Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Rafaelatarzan είπε:

Δεν υπάρχει κάτι άλλο να σ δώσει...ειδή παίρνουμε πολλά...καλέ εσυ έχεις πολυ λίγο απ οτι καταλαβα τωρα...μη σ πω για μενα άστο καλητερα ...ξαναπάρτον τηλ όσες φορές χρειαστεί..  πωωωωω ποσο εκνευρίζομαι όταν είναι άφαντος δεν λέγεται....ευτυχώς ο δικός μ είναι δω αμέσως  ...Ναι να ξεκουραστείς αγαπη μ...Τώρα θυμήθηκα τις χοριακες σ..κ μια χαρα ήταν...Στο όριο ναι αλλά μια χαρα....Εγώ έκανα μονο 2 χοριακες..Δεν με έβαλε για άλλη    ειναι πολυ ψυχθοφορο.. Ωωωω ποσο σε νιώθω φιλη μ...Κάνε λίγο υπομονή κ ελπίζω να σε πάρει σύντομα.κ περιμένουμε νεα σ εννοείτε... εδώ είμαστε ολες..Μην φοβάσαι  ..

Το πρωί ειδα περισσότερα γιατί ζοριστηκα λίγο τουαλέτα που πήγα !Πήρα μια τρομάρα άλλο πράγμα αλλά λέω να δω εάν έχω άλλο !Μετά κατουρουσα και ήμουν καθαρή το μεσημέρι που πήγα να βάλω κολπικά τα ουτρεζεστεν τα είδα πάλι στο δάκτυλο μου έχουν απλά μια απόχρωση!Και τώρα ψάχνω τον γιατρό γιατί φοβήθηκα!Συγνώμη για την περιγραφή αυτό που κατάλαβα είναι ότι είναι μέσα!Πολύ αγχωτικό μετά από 4 αποβολές!Μακάρι να μην είναι κάτι σοβαρο!Μου δίνεις πολύ κουράγιο σε ευχαριστώ κ

πρίν από 6 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

μπράβο σ αγαπη....Πολύ καλά τα πήγες....συνχαρητηρια...3 μωράκια σε περιμένουνε για να γίνεις μια υπέροχη ΜΑΝΟΥΛΑ 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να εχεις μια ήρεμη και υγιεστατη εγκυμοσύνη!!!! Να την απολαύσεις όσο μπορείς!!!

Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Nansy29 είπε:

Ίσως όμως θα μπορούσες να κάνεις έναν υπέρηχο.πες του το.να δεις ότι όλα είναι φυσιολογικά και να μην αγωνιας.

Είχε πει για υπέρηχο θα κάνουμε από εβδομάδα αν διπλασιαστεί η χοριακη Πέμπτη!

• Μου αρέσει 1

πρίν από 6 λεπτά , Dwro είπε:

Είχε πει για υπέρηχο θα κάνουμε από εβδομάδα αν διπλασιαστεί η χοριακη Πέμπτη!

Κορίτσι μου επέμενε μέχρι να τον βρεις αλλά δεν νομίζω πως πρέπει να αγχώνεσαι...Το μόνο που θα σε συμβούλευα είναι να αποφεύγεις τη δυσκοιλιότητα.Εμένα μου είχε δώσει υπόθετα γλυκερίνης.Αλλά φυσικά πρέπει να σου πει ο ίδιος.

• Ευχαριστώ 1

Κορίτσια, εγω απο την προηγούμενη μερα της εμβρυομεταφορας ξεκινησα να τρωω 2 ακτινιδια την ημερα. Φυσικα τρωω ακομα κ δεν εχω ζοριστει καθολου στην τουαλέτα... Βοηθανε πολυ... @Dwro

m1Ogp2.pngiTpfp2.png

Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , bcd18 είπε:

Καλησπερα @Papy  τον επόμενο μήνα δεν θα παρω τίποτα από φάρμακα..

ωοθηκες κουρασμένες... δεν έχω ανταπόκριση στο menopur.. και δεν ξέρω αν είναι και καλα ποιοτικά.. 

παιρνω κοντά ένα χρόνο βιταμίνες pregnacare conception και d3fix 4000.. δεν ξέρω αν βοηθούν καθόλου...

εσυ σε τι φάση είσαι; Συγχώρεσε με αλλά είμαστε πολλές!

Ούτε λόγος κοριτσάκι μου.Εγώ μετά την τρίτη αποτυχημένη εξωσωματική ανασυγκροτήθηκα κ στους επόμενους μήνες θα ξεκινήσω πάλι απο την αρχή γιατί δεν μου έμεινε κανένα εμβρυάκι.Πήγαμε κ σε ανοσολόγο αυτή τη φορά για να ψαχτούμε λιγο παραπάνω.Είναι κ η ηλικία μου που δεν βοηθάει (42) αλλά συνεχίζω με πείσμα τον αγώνα μου!!

Καλή σου επιτυχία κουκλίτσα στον φυσικό κύκλο!!

• Μου αρέσει 1

πρίν από 7 λεπτά , winspert είπε:

Κορίτσια, εγω απο την προηγούμενη μερα της εμβρυομεταφορας ξεκινησα να τρωω 2 ακτινιδια την ημερα. Φυσικα τρωω ακομα κ δεν εχω ζοριστει καθολου στην τουαλέτα... Βοηθανε πολυ... @Dwro

Και εγώ πίνω σπιτικό κεφίρ πρώτη φορά μου συνέβη!Ίσως από την πολύ προγεστερόνη!παντός τα υγρά δεν νομίζω ότι έχουν Μ αυτό να κάνουν! Ευχαριστώ για τις συμβουλές κορίτσι μου

πρίν από 35 λεπτά , Dwro είπε:

Το πρωί ειδα περισσότερα γιατί ζοριστηκα λίγο τουαλέτα που πήγα !Πήρα μια τρομάρα άλλο πράγμα αλλά λέω να δω εάν έχω άλλο !Μετά κατουρουσα και ήμουν καθαρή το μεσημέρι που πήγα να βάλω κολπικά τα ουτρεζεστεν τα είδα πάλι στο δάκτυλο μου έχουν απλά μια απόχρωση!Και τώρα ψάχνω τον γιατρό γιατί φοβήθηκα!Συγνώμη για την περιγραφή αυτό που κατάλαβα είναι ότι είναι μέσα!Πολύ αγχωτικό μετά από 4 αποβολές!Μακάρι να μην είναι κάτι σοβαρο!Μου δίνεις πολύ κουράγιο σε ευχαριστώ κ

καμία περιγραφή δεν ειναι ντροπή....Είμαστε γυναικες κ καταλαβαίνουμε..Δεν θα ειναι τίποτα το σοβαρό θα δεις....το σπορι σ θα μείνει τωρα....

πρίν από 36 λεπτά , bcd18 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να εχεις μια ήρεμη και υγιεστατη εγκυμοσύνη!!!! Να την απολαύσεις όσο μπορείς!!!

Ευχαριστώ πολύ....περιμένουμε πάντα τα νέα σ κ είμαστε ολες εδω για σενα....

• Μου αρέσει 2

πρίν από 1 λεπτό , Papy είπε:

Ούτε λόγος κοριτσάκι μου.Εγώ μετά την τρίτη αποτυχημένη εξωσωματική ανασυγκροτήθηκα κ στους επόμενους μήνες θα ξεκινήσω πάλι απο την αρχή γιατί δεν μου έμεινε κανένα εμβρυάκι.Πήγαμε κ σε ανοσολόγο αυτή τη φορά για να ψαχτούμε λιγο παραπάνω.Είναι κ η ηλικία μου που δεν βοηθάει (42) αλλά συνεχίζω με πείσμα τον αγώνα μου!!

Καλή σου επιτυχία κουκλίτσα στον φυσικό κύκλο!!

Κορίτσι μου λυπαμαι πολύ για αυτές τις τρεις αποτυχίες.. χαίρομαι ομως που εισαι πολύ δυνατή και συνεχίζεις με πείσμα!!

Με τι φάρμακα ειχεσ κάνει διέγερση; Τι σου είπαν για τις αποτυχίες;

ο ανοσολογος τι σας είπε; Δεν ξέρω αν πρέπει να πάω και εγώ...

Εγω πηγα σε αιματολογο από μόνη μου, έκανα τις εξετασεις που είπε και ήταν καλές. Δεν έχω θρομβοφιλια. 

Και εγώ είμαι 40 και με ωοθηκες κουρασμένες..

πρίν από 1 λεπτό , Dwro είπε:

Και εγώ πίνω σπιτικό κεφίρ πρώτη φορά μου συνέβη!Ίσως από την πολύ προγεστερόνη!παντός τα υγρά δεν νομίζω ότι έχουν Μ αυτό να κάνουν! Ευχαριστώ για τις συμβουλές κορίτσι μου

Οχι κοριτσακι μου, τα υγρα δεν θα ειναι απο αυτο... Τα ακτινιδια τα τρωω μονο κ μονο για να μη ζοριστω. Ποτε μου δεν ειχα πρόβλημα αλλα για σιγουρια... Επίσης αν καταλαβαίνεις οτι η διαδικασια δε γινεται ευκολα, μην ζοριζεσαι. Σταματα κ ξαναπηγαινε αργοτερα... Φιλια πολλα κ οπως ειπε κ το ταρζανακι καμια περιγραφη δεν ειναι ντροπη... Ολες τα ιδια περναμε... Φιλια... 

m1Ogp2.pngiTpfp2.png

Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , winspert είπε:

Οχι κοριτσακι μου, τα υγρα δεν θα ειναι απο αυτο... Τα ακτινιδια τα τρωω μονο κ μονο για να μη ζοριστω. Ποτε μου δεν ειχα πρόβλημα αλλα για σιγουρια... Επίσης αν καταλαβαίνεις οτι η διαδικασια δε γινεται ευκολα, μην ζοριζεσαι. Σταματα κ ξαναπηγαινε αργοτερα... Φιλια πολλα κ οπως ειπε κ το ταρζανακι καμια περιγραφη δεν ειναι ντροπη... Ολες τα ιδια περναμε... Φιλια... 

ακριβώς όμως ολες τα ίδια....κ γω τρωω ακτινίδια...αν κ δεν εχω θεμα αλλα τα τρωω για σιγουριά....

• Μου αρέσει 2

πρίν από 5 λεπτά , bcd18 είπε:

Κορίτσι μου λυπαμαι πολύ για αυτές τις τρεις αποτυχίες.. χαίρομαι ομως που εισαι πολύ δυνατή και συνεχίζεις με πείσμα!!

Με τι φάρμακα ειχεσ κάνει διέγερση; Τι σου είπαν για τις αποτυχίες;

ο ανοσολογος τι σας είπε; Δεν ξέρω αν πρέπει να πάω και εγώ...

Εγω πηγα σε αιματολογο από μόνη μου, έκανα τις εξετασεις που είπε και ήταν καλές. Δεν έχω θρομβοφιλια. 

Και εγώ είμαι 40 και με ωοθηκες κουρασμένες..

Με menopur έκανα.Και τις τρεις φορές πήραμε 6 ωάρια κ γονιμοποιούνταν τα μισά.Δεν μου είπαν κάτι για τις αποτυχίες.Θεωρώ πως οφείλονται στην ποιότητα κ δυναμική των εμβρύων.

Ο ανοσολόγος μου είπε να κάνω την εξέταση inhibin - Β που λέει σε συνδυασμό με την AMH  θα φανεί κ η ποιότητα των ωαρίων.Μου εδωσε κ βιταμίνες DHEA.Μετά θα δούμε ποιες άλλες εξετάσεις θα χρειαστούν.Ελπίζω να μας βοηθήσει.

πρίν από 13 λεπτά , winspert είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ τόσο πολύ με βοηθάτε τόσο πολύ μόλις έφαγα τρία ακτινίδια!Παντός κι αυτά τα συμπτώματα πάνε και έρχονται τώρα ας που με πάλι δεν αισθάνομαι κάτι !Το πρωί είχα ανάγουλα από την οδοντόκρεμα!Είναι αυτό που λέω εγώ ψυχρολουσια!Παντός πιστεύω όλα είναιι θέλημα Θεού αν είναι να γίνει!

• Μου αρέσει 1

πρίν από 4 λεπτά , Papy είπε:

Με menopur έκανα.Και τις τρεις φορές πήραμε 6 ωάρια κ γονιμοποιούνταν τα μισά.Δεν μου είπαν κάτι για τις αποτυχίες.Θεωρώ πως οφείλονται στην ποιότητα κ δυναμική των εμβρύων.

Ο ανοσολόγος μου είπε να κάνω την εξέταση inhibin - Β που λέει σε συνδυασμό με την AMH  θα φανεί κ η ποιότητα των ωαρίων.Μου εδωσε κ βιταμίνες DHEA.Μετά θα δούμε ποιες άλλες εξετάσεις θα χρειαστούν.Ελπίζω να μας βοηθήσει.

Εγώ τον προηγούμενο μήνα είχα πάρει μόνο serpafar και είχα 4, πήρε τα 3 και γονιμοποιήθηκαν τα 2.

και εγώ ανησυχώ πολύ για την ποιότητα των ωαρίων....

Inhibin -B που την έκανες; Ποσο στοιχίζει; Εγω εχωχαμηλή ΑΜΗ 0,5 ng/ml. 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Εγω εχω μιλησει με εμβρυολογο και με καθισυχασε μου ειπε οτι μαλλον το προβλημα ειναι λογω χρωμωσωματικων ανωμαλιων και θα κανουμε ενα ραντεβου ολοι μαζι μαζι με γυναικολογο να μιλησουμε!αρχισαμε προφερτιλ κ οι δυο κ αποτοξινωση!!ο εμβρυολογος στεναχωρεθηκε αυτος π εχει το κεντρο κ υποσχεθηκε οτι θα βοηθησει!!

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα