιστεύω ρε γμτ ότι πρέπει να βασιστω στα λόγια του...τι να σας πω ρε κορίτσια μου..Μακάρι...κ για μένα αλλά κ για όλες το ξανά λέω...

1 χρειαζομαστε μαρακι μου γλυκο!!! Και εγω που πηρα 17 τι σημαινει κατσε να δουμε ποσαψειναι κουφια ποσα ειναι καλα. Θυμισου οτι πριν λιγες μερες ειχα 4 μεγαλα κ πολλα μικρακια. 1 θελουμε να κανει τη δουλειτσα του!!! <3

πρίν από 55 λεπτά , katerinaki 86 είπε:

Τελειαααα...νομιζω οτι εκανες ρεκορ!!!Μπραβο σου κοριτσι μου!!Ευχομαι και το επομενο σταδιο να ειναι το ιδιο επιτυχημενο!!Εχεις και χρονο να χαλαρωσεις αφου η εμβρυομεταφορα θα γινει στο μεθεπομενο κυκλο οποτε ολα μια χαρα!!!

Σε ευχαριστω αγαπη μ να εισαι καλα προσευχομαι για αυριο!

πρίν από 54 λεπτά , Optimist!!! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια @eleni17 @Hope.M @MELINASPμπράβο με το καλό να γονιμοποιηθουν τώρα και να πάνε όλα σούπερ!!!! 

Αμην κοριτσακι μου απο το στομα σου και στου θεου το αφτι!!!

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια!! πολυ χαιρομαι με τις εξελιξεις σας..εγω περιμενα σημερα περιοδο 26η μερα για να παω αυριο για τον 1ο υπερηχο κ να ξεκινησω τα φαρμακα..αλλα δεν ηρθε ακομα :( μονο κατι σταγονες καφε..οποτε παω για παρασκευη αν ερθει αυριο..εχω μικρους κυκλους συνηθως..τωρα βρηκε να μεγαλωσει :) προφανως δεν μετραμε τη μερα με τα καφε..σωστα;;;

πρίν από 14 λεπτά , MELINASP είπε:

Μπραβο κοριτσακι μου γλυκο! Καλη γονιμοποιηση στα εμβρυακια μας!!! 

Με το καλο κοριτσακι μου να ειναι η τυχερη σου!!

31 ειμαι κοριτσακι μου. Γιατι η οιστραδιολη μου ηταν 3500 οποτε ειπαμε να περιμενουμε 2 κυκλους. 

1 χρειαζομαστε μαρακι μου γλυκο!!! Και εγω που πηρα 17 τι σημαινει κατσε να δουμε ποσαψειναι κουφια ποσα ειναι καλα. Θυμισου οτι πριν λιγες μερες ειχα 4 μεγαλα κ πολλα μικρακια. 1 θελουμε να κανει τη δουλειτσα του!!! <3

Σε ευχαριστω αγαπη μ να εισαι καλα προσευχομαι για αυριο!

Αμην κοριτσακι μου απο το στομα σου και στου θεου το αφτι!!!

@MELINASP 8 μου έβγαλαν.τα 2 είχαν πάρα ωριμάσει. Έτσι μου έβγαλαν τα 8.τα κοίταξαν κ τα 3 δεν είχαν τίποτα. Τα 5 θα τα βαλουν για γονιμοποίηση. Να σε ρωτησω γιατι εχουμε μια τωρα απορια με τον αντρα μπυ. Εγω του λεω οτι αυτα τα 5 το ξεδιαλεγμα που έκανα από τα 8( που δεν είχαν τίποτα μεσα) θα τα βαλουν για γονιμοποίηση η κόβει τα θα τα κάνουν κάτι ώστε να δουν αν έχουν κα Τι? Εγώ επειδή ημουν ναρκωμένη ο άντρας μου αγχωμένος δε μπορώ να θυμηθώ κ τόσο καλά.εγω θυμάμαι που ειπε ο γιατρός ότι αυτά σήμερα θα μπουν για γονιμοποίηση κ θα δούμε αυριο πως κ τι. Ο άντρας μου λέει όχι.κ αυτά τα 5 πάλι θα τα ξαναανοιξουν να τα δουν..εμ πόσες φορές? Κ Γιατί? Αποκλείεται εγώ δε  θυμάμαι κάτι τέτοιο γιατί έχω μνήμη ελέφαντα αλλά τώρα με μπέρδεψε ο άντρας μου..του λέω αποκλείεται κ λέει Εγώ έτσι κατάλαβα...εν πάση περίπτωση όταν εμένα από τα 8 μου είπαν ότι τα 3 κούφια τα 5 με αυγο δεν πάνε κατευθείαν για το στάδιο της γονιμοποίησης η κάνω λάθος?? 

1 hour ago, nadiaki165 said:

Ορίστε!!!ειδες που ανησυχουσες!;;;με λίγες μονάδες κ είσαι σούπερ!!!!

Ναι κοπέλα μου. Ευτυχώς καλά πήγε. Να δούμε τώρα και την Δευτέρα στον δεύτερο υπέρήχο. 

1 hour ago, katerinaki 86 said:

Πολυ ωραια τα νεα σου!!!Καλα πηγε κι εμενα!!Μου ειπε οτι εχουμε πολλα αυγουλακια...δε μου ειπε βεβαια συγκεκριμενα (ειναι λιγο λακωνικος ο δικος μου αλλα του εχω εμπιστοσυνη) και οτι το ενδομητριο ειναι πολυ καλο. Αυριο πρωι ξεκιναω τον ανταγωνιστη και συνεχιζω σταθερα με gonal 175 μοναδες. Το Σαββατο εχω το επομενο ραντεβου. 

Χαίρομαι πολυ με τα νέα σου. Εύχομαι τα ωαριακια σου να είναι τυχερά μωράκια. Πως και σου έβαλε από αύριο ανταγωνιστη; Έμενε ξεκίνησε από σημερα και θα κάνω σίγουρα μέχρι την Δευτέρα. Αντε να πάνε όλα καλά και το Σάββατο. 

Lilypie Pregnancy tickers

πρίν από 7 λεπτά , Rinaki88 είπε:

Ναι κοπέλα μου. Ευτυχώς καλά πήγε. Να δούμε τώρα και την Δευτέρα στον δεύτερο υπέρήχο. 

Χαίρομαι πολυ με τα νέα σου. Εύχομαι τα ωαριακια σου να είναι τυχερά μωράκια. Πως και σου έβαλε από αύριο ανταγωνιστη; Έμενε ξεκίνησε από σημερα και θα κάνω σίγουρα μέχρι την Δευτέρα. Αντε να πάνε όλα καλά και το Σάββατο. 

Να σου πω την αληθεια μου, δεν ξερω να σου απαντησω σ' αυτο...αφου μου εκανε τον υπερηχο, μου εδωσε τις επομενες οδηγιες και μου ειπε να κανω αυριο το πρωι την πρωτη ενεση orgalutran. Εσυ δηλαδη ξεκινησες σημερα τον ανταγωνιστη?Στην 5η μερα εισαι κι εσυ ε?

Uglxp3.png

@katerinaki 86 Ναι μου είχε πει από την πρώτη φορά την Πέμπτη να ξεκινήσω cetrotide. 5η ημέρα διεγερσης σήμερα κι εγώ ναι. Καλά φαντάζομαι κάθε γιατρός έχει την μεθοδολογία του. Το θέμα είναι το αποτέλεσμα. 

Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Rinaki88 είπε:

@katerinaki 86 Ναι μου είχε πει από την πρώτη φορά την Πέμπτη να ξεκινήσω cetrotide. 5η ημέρα διεγερσης σήμερα κι εγώ ναι. Καλά φαντάζομαι κάθε γιατρός έχει την μεθοδολογία του. Το θέμα είναι το αποτέλεσμα. 

Αυτο εννοειται!!!Και καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη,οποτε νομιζω ειναι καλο να παρατηρουμε αποκλισεις γιατι σημαινει οτι δεν ακολουθουν παντα την ιδια ακριβως διαδικασια και ο,τι κατσει!Τις ενεσεις τις καταφερνεις μονη σου?

Uglxp3.png

Κοριτσια πηγα κ εγώ στο γυναικολόγο.Μου είπε ότι κ με διέγερση δεν περιμένει να κάνω πάνω από 3 ωοθηλακια... είδε και το dvd της υστεροσκοπησης που είχα κάνει τον  Ιούνιο κ είπε ότι έχω φλεγμονή κ  μου έδωσε πολλαπλό σχήμα αντίβιωσεων για 2 μήνες Δεκέμβρη κ Γενάρη Κ αυτούς τους 2 μήνες επαφές μόνο με προφύλαξη. Υπάρχει κάποια κοπέλα με ανάλογη εμπειρία; Δεν περίμενα να ακούσω για φλεγμονή. Δεν ξέρω τι να πω...Νόμιζα θα ξεκινούσα στον επόμενο κύκλο πρωτόκολλο.  ειλικρινα τα έχασα... μου είπε επίσης  να πάρω στον επόμενο κύκλο serpafar 2 χάπια την ημέρα για 5 μέρες Κ να κάνουμε ωοληψια Κ τον Γενάρη  κοντό πρωτόκολλο menopur 225, serpafar, cetrotide, ovitrelle, cyclacour, utrogestan κ να κάνουμε ωοληψια αλλά λογικά εφόσον θα παίρνω ακόμα αντί βιώσεις θα πρέπει να γίνει κατάψυξη. Δεν ρώτησα ποσό πάει η ωοληψια. Έτσι όπως μου είπε θα κάνω μια ωοληψια Δεκέμβρη κ μια Γενάρη δηλ αν  κάνει 2000 η μια, σημαίνει 4000; Κ  δεν κατάλαβα γιατί να πάρω τον Δεκέμβρη serpafar αφού θα παίρνω αντιβιωσεις; Αφού έφυγα άρχισα να τα σκέφτομαι Κ να έχω απορίες... Κοριτσια μου ζαλίστηκα. Έχω απαγοητευτει πολύ Κ οι μήνες περνούν. Τώρα θα με πάει Φλεβάρη

πρίν από 9 λεπτά , bcd18 είπε:

Κοριτσια πηγα κ εγώ στο γυναικολόγο.Μου είπε ότι κ με διέγερση δεν περιμένει να κάνω πάνω από 3 ωοθηλακια... είδε και το dvd της υστεροσκοπησης που είχα κάνει τον  Ιούνιο κ είπε ότι έχω φλεγμονή κ  μου έδωσε πολλαπλό σχήμα αντίβιωσεων για 2 μήνες Δεκέμβρη κ Γενάρη Κ αυτούς τους 2 μήνες επαφές μόνο με προφύλαξη. Υπάρχει κάποια κοπέλα με ανάλογη εμπειρία; Δεν περίμενα να ακούσω για φλεγμονή. Δεν ξέρω τι να πω...Νόμιζα θα ξεκινούσα στον επόμενο κύκλο πρωτόκολλο.  ειλικρινα τα έχασα... μου είπε επίσης  να πάρω στον επόμενο κύκλο serpafar 2 χάπια την ημέρα για 5 μέρες Κ να κάνουμε ωοληψια Κ τον Γενάρη  κοντό πρωτόκολλο menopur 225, serpafar, cetrotide, ovitrelle, cyclacour, utrogestan κ να κάνουμε ωοληψια αλλά λογικά εφόσον θα παίρνω ακόμα αντί βιώσεις θα πρέπει να γίνει κατάψυξη. Δεν ρώτησα ποσό πάει η ωοληψια. Έτσι όπως μου είπε θα κάνω μια ωοληψια Δεκέμβρη κ μια Γενάρη δηλ αν  κάνει 2000 η μια, σημαίνει 4000; Κ  δεν κατάλαβα γιατί να πάρω τον Δεκέμβρη serpafar αφού θα παίρνω αντιβιωσεις; Αφού έφυγα άρχισα να τα σκέφτομαι Κ να έχω απορίες... Κοριτσια μου ζαλίστηκα. Έχω απαγοητευτει πολύ Κ οι μήνες περνούν. Τώρα θα με πάει Φλεβάρη

Όταν έκανα διέγερση με σερπαφαρ για τις σπερματεγχυσεις , ο ένας κύκλος μπορεί να είναι καλός κ ο άλλος λίγο λιγότερο.γι αυτό σου βάζει να πάρεις από Δεκέμβρη για να αρχίσουν να ξυπνάνε οι ωοθήκες έτσι ώστε όταν θα κάνεις τον Ιανουάριο να δώσουν πιο πολλά τη δεύτερη...

2000 είναι πολλά για ωοληψια..κ8βτα στο 1000 ειβαι ανάλογα το κέντρο.. 

Οπότε καλμ μπειμπι κ συ (κ γω) κ Όλα πεις όφελος σου είναι κ θα πάνε καλά.. τα σερπαφαρ είναι πολύ καλά διεγερτικά!

1 hour ago, katerinaki 86 said:

Αυτο εννοειται!!!Και καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη,οποτε νομιζω ειναι καλο να παρατηρουμε αποκλισεις γιατι σημαινει οτι δεν ακολουθουν παντα την ιδια ακριβως διαδικασια και ο,τι κατσει!Τις ενεσεις τις καταφερνεις μονη σου?

Μπα δυστυχώς. Μου τις κάνει η μητέρα μου ή ο άντρας μου. Ανάλογα οποίος ειναι εκείνη την ώρα. Εγώ μόνο τις ετοιμάζω. Αλλά νομιζω οτι ειναι γενικά δύσκολο γιατί δεν είναι οι βελόνες της ινσουλίνης. Είναι πιο χοντρές και γενικά ψιλοπονανε. Δεν είμαι φοβικη με τις βελόνες αλλά δεν θα μπορούσα να το κάνω μόνη μου. Εσυ; Μπορείς μόνη σου;

14 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

@elpida85 καταλαβαίνω απόλυτα τη θέση σου μιας και έχω υπάρξει στην ίδια θέση δύο φορές!!! Μην απογοητεύεστε όμως, όλα θα πάνε καλά! Ψυχραιμία θέλει και υπομονή!!! Αν ισχύει το 85 τότε έχουμε την ίδια ηλικία! Θέλεις να μου πεις λίγο την ιστορία σου, πρώτη είναι αυτή η εξοσωματικη;;;;

Τούτουνι καλησπέρα ! Πόση απογοήτευση .. ισχύει το 85, έκλεισα τα 33 μόλις .. είναι πρώτη, κατόπιν χειρουργείου κιρσοκηλης στο σύζυγο.. εκανα υπερδιέγερση με πήγε σε επόμενο κύκλο με 2 κατεψυγμένες βλαστοκυστες.. αλλά χωρίς αγωγή πχ βιταμίνες η’ κάτι τέτοιο και χωρίς εξέταση dna η’ κατάτμηση σπέρματος κλπ 

σ ευχαριστώ για το σχόλιο σου ! 

12 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κοριτσακι μου δεν επηρεάζει αρνητικά. Σίγουρα ο γιατρος για να σε πηγε με κατεψυγμενα ή πηγαινες για υπερδιεγερση ή δεν ειχες πολυ καλο ενδομητριο ή ειδε κατι που θεωρησε πως δεν πρεπει να γινει εμ στον ιδιο κυκλο. Εχε του εμπιστοσύνη κ ρωτα τον τα πάντα. Ειναι κ δικός μου γιατρος κ παντα μου εξηγει ο, τι κ αν ρωτησω. Αυριο παω για ωοληψια... 

Σ ευχαριστώ πολύ winspert! Καλησπέρα ! Εκανα υπερδιέγερση δυστυχωσ αυτός ήταν ο λόγος ...είμαι αρκετά ευχαριστημένη από την αντιμετώπιση του, οι δευτερεσ σκέψεις μου έχουν να κάνουν με εξετάσεις κατάρτισης σπέρματος κλπ τις οποίες και δεν κάναμε πριν προχωρήσουμε ( ο σύζυγος χειρουργήθηκε από κιρσοκηλη) σου εύχομαι πολύ καλή επιτυχία στην ωοληψια ! 

12 ώρες πρίν, winspert είπε:

Με ιδια ποσότητα φαρμακων, στο ενα κέντρο επαθα υπερδιεγερση κ στο αλλο οχι. Ειναι καθαρα θεμα οργανισμού την περίοδο που κανεις διεγερση. Εγω με αυτον το γιατρο δεν επαθα. Γι αυτο σε πήγε στον επόμενο κυκλο. Για να μην παθεις πιο σοβαρη υπερδιεγερση. Σωστα επραξε. Οσο για τις εξετασεις, δεν μπορει να σε στείλει να κανεις τα παντα απο την αρχη. Βλέποντας και κάνοντας... Δυστυχώς ετσι γίνεται παντου. 

Είναι πολύ καθησυχαστικό να το ακούω αυτό .. τουλάχιστον είναι βασικό για την ψυχολογία να μην αισθάνεται οτι έκανες κάπου λαθως  η’ ότι έγινε λανθασμένος χειρισμός .ειχα την λανθασμένη μάλλον εντύπωση ότι η υπερδιέγερση είναι πιθανή στις πολυκυστικες (που δεν έχω) και αυξάνεται με την ηλικία... έχω άλλες 3 βλαστοκυστες κατάψυξη .. έχετε υπόψη σας ποσό διάστημα είναι καλό να μεσολαβήσει για επόμενη έμβρυο μεταφορά ;! Ευχαριστώ και συγγνώμη που επανέρχομαι μέντα ίδια .. είναι πρώτη φορά και το σοκ είναι μεγάλο ..

4 ώρες πρίν, Vivi.an είπε:

Vivid.an καλησπέρα ! Με το καλό σόυ εύχομαι να πάνε όλα κατευχην και να κρατήσετε το μωρό σας αγκαλιά πολύ σύντομα !! Αχ τέτοια να διαβάζουμε να παίρνουνε δύναμη για τη συνέχεια .. γιατί μάλλον τα ίδια λέμε όλες : μήπως δεν είμαι αξία, ικανή μπλα μπλα μήπως για κάποιο λόγο γίνεται αυτό ; ! Άρα από ο,τι αντιλαμβάνομαι και από την ιστορία σου ο κανόνας της επιτυχίας είναι ότι δεν υπάρχει ! Καλό σου βράδυ ! 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα