Recommended Posts

Just now, Leapos είπε:

Εγώ δεν πήρα τίποτα μαζί μου. Ούτε νυχτικό ούτε καν σερβιετα. Τα εχουν όλα εκεί. Εγώ έκανα έναν τέλειο τπνάκο! Δεν καταλάβαινα ούτε άκουγα τίποτα! Ξύπνησα στο κρεβάτι και μετά από λίγο, αφού είχε φύγει η ζαλούρα, έφυγα. Είχα ενοχλήσεις μετά, υποφερτές!

Ευχαριστω λογικα και μενα ετσι θα ειναι! Ευτυχως που μας εξηγειτε και εσεις τι γινεται γιατι οπως και να εχει ενα αγχος το εχουμε εμεις που παμε πρωτη φορα!

• Μου αρέσει 1

Just now, annamartzi είπε:

ειπαμε...καθε βημα μας φερνει πιο κοντα στο ονειρο!! επισης ολα γινονται για καποιο λογο...επισης υπαρχουν παντα τα χειροτερα..επισης θελει θετικη σκεψη γιατι το συμπαν ακουει......ολα καλα σ ευχομαι απο καρδιας..

Ευχαριστώ πολύ κ εσύ με το καλό η έμβρυομεταφορά σου! 

Διαφημίσεις

On 26/3/2019 at 12:26 ΠΜ, Leapos είπε:

Με βάση την προηγούμενη φορά, περιμένω σε 4 μέρες. Στις 30 μέρες μου είχε έρθει

@marillia τι αγωγή ακολουθήσατε και πήρατε τόσα πολλά ωάρια;

Εγω εκανα πρωτόκολλο ανταγωνιστή. Gonal και cetrotide. Καθε οργανισμός αντιδρα διαφορετικά ομως

On 26/3/2019 at 1:14 ΜΜ, Katriniki είπε:

Καλημέρα!! επειδή ετοιμάζομαι κ εγώ για ωοληψια μια από αυτές τις ημέρες αυτό έγινε γιατί δεν κάνατε αμέσως έμβρυομεταφορά και το αφήσατε για τον επόμενο μήνα?

Γτ έπρεπε να βγουν τα αποτελέσματα του προεμφυτευτικου ελεγχου που εκανα

gHhvp3.png

Just now, maroulini είπε:

Ευχαριστω λογικα και μενα ετσι θα ειναι! Ευτυχως που μας εξηγειτε και εσεις τι γινεται γιατι οπως και να εχει ενα αγχος το εχουμε εμεις που παμε πρωτη φορα!

Εμενα εδω Γερμανια μου ειπε να βαλω ζεστες καλτσες και φορμα οταν ξυπνησεις  απο τα μεθη δεν καταλαβαινεις τπτ!! Οταν ξυπνησα δεν πονουσα καθολου ουτε αιμα ολα ητανε τελεια (μπορει πολυ λιγο αιμαι και λιγο πονο περιοδου αυτο γενικα εχω ακουσει) 

• Μου αρέσει 1

8 ώρες πρίν, annamartzi είπε:

πονουσα κατα τη διαρκεια..ηδη ποναγα κ ειχα φουσκωμα απο τη διεγερση λογω πολυκυστικων..οποτε με το σκαλισμα και το τρυπημα ποναγα πολυ.οχι κανονικα σηκωθηκα απτο μπουμ.....λιγο ζαλαδα μεχρι να φτασω στο κρεβατι μ ...μιση ωρα μετα ημουν σπιτι μια χαρα.απλα ξαπλωσα εγω γιατι ηθελα να κανω νανακια διοτι ημουν κ ξενυχτισμένη απτην προηγουμενη.25 μαρτιου γαρ!!

οδηγιες δ ειχα ιδιαιτερες για μετα......τπτ ολα καλα μην ανησυχεις καθολου...οταν θα μαθεις οτι πηραν κ πολλα αυγουλακια ..τα ξεχνας ολα! και αυριο αν μου λεγαν να το ξανακανω με χαρα και ανετα θα το ξανακανα.....

Καλημερα! @favol @Katriniki Κοριτσια και εγω μεθη εκανα αλλα δεν ενιωσα τπτ και κοιμηθηκα. Δεν εχω καμια εικονα απο το χειρουργειο. Δεν ηταν μεθη που ψιλοβλεπεις και ψιλοακους. Μια ωρα μετα με ειχαν εκει για να ξεζαλιστω και εφυγα. Απλως μην οδηγησετε. Κατα τα αλλα ειναι πιο ευκολο απο οτι μας φαινεται την πρωτη φορα.

Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια και καλη επιτυχια σε ολες..μια ερωτηση να κανω ..παιρνει καμια utrogestan κολπικα?κι αν ναι σας τυχαινει να βγαινει ασπρο με καφε σαν κομματακια  κρεμας προς τα εξω?εβαζα vasclor πρωτα και ειχα δει λιγο αλλα με αυτα βλεπω πιο εντονα.

7 ώρες πρίν, Katriniki είπε:

Μάλιστα πολύ περίπλοκο ακούγεται!!θα το δω αύριο!ίσως πω κ στον φαρμακοποιό να μου εξηγήσει από κοντά όταν τα παω να τις πάρω!!σε ευχαριστώ πολύ πάντως ήσουν επεξηγηματικοτατη!!:x

Καλημερα κοριτσακι μου. Η φαρμακοποιος οντως θα σου εξηγησει τελεια, ομως να ξερεις πως υπαρχουν πολλα βιντεακια στο YouTube τα οποια σου δειχνουν βημα βημα κ πως να τη φτιαξεις κ πως να την κανεις... Ψαξε στα ελληνικα ή στα αγγλικά κνθα σου βγαλει... Εγω έτσι εκανα... Τα φιλια μου... 

• Μου αρέσει 2

m1Ogp2.pngDFB8p3.png

10 ώρες πρίν, Gina1986 είπε:

@island1 συμφωνώ με όλες με τις τγελευτες σου αναρτήσεις , έχεις διαβάσει και το έχεις ψάξει πολύ !! Συγχαρητήρια ... εύχομαι ολόψυχα να πάνε καλά και να της χαρίσεις ένα αδερφάκι σύντομα !!! 

Εγω αύριο κάνω την χοριακη μου από την έκτη Προσπάθεια απόκτησης 2 παιδιού και πραγματικά σκέφτομαι από τωρα την επόμενη κίνηση !!! Βάλαμε τις δυο τελευτες βλαστωοκυστες. Όπως σας εχω πει που ήταν ήδη δεύτερη δορά αποψυγμενες και κατά συνέπεια αποδυναμωμένες .....

Καλή επιτυχία σου εύχομαι.αυτες οι δύο αποδυναμωμένες βλαστοκυστες να σου δώσουν το δεύτερο παιδάκι που ποθείς.

11 ώρες πρίν, annamartzi είπε:

στο πανεπιστημιακο. λαρισα..ναι ναι..............και απτο ξενυχτι της προηγουμενης...αντε να ψαξω στα καλοκαιρινα να βρω νυχτικο...και τι νυχτικο? δεν εχω κανενα..βρηκα κ εγω το νυφιατικο της πεθερας το δαντελωτο βρηκα κ το παντοφλακι το ασορτι και πηγα/!!!χαχα

Καλημέρα.πολυ γέλασα με το νυφιατικο της πεθεράς.και εγώ στο πανεπιστημιακό Λάρισας ξεκινάω.αν θες στείλε μου πμ

1 hour ago, Strawberry* είπε:

Καλημερα! @favol @Katriniki Κοριτσια και εγω μεθη εκανα αλλα δεν ενιωσα τπτ και κοιμηθηκα. Δεν εχω καμια εικονα απο το χειρουργειο. Δεν ηταν μεθη που ψιλοβλεπεις και ψιλοακους. Μια ωρα μετα με ειχαν εκει για να ξεζαλιστω και εφυγα. Απλως μην οδηγησετε. Κατα τα αλλα ειναι πιο ευκολο απο οτι μας φαινεται την πρωτη φορα.

Ναι και εγώ έτσι έμαθα κ από άλλες κοπέλες αλλά όπως διευκρίνισε και η τελευταία κοπέλα την έκαμε σε δημόσιο οπότε ίσως γι'αυτο!!

Στην έμβρυομεταφορά από ότι έχω καταλάβει δεν νιώθεις επίσης κάτι σωστά??

πρίν από 16 λεπτά , winspert είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου. Η φαρμακοποιος οντως θα σου εξηγησει τελεια, ομως να ξερεις πως υπαρχουν πολλα βιντεακια στο YouTube τα οποια σου δειχνουν βημα βημα κ πως να τη φτιαξεις κ πως να την κανεις... Ψαξε στα ελληνικα ή στα αγγλικά κνθα σου βγαλει... Εγω έτσι εκανα... Τα φιλια μου... 

Καλημέρα κορίτσι μου!!α τι ωραία πρόταση!!καλά λες!!θα ρωτήσω και τον φαρμακοποιό και θα το δω και στο YouTube!!σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!

Just now, Katriniki είπε:

Ναι και εγώ έτσι έμαθα κ από άλλες κοπέλες αλλά όπως διευκρίνισε και η τελευταία κοπέλα την έκαμε σε δημόσιο οπότε ίσως γι'αυτο!!

Δεν νιώθεις τίποτα, μόνο που σου βάζουν τα εμβρυακια σου το χαίρεσαι κιολας:) 

Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσι μου!!α τι ωραία πρόταση!!καλά λες!!θα ρωτήσω και τον φαρμακοποιό και θα το δω και στο YouTube!!σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!

Τιποτα αγαπη μου!!! :wub:

• Μου αρέσει 1

m1Ogp2.pngDFB8p3.png

Just now, Nini-- είπε:

Δεν νιώθεις τίποτα, μόνο που σου βάζουν τα εμβρυακια σου το χαίρεσαι κιολας:) 

Αχ ναι ρε κορίτσι το περιμενω πως κ πως!! νόμιζω ότι σε όλο αυτό είναι το πιο ωραίο στάδιο!!!

• Μου αρέσει 1

Το μονο κακο στην εμβρυομεταφορα ειναι οτι πρεπει να ειναι γεματη η κυστη σου γιατι σου κανουν παραλληλα κοιλιακο υπερηχο, οποτε το μονο ζορι ειναι οτι κατουριεσαι πολυυυυυ!!Κατα τα αλλα δεν καταλαβαινεις τιποτα και ειναι και πολυ συγκινητικο οταν βλεπεις οτι σου βαζουν τα εμβρυακια σου!!!

1 hour ago, mairi2801 είπε:

Καλημερα κοριτσια και καλη επιτυχια σε ολες..μια ερωτηση να κανω ..παιρνει καμια utrogestan κολπικα?κι αν ναι σας τυχαινει να βγαινει ασπρο με καφε σαν κομματακια  κρεμας προς τα εξω?εβαζα vasclor πρωτα και ειχα δει λιγο αλλα με αυτα βλεπω πιο εντονα.

Γενικα με τα utrogestan παιζει να βλεπεις μπεζ-καφε κομματακια αλλα αν ειναι εντονα και συνεχεια θα πρεπει να το συζητησεις με το γιατρο σου. Εγω ειχα αρκετα στην αρχη και μου ειχε πει να ξεκουραζομαι περισσοτερο. Μετα την αποκολλησουλα ομως που ειχα και ειμαι πλεον με αναρρωτικη και εντελως ξεκουραστη εχουν σταματησει κι αυτα. Η συμβουλη μου ειναι να εισαι πολυ προσεκτικη τωρα στην αρχη και το παραμικρο που σε αγχωνει να το συζητας με το γιατρο σου!!!

LNiLp3.png

12 ώρες πρίν, winspert είπε:

Δεν ειναι απολυτως τιποτα. Ριχνεις εναν γλυκο υπνακο, δςν καταλαβαίνεις τπτ απολυτως κ μερα ξυπνας κ ολα καλα. Δεν χρειάζεσαι τπτ απο το σπιτι. Στα δινουν ολα εκει... Καλη επιτυχια κ παλι... 

Αγαπη μου καλα κανεις κ λες οτι καποιοι δεν πιστευουν το παραθυρο εμφυτευσης, οπως οι περισσότεροι γιατροι δεν πιστευουν στην εξεταση του Νικα. Εγω αυτο που ξερω ειναι οτι αν δεν ειχα κανει το era test δε θα γινομουν μανα. Τα εμβρυα εμφυτευονται στο σταδιο της βλαστοκυστης ομως υπαρχει κ σαν εξαίρεση ενα ποσοστο οπου το παραθυρο κλεινει νωριτερα. Εγω οταν εβαζα βλαστοκυστες δεν προλαβαιναν να εμφυτευτουν. Εκλεινε μια μερα νωριτερα, γι αυτο κ η βιοχημικη. Ενω τωρα με το τεστ ξερω πως πρεπει να καταψυχω μονο βλαστοκυστες κ να τις βαζω μια μερα νωριτερα. Τόσο τυχαιο μετα απο 5 προσπαθειες κ 3 κεντρα που πετυχα με βαση το τεστ;;; Εγω ευγνωμονω το γιατρο μου που μου εκανε αυτο το τεστ... Καλο βραδυ κοριτσακι μου... 

H χοριακη για να ανέβει έστω κ 6 σημαίνει ότι έγινε εμφύτευση ..οπότε πάλι στα λόγια μου έρχεσαι..η βιοχημική λοιπόν σημαίνει ότι η εμφύτευση έγινε .το γιατί δεν προχώρησε είναι μια άλλη ιστορία...εάν θες τη γνώμη μου ναι είναι τυχαίο...ακριβώς όπως αποτυγχάνουν τόσες κ τόσες που έχουν κάνει το τεστ. Χιλιάδες πετύχαιναν με εμβρια τρίτης μέρας για χρόνια..γιατί; Γιατί πολύ απλά έφταναν βλαστοκυστες μέσα στη μήτρα κ εμφυτεύονται...εάν ψάξεις πάντως του τι σημαίνει βιοχημική θα δεις ότι το εμβριο σου ε.φυτευτηκε μια χαρά ... Δεν γίνεται βιοχημική χωρίς εμφύτευση...η χοριακη ανεβαίνει μόνο τότε...οπότε το θέμα σου δεν ήταν η εμφυτευση... Άσε που σε μια γυναίκα που έγινε μάνα από εξωσωματική με τη λογική του γιατρού σου ξέρεις ήδη το παράθυρο....οπότε ποιος ο λόγος να κάνει την εξέταση; 

12 ώρες πρίν, Gina1986 είπε:

@island1 συμφωνώ με όλες με τις τγελευτες σου αναρτήσεις , έχεις διαβάσει και το έχεις ψάξει πολύ !! Συγχαρητήρια ... εύχομαι ολόψυχα να πάνε καλά και να της χαρίσεις ένα αδερφάκι σύντομα !!! 

Εγω αύριο κάνω την χοριακη μου από την έκτη Προσπάθεια απόκτησης 2 παιδιού και πραγματικά σκέφτομαι από τωρα την επόμενη κίνηση !!! Βάλαμε τις δυο τελευτες βλαστωοκυστες. Όπως σας εχω πει που ήταν ήδη δεύτερη δορά αποψυγμενες και κατά συνέπεια αποδυναμωμένες .....

Αχ άκου τη Μαρίτσα η μάλλον δες τη Μαρίτσα...η κύηση της είναι απάντηση σε πολλά..κατά εμέ κ στον προεμφυτευτικο...για να μην θυμηθώ έναν " γιατρό" που της είχε προτείνει να τα πετάξει γιατί ήταν μολυσμένα...

• Μου αρέσει 1

Just now, island1 είπε:

H χοριακη για να ανέβει έστω κ 6 σημαίνει ότι έγινε εμφύτευση ..οπότε πάλι στα λόγια μου έρχεσαι..η βιοχημική λοιπόν σημαίνει ότι η εμφύτευση έγινε .το γιατί δεν προχώρησε είναι μια άλλη ιστορία...εάν θες τη γνώμη μου ναι είναι τυχαίο...ακριβώς όπως αποτυγχάνουν τόσες κ τόσες που έχουν κάνει το τεστ. Χιλιάδες πετύχαιναν με εμβρια τρίτης μέρας για χρόνια..γιατί; Γιατί πολύ απλά έφταναν βλαστοκυστες μέσα στη μήτρα κ εμφυτεύονται...εάν ψάξεις πάντως του τι σημαίνει βιοχημική θα δεις ότι το εμβριο σου ε.φυτευτηκε μια χαρά ... Δεν γίνεται βιοχημική χωρίς εμφύτευση...η χοριακη ανεβαίνει μόνο τότε...οπότε το θέμα σου δεν ήταν η εμφυτευση... Άσε που σε μια γυναίκα που έγινε μάνα από εξωσωματική με τη λογική του γιατρού σου ξέρεις ήδη το παράθυρο....οπότε ποιος ο λόγος να κάνει την εξέταση; 

Νησακι μου καλο επιμενεις να μιλας για εμβρυα ενω εγω σου μιλαω για παράθυρο  εμφυτευσης. Ειτε βαλεις εμβρυο 2 ημερων ειτε 3 ειτε 4 ειτε 5 οταν φτασει στο σταδιο της βλαστοκυστης θα εμφυτευτει με την προυποθεση οτι ειναι ανοιχτο κ το παράθυρο εμφύτευσης. Εμενα η βιοχημικη μου ηταν αποτελεσμα οτι δεν προλαβε να εμφυτευτει καλα κ εκλεισε το παράθυρο οποτε κ σταματησε η διαδικασια. Κ επισης αν ειδες την απαντηση μου ειπα πως αν εχεις κανει ηδη ενα παιδι με εναν τροπο δεν χρειάζεται η εξεταση γιατι ξερεις. Δεν παρακινησα καμια κοπελα να κανει το τεστ που εχει ηδη παιδι. Κ αν το παρουμε κ αλλιως οι περισσότεροι γιατροι δεν παραδεχονται την εξεταση του Νίκα... Τι να κανω εγω τωρα; Να λεω σε ολες τις κοπελες εδω μεσα να μην την κανουν;;; Ο πνιγμενος απ τα μαλλια πιανεται. Κ σε ευχαριστώ για την αποψη σου οτι ηταν τυχαιο αλλα διαφωνω κάθετα. Παντα υπαρχει ο παραγοντας τυχη αλλα μεχρι ενα σημειο... Εγω εμπιστευομαι τη γνωμη του γιατρου μου αλλα θεος δεν ειναι κανενας οποτε δεν υποστηριζω κατι σα να το ξερω προσωπικα... Την καλημέρα μου κ τα φιλια μου... 

m1Ogp2.pngDFB8p3.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα