Recommended Posts

1 εξωσωματική 2 ε.τ και οι 2 με άριστες βλαστοκυστες -έτσι μας είπαν- κατακερματισμό κ καρυοτυπο δεν κάναμε αν και το πρόβλημα στο σπερμα (με επέμβαση κιρσοκηλης ο σύζυγος) 

Just now, Elpida85 είπε:

Κορίτσια 0 και από εμένα έτσι για να κλείσει ο μήνας ..! Ο doc μου λέει δεν μπορεί να εξηγήσει λόγω της ηλικίας μου, καθαρή η υστεροσκοπηση κ ορμονικος.. μάλλον λέει χρωμοσωμικη ανωμαλία εμβρύων, θεωρεί τον προεμφυτευτικο τραβηγμένο για εμένα .. any ideas?! 

Έλεος όχι άλλη αρνητική χοριακή!! Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου, εύχομαι να γυρίσει αυτός ο τροχός πια!!! 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, Annita tsoupani είπε:

Ανοσολογικο ελεγχο εκανες?ελεγχος θρομβοφιλιας,?εγω τωρα θα κανω βιοψια ενδομητριου για πιθανη ενδομητριτιδα κ αργοτερα το Ερα τεστ!ο προεμφυτευτικος πιστευω ισως να ειναι μια ενδειξη αν τα έψαξες ολα τα αλλα αν κ στοιχιζει πολλα τουλαχιστον στην κυπρο που ειμαι!ενα σαλπιγγογραφημα για υδροσαλπιγγες ισως θα ηταν καλα

Εκανα και ανοσολογικό κορίτσι μου κ θρόμβο Φιλιας κ σαλπιγγιγραφια κ υστεροσκοπηση κ όλα ήταν καλά... καλάμια θα πω :) ξεκινήσαμε από επέμβαση κιρσοκηλης στο σύζυγο αλλά δεν κάναμε καρυοτυπο κ κατακερματισμό, να φταίει αυτό ;! 

Όπως τα λες.. να είσαι καλά τουτουνι μου! Τα καλύτερα μόνο!! 

Just now, Optimist!!! είπε:

Έλεος όχι άλλη αρνητική χοριακή!! Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου, εύχομαι να γυρίσει αυτός ο τροχός πια!!! 

Αχχχχ!! Μακάρι, είμαι πιο ψύχραιμη αυτή τη φορά αλλά έχω αρχίσει να πιστεύω πως είναι λαχείο ..! 

Just now, Elpida85 είπε:

Εκανα και ανοσολογικό κορίτσι μου κ θρόμβο Φιλιας κ σαλπιγγιγραφια κ υστεροσκοπηση κ όλα ήταν καλά... καλάμια θα πω :) ξεκινήσαμε από επέμβαση κιρσοκηλης στο σύζυγο αλλά δεν κάναμε καρυοτυπο κ κατακερματισμό, να φταίει αυτό ;! 

Μακαρι να ξερα στο κεντρο μας τωρα μας προτειναν βιταμινες μετα το αρνητικο π ειχα κ εγω κ θα αλλαξουμε κ πρωτοκολο μας προτειναν το μακρυ!καλα ειναι να πας στον γιατρο σου να μιλησετε απο κοντα να δεις τι προτεινει

• Μου αρέσει 1

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Just now, Elpida85 είπε:

1 εξωσωματική 2 ε.τ και οι 2 με άριστες βλαστοκυστες -έτσι μας είπαν- κατακερματισμό κ καρυοτυπο δεν κάναμε αν και το πρόβλημα στο σπερμα (με επέμβαση κιρσοκηλης ο σύζυγος) 

Τι σας είπε ο γιατρός????

Διαφημίσεις

Κορίτσια έκανα ενόψει εξωσωματικής τις ορμονικές εξετάσεις κ μου βγήκε πολύ χαμηλή AMH για την ηλικία μου (34 ετών). Η ΑΜΗ ήταν 1,56 κ η FSH 11.7. Θα επηρεάσουν αυτά την ανταπόκριση μου στα φάρμακα;

Κορίτσια καλησπέρα και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες. Θα ήθελα να ρωτήσω όταν λέμε ανοσολογικο ελεγχο σε ποιες εξετάσεις αναφερόμαστε?

πρίν από 3 λεπτά , island1 είπε:

Κορίτσια η σπέρματεγχυση έχει περίπου ίδια ποσοστά επιτυχίας με την φυσική σύλληψη η επιτυχίας της εγκυται στο ςυνεχομενο3-4 κύκλους κ επιπλέον στο καλό σπέρμα...ρωτήστε τα ειδικά εάν πάρετε κ φαρμακα

Για σπερματεγχυση ουτε καν..τα νουμερα ηταν πολυ χαμηλα. Θελει προδιαγραφες για να πιασει η σπερματεγχυση.Κατευθειαν για εξωσωματικη μιλουσαμε με τον γιατρο. 

@marillia Ο αντρας μου ηταν παλια στο τεβε, το βιβλιαριο εκεινο αν δεν υπαρχει καν;;; Εχει 10χρονια που εκανε διακοπη! Αχ ολο κατι καινουριο βγαινει!!

Just now, Strawberry* είπε:

Για σπερματεγχυση ουτε καν..τα νουμερα ηταν πολυ χαμηλα. Θελει προδιαγραφες για να πιασει η σπερματεγχυση.Κατευθειαν για εξωσωματικη μιλουσαμε με τον γιατρο. 

@marillia Ο αντρας μου ηταν παλια στο τεβε, το βιβλιαριο εκεινο αν δεν υπαρχει καν;;; Εχει 10χρονια που εκανε διακοπη! Αχ ολο κατι καινουριο βγαινει!!

Mην αγχώνεσαι θα πάρει μια βεβαίωση απ το τεβεε ότι δν έχετε ξαναπάερι φάρμακα εξωσωματικής κ θα είστε οκ!!Αλλά αν τότε δν είσασταν παντρεμενοί μπορεί κ να μην χρειάζεται!!Καντε το μια ερώτηση!!Πάντως μ ετην βεβαίωση θα είστε οκ!!Αρκεί να την έχετε μαζί μην σας τρέχουν!!Κ πάλι με επιφύλαξη αν χρειαζεται μετά απο τόσα χρόνια!!

Διαφημίσεις

Just now, Nektarinaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!663,50 η δεύτερη χοριακή σήμερα! Πρώτη ημέρα καθυστέρησης!❤️❤️

Τελειααααα Νεκταρινακι!!!Με το καλο κι ο πρωτος υπερηχος!!Μιλησες με το γιατρο για το ποτε θα πας?

LNiLp3.png

Just now, Annita tsoupani είπε:

Μακαρι να ξερα στο κεντρο μας τωρα μας προτειναν βιταμινες μετα το αρνητικο π ειχα κ εγω κ θα αλλαξουμε κ πρωτοκολο μας προτειναν το μακρυ!καλα ειναι να πας στον γιατρο σου να μιλησετε απο κοντα να δεις τι προτεινει

Θυμησε μου και εσεις με πρόβλημα στο σπερμα ;! Εμένα καθαρή σαλπιγγογραφια κ υστεροσκοπηση κ ανοσολογικός, κ διερωτώμαι είναι τύχη ;! Η’ κάτι μπορεί να διαφεύγει ;! Χάνουμε τα καλύτερα χρόνια της ζωής μας τρέχοντας σε γιατρούς.. πόση αδικία ;! 

πρίν από 41 λεπτά , Clue είπε:

Εγώ έκανα υστεροσκόπηση και είχα ενδομητρίτιδα ενώ δεν είχα κάνει ποτέ μου επέμβαση ούτε απόξεση ούτε τίποτα. Ούτε συμπτώματα είχα. Ο γιατρός μου είπε πως μάλλον είχα πάρει κάποιο μικρόβιο σε φάση που ήταν πεσμένος ο οργανισμός και έκανε χρόνιες φλεγμονές.

Θα πρότεινα να κρατηθείς αφού στο είπε... Μην βάλεις έξτρα προβληματισμό στο μυαλό σου.

Η εμφύτευση ξεκινάει 6η με 8η μέρα μετά τη σύλληψη και ολοκληρώνεται λίγο πριν τη χοριακή. Οπότε αν βάλεις 3ης ημέρας ξεκινά περίπου μετά από 3 μέρες ενώ με βλαστοκύστες την επόμενη μέρα περίπου. Αίμα εμφύτευσης μπορεί να δεις καθ όλη τη διάρκεια της διαδικασίας ή να μη δεις και καθόλου. 

Είναι επίσης πιθανό να ξεκινήσει η εμφύτευση και να μην ολοκληρωθεί. Αυτό συνήθως είναι η βιοχημική. Ανεβαίνει λίγο η χοριακή και ξαναπέφτει. Οπότε μπορεί να είναι η χοριακή μηδέν αλλά να είχε προλάβει να ανέβει και να ξαναπέσει. Δεν μπορούμε να το ξέρουμε όμως.

Eυχαριστώ για την απάντηση. Είχες χρόνια εδομητρίτιδα; Είχες κ συμφύσεις; Για πόσο καιρό πήρες αντιβιώσεις; Την υστεροσκόπηση την έκανες με νάρκωση κ πόσο πλήρωσες; Συγνώμη για τον βομβαρδισμό αλλά έχω κάποιες απορίες.

Just now, Elpida85 είπε:

Λυπάμαι κορίτσι μου θα πρότεινα αφού τα χεις κάνει όλα καρυότυπο κ κατακερματισμό. Κι αυτά δημιουργούν προβλήματα εμφύτευσης

5 ώρες πρίν, Nini-- είπε:

κορίτσια μου εμένα μηδενηστικε τελικά η χοριακή μου... 

σκέφτομαι για να αλλάξω γιατρό τώρα αλλά θα το ψάξω.

Kρίμα κοριτσάκι μου. Αφού όμως είχες μια εμφύτευση θα ξαναγίνει είναι θέμα χρόνου

• Μου αρέσει 2

Just now, Elpida85 είπε:

Θυμησε μου και εσεις με πρόβλημα στο σπερμα ;! Εμένα καθαρή σαλπιγγογραφια κ υστεροσκοπηση κ ανοσολογικός, κ διερωτώμαι είναι τύχη ;! Η’ κάτι μπορεί να διαφεύγει ;! Χάνουμε τα καλύτερα χρόνια της ζωής μας τρέχοντας σε γιατρούς.. πόση αδικία ;! 

Ναι το σπερμα κ εγω ειμαι 38 κ προσπαθω για 2 μετα απο 7 χρονια που ειναι ο γιος μου!το ξερω ειναι δυσκολο προσπαθουσα 6 χρονια αλλα τωρα θελω 2 με τον ιδιο ζηλο και θα επιμενω μεχρι να τα καταφερω!

• Μου αρέσει 1

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Just now, Mary H είπε:

Eυχαριστώ για την απάντηση. Είχες χρόνια εδομητρίτιδα; Είχες κ συμφύσεις; Για πόσο καιρό πήρες αντιβιώσεις; Την υστεροσκόπηση την έκανες με νάρκωση κ πόσο πλήρωσες; Συγνώμη για τον βομβαρδισμό αλλά έχω κάποιες απορίες.

Λυπάμαι κορίτσι μου θα πρότεινα αφού τα χεις κάνει όλα καρυότυπο κ κατακερματισμό. Κι αυτά δημιουργούν προβλήματα εμφύτευσης

Ναι θα τα κάνω οπωσδήποτε ! Είχαμε επανειλημμένα ρωτήσει τον εξωσωματικο για καρυοτυπο κ κατακερματισμό και αυτά τα θεωρούσε περιττά .. σκέφτομαι να επισκεφτώ τον Τζιλιβάκο, εάν έχει κάποια κοπέλα καμία ιδέα ;! 

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα