Recommended Posts

Just now, Αγγελίνα said:

Αντε με το καλό!!! Γενικά είχα το πρωί ακόμα ανεβασμένη θερμοκρασία.. Που κ που νιώθω κπ τσιμπηματα χαμηλά! Αυτά όλο κ όλο.. Τη Δευτέρα αν θυμάμαι καλά ένιωθα ότι θα μου έρθει, αλλά δεν..! 

Κορίτσια σε εσάς μετά από εξωσωματικες ο κύκλος επανήλθε αμέσως;; Με ενδιαφέρουν όλες οι γνώμες.. 

Εγω μετα την εξοσω του ιουνιου που αδιαθετησα νωριτερα απο τη μερα της χοριακης, συτο το μηνσ εχω 4 μερες καθυστερηση μεχρι στιγμης κ μου εχει ερθει τρελλα. Κ αποκλειεται να ειμαι εγκυος

Just now, Αγγελίνα είπε:

Σε ευχαριστώ κ μόνο που σκέφτεσαι αισιόδοξα! Μωρέ αν είναι να είμαι ας το μάθω κ από Δευτερα! Δν έχω αυτήν την τρέλα που είχα στην αρχή ή πριν τις σπερματεγχυσεις κ την εξωσωματική.. Κρατάω πολύ πολύ μικρό καλάθι πλέον.. Ετσι κ αλλιώς παίρνω κ τις fertilovit οπότε ακόμα κ βιταμίνες που είναι καλό να παίρνεις με το που μάθεις για την εγκυμοσύνη, εγώ τις λαμβάνω καθημερινά.. 

Όπως κ να έχει όμως θα σε ενημερώσω για το αποτέλεσμα!! Είτε αν ερθει..ειτε αν φτάσουμε στη Δευτέρα κ πάω για χοριακη.. 

Μετά από ήδη μια εγκυμοσυνη όμως (είτε φυσικά είτε με εξωσωματικη), δε λένε ότι μένεις κάπως πιο εύκολα ξανά;; 

Αφού αντέχεις αγγελινα μου και δεν κάθεσαι σε αναμμένα κάρβουνα τότε περίμενε.

Ευχομαι ολόψυχα η Αγία Μαρίνα να σου χαρίσει το ομορφότερο δώρο και να μην έρθει η περίοδος!!!!

• Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Διαφημίσεις

Just now, Blondie 2020 είπε:

Εγω μετα την εξοσω του ιουνιου που αδιαθετησα νωριτερα απο τη μερα της χοριακης, συτο το μηνσ εχω 4 μερες καθυστερηση μεχρι στιγμης κ μου εχει ερθει τρελλα. Κ αποκλειεται να ειμαι εγκυος

Αα.. Welcome to the club!! Παντως εγω είχα αδιαθετησει την μέρα της χοριακης (το απόγευμα).. Κ στον επόμενο μήνα, είχα 5 μέρες καθυστέρηση.. Τα θυμάμαι γτ τα έχω πρόσφατα! 

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Αφού αντέχεις αγγελινα μου και δεν κάθεσαι σε αναμμένα κάρβουνα τότε περίμενε.

Ευχομαι ολόψυχα η Αγία Μαρίνα να σου χαρίσει το ομορφότερο δώρο και να μην έρθει η περίοδος!!!!

Μάλλον μου έχουν φέρει απογοήτευση όλα αυτά.. Η οποία τουλάχιστον μου έφερε κ μια ηρεμία.. Οπότε τα αναμμένα κάρβουνα ανήκουν στο παρελθόν! Αγία Μαρίνα αύριο.. Αγία Ειρήνη σε 12 μέρες.. Ειναι καλός μήνας ο Ιούλιος! 

• Μου αρέσει 3

Just now, Cristina_B said:

Καλσπερα σε ολα τα κοριτσια!!

Ειχα ανοιξει θεμα σε αλλο σημειο αλλα μαλλον εδω ειναι καλυτερα μιας που ολες εχετε εμπειριες!!

Πρωτη μου φορα...σημερα εκανα τις πρωτες μου ενεσεις και πραγματικα περιμενω να γινει ενα θαυμα!!

Καθε 2 μερες θελει εξεταση οιστραδιολης και σιγουρα θελει να με βλεπει 3 φορες την εβδομαδα!!

Πολυ το αγχος γιατι μενω επαρχια αλλα μπροστα στο θαυμα δεν μετραει τιποτα αλλο!!

Ολες οι εμπειριες ευπροσδεκτες..καλη αρχη σε ολες και τελειομηνες εγκυμοσυνες στις moms to be!!!

Να είναι η πρώτη σου και τυχερή!!! Μην αγχώνεσαι  και να χαίρεσαι που ο γυναικολόγος σου θέλει να σε παρακολουθεί τόσο συχνά!  

• Μου αρέσει 1

Just now, Cristina_B είπε:

Ειχα ανοιξει θεμα σε αλλο σημειο αλλα μαλλον εδω ειναι καλυτερα μιας που ολες εχετε εμπειριες!!

Πρωτη μου φορα...σημερα εκανα τις πρωτες μου ενεσεις και πραγματικα περιμενω να γινει ενα θαυμα!!

Καθε 2 μερες θελει εξεταση οιστραδιολης και σιγουρα θελει να με βλεπει 3 φορες την εβδομαδα!!

Πολυ το αγχος γιατι μενω επαρχια αλλα μπροστα στο θαυμα δεν μετραει τιποτα αλλο!!

Ολες οι εμπειριες ευπροσδεκτες..καλη αρχη σε ολες και τελειομηνες εγκυμοσυνες στις moms to be!!!

Καλή αρχή!!! Να τα καταφέρεις με την πρώτη!! Έκανα την πρώτη μου κ εγώ πριν λίγους μήνες.. Δυστυχώς δε στάθηκα τυχερή αλλά γενικά δν είναι κτ τρομερό σαν διαδικασία.. Ή τουλάχιστον όπως το είχα στο μυαλό μου.. Αν διατηρείς τη ψυχολογια σου σε καλά επίπεδα, δν έχεις να φοβάσαι τπτ! Είναι καλό που θα έχεις συχνά ραντεβού! Θα σε ηρεμεί κιόλας! Στην Αθήνα θα την κάνεις; Σε κπ κέντρο ή σε νοσοκομείο; 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, Αγγελίνα είπε:

Αα.. Σε ευχαριστώ πολύ!! Στο περίπου δλδ ποτέ επανέρχεται; (ή πότε επανήλθε σε σένα) 

Αυτό σημαίνει ότι αλλάζει κ η μέρα της ωορρηξίας ε;; άρα ένα τεστ ωορρηξίας ίσως είναι απαραίτητο.. (ναι, μάλλον ελπίζω ακόμα στη φυσική σύλληψη :roll:..) 

Εγώ θα σου έλεγα να κάνει μια χοριακη αύριο αν δεν έχει έρθει η περίοδος. Μπορεί να εκανες λάθος το τεστ . Κάνε χοριακη για σιγουριά.

Και ναι να ελπίζεις πάντα σε φυσική σύλληψη όσες εξωσωματικες και να κάνεις, εγώ είμαι παράδειγμα φυσικής σύλληψης μετά από μηδενικά στις εξωσωματικες και με μια μήτρα όχι απλά σε λήθαργο αλλά "κλινικά νεκρή"....και όμως όταν βγήκε από το "κώμα" έδωσε δύο παιδάκια.

Πολύ καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου κορίτσι μου.

• Μου αρέσει 3

Just now, Konna! είπε:

Να είναι η πρώτη σου και τυχερή!!! Μην αγχώνεσαι  και να χαίρεσαι που ο γυναικολόγος σου θέλει να σε παρακολουθεί τόσο συχνά!  

Ευχαριστω πολυ πολυ!!

Ναι ναι..θα ειναι ο καινουργιος μου κολλλητος απο δω και περα!!!

Και εγω χαιρομαι γιατι νιωθω ασφαλεια!!

Just now, Αγγελίνα είπε:

Καλή αρχή!!! Να τα καταφέρεις με την πρώτη!! Έκανα την πρώτη μου κ εγώ πριν λίγους μήνες.. Δυστυχώς δε στάθηκα τυχερή αλλά γενικά δν είναι κτ τρομερό σαν διαδικασία.. Ή τουλάχιστον όπως το είχα στο μυαλό μου.. Αν διατηρείς τη ψυχολογια σου σε καλά επίπεδα, δν έχεις να φοβάσαι τπτ! Είναι καλό που θα έχεις συχνά ραντεβού! Θα σε ηρεμεί κιόλας! Στην Αθήνα θα την κάνεις; Σε κπ κέντρο ή σε νοσοκομείο; 

Ευχαριστωω!!

Δεν ειναι ευκολο αλλα θα το προσπαθησουμε!

Μην στεναχωριεσαι...θα ερθει το νινακι με την επομενη..θα ξαναπροσπαθησετε ναι;

Και εγω αγχωνομουν για τις ενεσεις και τις παρενεργειες κλπ πιο πολυ απο ολα!!

Στην Αθηνα ναι σε κεντρο..εχω αρκετες καλοκαιρινες βολτες απο δω και περα χαχα!

Just now, Egina mama είπε:

Εγώ θα σου έλεγα να κάνει μια χοριακη αύριο αν δεν έχει έρθει η περίοδος. Μπορεί να εκανες λάθος το τεστ . Κάνε χοριακη για σιγουριά.

Και ναι να ελπίζεις πάντα σε φυσική σύλληψη όσες εξωσωματικες και να κάνεις, εγώ είμαι παράδειγμα φυσικής σύλληψης μετά από μηδενικά στις εξωσωματικες και με μια μήτρα όχι απλά σε λήθαργο αλλά "κλινικά νεκρή"....και όμως όταν βγήκε από το "κώμα" έδωσε δύο παιδάκια.

Πολύ καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου κορίτσι μου.

Αλήθεια ε;;; κ απλά προέκυψε μια μέρα ξαφνικά;; Μακάρι κορίτσι μου να έρθει.. Προσπαθώ τόσο πολύ.. Άλλες φορές νιώθω πτώμα ψυχολογικά κ θυμώνω.. Άλλες είμαι πολύ δυνατή κ συνεχίζω όπως μπορώ.. Με διατροφές.. Με yoga.. Με επαφές φυσικα(στοχευμενες ή μη.. Αν κ προτιμώ τις πιο χαλαρές).. Κπ στιγμή ανάλογα με διαφορά πράγματα, θα πάω κ στη δεύτερη εξωσωματικη βέβαια.. 

Ευχαριστω πολυ πολυ!!

Ναι ναι..θα ειναι ο καινουργιος μου κολλλητος απο δω και περα!!!

Και εγω χαιρομαι γιατι νιωθω ασφαλεια!!

Ευχαριστωω!!

Δεν ειναι ευκολο αλλα θα το προσπαθησουμε!

Μην στεναχωριεσαι...θα ερθει το νινακι με την επομενη..θα ξαναπροσπαθησετε ναι;

Και εγω αγχωνομουν για τις ενεσεις και τις παρενεργειες κλπ πιο πολυ απο ολα!!

Στην Αθηνα ναι σε κεντρο..εχω αρκετες καλοκαιρινες βολτες απο δω και περα χαχα!

Κπ στιγμή θα ξαναπροσπαθησουμε ναι.. Στην παρουσα φάση δν εξαρτάται από εμάς, γτ θα συνεχίσουμε σε νοσοκομείο.. Αν όλα πάνε καλά, ίσως από Σεπτέμβρη.. 

• Μου αρέσει 2

Κορίτσια μια ερώτηση που απεύθυνεται σε όσες πριν την εξωσωματική έκαναν τις βασικές εξετάσεις και όλα βγήκαν φυσιολογικά. Πριν την εξωσωματική σας συμβούλεψαν να κάνετε υπέρηχους στον κύκλο έτσι ώστε να έχετε στοχευμένες επαφές; 

Just now, Kalaleme είπε:

Κορίτσια μια ερώτηση που απεύθυνεται σε όσες πριν την εξωσωματική έκαναν τις βασικές εξετάσεις και όλα βγήκαν φυσιολογικά. Πριν την εξωσωματική σας συμβούλεψαν να κάνετε υπέρηχους στον κύκλο έτσι ώστε να έχετε στοχευμένες επαφές; 

Μόνο στις σπερματεγχυσεις. Στις εξωσωματικές ποτέ.

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Διαφημίσεις

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Μόνο στις σπερματεγχυσεις. Στις εξωσωματικές ποτέ.

Ίσως δεν το έθεσα σωστά.

Εννοούσα το εξής. Πας στη γυναικολογο σου και της λες "1,5 χρόνο τώρα κάνουμε ελεύθερα και δεν έχει έρθει εγκυμοσυνη". Σου γράφει εξετάσεις (ΑΜΗ,ορμονολογικες και σαλπιγγογραφια και βγαίνουν όλες καλές, το σπερμοδιάγραμμα επίσης). Ποια είναι η επόμενη κίνηση; Να σε συμβουλέψει για σπερματεγχυση/εξωσωματική, ή να δοκιμάσετε για κάποιους κύκλους να σε βλέπει μέσα στον μήνα με υπέρηχο,έτσι ώστε να βρεις ποια μέρα είναι η φουλ γόνιμη κ η επαφή να γίνει ακριβώς τότε που πρέπει;

Just now, Kalaleme είπε:

Ίσως δεν το έθεσα σωστά.

Εννοούσα το εξής. Πας στη γυναικολογο σου και της λες "1,5 χρόνο τώρα κάνουμε ελεύθερα και δεν έχει έρθει εγκυμοσυνη". Σου γράφει εξετάσεις (ΑΜΗ,ορμονολογικες και σαλπιγγογραφια και βγαίνουν όλες καλές, το σπερμοδιάγραμμα επίσης). Ποια είναι η επόμενη κίνηση; Να σε συμβουλέψει για σπερματεγχυση/εξωσωματική, ή να δοκιμάσετε για κάποιους κύκλους να σε βλέπει μέσα στον μήνα με υπέρηχο,έτσι ώστε να βρεις ποια μέρα είναι η φουλ γόνιμη κ η επαφή να γίνει ακριβώς τότε που πρέπει;

Α ναι όπως τα λες. Απλά δεν κατάλαβα αρχικά σορυ.

• Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Just now, Kalaleme said:

Ίσως δεν το έθεσα σωστά.

Ναι ακριβώς σε κάποιες περιπτώσεις σε παρακολουθεί κανονικά και μπορεί να δώσει και οβιτρελ ώστε να είναι απόλυτα προγραμματισμένες οι επαφές

Just now, olpapa είπε:

Ναι ακριβώς σε κάποιες περιπτώσεις σε παρακολουθεί κανονικά και μπορεί να δώσει και οβιτρελ ώστε να είναι απόλυτα προγραμματισμένες οι επαφές

Λυπάμαι πολύ που δε μου το πρότεινε ποτέ κ έφτασα να το μάθω εκ των υστέρων. Τέλος πάντων,ας είναι για καλο...

Just now, Kalaleme είπε:

Ίσως δεν το έθεσα σωστά.

Ναι είναι αυτό μια πρώτη κίνηση.. Μπορεί να γίνει είτε εντελώς φυσικα.. Είτε με κλομιφαινη.. Είτε με οβιτρελ.. Ούτε εμένα μου το πρότειναν ποτέ.. Μη στεναχωριέσαι.. Μπορεί να γίνει κ τώρα! Βασικά μου είχαν προτείνει κλομιφαινη αλλά χωρίς παρακολούθηση.. Ο, τι να ναι δλδ! 

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα