Recommended Posts

Just now, marillia είπε:

Εχω κι άλλη απορία!!Σε κατεψυγμένα έμβρυα γίνεται προεμφυτικός ή θα καταψύξουν τα ωάρια σου,μετά θα τα γονιμοποιήσουν κ θα γίνει ο προεμφυτικός?Εύχομαι να πάνε όλα πάρα πολύ καλά!!Εγω έκανα ωοληψία πριν 1 εβδομάδα,έχουμε βλαστοκύστες στην κατάψυξη!!Είχα αίμα 6 μέρες μετά την ωοληψία κ χτες πήγα στον γιατρό κ ήταν περίοδος!!Μου είπε θα περιμένω μια περίοδο ακόμα κ μετά θα βάλουμε 2!! 

Τόσο γρήγορα έρχεται περίοδος μετά την ωοληψια;;με το καλό κορίτσι μου να πάνε όλα καλα σου εύχομαι!!να πιάσουν και τα 2 και να είναι υγιέστατα!!

Θα γίνει γονιμοποίηση πρώτα, θα πάρουν βιοψία από τα έμβρυα και μετά θα τα βάλουν καταψυξη οταν έρθει η ώρα θα πάρουν την βιοψία από την καταψυξη και θα κάνουν τον προεμφυτευτικο.

σε ευχαριστώ!!να πάνε όλα καλα σε όλες μας!!

Just now, Nansy29 είπε:

Τόσο γρήγορα έρχεται περίοδος μετά την ωοληψια;;με το καλό κορίτσι μου να πάνε όλα καλα σου εύχομαι!!να πιάσουν και τα 2 και να είναι υγιέστατα!!

Θα γίνει γονιμοποίηση πρώτα, θα πάρουν βιοψία από τα έμβρυα και μετά θα τα βάλουν καταψυξη οταν έρθει η ώρα θα πάρουν την βιοψία από την καταψυξη και θα κάνουν τον προεμφυτευτικο.

Αααα μάλιστα!!!Σ ευχαριστώ πολύ!!Κανονικά έρχεται στις 14 μέρες!!Τώρα γτ τόσο νωρίς σε μένα δν ρώτησα!!Φοβήθηκα μήπως ήταν κανένας τραυματισμός γι αυτό κ πήγα στον γιατρό αλλα όχι!!Κράτησε ακριβώς όσο κ η περιόδος μου!!Γτ μου φάνηκε περίεργο που για τόσες μέρες μετά την ωοληψία δν είχα δει ούτε λίγο καφέ!!Κ λέω μπα ξαφνικά τόσο αίμα?

Ναι μακάρι σε όλα τα κορίτσια που προσπαθουν καλή επιτυχία κ όσο το δυνατόν να γινόταν λιγότερη ταλαιπωρία!!

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

πρίν από 52 λεπτά , ΝΑΣΙΑΝΑ είπε:

Κοριτσια καλησπερα εχω ανοιξει κ αλλου θεμα. Καποιες με ξερετε εχω κανει δυο εξωσωματικες με φαρμακα αποτυχημένες. Αλλαξα γιατρο κ με εβαλε σε φυσικο κυκλο. Χθες εκανα ωοληψια ενα ωαριο. Και ρωταω τωρα το εξης. Σημερα με πηρανε κ μου ειπαν ότι δν φαινεται ακομα αν εχει γίνει γονιμοποιηση. Μου ειπαν οτι κ το ωαριο ηταν καλο και το σπέρμα. Εγω εμεινα καγκελο γιατι απο τις προηγουμενες ωοληψιες στο προηγουμενο κεντρο την αλλα μερα μου ελεγαν αν γονιμοποιηθηκαν το ωαριο. Τωρα δεν φαινεται ακομα λενε. Ειναι δυνατον;. Εχει καμια αλλη κοπελα γνωση επι του θεματος;

Δινουν περιθωριο και την επομενη μερα. Απο οτι μας ειπαν εμας που παλι σε φυσικο πηραν ωαριο με ολες τις προδιαγραφες..καποια δεν προχωρανε απτην πρωτη μερα. Υπομονη και καλα αποτελεσματα αυριο!!

• Ευχαριστώ 1

Just now, Christina 82 είπε:

Εσάς τι σας πρότειναν να κάνετε και γιατι?το κόστος διαφέρει?

Pgs που καλυπτει ολα τα χρωμωσωματα το κεντρο μας ελεγχει μονο 3εμβρυα καθε φορα στο σταδιο της βλαστοκυστης πριν το παγωμα κ ειναι 3300 !φανταζομαι πως διαφερει!εγω ειμαι κυπρο κ το ιδιο το κεντρο μου εχει γενετιστες για αυτη την δουλεια!

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Just now, Strawberry* είπε:

Δινουν περιθωριο και την επομενη μερα. Απο οτι μας ειπαν εμας που παλι σε φυσικο πηραν ωαριο με ολες τις προδιαγραφες..καποια δεν προχωρανε απτην πρωτη μερα. Υπομονη και καλα αποτελεσματα αυριο!!

Αχ σε ευχαριστώ! Δεν το ειχα ξανακούσει. Μ ειπαν οτι αυτο δηλωνει ειτε οτι παει αργα ειτε οτι παει γρήγορα. Δεν ξερουν. Δεν δειχνει εικονα. Διαβασα οτι αυτο λεγεται καθυστερημένη γονιμοποίηση. Την Παρασκευή θα μ απαντησουν Πώς παει. Εσενα τη εκβαση είχε;; θετικη ή αρνητικη; λες να συμβαινει μονο στον φυσικο; Βασικα ομως ο νεος γιατρος μου θελει να κανει μονο βλαστοκυστη οποτε δεν ειναι κ οτι πιο ευκολο.... κ αυτο γιατι κ στις δυο αλλες εξωσωματικες εβαλα τριών ημερων κ απέτυχα.  

Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, favol είπε:

Καλημέρα! Εμενα τελικά η διέγερση με πολυκυστικες και 125 gonal και cetrodite πήγε καλά. Δεν διαφαίνεται υπερδιέγερση, περιμένουμε γύρω στα 12 ωάρια και περιμένω τα αποτελέσματα της οιστραδιόλης για να δούμε αλλά μάλλον Παρασκευή πάω για οωληψια. Το μόνο που μου είπε ο γιατρός είναι να πάω νηστική. Έχετε καμια άλλη συμβουλή; Επίσης σήμερα δώσαμε σπέρμα γιατί θα λείπει ο άντρας μου και μας είπε ότι θα πάμε σε μικρογονιμοποιηση γιατί ήταν 11 εκατομμύρια. Το τελευταίο δεν το κατάλαβα.. Δεν μου ακούγεται λίγο.. Έχετε κάποια άποψη για την μικρογονιμοποιηση; Να σημειωθεί ότι δεν χρεώνεται

Κορίτσι μου και εγώ το Σάββατο πάω για ωοληψια!!ναι εμένα μου είπε από Παρασκευή μετά τις 9.30 ούτε νερό μέχρι το Σάββατο που θα πάω!και εγώ μικρογονιμοποιηση από την αρχή το ξέραμε καθώς υπάρχει θέμα με την ο σπέρμα

• Μου αρέσει 2

Just now, ΝΑΣΙΑΝΑ είπε:

Αχ σε ευχαριστώ! Δεν το ειχα ξανακούσει. Μ ειπαν οτι αυτο δηλωνει ειτε οτι παει αργα ειτε οτι παει γρήγορα. Δεν ξερουν. Δεν δειχνει εικονα. Διαβασα οτι αυτο λεγεται καθυστερημένη γονιμοποίηση. Την Παρασκευή θα μ απαντησουν Πώς παει. Εσενα τη εκβαση είχε;; θετικη ή αρνητικη; λες να συμβαινει μονο στον φυσικο; Βασικα ομως ο νεος γιατρος μου θελει να κανει μονο βλαστοκυστη οποτε δεν ειναι κ οτι πιο ευκολο.... κ αυτο γιατι κ στις δυο αλλες εξωσωματικες εβαλα τριών ημερων κ απέτυχα.  

Εμας δυστυχως δεν προχωρησε. Επειδη στον φυσικο ειναι συνηθως μονο ενα ειναι συχνο. Αν προχωρουσε ομως δεν θα περιμεναμε να γινει βλαστοκυστη. Δεν ειναι πολλα για να τα δοκιμασεις και ισως να ειναι το περιβαλλον της μητρας πιο καταλληλο και να προχωρησει. Αλλα οτι πει κ ο γιατρος..

Just now, Annita tsoupani είπε:

Pgs που καλυπτει ολα τα χρωμωσωματα το κεντρο μας ελεγχει μονο 3εμβρυα καθε φορα στο σταδιο της βλαστοκυστης πριν το παγωμα κ ειναι 3300 !φανταζομαι πως διαφερει!εγω ειμαι κυπρο κ το ιδιο το κεντρο μου εχει γενετιστες για αυτη την δουλεια!

Δηλαδή θα τα ελέγχουν τρία τρία αν κατάλαβα?τα υπόλοιπα Καταψηξη κ μετά μπορούν να τα βγάζουν τρία τρία από Καταψηξη κ να γίνεται ο έλεγχος μετα την Καταψηξη?

Just now, ELEN23 είπε:

@winspert με συγκίνησες με τα λόγια σου με το καλό αύριο κ η αυχενική σου! Θα συνεχιστεί το κλάμα κ αύριο.... Περιμένω κι εγώ πως κ πως να κλάψω από χαρά 

Σε ευχαριστώ πολύ αγάπη μου... Να εισαι καλα... Κουραστηκαμε πολυ κ εμεις μέχρι να τα καταφέρουμε κ τωρα σιγα σιγα φεύγει ο φοβος κ έρχεται η χαρα κ η συγκίνηση... Ευχομαι συντομα να κλαις με δακρυα χαρας!!! 

• Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

m1Ogp2.pngDFB8p3.png

Just now, Christina 82 είπε:

Δηλαδή θα τα ελέγχουν τρία τρία αν κατάλαβα?τα υπόλοιπα Καταψηξη κ μετά μπορούν να τα βγάζουν τρία τρία από Καταψηξη κ να γίνεται ο έλεγχος μετα την Καταψηξη?

Οχι θα ελεχουν 3 και αν οχι αλλα 3 και να παγωσουν!την περασμενη φορα τωρα τον φεβρουαριο δεν ηθελαν να με βαλουν σε αυτη την διαδικασια γιατι 4 βλαστοκυστες ειχα !τωρα μ το ξανααναφερε

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Διαφημίσεις

Just now, Katriniki είπε:

Κορίτσι μου και εγώ το Σάββατο πάω για ωοληψια!!ναι εμένα μου είπε από Παρασκευή μετά τις 9.30 ούτε νερό μέχρι το Σάββατο που θα πάω!και εγώ μικρογονιμοποιηση από την αρχή το ξέραμε καθώς υπάρχει θέμα με την ο σπέρμα

Θα κάνεις και έμβρυο μεταφορά σε αυτό τον κύκλο;

Just now, marillia είπε:

Αααα μάλιστα!!!Σ ευχαριστώ πολύ!!Κανονικά έρχεται στις 14 μέρες!!Τώρα γτ τόσο νωρίς σε μένα δν ρώτησα!!Φοβήθηκα μήπως ήταν κανένας τραυματισμός γι αυτό κ πήγα στον γιατρό αλλα όχι!!Κράτησε ακριβώς όσο κ η περιόδος μου!!Γτ μου φάνηκε περίεργο που για τόσες μέρες μετά την ωοληψία δν είχα δει ούτε λίγο καφέ!!Κ λέω μπα ξαφνικά τόσο αίμα?

Ναι μακάρι σε όλα τα κορίτσια που προσπαθουν καλή επιτυχία κ όσο το δυνατόν να γινόταν λιγότερη ταλαιπωρία!!

Μήπως έκανες avercap αντί για ovitrell? Γιατί εμενα που θα κάνω avercap μου είπε ότι θα έρθει σε 4-5 ημέρες.

Just now, Nansy29 είπε:

Γιατί κάνουν τόσο καιρό να τα πάρουν για τον έλεγχο;

• Μου αρέσει 1

Just now, favol είπε:

Θα κάνεις και έμβρυο μεταφορά σε αυτό τον κύκλο;

Μήπως έκανες avercap αντί για ovitrell? Γιατί εμενα που θα κάνω avercap μου είπε ότι θα έρθει σε 4-5 ημέρες.

Γιατί κάνουν τόσο καιρό να τα πάρουν για τον έλεγχο;

Ναι αυτήν έκανα!!!Αααα λες γι αυτόοο?

• Μου αρέσει 1

Just now, marillia είπε:

Ναι αυτήν έκανα!!!Αααα λες γι αυτόοο?

Ναι για αυτο κ εγω ετσι ειχα μου το ειχε πει βεβαια οτι σε 3-4 μερες θα ειχα περιοδο

• Μου αρέσει 1

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Just now, marillia είπε:

εχω χθες εκανα ωοληψια ..ακομα εχω πονους και φουσκωμα κ ειδα αιμα οταν γυρισα χθες .τωρα μονο λιγα καφε.ο γιατρος ειπε η περιοδος ερχεται συνηθως 12 με 14 μερες μετα την ωοληψια..αλλα αν καναμε averkap  και ΟΧΙ οvitrelle πιθανον να ρθει και νωριτερα..

Just now, marillia είπε:

Εχω κι άλλη απορία!!Σε κατεψυγμένα έμβρυα γίνεται προεμφυτικός ή θα καταψύξουν τα ωάρια σου,μετά θα τα γονιμοποιήσουν κ θα γίνει ο προεμφυτικός?Εύχομαι να πάνε όλα πάρα πολύ καλά!!Εγω έκανα ωοληψία πριν 1 εβδομάδα,έχουμε βλαστοκύστες στην κατάψυξη!!Είχα αίμα 6 μέρες μετά την ωοληψία κ χτες πήγα στον γιατρό κ ήταν περίοδος!!Μου είπε θα περιμένω μια περίοδο ακόμα κ μετά θα βάλουμε 2!! 

εγω εχω τις εξής αποριες ρε κοριτσια. τι ειναι καταρχας ο προεμφυτικος?? δευτερον σημερα ο εμβρυολογος μ ειπε πως απο τα 14 αυγα που πηραμε γονιμοποιηθηκαν αριστως τα 13! το "αριστως" τι σημαινει δλδ??

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα