Recommended Posts

Just now, island1 είπε:

Το αίμα μη σε αγχωνει..με τη λογική ότι εγώ ήμουν έτσι 14 βδομάδες κ η κόρη μου ήταν καλά.. αφού είδε κ καλοσχηματισμένο σάκο περίμενε...ποτέ δεν ξέρεις..όντως μπορεί να ήταν δύο ή ακόμη κ ομοζυγωτες..κοίτα η δύναμη για ζωή είναι μεγάλη κ κάποιος εκεί μέσα αγωνίζεται( στα λέω να τα ακούω κι εγώ) σταύρωσε την κοιλιά σου κ απλά προσευχησου δε μένει κάτι άλλο..αν συμβεί το χειρότερο πράγμα που απευχομαι δεν είσαι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία..γκαντεμια; Ναι μεγάλη όμως η φύση καμιά φορά προνοεί κ  θεός σχεδιάζει ...κ πάντα είναι για καλό ας μην το βλέπουμε ...εγώ αυτό σκέφτομαι κ παρηγοριεμαι...

Και Εγώ αυτό σκέφτομαι ακριβώς ,αυτό δεν σταματά βέβαια την ψυχή μου να πονά..είναι η δεύτερη εξωσωματική ,η πρώτη μηδενική..Απλά θεωρητικά ήμασταν μια εύκολη "περιπτωση"που ξαφνικά τρώμε τις σφαλιάρες απανωτά...

• Λυπημένη/-ος 1

Just now, Christina 82 είπε:

Και Εγώ αυτό σκέφτομαι ακριβώς ,αυτό δεν σταματά βέβαια την ψυχή μου να πονά..είναι η δεύτερη εξωσωματική ,η πρώτη μηδενική..Απλά θεωρητικά ήμασταν μια εύκολη "περιπτωση"που ξαφνικά τρώμε τις σφαλιάρες απανωτά...

Ειλικρινά γέλασα..κορίτσι μου μην πιστεύεις στα εύκολη περίπτωση..εγώ τα ζω δει όλα τόσα χρόνια..κι εγώ εύκολη ήμουν χωρίς θέμα γυναικολογικό 32 χρόνων κ ο σύζυγος με τέλειο σπέρμα( μας είχαν ζητήσει αν θέλουμε κ δωρεά σπέρματος) ..φαντάσου...η κόρη μου ήρθε με την 4... Μην το βάζεις κάτω όμως είναι πολύ θετικό κι ας έφτασες ως εκεί μόνο αν κ ποτέ δεν ξέρουμε ..κάνεις εμφυτεύση ε την επόμενη θα γατζωθιυν δυο

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Just now, island1 είπε:

Ειλικρινά γέλασα..κορίτσι μου μην πιστεύεις στα εύκολη περίπτωση..εγώ τα ζω δει όλα τόσα χρόνια..κι εγώ εύκολη ήμουν χωρίς θέμα γυναικολογικό 32 χρόνων κ ο σύζυγος με τέλειο σπέρμα( μας είχαν ζητήσει αν θέλουμε κ δωρεά σπέρματος) ..φαντάσου...η κόρη μου ήρθε με την 4... Μην το βάζεις κάτω όμως είναι πολύ θετικό κι ας έφτασες ως εκεί μόνο αν κ ποτέ δεν ξέρουμε ..κάνεις εμφυτεύση ε την επόμενη θα γατζωθιυν δυο

Καλά πλέον κ Εγώ τα σκέφτομαι κ γελάω ,το γεγονός ότι την πρώτη φορά μου είπε να βάλουμε μόνο ένα γιατί ήταν σίγουρος για το ότι θα πιάσει...Όχι λέω δύο καλοδεχούμενα..μηδέν η χοριακη...θεωρώ ότι είχε ευθύνη ξεκάθαρη ...τη δεύτερη άλλαξε λογική μου έδωσε κ κορτιζόνη κ προλουτεξ καθημερινα αλλά η εξέλιξη αυτή...ελπίζω σε τυχαίο γεγονός...

Εύχομαι τα εμβρυακια να μας διαψεύσουν κ τις δύο κ να τα καταφέρουν ,τι να πω ,ας γίνει το θέλημα του ,μόνο αυτό λέω..Αυτά είναι για τους δυνατούς...Απλά κάπου κάπου κουράζομαι να Είμαι τόσο δυνατή...

Αιματολογο δεν έχω δει καθώς έχω κάνει όλες σχεδόν τις εξετάσεις κ δεν έχω κάτι (μιλάω για θρομβοφιλια ή ορμονικο)έχουμε κάνει κ καρυοτυπο κ Εγώ κ ο άντρας μου..τι άλλο θα μπορούσα να κάνω?

Κ υστεροσκοπιση έχω κάνει μου αφαίρεσαν δύο πολιποδες από τράχηλο

• Μου αρέσει 1

Καλά πλέον κ Εγώ τα σκέφτομαι κ γελάω ,το γεγονός ότι την πρώτη φορά μου είπε να βάλουμε μόνο ένα γιατί ήταν σίγουρος για το ότι θα πιάσει...Όχι λέω δύο καλοδεχούμενα..μηδέν η χοριακη...θεωρώ ότι είχε ευθύνη ξεκάθαρη ...τη δεύτερη άλλαξε λογική μου έδωσε κ κορτιζόνη κ προλουτεξ καθημερινα αλλά η εξέλιξη αυτή...ελπίζω σε τυχαίο γεγονός...

Εύχομαι τα εμβρυακια να μας διαψεύσουν κ τις δύο κ να τα καταφέρουν ,τι να πω ,ας γίνει το θέλημα του ,μόνο αυτό λέω..Αυτά είναι για τους δυνατούς...Απλά κάπου κάπου κουράζομαι να Είμαι τόσο δυνατή...

Αιματολογο δεν έχω δει καθώς έχω κάνει όλες σχεδόν τις εξετάσεις κ δεν έχω κάτι (μιλάω για θρομβοφιλια ή ορμονικο)έχουμε κάνει κ καρυοτυπο κ Εγώ κ ο άντρας μου..τι άλλο θα μπορούσα να κάνω?

Κ υστεροσκοπιση έχω κάνει μου αφαίρεσαν δύο πολιποδες από τράχηλο

Ο αιματολογος- βλέπει κ αυτοάνοσα...εγώ πχ είχα κάνει θρομβοφιλια ένα κάρο λεφτά κ έδειξε ότι δεν έχω είχα όμως την αυτανοση..να δεις κ θυροειδή κ αυτοάνοσα θυροειδους...βιταμίνες έχεις κάνει;

Just now, island1 είπε:

Ο αιματολογος- βλέπει κ αυτοάνοσα...εγώ πχ είχα κάνει θρομβοφιλια ένα κάρο λεφτά κ έδειξε ότι δεν έχω είχα όμως την αυτανοση..να δεις κ θυροειδή κ αυτοάνοσα θυροειδους...βιταμίνες έχεις κάνει;

Έχω κάνει β12 κ d και παίρνω βιταμινη d λόγω μικρής ελλειψης

Για τη θρομβοφιλια είχα κάνει το αντιπυκτικο λύκου  Αυτό δεν είναι?

Βέβαια κάνω κάθε μέρα μια ινοχεπ!

Θα πρέπει να κάνω κάτι άλλο?Αυτά μου ζήτησε

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Καλημέρα! Εμενα τελικά η διέγερση με πολυκυστικες και 125 gonal και cetrodite πήγε καλά. Δεν διαφαίνεται υπερδιέγερση, περιμένουμε γύρω στα 12 ωάρια και περιμένω τα αποτελέσματα της οιστραδιόλης για να δούμε αλλά μάλλον Παρασκευή πάω για οωληψια. Το μόνο που μου είπε ο γιατρός είναι να πάω νηστική. Έχετε καμια άλλη συμβουλή; Επίσης σήμερα δώσαμε σπέρμα γιατί θα λείπει ο άντρας μου και μας είπε ότι θα πάμε σε μικρογονιμοποιηση γιατί ήταν 11 εκατομμύρια. Το τελευταίο δεν το κατάλαβα.. Δεν μου ακούγεται λίγο.. Έχετε κάποια άποψη για την μικρογονιμοποιηση; Να σημειωθεί ότι δεν χρεώνεται

• Μου αρέσει 2

15 ώρες πρίν, mairi2801 είπε:

Καλησπερα κοριτσια...εκανα τη χοριακη 4 τρυπες εχω για να βρουν αιμα...753 χοριακηηη δεν το πιστευω...σας ευχαριστω ολες μια μια για τις αποριες μου για την παρεα για την συμπαρασταση κι ευχομαι σε ολες μας το ονειρο να βγει αληθινο μπορει με δυσκολια...ομως ο θεος δεν αφηνει κανεναν. 

Συγχαρητήρια, καλή εγκυμοσύνη να έχεις!

• Ευχαριστώ 1

Just now, favol είπε:

Καλημέρα! Εμενα τελικά η διέγερση με πολυκυστικες και 125 gonal και cetrodite πήγε καλά. Δεν διαφαίνεται υπερδιέγερση, περιμένουμε γύρω στα 12 ωάρια και περιμένω τα αποτελέσματα της οιστραδιόλης για να δούμε αλλά μάλλον Παρασκευή πάω για οωληψια. Το μόνο που μου είπε ο γιατρός είναι να πάω νηστική. Έχετε καμια άλλη συμβουλή; Επίσης σήμερα δώσαμε σπέρμα γιατί θα λείπει ο άντρας μου και μας είπε ότι θα πάμε σε μικρογονιμοποιηση γιατί ήταν 11 εκατομμύρια. Το τελευταίο δεν το κατάλαβα.. Δεν μου ακούγεται λίγο.. Έχετε κάποια άποψη για την μικρογονιμοποιηση; Να σημειωθεί ότι δεν χρεώνεται

Τα  11 εκατομ είναι λίγα. Για να σου ζητήσει μικρογονιμοποίση σημαίνει ότι έχετε ολιγοασθενοσπερμία. Άρα τα σπερματοζωάρια είναι αργά οπότε διαλέγουν 1 καλό κ το εισχωρούν με έκχυση στο ωάριο. Καλύτερη μέθοδος για "αργούς κολυμβητές"

• Μου αρέσει 1

Just now, favol είπε:

Καλησπέρα, απο τις 12 το βραδυ πριν την ωοληψια ουτε νερο ουτε φαγητο. Αυτην την οδηγια μου δινουν. Για την μικρογονιμοποιηση, στο κεντρο που πηγαινω εγω, μονο αυτην την μεθοδο χρησιμοποιουν. Μην σε ανησυχει.

• Μου αρέσει 1

Just now, favol είπε:

Επισης το πρωι που θα ξυπνησεις πριν πας, φυσικα δεν τρως κ δεν πινεις τπτ, καλο ειναι αν μπορεις να πας τουλετα (δεν εννοω για τσισα) κ δεν μασας τσιχλα, δεν τρως καραμελα... Καλη επιτυχια κοριτσακι μου... 

• Μου αρέσει 2

m1Ogp2.pngDFB8p3.png

Διαφημίσεις

Just now, winspert είπε:

Επισης το πρωι που θα ξυπνησεις πριν πας, φυσικα δεν τρως κ δεν πινεις τπτ, καλο ειναι αν μπορεις να πας τουλετα (δεν εννοω για τσισα) κ δεν μασας τσιχλα, δεν τρως καραμελα... Καλη επιτυχια κοριτσακι μου... 

Που εισαι εσυ κοριτσι??καναμε υπερηχο??τι νεα εχουμε?

Κοριτσια καλησπερα εχω ανοιξει κ αλλου θεμα. Καποιες με ξερετε εχω κανει δυο εξωσωματικες με φαρμακα αποτυχημένες. Αλλαξα γιατρο κ με εβαλε σε φυσικο κυκλο. Χθες εκανα ωοληψια ενα ωαριο. Και ρωταω τωρα το εξης. Σημερα με πηρανε κ μου ειπαν ότι δν φαινεται ακομα αν εχει γίνει γονιμοποιηση. Μου ειπαν οτι κ το ωαριο ηταν καλο και το σπέρμα. Εγω εμεινα καγκελο γιατι απο τις προηγουμενες ωοληψιες στο προηγουμενο κεντρο την αλλα μερα μου ελεγαν αν γονιμοποιηθηκαν το ωαριο. Τωρα δεν φαινεται ακομα λενε. Ειναι δυνατον;. Εχει καμια αλλη κοπελα γνωση επι του θεματος;

Θα πρέπει να κάνω κάτι άλλο?Αυτά μου ζήτησε

Το αυτοάνοσο λύκου είναι άλλη εξέταση αυτό είναι το αντιφωσφολιπιδικο .εγώ χρειάζομαι κ σαλοσπιρ κ ινοχεπ κ κορτιζόνη 2 χαπια

Καλησπέρα κορίτσια!τι κάνετε?ελπίζω να είστε όλες καλα.εγω σήμερα πήγα πήρα τα φάρμακα και ξεκινάω σε λίγες μέρες.ξεκιναω με menopur 150μοναδες.φυσιολογικες είναι?εμένα λίγες μου φαίνονται.τι λέτε εσείς?

Just now, favol είπε:

Με το καλό κορίτσι μου,να πάνε όλα τέλεια!!Εγώ ξεχάστηκα κ ήπια νερό 2 ώρες πριν την ωοληψία κ οι μαίες κάπως αναστατώθηκαν!!Θέλουν τελείως άδειο το στομάχι!!Κ μεις μικρογονιμοποίηση κάναμε!!Αν έχω καταλάβει καλά αυτή η μέθοδος έχει περισσότερη επιτυχία στο να γονιμοποιηθεί ωάριο με σπερματοζωάριο!!Στην απλή μέθοδο τα βάζουν σε σωλήνα κ πάνε μόνο του το σπέρμα στο ωάριο!!Στην μικρογονιμοποίηση το βάζουν απευθείας στον πυρήνα του ωαρίου!!

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα