Recommended Posts

Just now, playbunny είπε:

Αρα μην σε παιρνει απο κατω, να πιστευεις οτι ολα θα πανε καλα. Αχ ολα μαζι πεφτουν παντα... :sad: Δυναμη και κουραγιο σε ολες μας!

Ποσες  βλαστοκυστες θελει να εχετε πριν να κανεις εμβρυομεταφορα?

Εισαι ανω των 40 αν θυμαμαι καλα..

Just now, eleni17 said:

Ποσες  βλαστοκυστες θελει να εχετε πριν να κανεις εμβρυομεταφορα?

Εισαι ανω των 40 αν θυμαμαι καλα..

θελει να εχουμε τουλαχιστον 2 και οπωσδηποτε υστεροσκοπηση πριν την μεταφορα. Ειμαι 34 αλλα φτωχη ανταποκριτρια.. τα αυγα δρουν λες και ειμαι 84. :oops:

• Χαχα 2

Διαφημίσεις

Just now, marillia είπε:

Ο γιατρος μου σε μια κοπελα μετα απο πεντε αποτυχεμενες προσπαθειες της βρηκε το παραθυρο εμφυτευσης κ πετυχε!ομως η κοπελα ειχε πριν παντα μηδεν χοριακη!πχ σε μια φυσικη συλληψη που εγινε βιοχημικη νομιζω δν εφταιξε η μερα εμφυτευσης γτ την δουλεια την εκανε η φυση απο μονη της!στις βιοχημικες ευθυνεται το εμβρυο!αυτο καταλαβαινω εγω!χωρις να ειμαι απολυτη εννοειτε!γτ σε βιοχημικες κ παλινδρομες η κενο σακο εκεινο τον μηνα η το ωαριο η το ζωαριο δν κουβαλουσε καλο υλικο 

Επισης βιοχημικη εχω την εντυπωση θεωρειτε πανω απο 25 χοριακη!

Βιοχημική είναι κάθε θετική κύηση που ανιχνεύτηκε με χοριακη( χημικά) χωρίς να φτάσεις στον υπέρηχο...προσωπικά συμφωνώ μαζί σου...τρανή απόδειξη ότι όσες πάνε με δανεικά εμβρια τα βάζουν την ίδια μέρα(5) και πετυχαίνουν με ποσοστό 80% ...τεσπά είναι θέμα γιατρού και δε θα σχολιάσω κάτι άλλο...εμένα κι οι δυο δεν την πίστευαν την εξέταση...

• Μου αρέσει 1

15 ώρες πρίν, Annita tsoupani είπε:

Ναι για αυτο κ εγω ετσι ειχα μου το ειχε πει βεβαια οτι σε 3-4 μερες θα ειχα περιοδο

Γειά σας κορίτσια. .. Και εμένα που έκανα την προηγούμενη εβδομάδα ωοληψια με avercap μου ήρθε μετά από 5 μέρες η περίοδος! !

• Μου αρέσει 1

θελει να εχουμε τουλαχιστον 2 και οπωσδηποτε υστεροσκοπηση πριν την μεταφορα. Ειμαι 34 αλλα φτωχη ανταποκριτρια.. τα αυγα δρουν λες και ειμαι 84. :oops:

Άντε καλέ μην κοκκινίζεις!!! Έχουμε την ίδια ηλικία και αντιμετωπίζουμε το ίδιο θέμα!!! Ε, και;; Θα το ξεπεράσουμε!!!!!

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Κορίτσια μου καλησπέρα,  μια ερώτηση προς πάσα κατεύθυνση μήπως και βγάλουμε άκρη ..!

Θα πάρουμε πτυχίο στο τελοσ ! 

πιστευετε ότι κάνει διαφορά το φρέσκο έμβρυο από το κατεψυγμένο ;! Ενδέχεται να επηρεάζει σε κάτι πχ την ανθεκτικότητα του ! Ξέρω ότι είναι άπειρα τα κορίτσια που τα κατάφεραν με κατεψυγμένα αλλά προβληματίζομαι.. πως γίνεται ομωσ, σχεδόν όλες -γιατί διαβάζω και για πολλεσ Εξαιρέσεις- να πηγαίνουμε με την 1η απευθείας σε  κρυοσυντηρηση μετά την ωοληψια ;! Όλες υπερδιέγερση παθαίνουμε ;! Η λογική της παραγωγής πολλών ωαρίων δεν επηρεάζει και την ποιότητα τους ;!   Η θεία μου είναι μαία και είναι βέβαια εκτος των διαδικασιών αυτών, τουλάχιστον  τα τελευταία 10 χρόνια, αλλά  μου το ισχυρίζεται με τόση επιμονή που τα κατάφερε και με προβλημάτισε.!

συγγνωμη για το τεράστιο post ! Δεν έχω καταλάβει πως να ανεβάζω νέο θέμα και ίσως τα αναρτώ σε άκυρα σημεία ...:) 

Just now, marillia είπε:

Ο γιατρος μου σε μια κοπελα μετα απο πεντε αποτυχεμενες προσπαθειες της βρηκε το παραθυρο εμφυτευσης κ πετυχε!ομως η κοπελα ειχε πριν παντα μηδεν χοριακη!πχ σε μια φυσικη συλληψη που εγινε βιοχημικη νομιζω δν εφταιξε η μερα εμφυτευσης γτ την δουλεια την εκανε η φυση απο μονη της!στις βιοχημικες ευθυνεται το εμβρυο!αυτο καταλαβαινω εγω!χωρις να ειμαι απολυτη εννοειτε!γτ σε βιοχημικες κ παλινδρομες η κενο σακο εκεινο τον μηνα η το ωαριο η το ζωαριο δν κουβαλουσε καλο υλικο 

Επισης βιοχημικη εχω την εντυπωση θεωρειτε πανω απο 25 χοριακη!

Κοριτσακι μου, το τι θα γινοταν αν για παράδειγμα σε εμας δεν υπηρχε προβλημα με το σπερμα πραγματικά δεν το ξερω, ισως η φυση να τα εφτιαχνε οπως επρεπε. Η εμφυτευση ξεκινα την 6η μερα ας πουμε στο περιπου κ θελει καποιες μερες να ολοκληρωθεί. Προφανως εμεις το προλαβαμε στα κλεισιματα να το πω απλα, ξεκινησε αλλα δεν προλαβε οπως ξαναπα. Δεν εχει σημασια βεβαια... Φυσικα στις πιο πολλες βιοχημικες ευθυνεται το υλικο του εμβρυου, αλλα αληθεια ξερουμε ακριβως τι συμβαίνει εκει μεσα;;; Κ στο τελος τελος το αποτέλεσμα μετράει κ ευχομαι ολες οι κοπελες σύντομα να γινετε μανουλες... Εγω μολις γυρισα απο την αυχενικη μου κ ηταν ολα τελεια... Σας φιλω γλυκα... 

• Μου αρέσει 5

m1Ogp2.pngDFB8p3.png

Just now, Τουτουνι said:

Άντε καλέ μην κοκκινίζεις!!! Έχουμε την ίδια ηλικία και αντιμετωπίζουμε το ίδιο θέμα!!! Ε, και;; Θα το ξεπεράσουμε!!!!!

Αααααντε να δουμε Τουτουνακι μου γλυκο! :wub:

Αααααντε να δουμε Τουτουνακι μου γλυκο! :wub:

Θα τα καταφέρουμε!!! Να είσαι σίγουρη για αυτό!!!! Εγώ να σου πω την αλήθεια αν όντως το μόνο μου θέμα είναι τα ωάρια μου, θα προχωρήσω με δανικα!!!

• Μου αρέσει 1

Just now, winspert είπε:

Κοριτσακι μου, το τι θα γινοταν αν για παράδειγμα σε εμας δεν υπηρχε προβλημα με το σπερμα πραγματικά δεν το ξερω, ισως η φυση να τα εφτιαχνε οπως επρεπε. Η εμφυτευση ξεκινα την 6η μερα ας πουμε στο περιπου κ θελει καποιες μερες να ολοκληρωθεί. Προφανως εμεις το προλαβαμε στα κλεισιματα να το πω απλα, ξεκινησε αλλα δεν προλαβε οπως ξαναπα. Δεν εχει σημασια βεβαια... Φυσικα στις πιο πολλες βιοχημικες ευθυνεται το υλικο του εμβρυου, αλλα αληθεια ξερουμε ακριβως τι συμβαίνει εκει μεσα;;; Κ στο τελος τελος το αποτέλεσμα μετράει κ ευχομαι ολες οι κοπελες σύντομα να γινετε μανουλες... Εγω μολις γυρισα απο την αυχενικη μου κ ηταν ολα τελεια... Σας φιλω γλυκα... 

Ακριβώς σημασία έχει το αποτέλεσμα!!!Κανείς δν ξέρει!!Μπράβο τα καλύτερα νέα!!!Σου εύχομαι καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη κ με το καλόοοοοο!!!!!

Να ρωτήσω κα΄τι προς όλα τα κορίτσια?Τι διαφορά έχει η εξέταση του Νίκα απ την υστεροσκόπηση που σου πέρνουν δείγμα να δουν για φλεγμονή?

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Just now, Elpida85 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα,  μια ερώτηση προς πάσα κατεύθυνση μήπως και βγάλουμε άκρη ..!

Θα πάρουμε πτυχίο στο τελοσ ! 

πιστευετε ότι κάνει διαφορά το φρέσκο έμβρυο από το κατεψυγμένο ;! Ενδέχεται να επηρεάζει σε κάτι πχ την ανθεκτικότητα του ! Ξέρω ότι είναι άπειρα τα κορίτσια που τα κατάφεραν με κατεψυγμένα αλλά προβληματίζομαι.. πως γίνεται ομωσ, σχεδόν όλες -γιατί διαβάζω και για πολλεσ Εξαιρέσεις- να πηγαίνουμε με την 1η απευθείας σε  κρυοσυντηρηση μετά την ωοληψια ;! Όλες υπερδιέγερση παθαίνουμε ;! Η λογική της παραγωγής πολλών ωαρίων δεν επηρεάζει και την ποιότητα τους ;!   Η θεία μου είναι μαία και είναι βέβαια εκτος των διαδικασιών αυτών, τουλάχιστον  τα τελευταία 10 χρόνια, αλλά  μου το ισχυρίζεται με τόση επιμονή που τα κατάφερε και με προβλημάτισε.!

συγγνωμη για το τεράστιο post ! Δεν έχω καταλάβει πως να ανεβάζω νέο θέμα και ίσως τα αναρτώ σε άκυρα σημεία ...:) 

το κατεψυγμενο αν αντεξει την αποψηξη τοτε θεωρητικα ειναι μια χαρα ειναι κατι ζωντανο κ συνεχιζει να κανει διαιρεσεις για αυτο κ οι επιτυχιες με κατεψυγμενα. 

δεν παθαινουν ολες υπερδιεργεση αλλα εχει μελετηθει οτι ο οργανισμος ισως ανταποκρινετε καλητερα χωρις τα φαρμακα της διεργεσης οσο κ να το κανεις το συστημα κουραζςτε οταν παραγει παραπανω απο το φυσικο του.

οπως σε καθε ωορηξια δεν ειναι ολα τα ωαρια καλα ετσι κ με την διεργεση δεν γινετε να ειναι ολα καλα βγαινουν κ σκαρτα

1 ώρα πρίν, Katriniki είπε:

Ναι και εγώ έτσι έμαθα κ από άλλες κοπέλες αλλά όπως διευκρίνισε και η τελευταία κοπέλα την έκαμε σε δημόσιο οπότε ίσως γι'αυτο!!

Στην έμβρυομεταφορά από ότι έχω καταλάβει δεν νιώθεις επίσης κάτι σωστά??

Καλημέρα κορίτσι μου!!α τι ωραία πρόταση!!καλά λες!!θα ρωτήσω και τον φαρμακοποιό και θα το δω και στο YouTube!!σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!

Δεν εφτασα στην μεταφορα αλλα μου εκαναν την διαδικασια με τον καθεηρα για να ελεγξουν αν ο τραχηλος ειναι ανοιχτος και να δουν μην κανει καποια συσπαση. Δεν ενιωσα τπτ.

Just now, marillia είπε:

Ακριβώς σημασία έχει το αποτέλεσμα!!!Κανείς δν ξέρει!!Μπράβο τα καλύτερα νέα!!!Σου εύχομαι καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη κ με το καλόοοοοο!!!!!

Να ρωτήσω κα΄τι προς όλα τα κορίτσια?Τι διαφορά έχει η εξέταση του Νίκα απ την υστεροσκόπηση που σου πέρνουν δείγμα να δουν για φλεγμονή?

ο νικας κανει δικια του πατεντα για να βρει φλεμονες. μοιαζει πολυ με το test που εκανε η winspert.

πρίν από 8 λεπτά , playbunny είπε:

Ελενακι εγω πηγα σημερα για υπερηχο - να σου πω την αληθεια και στον προηγουμενο μηνα που καναμε φκ και σε αυτον δεν εξεταζουν καθολου αιματολογικα τις ορμονικες τιμες. Παει ο γιατρος μονο υπερηχογραφικα και ευτυχως γλιτωνω λιγα τρυπηματα, οποτε δεν ξερω να σου πω για τις τιμες.

Ισως ξερει να σου πει η φραουλιτσα που κανει φκ, @Strawberry* τι λες?

Δεν ειμαι γιατρος αλλα απο τα οσα καταλαβαινω και απο εμενα ειναι χαμηλη. Λογικα και το υπερηχογραφημα δεν θα φαινεται καλο. Επισης η tsh ειναι ανεβασμενη. Σε ποια μερα του κυκλου σου εισαι;; @eleni17 εγω στον κυκλο που πηραμε καλο ωαριο ειχα μια συνεχη αυξηση της οιστραδιολης και 37 ηταν την δευτερη μερα περιοδου. Ο γιατρος σου ξερει καλυτερα ομως. Αν τον εμπιστευεσαι προχωρα οπως λεει.

Just now, linaa είπε:

ο νικας κανει δικια του πατεντα για να βρει φλεμονες. μοιαζει πολυ με το test που εκανε η winspert.

Πως είσαι κορίτσι μου?Θα βγουν όμως άλλα αποτελέσματα?Θα είναι άλλη η θεραπεία?Γτ ο προηγουμενοσ γυναικολόγος μου μου είπε να κάνουμε υστεροσκόπηση κ να προσπαθήσω φυσιολογικα(γτ ανεβαίνουν τα πσοσοστά επιτυχίας μάλλον λόγω σκρατσινγκ) κ θα μου έπερνε δείγμα για τυχόν φλεγμονές!!Κ σκέφτομαι σε τυχόν αποτυχίες γτ μια κοπέλα να μην κάνει υστεροσκόπηση που πιάνει κ φλεγμονές γίνεται κ <<όργωμα τησ μήτρας>>?

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα