Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Annita tsoupani είπε:

Οχι εννοω οτι γεννησα κ δεν το πηρα αγκαλια λογω ναρκωσης ολικής καισαρικης και εγω θεωρω οτι μανα ειναι αυτη που γεννα ενα παιδι και γιατι θα επρεπε να μοιραστω αυτο σε περιπτωση δανεικων δεν θα ειναι παιδια μ κ τα δυο μανα εγω θα ειμαι παλι!!μια σκεψη ειναι εχω πολλα ωαρια προς το παρων εξαλου λογω πολυκιστικων απλα ισως να μην ειναι τοσο ποιοτικα για αυτο κ οι βιταμινες!

Βρε δε διαφωνώ κ σου λέω ότι έφτασα ένα βήμα πριν ..η δική μου αν θέλεις φοβία ( επειδή δεν υπήρχε περίπτωση να μην πω στο παιδί μου για το δανεικό υλικό ) είναι πως θα μπορούσε εκείνο να διαχειριστεί το γεγονός ότι το αδερφάκι του δεν είναι...όχι για μένα...εγώ γνωρίζω πολύ καλά την αξία της μητρότητας( όπως όλες σας) κι ότι το ωάριο από μόνο του δεν είναι άνθρωπος κ το φτιάχνουμε εμείς...εννοείται ότι συμφωνώ σε όλα τα άλλα..στο μεταξύ όμως διαχειριστούν το άγχος...ειλικρινά μου βγάζεις πολύ άγχος κ χωρίς πραγματικό λόγο εκτός εάν είναι έτσι ο χαρακτήρας σου!!! Έχεις φτάσει 100 βήματα μπροστά που ειλικρινά πιστεύω ότι τρως τον εαυτό σου κ δε θα χρειαστεί..

πρίν από 31 λεπτά , island1 είπε:

Βρε δε διαφωνώ κ σου λέω ότι έφτασα ένα βήμα πριν ..η δική μου αν θέλεις φοβία ( επειδή δεν υπήρχε περίπτωση να μην πω στο παιδί μου για το δανεικό υλικό ) είναι πως θα μπορούσε εκείνο να διαχειριστεί το γεγονός ότι το αδερφάκι του δεν είναι...όχι για μένα...εγώ γνωρίζω πολύ καλά την αξία της μητρότητας( όπως όλες σας) κι ότι το ωάριο από μόνο του δεν είναι άνθρωπος κ το φτιάχνουμε εμείς...εννοείται ότι συμφωνώ σε όλα τα άλλα..στο μεταξύ όμως διαχειριστούν το άγχος...ειλικρινά μου βγάζεις πολύ άγχος κ χωρίς πραγματικό λόγο εκτός εάν είναι έτσι ο χαρακτήρας σου!!! Έχεις φτάσει 100 βήματα μπροστά που ειλικρινά πιστεύω ότι τρως τον εαυτό σου κ δε θα χρειαστεί..

Ετσι ειμαι δεν ειναι αγχος ειναι ελεγχος παντα θελω να προχωρω τις σκςψεις μου σε ολα τα θεματα να εχω πλανα σε περιπτωση του αν!!

Σου εύχομαι μια τεραστια χοριακη σε λίγες μερες μεσα απο την καρδια μου!ειμαι μοναχοπαιδι κ δεν θα με ενοιαζε να φυτρωνε μια αδερφη απο το πουθενα η να ειχα μια υιοθετημενη!

• Μου αρέσει 2

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, athinaida είπε:

Καλησπερα!

Βρε κοριτσια μια ερωτηση..

Εκανα δυο ωοληψιες στον ιδιο ( φυσικο) κυκλο (μονο με ovitrelle). μια στην 15η και μια στην 22η μερα. Χαλια αποτελεσματα, δεν προχωρησαμε καν σε μικρογονιμοποιηση (την πρωτη ηταν εκφυλισμενο το ωαριο και την δευτερη ειχα ενα ωραιο στρουμπουλο ολοστρογγυλο κυστικο ωοθυλακιο)..

Τελος παντων , ελπιζουμε σε καλυτερες μερες... αλλα το προβλημα ειναι οτι σημερα βρισκομαι στην 33η μερα και ακομη η περιοδος αφαντη...

Σας εχει τυχει ποτε να απορρυθμιζεται ετσι η περιοδος μετα την ωοληψια?

Τα νευρα μου εχουν γινει κροσια... αφηστε που εχω γινει υπερευαισθητη... κλαιω με το παραμικρο...  δεν αναγνωριζω τον εαυτο μου πια...

Θα μιλησω και με τον γιατρο μου, αλλα πειτε καμια ιδεα...

Καλημερα, και εμενα μετα την πρωτη ωοληψια σε φυσικο αργησε 4 μερες, φανταζομαι ειναι λογικο. Πριν την περιοδο και εγω εχω κλαματα χωρις λογο. Τωρα εχεις και στο μυαλο σου την ωοληψια που δεν πηγε καλα..μην ανησυχεις! Ηρεμησε και οπλισου με υπομονη και θα ρθει κ η περιοδος!! Πως και σου εκαναν 2 ωοληψιες;;; 

2 ώρες πρίν, island1 είπε:

Πες μου ότι δεν έχεις πάει σε αιματολογο ανοσολογο ενδοκρινολόγο;;;;;;;;;;; Από το μαλλί θα σε αρπάξω!!!!! Τι λέμε κ φωνάζουμε εδώ τόσο καιρό;;;; 29 είναι μια χαρά ωστόσο θα απαιτήσεις μικρότερη ! Καθαρά για θέμα ποσοστού...κοριτσάκι μου η μήτρα μας είναι το περιβάλλον εσύ θα το κάνεις μωρό...το ωάριο απλά κύτταρα είναι δεν είναι μωρό...ξεκινά από εσένα!! Μπορεί εκεί να βρίσκεται το θέμα σου( προσωπικά το πιστεύω) ..έχεις ταλαιπωρηθεί κ έκανες πολλά όμως εδώ που έφτασες αξίζει αλήθεια να τα παρατήσεις;

Όταν λες διαλύουν τι εννοείς υπερπλασία;

Οι φυσικοί κύκλοι είναι της υπομονής! Δυστυχώς αυτό συμβαίνει πολλές φορές..μήπως θα μπορούσε να σου δώσει κλομιφαινη( εμένα σε φυσικό τροποποιημένο) μου είχε δώσει τα χάπια αυτα

3 αποτυχίες με δανεικά κ τύχη; Έλεος...κ ακόμα δε σε παρέπεμψε; Μήπως πρώτα να αλλάξεις γυναικολόγο...λέω εγώ τώρα...

Πολύ καλό αιματολογικό ανοσολογικο έχει το Έλενα...εγώ το επισπετηκα μετά τις παλλινδρομες από εξωσωματική στο τμήμα καθεξιν αποβολων.ισως εκεί μπορούν να σε κατατοπιστικό..πάρε ένα τηλ κ ρώτησε...εγώ πάντως θα σου πρότεινα να πάρεις στη Λευκού στη Θεσσαλονίκη κ να την παρακαλέσεις να τη δεις εδώ στην Αθήνα αφήνοντας όλο το βιογραφικό( που λέω κι εγώ ) των εξωσωματικών ή στείλε μέιλ...είναι τα μόνα λεφτά που δε θα κλαις..ο,τι γράφεται με ΕΟΠΥΥ θα στο γράψει κι εκείνη..κι ο Αναγνώστου είναι καλός εδώ απ' ότι ξερω

Πρέπει να ηρεμήσεις κ να αφήσεις τα απωθημένα! Υποθέτω εννοείς ότι έκανες καισαρική; Μετά από όσα πέρασες θα έπρεπε να ναι το τελευταίο δούλεψε το αυτό μη φτάσει εκείνη η ώρα κ πάλι για Χ ψ λόγους δεν τα καταφέρεις με φτ κ απογοητευτεις..εγώ έχοντας ήδη ένα παιδί δεν θα σκεφτόμουν με τίποτα το δανεικό( το οποίο υπερσκςφτηκα κ είμαι 100 υπέρ εννοείται με όσα πέρασα) απλά κατά την ταπεινή μου άποψη πάντα θα πρέπει αντί να σκεφτείς τη γέννα να σκεφτείς πως θα διαχειριστείς μελλοντικά αυτή την πληροφορία μεταξύ των δύο σου παιδιών..εκει θέλει δουλειά! Δε νομίζω βέβαια ότι θα φτάσεις ως εκεί..θα πετύχεις στην επόμενη μια χαρα

Ki όμως δεν έχω πάει σε αιματολόγο, ενδοκρινολόγο βρε νησάκι, έχεις δίκιο. Θα πάω όμως. Πρέπει να το κάνω κι αυτό

• Μου αρέσει 1

κορίτσια μου γλυκά καλημέρα!!! ούτε εγώ έχω παει... να σας ρωτήσω όμως κάτι... έπρεπε να πάω απ'ο μόνη μου ή έπρεπε να μου το έχει πει ο γιατρός μου να πάω;;;

Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Τουτουνι είπε:

κορίτσια μου γλυκά καλημέρα!!! ούτε εγώ έχω παει... να σας ρωτήσω όμως κάτι... έπρεπε να πάω απ'ο μόνη μου ή έπρεπε να μου το έχει πει ο γιατρός μου να πάω;;;

Εγω εχω θεμα χασιμοτο και παω ενδοκρινολογο λογω κ οτι εχω οζους κ με παρακολουθα ανοσολογικο μου κανε ο γυναικολογος μ ελεγχο δεν εχουμε ανοσιλογο αναπαραγωγης κυπρο ειχα παει τσιλιβακο πριν χρονια κ μ κανε τα τρελλα του!καναμε ΑNa,cardiolipins,APA βαλαμε κ ιντραλιπιτς τωρα προληπτικα κ κορτιζονη ομως τζιφος οποτε πιστευω οτι ειναι θεμα εμβρυων στον γιο μ μονο κορτιζονη κ ημουν οκ

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

πρίν από 41 λεπτά , Τουτουνι είπε:

καλημερα τουτουνακι μου εμενα μου το ειχε πει ο εξωσωματικος οτι πρεπει πριν ξεκινησω να με δει αιματολογος. δεν εχω κανενα θεμα γτ ειχα ξαναπαει μετα την δευτερη αποβολη. αλλα μου ειπε οτι οπως και να εχει εχω δεν εχω πρεπει να με δει. και η ενδοκρινολογος μου φυσικα, 

κοριτσαρες μου εκανα και την τριτη μου χοριακη σημερα @nadiaki165 μην βρισεις !

κατα τη 1 θα εχω τα αποτελεσματα. και αυριο στις 7 μμ εχω ραντεβου με τον γιατρουλη μου γυναικολογο οχι εξωσωματικο. να μου γραψει τα λιιιιγα φαρμακα μιας και μου ειπε ο εξωσωματικος πρωτα ο θεος θα τα παιρνω μεχρι και 13 εβδομαδα. και by the way να κανω και εναν υπερηχο να δουμε τι θα δουμε. 

• Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

πρίν από 2 λεπτά , MELINASP είπε:

καλημερα τουτουνακι μου εμενα μου το ειχε πει ο εξωσωματικος οτι πρεπει πριν ξεκινησω να με δει αιματολογος. δεν εχω κανενα θεμα γτ ειχα ξαναπαει μετα την δευτερη αποβολη. αλλα μου ειπε οτι οπως και να εχει εχω δεν εχω πρεπει να με δει. και η ενδοκρινολογος μου φυσικα, 

κατα τη 1 θα εχω τα αποτελεσματα. και αυριο στις 7 μμ εχω ραντεβου με τον γιατρουλη μου γυναικολογο οχι εξωσωματικο. να μου γραψει τα λιιιιγα φαρμακα μιας και μου ειπε ο εξωσωματικος πρωτα ο θεος θα τα παιρνω μεχρι και 13 εβδομαδα. και by the way να κανω και εναν υπερηχο να δουμε τι θα δουμε. 

Γιούπι!!!! τέλεια!!!! περιμένω με αγωνία την τεράστια χοριακή σου!!! όλα θα είναι υπέροχα, μη ανησυχείς καθόλου!!!!!!!!!!!!!

πρίν από 27 λεπτά , Annita tsoupani είπε:

Εγω εχω θεμα χασιμοτο και παω ενδοκρινολογο λογω κ οτι εχω οζους κ με παρακολουθα ανοσολογικο μου κανε ο γυναικολογος μ ελεγχο δεν εχουμε ανοσιλογο αναπαραγωγης κυπρο ειχα παει τσιλιβακο πριν χρονια κ μ κανε τα τρελλα του!καναμε ΑNa,cardiolipins,APA βαλαμε κ ιντραλιπιτς τωρα προληπτικα κ κορτιζονη ομως τζιφος οποτε πιστευω οτι ειναι θεμα εμβρυων στον γιο μ μονο κορτιζονη κ ημουν οκ

μάλιστα!! εμένα δεν μου έχει πει τίποτα ο γιατρός μου, θα πάω από μόνη μου!!!

πρίν από 4 λεπτά , MELINASP είπε:

Όλα σούπερ θα είναι μην ανησυχείς

• Μου αρέσει 1

πρίν από 2 λεπτά , Τουτουνι είπε:

Γιούπι!!!! τέλεια!!!! περιμένω με αγωνία την τεράστια χοριακή σου!!! όλα θα είναι υπέροχα, μη ανησυχείς καθόλου!!!!!!!!!!!!!

μάλιστα!! εμένα δεν μου έχει πει τίποτα ο γιατρός μου, θα πάω από μόνη μου!!!

αμην τουτουνακι μου γλυκο ! να εισαι καλα! εσυ τι εγινε ποτε με το καλο ???

Just now, Mary H είπε:

Όλα σούπερ θα είναι μην ανησυχείς

αμην κοριτσακι μου το ευχομαι! εσυ θυμησε μου σε τι φαση εισαι? συγγνωμη εχω χασει λιγο την μπαλα

Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , MELINASP είπε:

ναι σου λέω!!!! μην μας ξεχάσεις όταν πάρεις τα αποτελέσματα... να το γλεντήσουμε όλες μαζί!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

εγώ ακόμα περιμένω να αδιαθετήσω για να ξεκινήσω την προσπάθεια πάλι απ την αρχή! Λογικά σήμερα, αλλά θα δούμε...

Just now, Τουτουνι είπε:

ναι σου λέω!!!! μην μας ξεχάσεις όταν πάρεις τα αποτελέσματα... να το γλεντήσουμε όλες μαζί!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

εγώ ακόμα περιμένω να αδιαθετήσω για να ξεκινήσω την προσπάθεια πάλι απ την αρχή! Λογικά σήμερα, αλλά θα δούμε...

δεν σας ξεχνω! μετα τον αντρα μου να σου πω σκεφτομαι εσας !!! :)
δεν ξερω αλλα δεν νιωθω και πολυ καλα για σημερα να σου πω,. 

αντε πια ακομα η αναθεματισμενηηηηηηηη μας εχει σκασει η περιοδος σου πια χαχαχαχαχαχαχα

Just now, MELINASP είπε:

δεν σας ξεχνω! μετα τον αντρα μου να σου πω σκεφτομαι εσας !!! :)
δεν ξερω αλλα δεν νιωθω και πολυ καλα για σημερα να σου πω,. 

αντε πια ακομα η αναθεματισμενηηηηηηηη μας εχει σκασει η περιοδος σου πια χαχαχαχαχαχαχα

χαχαχαχαχαχαχαχα!!! αμάν πια, τόσο καιρό αναμονή..... αλλά εντάξει που θα παει θα έρθει....

γιατί δεν είσαι καλά σήμερα τι νιώθεις;

πρίν από 4 λεπτά , MELINASP είπε:

αμην κοριτσακι μου το ευχομαι! εσυ θυμησε μου σε τι φαση εισαι? συγγνωμη εχω χασει λιγο την μπαλα

Εγώ ξεκουράζομαι, ασχολούμαι με τα δόντια μου τώρα. Μετά θέλω να πάω σε αιματολόγο κ ενδοκρινολόγο. Μάλλον για καλοκαίρι η επόμενη προσπάθεια να τα χω τελειώσει όλα , κλείνουν κ τα σχολεία

πρίν από 1 λεπτό , Mary H είπε:

Εγώ ξεκουράζομαι, ασχολούμαι με τα δόντια μου τώρα. Μετά θέλω να πάω σε αιματολόγο κ ενδοκρινολόγο. Μάλλον για καλοκαίρι η επόμενη προσπάθεια να τα χω τελειώσει όλα , κλείνουν κ τα σχολεία

πρίν από 1 λεπτό , Mary H είπε:

είναι χρονοβόρες αυτές οι εξετάσεις;;;

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα