Recommended Posts

ΝαιΜαρια μου κ δεν την αλλαζω με τιποτα..η καλη μου νεραιδα..αυτη με εκανε να μαι εγκυος 3 φορες..κανενας δενβρισκε τι εχω τζαμπα προσπαθειες θα κανα....

Μαζι συζητησαμε το θεμα γεννα κ μου πε μη δεχτεις αυτη τη βλακεια παμε με καισαρικη λογω εξωσωματικης γιατι η κυηση ειβαι πολυτιμη..λες κ οι αλλες δεν ειναι...μονο αν υπαρχει λογος ανατομικος η οπως ο δικος σου γιατι δεν γινεται να μεινω χωρις ηπαρινη καποιες ωρες....για αυτο κ δεν μπορω τελειως φυσιολογικα..οποτε θα με παει οπως εσενα..κι ο γιατρος μου θελει φυσικο τοκετο..γιατι φοβουνται αιμορραγιες.. 

Μαριτσα μηπως να δεις κι εσυ την αιματολογο????

1 hour ago, island1 said:

ΝαιΜαρια μου κ δεν την αλλαζω με τιποτα..η καλη μου νεραιδα..αυτη με εκανε να μαι εγκυος 3 φορες..κανενας δενβρισκε τι εχω τζαμπα προσπαθειες θα κανα....

Μαζι συζητησαμε το θεμα γεννα κ μου πε μη δεχτεις αυτη τη βλακεια παμε με καισαρικη λογω εξωσωματικης γιατι η κυηση ειβαι πολυτιμη..λες κ οι αλλες δεν ειναι...μονο αν υπαρχει λογος ανατομικος η οπως ο δικος σου γιατι δεν γινεται να μεινω χωρις ηπαρινη καποιες ωρες....για αυτο κ δεν μπορω τελειως φυσιολογικα..οποτε θα με παει οπως εσενα..κι ο γιατρος μου θελει φυσικο τοκετο..γιατι φοβουνται αιμορραγιες.. 

Μαριτσα μηπως να δεις κι εσυ την αιματολογο????

χαχαχαχαχαχα σα να την ακουω.....τι καληηηηηηηηη!!!!!!!!!!!!!!!!! τον επομενο μηνα εχω ξανα ραντεβου μαζι της να της δειξω τα αποτελεσματα να μου πει τι πρεπει να κανω...

οταν φτασει ο καιρος για τη γεννα θα σου δωσει ενα χαρτι που θα πρεπει να το δωσεις στο γυναικολογο κ θα το παρεις μαζι σου στη κλινικη για να το δει ο αναισθησιολογος κ σε αλλο ενα δεν θυμαμαι....λεει βημα βημα τι πρεπει να κανεις..ειναι πολυ επεξηγηματικη..τις καλτσουλες τις αισθησιακες και σεξυ..χαχαχαχαχα κ το τι πρεπει να κανεις για τις ηπαρινες κατα την διαρκεια του τοκετου...

ειναι πολυ καλη..ΚΟΡΥΦΗ!!!!!!!!!.... κ οπως το ειπες....χωρις εκεινη γινονται τζαμπα προσπαθειες κ χανονται μωρακια τζαμπα...

για μενα αυτη ειναι η ειδικοτητα που πρεπει να ξεκινησει καποιος οταν παει σε υποβοηθουμενη αλλα για να γινει αυτο θελουμε πολυ καιρο ακομα...

οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο

NKQXp2.png

Διαφημίσεις

Κορίτσια δεν νομίζω οτι εχει κανενα νοημα να παω σε αιματολογο εφοσον δεν εχω κανενα προβλημα τετοιου είδους. Τον εχω ολοκληρωσει τον ελεγχο στο αιματολογικο κεντρο του Νοδαρου.  Επανελαβα μονο ειδικες εξετάσεις που αφορούν τον θυρεοειδη και βγηκαν και αυτες μια χαρα.  Παρολαυτα εχω κανει προσπαθεια κ με αντιπηκτικες ενεσεις κ πηρα και παλι αρνητικο. 

Εμεις εχουμε μεγάλο θεμα με το σπερμα (74% κατακερματισμό dna) + την φλεγμονη του ενδομητρίου + οτι το ανοιχτο παραθυρο εμφυτευσης ειναι μια μερα μετα απο οτι περιμέναμε. 

POzcp3.pngal9Sp3.png

18 hours ago, Μαρίτσα10 είπε:

Κορίτσια δεν νομίζω οτι εχει κανενα νοημα να παω σε αιματολογο εφοσον δεν εχω κανενα προβλημα τετοιου είδους. Τον εχω ολοκληρωσει τον ελεγχο στο αιματολογικο κεντρο του Νοδαρου.  Επανελαβα μονο ειδικες εξετάσεις που αφορούν τον θυρεοειδη και βγηκαν και αυτες μια χαρα.  Παρολαυτα εχω κανει προσπαθεια κ με αντιπηκτικες ενεσεις κ πηρα και παλι αρνητικο. 

Εμεις εχουμε μεγάλο θεμα με το σπερμα (74% κατακερματισμό dna) + την φλεγμονη του ενδομητρίου + οτι το ανοιχτο παραθυρο εμφυτευσης ειναι μια μερα μετα απο οτι περιμέναμε. 

καλημερααααα,,,

τι κανετε????

ερωτηση!!!!!!!!!!! πως μπορεσες και εμαθες για το παραθυρο της εμφυτευσης?? εκανες καποια εξεταση?? η απο το αποτελεσματα το κρινατε οτι εγινε νωρις η εμβρυομεταφορα???

επισης θελω να ανοιξω ενα θεμα που με απασχολει πολυ..

αφορα ενα κοντιμο μου προσωπο που ταλαιπωρειται για παιδακι..εχουν ηδη ενα παιδακι με σπερμα δοτη.εκαναν μια σπερματεγχυση και πετυχε κατευθειαν...μετα οταν ξεκινησαν οι προσπαθειες για δευτερο παιδακι ξεκινησε ο αγωνας ο μεγαλος..εκαναν αλλες δυο σπερματεγχυσεις που απετυχαν κ ξεκινησαν τις εξωσωματικες...εχουν ηδη κανει τρεις η τεσσερις εξωσωματικες οπου σε ολες ηταν αρνητικο αποτελεσμα με εξαιρεση την δευτερη που εξελιχθηκε σε βιοχημικη..

τελος παντων το ερωτημα μου ειναι το εξης.....γιατι οι γιατροι εχουν τοσο μεγαλο κολλημα με τις βλαστοκυστες?? ναι υποτιθεται οτι εφοσον φτασει να γινει βλαστοκυστη εχει και περισσοτερες πιθανοτητες να πετυχει..αλλα ελα που δεν υπαρχει το αποτελεσμα..το ρωταω γιατι εχω εχω παγωτινια 2 ημερων...κ θυμαμαι οταν εκανα την ωολληψια επειδη βγαλαμα 6 ωαρια θυμαμαι να μου λενε συνηθως οταν ειναι λιγα τα ωαρια δεν ρισκαρουν για βλαστοκυστες..γιατι χανεται μεγαλος αριθμος εμβρυων..

NKQXp2.png

Την ανοιξη ειχα κανει βιοψια ενδομητρίου με τον προηγούμενο γιατρό αλλα οχι αυτη που κανουν στην Ελλάδα. Το δείγμα το στείλαμε σε κέντρο της Ισπανίας. Αυτη βρισκουν το ανοιχτο παραθυρο εμφύτευσης με βαση των γονιδίων που εχουν κρινει οτι δινουν τις πληροφοριες που χρειαζονται σε σχεση με την υποδεκτικοτητα του ενδομητρίου.

Και ο νεος γιατρος εκρινε οτο με βαση αυτα τα αποτελεσματα θα χρειαστω μια μερα περισσοτερο προγεστερονη κ θα βαλουμε εμβρυα 4ης μερας εφοσον εχω αποτυχει στο παρελθον με εμβρυα 3ης μερας και με βλαστοκυστες.

Τιποτα δεν ειναι δεδομενο σε σχεση με τα εμβρυα. Αν εχεις πετυχει με εμβρυα 2ης ημερας μπορεις να ξαναπετυχεις. Μπορει με βλαστοκυστες καποια κοπελα να μην τα καταφερει αλλα με εμβρυα 3ης μερας να τα καταφερει.

POzcp3.pngal9Sp3.png

Διαφημίσεις

1 hour ago, Μαρίτσα10 είπε:

Τιποτα δεν ειναι δεδομενο σε σχεση με τα εμβρυα. Αν εχεις πετυχει με εμβρυα 2ης ημερας μπορεις να ξαναπετυχεις. Μπορει με βλαστοκυστες καποια κοπελα να μην τα καταφερει αλλα με εμβρυα 3ης μερας να τα καταφερει.

αυτο ακριβως λεω....οτι μπορει να μην ταιριαζουν σε ολες οι βλαστοκυστες..τι κολλημα ειναι αυτο??? εχω δυο κοπελες που ταλαιπωρουνται χρονια κ εχουν χασει πολλα εμβρυα γιατι περιμεναν τις βλαστοκυστες...δλδ ωολληψια 10 και 12 αυγουλακια κ στο τελος μενουν με ενα κ δυο εμβρυα...

δεν ρωταω για μενα..αλλα για τις κοπελες αυτες..που τις βλεπω να ταλαιπωρουνται κ σφιγγεται η ψυχη μου

NKQXp2.png

Υπάρχουν πολλές θεωρίες απο οτι φαίνεται! Γενικότερα πιστεύουν περισσότερο στις βλαστοκυστες γιατι υπο φυσιολογικές συνθηκες ενα εμβρυο διαιρείται στη σάλπιγγα και οταν φτάσει στη μήτρα έχει γίνει ήδη βαστοκυστη. Οποτε αυτο τους φαινεται πιο κοντα στη φυσικη λειτουργία και ποντάρουν οτι ειναι πιο ευκολο να προκυψει εγκυμοσύνη.

Ο γιατρος μου εχει αλλη θεωρία θεωρει οτι δεν ειναι κακο να μπει το εμβρυο πιο πριν στη μητρα κ να γινει βλαστοκυστη εκει. Ο προηγουμενος γιατρος πιστευε στις βλαστοκυστες περισσότερο. 

Εγω παλι πιστευω οτι αν ειναι να γινει θα γινει ειτε ειναι βλαστοκυστη ειτε ειναι μοριδιο ειτε εμβρυο 2 ημερων.

POzcp3.pngal9Sp3.png

Τα εμβρια κ η μερα τους εξαρταται απο την ποιοτητα των ωαριων σπερματοζαριων κ τον αριθμο εμβριων.

Εμενα κ οι 2 θελαν βλαστοκυστες.Εμεινα 3 φορες με βλαστοκυστες κ για αδερφακια πρωτα ο θεος βλαστοκυστες εχουμε.

Θεωρητικα κ ερευνητικα θεωρουνται εμβρια καλυτερα με μεγαλυτερα ποσοστα επιτυχιας.

ΑΝ ρωτατε τη γνωμη μου θα πω πως οποια μπορει καλα κανει κ κανει ωστοσο ξερω κοπελες που μειναν κ με 2 ημερων κ 3 ημερων ...για χρονια οι γυναικες μεναν με 3 μερας

Οι βλαστοκυστες δεν ειναι πανακεια...σωνει κ ντε θα μεινεις...επιπλεον εμενα στις 2 φορες κςτεληξαν σε παλινδρομη λογω χρωμοσωμικων...τις διαιρεσεις βλεπειςκ τοθεωρεις τελειο εμβριο οχι την ποιοτητα..

Μην ακουτε λοιπον κανενα..στα εμβρια να πιστευετε...

Εμεις ειμαστε παραδειγμα....τα παγωτινια μου ειναι 2 ημερων,,κ οταν βγαλαμε τα δυο για την εμβρυομεταφορα συνεχισαν να αναπτυσσονται κ εγιναν 3 ημερων....

Νησι μου κ γω το πιστευω οτι αν ειναι να γινει θα γινει...τελος....

Ποσα παραδειγματα ζευγαριων που προσπαθουσαν χρονια κ τα καταφεραν φυσιολογικα στο τελος..

Απλα το εχω απορια και στεναχωρια για τις κοπελες αυτες

NKQXp2.png

Δυστυχως Μαρια μου δεν υπαρχει οδος ασφαλειας..

Για μενα ειναι θεμα αφενως καλης ομαδας παρακολουθησης κ αφετερου τελειως εξαμικευση....Τα χω συναντησει ολα πια σε αυτο το θεμα..σε αυτη την προσπαθεια δεν εκατσα στο κρεβατι ουτε μια μερα....εκανα ετ κ γυρνοντας ειχε χασει η πεθερα μου την πτηση της( ηταν εδω κ δεν ξεραν για την προσπαθεια) κ γυρισε σπιτι..λοιπον εγω δεν εκατσα ουτε μια μερα γιατι δεν ηθελα να πω κατι....αν ειναι να γινει κ εφ οσων ακολουθηθηκε σωστα η διαδικασια θα γινει...τελος...

Στη Μαριτσα πχ η φλεγμονη ειναι σοβαρος παραγοντας αποτυχιας

Παρεπιπτοντως χτες μια πολυ καλη μου φιλη γεννησε το δευτερο..κι αυτης με παρακεντηση πβραντο σπερμα..οαντρας της ειχε κανει χημειοθεραπειες πριν χρονια..ολα πηγαν κατ ευχην ...ετσι θα πανε κσε σενα...αρκετα ταλαιπωρηθηκες κ εσυ...

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Σε μενα ειναι ενας συνδυασμός προβληματων και δεν θεωρω οτι ειχε να κανει με την ημερα που τοποθετηθηκαν τα εμβρυα. Με σοβαροτερο προβλημα το σπέρμα. 

Υπαρχει περιπτωση να κρυβεται φυσιολογικο σπερμα στους ορχεις κ να πεσουμε απο τα σύννεφα. Ειναι μια υποθεση του γιατρου γτ ολες οι εξετασεις του αντρα μου δειχνουν φυσιολογικες περα απο σπερμοδιαγραμμα και κατατμηση. Εχει φυσιολογικες ορμονες και ο υπερηχος ορχεων δεν δειχνει προβλημα. 

POzcp3.pngal9Sp3.png

Με το καλο ολα καλα θα πανε...η κοπελα που σου λεω ηταν με αζωοσπερμια λογω χημειοθεραπειων κι ομως μια χαρα βρηκαν..

• Μου αρέσει 1

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!! ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑΑΑΑ

μαριτσα φανταζομαι τωρα θα εισαι στον γιατρο...θα περιμενουμε νεα σου...καλη αρχη με τις ενεσουλες αυριο!!!!!!!!!!!!!

νησακι πως πας???

NKQXp2.png

Καλημέρα και από μένα καλή χρονιά να έχουμε με υγεία και πολλές πολλές φουσκωμένες κοιλίτσες :)

Μαρίτσα μου καλή επιτυχία και από μένα ότι επιθυμείς να πραγματοποιηθεί μέσα στο 2017!!!

• Μου αρέσει 1

rHkwp3.png

dwWcp3.png

Καλημερα

Μαριτσα καλη επιτυχια κ καλη αρχη! 

Εγω κλασικα απο καναπε σε καναπε με μονιμα το αιμα αλλα ο γιατρος καθησυχαστικος...14/1 το επομενο " μαξιλαρακι ανασας μου" που ειναι η αυχαινικη πρωτα ο θεος

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα