Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , MELINASP είπε:

κοριτσαρες μου πριν λίγο γύρισα. όλα καλά πήγαν. διδυμακια έχουμε προς το παρόν!!! είδαμε δύο σάκους που κάτι δημιουργούν μέσα δεν φαινόταν καθαρά. θα ξαναπάμε την άλλη Παρασκευή. 

απλά το ένα δεν φαίνεται και πολύ καθαρα και μου είπε ότι ίσως το ένα να μην προχωρήσει και να οφείλεται κ εκεί αυτή η πτώση στον διπλασιασμό της χοριακης. 

ότι θέλει ο Θεός κορίτσια μου ένα, δύο. αγόρι, κορίτσι γερό να ναι και ότι θέλει να μας ευλόγησε!  αν θέλει να κρατηθούν και τα δύο σας είπα τσιτσιδι πλατεία συντάγματος κι κι ρικοιυυυυυυυ

δεν σας έχω διαβάσει γτ προσπαθώ να δω τι γίνεται με την ασφάλεια γτ δεν μπορούν να μ γράψουν τα χάπια. θα σας διαβάσω αύριο ολεεες

Μελινακι μου εύχομαι τα καλυτερα.ενα δύο όπως είπες και εσύ γερό να είναι.τι ωραία νεα.ολα καλά μπράβο πολύ χάρηκα.

• Μου αρέσει 3

1 ώρα πρίν, fairyanna είπε:

Αχ να είσαι καλά κοπέλα μου. Με ηρεμήσατε λίγο. Μια ενεση έχω κάνει. Σήμερα θα κάνω την δεύτερη. Αύριο έχω πάλι υπέρηχο και θα μάθω περισσότερες λεπτομέρειες. Δεν έχω κάνει ξανά ήπια διερερση και το νούμερο με αγχωσε. Ενώ ήμουν πολύ χαρούμενη εχθές που είδα ότι είχα 3. Με κανονική διέγερση έκανα 2 μια φορά και τις άλλες ένα με δύο αλλά κυστικα. Εσύ αν μου επιτρέπεις να ρωτήσω πως τα έχεις πάει? 

Μην αγχώνεσαι,εγώ επειδή έπαιρνα αντισυλληπτικά τα ωοθυλακια άργησαν να ξεκινησουν,μου συνέχισαν τα φεμαρα,σήμερα 6η μέρα και βλέπουμε.Παίρνω 150 μονάδες,να δούμε στον επόμενο υπέρηχο.

πρίν από 3 λεπτά , Mary H είπε:

Μπράβοοοοοοοο κοριτσάκι μου !

πΌΣΕς ΑΝΤΙΒΙΏΣΕΙς ΠΑΊΡΝΕΙς ΤΗΝ ΗΜΈΡΑ Κ ΠΌΣΑ ΧΆΠΙΑ;

Έπαιρνα τριπλό σχήμα αντιβιωσεων για 21 μέρες και έκανα και εκχυσεις,τώρα θα το ξανακάνω το σχήμα αυτό 

Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , island1 είπε:

Όταν το εμβριο μπαίνει στη μήτρα παίζει Πινκ πονκ μέχρι να εμφυτεύει από τις συσπάσεις της μήτρας..κάποιοι γιατροί δίνουν κ χάπι για να μην είναι έντονη...έτσι λοιπόν άνετα μπορεί να φτάσει κ στη σάλπιγγα...για αυτό στις εξωσωματικές αυξάνεται το ποσοστό εξωμήτρια κ για αυτό δεν παίζει ρόλο εάν εμείς μείνουμε ξάπλα..η μήτρα κινείται κ μάλιστα πολύ.

Τα οινοποσία όντως υπάρχουν στη μήτρα..

Τώρα ως αναφορά κορίτσια το θέμα παράθυρο...όσες είχαμε επιτυχείς χοριακες που όμως δεν προχώρησαν ξέρουμε το παράθυρο μας..εγώ έτσι πίστευα ..όμως κ οι δυο γιατροί μου κ οι εμβριολογοι μου είπαν ότι το παράθυρο εμφύτευσης είναι έτσι κι αλλιώς όταν το εμβριο φτάσει στο στάδιο βλαστοκυστης...οπότε κ 3 μέρας να βάλεις μέσα σου θα γίνει βλαστοκυστη για να εμφυτεύει..υπό αυτή την έννοια λοιπόν δεν ζητούσαν εξετάσεις τέτοιου τύπου

Επιπλέον εγώ σκέφτομαι εάν ίσχυε κ ήταν 5 μέρας σε κάποιες τότε τα προηγούμενα χρόνια πως πετύχαιναν μόνο με εμβρια 3 μέρας;

Αυτό μου το είπε κι εμένα για το πινκ πονκ κ τις συσπάσεις κι ότι γίνονται περισσότερες με τα φάρμακα αλλά μπορεί να είναι κι από φλεγμονή πχ σαλπιγγίτιδα. Κι εμένα αυτό με την βλάστοκύστη 5ης μέρας κ  τον τεχνητό κύκλο μου είπε

πρίν από 6 λεπτά , oly75 είπε:

Μην αγχώνεσαι,εγώ επειδή έπαιρνα αντισυλληπτικά τα ωοθυλακια άργησαν να ξεκινησουν,μου συνέχισαν τα φεμαρα,σήμερα 6η μέρα και βλέπουμε.Παίρνω 150 μονάδες,να δούμε στον επόμενο υπέρηχο.

Έπαιρνα τριπλό σχήμα αντιβιωσεων για 21 μέρες και έκανα και εκχυσεις,τώρα θα το ξανακάνω το σχήμα αυτό 

Και με το στομάχι πώς την πάλευες βρε κορίτσι μπράβο όμως το άντεξες υπομονή τελειώνεις το μαρτύριο της αντιβίωσης

πρίν από 34 λεπτά , mairi2801 είπε:

Με το καλο κοριτσι μου κι εσυ οντως μαζι θα ειμαστε ..να πανε ολα καλα ευχομαι και σε εσενα.εδω θα περιμενουμε μαζι...

Σ ευχαριστω κοριτσι μου

• Μου αρέσει 1

πρίν από 17 λεπτά , MELINASP είπε:

κοριτσαρες μου πριν λίγο γύρισα. όλα καλά πήγαν. διδυμακια έχουμε προς το παρόν!!! είδαμε δύο σάκους που κάτι δημιουργούν μέσα δεν φαινόταν καθαρά. θα ξαναπάμε την άλλη Παρασκευή. 

απλά το ένα δεν φαίνεται και πολύ καθαρα και μου είπε ότι ίσως το ένα να μην προχωρήσει και να οφείλεται κ εκεί αυτή η πτώση στον διπλασιασμό της χοριακης. 

ότι θέλει ο Θεός κορίτσια μου ένα, δύο. αγόρι, κορίτσι γερό να ναι και ότι θέλει να μας ευλόγησε!  αν θέλει να κρατηθούν και τα δύο σας είπα τσιτσιδι πλατεία συντάγματος κι κι ρικοιυυυυυυυ

δεν σας έχω διαβάσει γτ προσπαθώ να δω τι γίνεται με την ασφάλεια γτ δεν μπορούν να μ γράψουν τα χάπια. θα σας διαβάσω αύριο ολεεες

Αχ μπραβο βρε γειτονακι κ σε είχα άγχος!!ηθελα να στο πω κ εγώ χτες για το ένα αλλά δεν ήθελα να σε στεναχωρήσω!!μακαρι αγάπη να μείνουν κ τα δυο κ εάν όχι δεν πειραζει εσυ να είσαι καλά κ το σποράκι σπυ!!!

dypLp3.png 

Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , Mumbaby είπε:

@tweetiee κοπέλα μου τι ωραία αύριο θα πάρεις τα έμβρυακια σου?με το καλό κοριτσάκι μου

Ναι ναι κοριτσι μου , αυριο ερχομαστε σπιτι , σ ευχαριστω πολυ !!!

πρίν από 22 λεπτά , MELINASP είπε:

Τελεια τα νεα σου κοριτσι μου , και ολα να συνεχισουν οπως πρεπει  ! Ακριβως οτι θελει ο θεος , μακαρι να κρατηθουν και τα δυο , εσυ ξεκουραση και ηρεμη οσο μπορεις !

• Μου αρέσει 1

πρίν από 21 λεπτά , Mumbaby είπε:

Μελινακι μου εύχομαι τα καλυτερα.ενα δύο όπως είπες και εσύ γερό να είναι.τι ωραία νεα.ολα καλά μπράβο πολύ χάρηκα.

Κοριτσακι μου ποσο με συγκινησες αχ τι ωραια νεα

• Μου αρέσει 1

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

1 hour ago, Τουτουνι είπε:

Όλα θα πάνε τέλεια!!!!

Ναι κορίτσι μου!! περιμενω κ τα δικά σου νέα αύριο!!

1 hour ago, Anna-Vangelis είπε:

Ναι, αλλά με φώναξαν μόνο για την αιμοληψία το Σάββατο.

Ο υπέρηχος προηγήθηκε αρκετές μέρες πριν και δεν μου ξανακάνανε. 

Την Παρασκευή έχω ραντεβού να πάω ξανά για υπέρηχο και αιματολογικές. 

Από τις ενέσεις έχετε παρενέργειες; Εγώ έχω έντονα τσιμπήματα στο στήθος κατά τις 10 το βράδυ και από σήμερα πονοκέφαλο που δεν μου πέρασε όλη μέρα.. Την πρώτη φορά είχα πάρει νουροφεν, αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να το αναφέρω στον γιατρό αντί να ασχολούμαι με αυτοθεραπεία. Έχετε κι εσείς τέτοια συμπτώματα; 

Τι να σου πω κορίτσι μου ακόμα δεν έχω ξεκινήσει αλλά έχω διαβάσει οτι πολλές κοπέλες εδώ είχαν παρενέργειες!ας μας πει κάποια κοπέλα που θα ξερει καλύτερα!

1 ώρα πρίν, Katriniki είπε:

Α μπράβο κορίτσι μου!!άντε με το καλό και εσύ!! περιμενω αύριο να μας πεις νέα σου!!γιατί όμως θέλει να με δει πρώτα ξέρεις??

Καλησπέρα! Αν δεν κανω λάθος, όπως και σε φυσικούς κύκλους την δεύτερη μέρα βλέπουν τα αυγουλάκια που έχει η κάθε ωοθήκη, κάνουν και μια αιματολογική για τις ορμόνες και εφόσον φαίνεταο οτι είναι καλός ο κύκλος ξεκινάς.

@MELINASP Όλα να πάνε καλά!! Μπράβο!! Πολύ ωραία νέα!!

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

πρίν από 43 λεπτά , Katriniki είπε:

Τι να σου πω κορίτσι μου ακόμα δεν έχω ξεκινήσει αλλά έχω διαβάσει οτι πολλές κοπέλες εδώ είχαν παρενέργειες!ας μας πει κάποια κοπέλα που θα ξερει καλύτερα!

καλησπέρα κ καλή σ επυτιχια....εγω προσωπικά θα μιλήσω για μένα δενε ιχα καμία παρενέργεια από τις ενέσεις κ τα χάπια διέγερσης...καμία απολύτως...ρι τις εκανα ρι όχι δεν κατάλαβα  τίποτα....

σ ευχομαι γρηγορα στην αγκαλιά σ ένα μωράκι η κ 2 η όσα θες εσύ κ πάντα όλα με υγεία...

• Μου αρέσει 2

1 hour ago, Katriniki είπε:

@Katriniki @Anna-Vangelis Κάποιες κοπέλες είχαν παρενέργειες γτ μπορεί να είχαν υπερδιέγερση που αυτό από μόνο του έχει κάποια συμπτώματα κ σίγουρα όχι από τις πρώτες ενέσεις. Γενικά δεν έχουν παρενέργειες αλλά όπως κ να έχει είναι ορμόνες που προκαλούν κάποιες αλλαγές στο σώμα μας.ειναι αυτό είναι πρήξιμο σε κοιλιά κ στήθος είτε ισως κάποιος πονοκέφαλος.ειναι όλα φυσιολογικά.πρεπει όμως για να την παλεψετε να είσαστε ήρεμες να τρώτε σωστά (περιοριστε αλάτι κ ζαχαρη) να ξεκουραζεστε όσο μπορειτε κ να μην κάνετε βαριές δουλειές.κ πολύ πολύ πολύ νερό!!!

ολα θα πάνε καλά!!σας ευχομαι καλη επιτυχία κ καλη αρχή!!

• Μου αρέσει 2

dypLp3.png 

@MELINASP πολύ με συγκρίνεις!!!

10 ώρες πρίν, Mumbaby είπε:

Νησάκι πόσα ξέρεις???????

Τα πέρασα..του Νίκα δεν την έκανα αλλά το κομμάτι εμβριο το έψαξα πολύ με εμβριολογος γενετιστές κ ώρες συζητήσεων..καλύτερα βέβαια να μην ξέρεις τίποτα...πιο ήρεμα πας

Κατά τα άλλα εγώ είμαι στην 5 μέρα Ενστικτωδώς ξέρω ότι δεν έχω πετύχει..δεν είναι απογοήτευση η πεσιμισμός απλά έτσι νιώθω .θα φανεί ομως

• Μου αρέσει 1

@MELINASP, κοριτσάκι μου γλυκο ολα πανε τελεια!!! Χαίρομαι τόσο πολυ για σενα. Καλη συνεχεια να έχεις, μια καλη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη κ ο θεουλης κ η φυση ξερουν αν πρεπει να κανεις ενα ή δυο. Ο σκοπος επετευχθη!!! 

• Μου αρέσει 2

m1Ogp2.pngZ8RNp2.png

1 hour ago, island1 είπε:

@MELINASP πολύ με συγκρίνεις!!!

Τα πέρασα..του Νίκα δεν την έκανα αλλά το κομμάτι εμβριο το έψαξα πολύ με εμβριολογος γενετιστές κ ώρες συζητήσεων..καλύτερα βέβαια να μην ξέρεις τίποτα...πιο ήρεμα πας

Κατά τα άλλα εγώ είμαι στην 5 μέρα Ενστικτωδώς ξέρω ότι δεν έχω πετύχει..δεν είναι απογοήτευση η πεσιμισμός απλά έτσι νιώθω .θα φανεί ομως

Καλημέρα.μπορει το ένστικτο σου να σε διαψευσει.ας είμαστε αισιόδοξες και μην προδικάζουμε τιποτα.

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα