Recommended Posts

Just now, eleni17 είπε:

Τον ρωτησα αν εχει νοημα να κανω ωοληψια ςυτον τον μηνα κ ειπε ναι, γιατι εχει αναλογες εμπειριες με επιτυχημενο αποτελεσμα..

Ηθελα απλα να δω εμπειριες σας....

Αχ θεε μου δωσε μας δυναμη αυτες τις δυσκολες μερες...

Καλη δυναμη σε ολες σας κοριτσια...γενικα δεν πολυμπαινω εδω...εχω λ οικογενειακα θεματα....ολα μαζεμενα εχουν πεσει.....

Σας αγαπω ολες ομως...

Ελένη μου καλή δύναμη..Όσο για τα σκαμπανεβάσματα της ψυχολογίας άστα..Κυκλοθυμικές εχουμε καταντήσει!!!

Δυστυχώς κ γω δε γνωρίζω απο φ.κ. για να σε βοηθήσω.Εύχομαι να πάνε καλά τα πράγματα κ σε αυτόν τον κύκλο σου!!

Εγω κοριτσια περασα επιτροπη σημερα. Μου ειπαν οτι επειδη πηγα μενυπερηχογραφικη σαλπιγγογραφια ο γιατρος θελει να τις βλεπει πριν το οκ. Αν ΔΕΝ με παρουν τηλ λεει να παω 5/4 να παρω την αποφαση! Αν δεν παρουν ως πότε;;; Χαχα

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, marillia είπε:

Πως είσαι κορίτσι μου?Θα βγουν όμως άλλα αποτελέσματα?Θα είναι άλλη η θεραπεία?Γτ ο προηγουμενοσ γυναικολόγος μου μου είπε να κάνουμε υστεροσκόπηση κ να προσπαθήσω φυσιολογικα(γτ ανεβαίνουν τα πσοσοστά επιτυχίας μάλλον λόγω σκρατσινγκ) κ θα μου έπερνε δείγμα για τυχόν φλεγμονές!!Κ σκέφτομαι σε τυχόν αποτυχίες γτ μια κοπέλα να μην κάνει υστεροσκόπηση που πιάνει κ φλεγμονές γίνεται κ <<όργωμα τησ μήτρας>>?

απλα με τον νικα βρισκονται πιο ευκολα κρυμμενες φλεγμονες χρησιμοποιει αλλη μεθοδο υποτιθετε πιο ευαισθητη. 

η θεραπεια ειναι πανω κατω η ιδια αντιβιωσεις. η υστεροσκοπηση βοηθαει γιατι ανανεωνετε η μητρα σου λυνει κ.συμφησεις αν.τυχον.υπαρχουν οποτε ναι εχεις παραπανω πιθανοτητες.

Just now, playbunny είπε:

θελει να εχουμε τουλαχιστον 2 και οπωσδηποτε υστεροσκοπηση πριν την μεταφορα. Ειμαι 34 αλλα φτωχη ανταποκριτρια.. τα αυγα δρουν λες και ειμαι 84. :oops:

Μ'αρέσει όταν διατηρούμε το χιούμορ μας!!!Καλή επιτυχία κ σε σένα κοριτσάκι μου!!

• Μου αρέσει 1

Just now, linaa είπε:

απλα με τον νικα βρισκονται πιο ευκολα κρυμμενες φλεγμονες χρησιμοποιει αλλη μεθοδο υποτιθετε πιο ευαισθητη. 

η θεραπεια ειναι πανω κατω η ιδια αντιβιωσεις. η υστεροσκοπηση βοηθαει γιατι ανανεωνετε η μητρα σου λυνει κ.συμφησεις αν.τυχον.υπαρχουν οποτε ναι εχεις παραπανω πιθανοτητες.

Αααα μάλιστα!!!Ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις!!Θα μου επις τι απόριες είχα μεσημεριάτικα χαχαχχα!!!

• Χαχα 1

Διαφημίσεις

Just now, winspert είπε:

Κοριτσακι μου, το τι θα γινοταν αν για παράδειγμα σε εμας δεν υπηρχε προβλημα με το σπερμα πραγματικά δεν το ξερω, ισως η φυση να τα εφτιαχνε οπως επρεπε. Η εμφυτευση ξεκινα την 6η μερα ας πουμε στο περιπου κ θελει καποιες μερες να ολοκληρωθεί. Προφανως εμεις το προλαβαμε στα κλεισιματα να το πω απλα, ξεκινησε αλλα δεν προλαβε οπως ξαναπα. Δεν εχει σημασια βεβαια... Φυσικα στις πιο πολλες βιοχημικες ευθυνεται το υλικο του εμβρυου, αλλα αληθεια ξερουμε ακριβως τι συμβαίνει εκει μεσα;;; Κ στο τελος τελος το αποτέλεσμα μετράει κ ευχομαι ολες οι κοπελες σύντομα να γινετε μανουλες... Εγω μολις γυρισα απο την αυχενικη μου κ ηταν ολα τελεια... Σας φιλω γλυκα... 

Μπράβο κουκλίτσα μου!!Να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου:x

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

@winspert Ζήτω!! Τι τέλεια, μπράβο! Καλή συνέχεια λοιπόν! Πάει το μεγάλο άγχος πια..

Just now, Elpida85 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα,  μια ερώτηση προς πάσα κατεύθυνση μήπως και βγάλουμε άκρη ..!

Θα πάρουμε πτυχίο στο τελοσ ! 

πιστευετε ότι κάνει διαφορά το φρέσκο έμβρυο από το κατεψυγμένο ;! Ενδέχεται να επηρεάζει σε κάτι πχ την ανθεκτικότητα του ! Ξέρω ότι είναι άπειρα τα κορίτσια που τα κατάφεραν με κατεψυγμένα αλλά προβληματίζομαι.. πως γίνεται ομωσ, σχεδόν όλες -γιατί διαβάζω και για πολλεσ Εξαιρέσεις- να πηγαίνουμε με την 1η απευθείας σε  κρυοσυντηρηση μετά την ωοληψια ;! Όλες υπερδιέγερση παθαίνουμε ;! Η λογική της παραγωγής πολλών ωαρίων δεν επηρεάζει και την ποιότητα τους ;!   Η θεία μου είναι μαία και είναι βέβαια εκτος των διαδικασιών αυτών, τουλάχιστον  τα τελευταία 10 χρόνια, αλλά  μου το ισχυρίζεται με τόση επιμονή που τα κατάφερε και με προβλημάτισε.!

συγγνωμη για το τεράστιο post ! Δεν έχω καταλάβει πως να ανεβάζω νέο θέμα και ίσως τα αναρτώ σε άκυρα σημεία ...:) 

Από ότι φαίνεται πλέον έχουν πιο πολλές επιτυχίες με κατεψυγμένα. Ο οργανισμός ανταποκρίνεται μάλλον καλύτερα αφού έχει ηρεμίσει από το σοκ των ορμονών Δεν καταλαβα ακριβώς όμως τι ισχυρίζεται η θεία σου.. Ότι δεν πρέπει να παραγουμε πολλά ωάρια;

14 ώρες πρίν, annamartzi είπε:

καλε τι να πω...ειχαμε κανονικο διαλογο..πληρη επικοινωνια...με ειπε στην αρχη οταν μ πατησε την πρωτη ενεση..οταν ζαλιστεις να μ πεις..μετα απο 30δευτερολεπτα οντως αρχισα να ζαλιζομαι..ε και? φαναζα ουρλιαζα....μου πατησε τη δευτερη..οταν ζαλιστεις να μ πεις..οκ ζαλιζομαι..και? παλι ενιωθα τα παντα..μονο π τα βλεπα διπλα και μουδιασαν χερια ποδια κ δ μπορουσα να μιλησω..

Περίεργο..

5 ώρες πρίν, Strawberry* είπε:

Καλημερα! @favol @Katriniki Κοριτσια και εγω μεθη εκανα αλλα δεν ενιωσα τπτ και κοιμηθηκα. Δεν εχω καμια εικονα απο το χειρουργειο. Δεν ηταν μεθη που ψιλοβλεπεις και ψιλοακους. Μια ωρα μετα με ειχαν εκει για να ξεζαλιστω και εφυγα. Απλως μην οδηγησετε. Κατα τα αλλα ειναι πιο ευκολο απο οτι μας φαινεται την πρωτη φορα.

τέλεια, thanks!

15 ώρες πρίν, Gina1986 είπε:

Συμφωνώ απολύτως . Εχω ακούσει τα καλύτερα για τη λευκού την αιματολόγο 

Δεν χρειάστηκε να πάω αλλά πίνουν νερό στο όνομα της πολλα κορίτσια στο κέντρο που πάω 

δεν ξερω σκέφτομαι εαν βγει αρνητική αύριο να κάνω ένα ραντεβού με την λευκού την αιματολόγο μήπως  εχω αποκτήσει κάτι μετά την γεννά !!!!

σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου 

Πήγες τελικά;; Τι έγινε;;;

• Ευχαριστώ 2

Just now, Strawberry* είπε:

Εγω κοριτσια περασα επιτροπη σημερα. Μου ειπαν οτι επειδη πηγα μενυπερηχογραφικη σαλπιγγογραφια ο γιατρος θελει να τις βλεπει πριν το οκ. Αν ΔΕΝ με παρουν τηλ λεει να παω 5/4 να παρω την αποφαση! Αν δεν παρουν ως πότε;;; Χαχα

Να σε ρωτήσω εκτός από αυτήν είχες κ άλλον υπέρηχο?

Just now, Strawberry* είπε:

Δεν θα σε πάρουν, γιατί να σε πάρουν; Άντε οπότε την άλλη Παρασκευή θα είσαι έτοιμη!

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι?αποψε θα κάνω ovitrelle 00.45 και averkap 1.00 γιατί Σάββατο πάω για ωοληψια.είχε κάνει καμία σας και τις δύο μαζί?

Just now, Katriniki είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι?αποψε θα κάνω ovitrelle 00.45 και averkap 1.00 γιατί Σάββατο πάω για ωοληψια.είχε κάνει καμία σας και τις δύο μαζί?

Πόσα ωοθηλάκια είδατε περίπου?Εγω έκανα μόνο averkap!!Αλλά σίγουρα ξέρει ο γιατρός σου!!Με το καλό η ωοληψία!!

Να σε ρωτήσω εκτός από αυτήν είχες κ άλλον υπέρηχο?

Ειχα και κολπικο υπερηχο που να δειχνει ενδομητριο,μυομητριο και ωοθηκες. Απτο κεντρο που πηγαινω μου το εκαναν. Θελει να ειναι απο γιατρο πιστοποιημενο απο το κεσυ.

Just now, favol είπε:

Δεν θα σε πάρουν, γιατί να σε πάρουν; Άντε οπότε την άλλη Παρασκευή θα είσαι έτοιμη!

Μακαρι! Φανταζομαι οτι κλεινουν την ιδια μερα τις υποθεσεις που ειδαν. Δεν μπορω να ειμαι με το κινητο στο χερι ολη την βδομαδα. Το φτωχο μου το μυαλο λεει οτι θα επρεπε και ο γιατρος να ειναι παρων στην επιτροπη! 

Εγω έκανα μόνο averkap χτες! Αυριο θα δούμε τι ψάρια πιάσαμε...

• Μου αρέσει 1

Just now, Elpida85 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα,  μια ερώτηση προς πάσα κατεύθυνση μήπως και βγάλουμε άκρη ..!

Θα πάρουμε πτυχίο στο τελοσ ! 

πιστευετε ότι κάνει διαφορά το φρέσκο έμβρυο από το κατεψυγμένο ;! Ενδέχεται να επηρεάζει σε κάτι πχ την ανθεκτικότητα του ! Ξέρω ότι είναι άπειρα τα κορίτσια που τα κατάφεραν με κατεψυγμένα αλλά προβληματίζομαι.. πως γίνεται ομωσ, σχεδόν όλες -γιατί διαβάζω και για πολλεσ Εξαιρέσεις- να πηγαίνουμε με την 1η απευθείας σε  κρυοσυντηρηση μετά την ωοληψια ;! Όλες υπερδιέγερση παθαίνουμε ;! Η λογική της παραγωγής πολλών ωαρίων δεν επηρεάζει και την ποιότητα τους ;!   Η θεία μου είναι μαία και είναι βέβαια εκτος των διαδικασιών αυτών, τουλάχιστον  τα τελευταία 10 χρόνια, αλλά  μου το ισχυρίζεται με τόση επιμονή που τα κατάφερε και με προβλημάτισε.!

συγγνωμη για το τεράστιο post ! Δεν έχω καταλάβει πως να ανεβάζω νέο θέμα και ίσως τα αναρτώ σε άκυρα σημεία ...:) 

Δεν πάμε όλες σε κρυοσυντηρηση..η κόρη μου είναι με φρέσκα...πέραν όσων έχουν όντως θέμα με πολυκυστικες..υπάρχουν κ κέντρα που σε ξετιναζουν για πολλά ωάρια οπότε ο οργανισμός θέλει ξεκουραση

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα