Recommended Posts

Just now, Joka είπε:

Τι εγινε να χαπακωνεσαι και να φορτωνεσαι ορμονες φουλ,τι εγινε να περνας μια εγκυμοσυνη κλινηρης....

Η ζωη δε σταματαει ουτε οταν κάνεις εξωσωματικες ουτε επειδη εισαι εγκυος....Ολο αυτο με παραπεμπει σε ιδρυματισμο βρε κοριτσι,με συγχωρείς κιολας.Ας μπουμε και στο φερετρο λοιπον από τωρα επειδη ειμαστε σαρανταρες.

Δεν ειπα αυτο , ειπα οτι σ ενα χρόνο θα επιστρέψω στην κανονικότητα μου.

Και προσωπικα για μενα να σου πω την αλλη εβδομαδα παμε διακοπές για μια  εβδομαδα , και κανονίσαμε άλλες 10 μερες σε νησί τον Αύγουστο. Αλλα αν ο γιατρος μου μου έλεγε όχι δεν θα πήγαινα. Μου εδωσε αλλωστε το οκ γι αυτόν τον μήνα και θα με ξαναδεί στο τελος του μήνα για να μου δώσει το οκ και για τον επόμενο. Μπάνια κανω ήδη στην θάλασσα το οκ το ειχα πριν την αυχενική.

Βασικα αυτα που μου εχει απαγορεύσει ειναι το αλκοόλ , το τσιγάρο και τις τροφές ή που μπορει να κολλήσω λιστερια ή που μου ανεβάζουν το σάκχαρο. Ουτε στο ίδρυμα μ εχει κλείσει ουτε στο φέρετρο. Νιώθω απλα ασφαλής με τις οδηγίες του.

• Μου αρέσει 9

wRSzp2.pngHbp3p3.png

8 ώρες πρίν, winspert είπε:

Για σκεψου το ομως...Αν εμενα ανοίγει το παράθυρο 4η μερα κ η εμφυτευση κραταει 1 μερα,γιατι λεει μια με δυο,κ γινει έμβρυομεταφορά την 5η μερα κ μαλιστα μεσημέρι, πότε θα προλαβει; Κ η αλήθεια ειναι οτι η μονη φορα που ειδα βιοχημικη ήταν η μονη φορά που καναμε έμβρυομεταφορά νωρις το πρωι...Για μενα εξηγειται ετσι..

Αληθεια;Μωρε μπράβο μου...χαχαχαχα

Πιστεύω κι εγώ ότι παίζουν πολύ ρόλο όλα Κ φοβάμαι μήπως Κ για εμένα είναι έτσι... Με τη γκαντεμιά που με δέρνει.... Προς το παρόν πιστεύω στα Παγωτινια μου, αν δεν, θα ψάξω για δουλειά, είναι τρελά τα χρήματα για να καλυφθούν από αποζημίωση Κ πέρα από αυτό, να ξεχνιέμαι κιόλας. Οκ, αγχωνομουν όσο δούλευα που έλειπα κλπ αλλά πιο πολύ αγχώνομαι τώρα. 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

On 7/7/2020 at 6:25 ΜΜ, nadiaki165 είπε:

Ένα μήνα;;;;;;; δλδ απο πότε μέχρι πότε;;;;;

Καλημερα ναι απο 24/7 εως 24/8 

Ενω περυσι ειχε κλεισει πολυ λιγοτερο 

Just now, annamariag77 είπε:

Καλημερα ναι απο 24/7 εως 24/8 

Ενω περυσι ειχε κλεισει πολυ λιγοτερο 

Καλημέρα....καταλαβα!ευτυχως που δεν κανόνισα την υστεροσκοπηση...καλά την ψιλιαστηκα!

• Μου αρέσει 1

xuBjp3.png

Κορίτσια, καλησπέρα.

Όσες αποκτήσατε μωρό από εξωσωματική, πότε κάνατε την προσπάθεια για το 2ο; Είμαι σε διακοπές και δεν έχω μιλήσει ακόμα με το κέντρο εξωσωματικής, αλλά θα ήθελα να ακούσω τις εμπειρίες σας. Το μωρό μου είναι 5 μηνών και σκέφτομαι από το φθινόπωρο ίσως να πάω για το 2ο, απλά δεν ξέρω πόσο ασφαλές είναι να ξαναπάρω τα φάρμακα σε σχετικά σύντομο χρονικό διάστημα από την προηγούμενη εγκυμοσύνη (προγεστερόνες, ινοχεπ κλπ). Ωοληψία δε θα ξανακάνω, έχω κατεψυγμένα έμβρυα. 

Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!ειδα αυτό το βιντεάκι πριν από λίγο κ νομίζω μας αντιπροσωπεύει όλες!

Επειδή όμως δεν με αφήνει να κάνω αντιγραφή τον σύνδεσμο μπείτε στο YouTube λεγεται bodyform wombstories και α θα σας το βγάλει.

• Μου αρέσει 1

xuBjp3.png

Καλημέρα κορίτσια!!ειδα αυτό το βιντεάκι πριν από λίγο κ νομίζω μας αντιπροσωπεύει όλες!

Επειδή όμως δεν με αφήνει να κάνω αντιγραφή τον σύνδεσμο μπείτε στο YouTube λεγεται bodyform wombstories και α θα σας το βγάλει.

• Μου αρέσει 7

xuBjp3.png

On 13/6/2020 at 2:47 ΜΜ, natassaki2006 είπε:

Ε εντάξει η ψυχολογία παίζει μεγάλο ρόλο...Τώρα πως πας όλα καλά??Πόσο είσαι τώρα?

Συγνωμη τωρα το.ειδα.13η εβδ μπηκα σημερα.ξερω εγω μολις μπηκα στον 4ο μηνα;;!!

καλησπέρα κορίτσια, βρε κοριτσια διαβαζω και ξαναδιβάζω για το περίφημο παράθυρο εμφύτευσης. δηλαδη υπάρχει συγκεκριμένο τεστ που σου δείχνει μονο μια μερα του κύκλου? 

και γινεται εδω Ελλάδα? το προετεινει ο δυναικολόγος σας?  εγω λόγω αποτυχημένων εξωσωματικών, και παλιάς ενδομητρίωσης ο ντοκ κατέληξε πως πιθανον τα ωαρια μου δεν είναι ποιοτικά. οπότε αυτή τη φορα θα τερματίσω 'όλες τις πίστες των τεστ για να βεβαιωθούμε για την ποιοτητα τους %. οποτε εχουμε και λέμε

-καρυότυπο

-κατακερματισμο dna (αυτο νομίζω στον αντρα γινεται αν καταλαβα καλα)

-pgs βιοψια βλαστοκύστων

-θρομβοφυλίες (τα εχω  κανει και παλιοτερα και καπου έδειξε θεματάκι)

να βαλω να ψάξω και το παραθυράκι μου μπας και τερματισω τι ναπω  πχιΑΑΑ.. :roll:

• Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

1iRrp3.png?WKdQoeYE9HgWp2.png?bynEc7PS

Just now, santibel είπε:

καλησπέρα κορίτσια, βρε κοριτσια διαβαζω και ξαναδιβάζω για το περίφημο παράθυρο εμφύτευσης. δηλαδη υπάρχει συγκεκριμένο τεστ που σου δείχνει μονο μια μερα του κύκλου? 

και γινεται εδω Ελλάδα? το προετεινει ο δυναικολόγος σας?  εγω λόγω αποτυχημένων εξωσωματικών, και παλιάς ενδομητρίωσης ο ντοκ κατέληξε πως πιθανον τα ωαρια μου δεν είναι ποιοτικά. οπότε αυτή τη φορα θα τερματίσω 'όλες τις πίστες των τεστ για να βεβαιωθούμε για την ποιοτητα τους %. οποτε εχουμε και λέμε

-καρυότυπο

-κατακερματισμο dna (αυτο νομίζω στον αντρα γινεται αν καταλαβα καλα)

-pgs βιοψια βλαστοκύστων

-θρομβοφυλίες (τα εχω  κανει και παλιοτερα και καπου έδειξε θεματάκι)

να βαλω να ψάξω και το παραθυράκι μου μπας και τερματισω τι ναπω  πχιΑΑΑ.. :roll:

Κοιτα ο καρυοτυπος , ο κατακερματισμός και η θρομβοφιλια ειναι αυτα που κοιτας μετα την πρώτη, άντε δεύτερη αποτυχία ανήκουν  στο βασικό πακέτο. Αν κανεις βιοψία εμβρύων ,επειδη εκανα κι εγω το παράθυρο δεν θα σου πει κατι γιατι ούτως ή άλλως θα τα μεταφέρεις την έκτη μερα της ζωής τους. Δηλαδη ή το ενα ή το αλλο εχει αξία να κανεις πριν την επόμενη προσπαθεια σου.

Just now, nadiaki165 είπε:

Θελει να συνδεθώ για να μου επιτρέψει να το δω, γιατι ειναι ευαίσθητο περιεχόμενο για ανήλικους :roll: κατι δεν κάνω σωστά;;;; Άκυρο μπηκα απο το σαιτ τους και όχι απο you tube, καταπληκτικό!

πρίν από 44 λεπτά , nadiaki165 είπε:

Καλημέρα....καταλαβα!ευτυχως που δεν κανόνισα την υστεροσκοπηση...καλά την ψιλιαστηκα!

Παντως ειχα καλη εμπειρια απο την υστεροσκοπηση στο μητέρα! Απο νοσηλευτές και προσωπικό με χιούμορ και φοβερά εξυπηρετικοί. Στην ανάνηψη επισης εισαι με τις γυναίκες που γέννησαν και δίπλα ακούς και αλλα μωρά να ξεγεννιουνται!

wRSzp2.pngHbp3p3.png

Διαφημίσεις

Just now, Καντι said:

Κοιτα ο καρυοτυπος , ο κατακερματισμός και η θρομβοφιλια ειναι αυτα που κοιτας μετα την πρώτη, άντε δεύτερη αποτυχία ανήκουν  στο βασικό πακέτο. Αν κανεις βιοψία εμβρύων ,επειδη εκανα κι εγω το παράθυρο δεν θα σου πει κατι γιατι ούτως ή άλλως θα τα μεταφέρεις την έκτη μερα της ζωής τους. Δηλαδη ή το ενα ή το αλλο εχει αξία να κανεις πριν την επόμενη προσπαθεια σου.

Θελει να συνδεθώ για να μου επιτρέψει να το δω, γιατι ειναι ευαίσθητο περιεχόμενο για ανήλικους :roll: κατι δεν κάνω σωστά;;;; Άκυρο μπηκα απο το σαιτ τους και όχι απο you tube, καταπληκτικό!

Παντως ειχα καλη εμπειρια απο την υστεροσκοπηση στο μητέρα! Απο νοσηλευτές και προσωπικό με χιούμορ και φοβερά εξυπηρετικοί. Στην ανάνηψη επισης εισαι με τις γυναίκες που γέννησαν και δίπλα ακούς και αλλα μωρά να ξεγεννιουνται!

Καντι δεν ισχύει αυτο που λες για την ημέρα μεταγορασ του προεμφυτευτικου, η μαλλον ισχύει εν μέρει  γιατί εσυ τα έβαλες 6 επειδή τα είχες ήδη ολα κατεψυγμενα την 5η μερα κ τα απέψυξες ολα για να στείλεις προεμφυτευτικο. αν τα στείλεις όμως σε φρέσκο κυκλο για βιοψία κ κανεις ετ τον επόμενο μπορεις να τα βάλεις την 5η

• Μου αρέσει 1

Just now, nadiaki165 είπε:

τι βιντεακι ειναι αυτο;

α το ειδα ωραιο

Just now, Moana είπε:

Καντι δεν ισχύει αυτο που λες για την ημέρα μεταγορασ του προεμφυτευτικου, η μαλλον ισχύει εν μέρει  γιατί εσυ τα έβαλες 6 επειδή τα είχες ήδη ολα κατεψυγμενα την 5η μερα κ τα απέψυξες ολα για να στείλεις προεμφυτευτικο. αν τα στείλεις όμως σε φρέσκο κυκλο για βιοψία κ κανεις ετ τον επόμενο μπορεις να τα βάλεις την 5η

Σωστά μπορείς να τα βάλεις μια μερα πιο νωρίς , όχι ομως μια μερα πιο αργά. Ειναι σαν να κανεις το τεστ για την μισή πληροφορία.

wRSzp2.pngHbp3p3.png

Just now, Καντι said:

Σωστά μπορείς να τα βάλεις μια μερα πιο νωρίς , όχι ομως μια μερα πιο αργά. Ειναι σαν να κανεις το τεστ για την μισή πληροφορία.

γιατί καλε; όποτε θες τα βάζεις, ειναι όμως 5ης ημέρας ήδη. Η winspert έβαλε έμβρυα 6ης ημέρας την 4η!

Just now, Καντι είπε:

Να σου πω ο γιατρός μου είναι κυρίως στο μητέρα αλλά είναι κ στο ρεα. Την υστεροσκοπηση θα την κάνω στο ρεα που είναι κ κοντά μου κ έχω κ την ασφάλεια του άντρα μου εκεί. Ο ίδιος θα μου την κάνει οποτε δεν με νοιαζει. Κι άλλες φορές που είχα κάνει εκεί για λίγες ώρες που έμεινα μια χαρά ήμουν. Αν όλα πάνε καλά όμως στο μητέρα θα κάνω την γεννά ασυζητητί.

• Μου αρέσει 2

xuBjp3.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα