Recommended Posts

On 13/4/2019 at 1:33 ΜΜ, maroulini είπε:

Καλημερα κοριτσια εγω εχω χοριακη τη Δευτερα 11 μερες μετα την ενβρυομεταφορα και ειμαι σε αναμενα καρβουνα. Με πηρε τωρα τηλεφωνο η πεθερα, πρωτη φορα που με παιρνει τηλ, και μου λεει ελπιζω να μην το εχεις κανει βουκινο οτι εκανες εξωσωματικη. Προσπαθω να μη νευριασω τωρα αλλα δεν τα καταφερνω!!!

Κοριτσακι μου γλυκο ξύπνησα σήμερα και ήθελα να μπω να δω τι κάνεις....αχχχχχ ποσο θέλω να είναι όλα θετικά ..πρώτον για εσένα και δεύτερον για να το τρίψεις στα μούτρα της πεθεράς σου....δεν ξέρω αν είναι καλή γυναίκα αλλά μου ανέβηκε η πίεση με αυτό που διάβασα....

Διαφημίσεις

Just now, mairi2801 είπε:

Καλησπερα κοριτσια τελικα ακουσαμε τους παλμους του ενος παρα πολυ καλα το αλλο ειναι πιο μικρο και μαλλον το αιμα προκληθηκε απο αυτο..δεν ακουσαμε τους παλμους του ομως υπαρχει περιθωριο..δεν ειμαι αχαριστη τα θελω και τα δυο ομως οπως θελει ο θεος τελικα αρκει και το ενα απο το κανενα...συμπαρασταθηκαμε η μια στην αλλη εδω μεσα και ειναι πολυ ωραιο ολο αυτο...θελω μεσα απο τη καρδια μου για μια ακομη φορα να ευχηθω σε ολες να γινουμε μανουλες..

Πολλά συγχαρητήρια κορίτσι μου.ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη.απο εδώ και πέρα σου εύχομαι μόνο χαμόγελα στη ζωή σου.

• Μου αρέσει 2

Γεια σας κορίτσια μου!Τελικά ούτε αυτό το μήνα μπορούμε να ξεκινήσουμε τη διέγερση λόγω Πάσχα μου είπαν από το κέντρο..τι να πω ελπίζω όλη αυτή η καθυστέρηση να είναι για καλο.ας ελπίσουμε τον άλλο μήνα.

Φιλιά σε όλες!

Διαφημίσεις

22 ώρες πρίν, Νταλια123 είπε:

Στο Ρεα  κάνω τις προσπάθειες μου .. έκανα  εξετάσεις και η fsh πήγε στο 17 ενώ πριν την κύστη ήταν στο 9 , ο γιατρος είπε ότι μπορεί η κύστη ν αλλοίωνε τις τιμές ....όποτε εξωσωματική μ φάρμακα δεν γίνεται .. μόνο μ φυσικό κύκλο... ξεκίνησα και dhea μετά από εντολή γιατρού ... όποτε Ιδομεν  τον άλλο μήνα ....

Κι εγώ στο Ρέα οι 3 τελευταιες

21 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Στα έμβρυα  2-3 ημ. όπως κ στις βλαστοκύστες βλέπουν μόνο διαιρέσεις . Έτσι τα χαρακτηρίζουν αναλόγως άριστα, καλά κλπ.δυστυχώς δεν φαίνεται η δυναμική τους μετά ή αν θα προχωρήσουν. Έτσι άριστες βλαστοκύστες μπορεί να χουν χρωμοσωμικές ή να μην προχωρήσουν μετά. Ο γιατρός ή ο εμβρυολόγος δεν μπορούν να το ξέρουν. Εμένα ο γιατρός μου όταν του είπα ότι οι άριστες βλαστοκύστες μου πιστεύω ότι τελικά μπορεί κ να μην είναι κ τόσο τέλειες δεν το αρνήθηκε, μου είπε ότι μπορεί κ αυτό να έχει συμβεί. Παρόλο που η δότρια είναι 29 ετών

Σου το ξαναπάρω...εγώ με τη διετία σου είχα 3 χρόνια διαφορά κ είχα τόσες παλλινδρομες...να ζητήσεις νεοτερη

15 ώρες πρίν, favol είπε:

Συγνώμη αλλά ακόμη δεν καταλαβαίνω.. Γιατί σου κοιμίζουν τα αντισώματα με Κορτιζόνη; Δεν μου είπε κάτι για τα αντισώματα και την εμβρυομεταφορα.. Τελευταία φορά τα αντισώματα τα μέτρησα πριν ένα χρόνο αν δεν κάνω λάθος. Πρέπει να τα ξαναελεγνξω πριν την εμβρυομεταφορα και ανάλογα με κάτι δίνουν κορτιζόνη; Δεν ήταν και πολύ υψηλά μάλλον γιατί μόλις την εμφανισα τη Χασιμοτο. Λες να παίζει ρόλο;

Εννοείται και να το κάνεις!! Πάρε απλά λίγο χρόνο αν θες να ανασυνταξεις δυνάμεις.. Είσαι μικρή ακόμη και μπορείς να προσπαθήσεις αργά χαλαρά και οικονομικά να δεις.. 

Κάντι 12η ημέρα είναι όντως μια χαρά μέρα αλλά για χοριακη όχι για τα χαζοτεστ. Και εμενα όπως και σε πολλές άλλες είχε βγει αρνητικό με χοριακη 60 ενώ έπιανε από 25! Πήγαινε αύριο να κάνεις μια χοριακη να είσαι σίγουρη. Τι νόημα έχει να τυραννιεσαι; Τα τεστ είναι καλά μόνο όταν βγαίνουν θετικά για να χαιρόμαστε, τα αρνητικά δεν βοηθάνε.

Έχω δύο αυτοάνοσα εγώ όχι ενα

Just now, maroulini είπε:

Δυστυχως κοριτσια εγω δεν τα καταφερα η χοριακη βγηκε 11...

Αχ αχ αχ ...δεν ξέρω τι να πω...το 11 δεν είναι μηδέν...κ πλέον τα έχω δει όλα...μίλησε πρώτα με το γιατρό σου

On 14/4/2019 at 1:39 ΜΜ, ELEN23 είπε:

Καλημέρα!!! 

@island1 για ποιο γιατρό στο ννα  σου είπαν κ η φίλη σου τελικά με ποιον έχει ραντεβού? Μη το σκεφτείς καθόλου κάνε μια προσπάθεια δεν έχεις να χάσεις κάτι κ στη τελική κάνε φυσικούς

Για τον Πετρογιαννη .Μ αυτόν έχει κ η φίλη μου μέσα του άλλου μήνα (νομίζω δεύτερη Τετάρτη του Μάη) κοίτα εκείνη τώρα ξεκινά...έχει διαφορά...κ είναι κ πιο μικρή...εγώ έτσι κι ακουμπήσω το φάκελο μου θα τρομάξει ο άνθρωπος...τεσπά θα δω τι θα μου πει κι αυτή...κ θα δω ..απλά ρε συ δεν ξέρω ούτε το εργαστήριο πως θα ναι ούτε εάν ο γιατρός πριν το 2017 που άνοιξε η μονάδα τους ασχολήθηκε με εξωσωματικες...ωστόσο εφ όσων έτσι κι αλλιώς έχω ήδη ένα παιδί κ είναι δωρεάν δε χάνω κάτι..ομολογώ ωστόσο πως ψάχνοντας κάποτε τα δημόσια είχα απογοητευτεί..Στο ναυτικό όμως είδα χτες βράδυ στη σελίδα τους ότι κάνουν κ προεμφυτευτικο.

Just now, mairi2801 είπε:

Καλησπερα κοριτσια τελικα ακουσαμε τους παλμους του ενος παρα πολυ καλα το αλλο ειναι πιο μικρο και μαλλον το αιμα προκληθηκε απο αυτο..δεν ακουσαμε τους παλμους του ομως υπαρχει περιθωριο..δεν ειμαι αχαριστη τα θελω και τα δυο ομως οπως θελει ο θεος τελικα αρκει και το ενα απο το κανενα...συμπαρασταθηκαμε η μια στην αλλη εδω μεσα και ειναι πολυ ωραιο ολο αυτο...θελω μεσα απο τη καρδια μου για μια ακομη φορα να ευχηθω σε ολες να γινουμε μανουλες..

Υπέροχα νέα! Μπράβο κοριτσάκι μου! Εγώ εύχομαι κ το δεύτερο να πάρει φόρα! Αλλιώς ένα κ τυχερο

On 14/4/2019 at 1:43 ΜΜ, Annita tsoupani είπε:

Σε ευχαριστω πολυ νησακι δεν το ξερα απλα επιδη ο εμβρυολογος αναφερε σε εμας πιθανοτητα χρωμωσωμιων γιατι απο τα 15 ωαρια μονο τα 3 κατεληξαν σε βλαστοκυστες για αυτο μας εδωσε βιταμινες διαφορες που τις παιρνουμε 2 μηνες τωρα κ για καλυτερη δυναμικη εμβρυων!

Αυτό ίσως δηλώνει κάτι...ίσως πάλι κ να ναι μόνο θέμα ωαρίων η σπέρματος ..παίρνεις βιταμίνες κι εσύ; Τι βιταμίνες; Για τα ωάρια;

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

κοριτσαρες μου...τι μ κάνετε???? εισται καλ ά???? σας διαβάζω κάθε μέρα αλλα δεν προλαβαίνω να απαντώ....να έχετε πυγμή κ πιάστε τον ταύρο από τα κέρατα μέχρι να ρου τα βγάλετε....παιδι θα κάνετε ολες σας...

εμένα μ ήρθε η περίοδος μ έδωσε αντισυλληπτικά .....Δεν προλάβαμε το κέντρο λογο Πάσχα....μ τελείωσε κιολας κ 5 Μαΐου ερχομαι αθηνα για διέγερση....Αυτή την φορά θα κάνω μόνο menopour 1200 για 4 μερες μονο...Χωρίς σερπαφαρ ...τέρμα για μένα αυτά...αι να δούμε τι αυγα θα κάνω κ πόσο κ αν είναι καλα....Έχω κ τα κλουβια εγω μην το ξεχνάτε...χαχαχαχα Κάντε κ για μενα μια προσευχή να είναι καλα να τα βάλω κιολας κ να τελειωνω εδω ....Γιατί με βλέπω για δοτρια...Όχι ότι με πειράζει αντιθέτως θελω αλλα ποια περιμένει κ άλλον μήνα λεω εγω...Αυτό το χαλί εχω....χαχαχαχατελος πάντων ας γίνει ότι θέλει....

Σας φιλώ ολες κ μην ξεχνάτε μπορείτε κ θα γίνετε μανες....ΤΕΛΟΣ.

• Μου αρέσει 8

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κοριτσαρες μου...τι μ κάνετε???? εισται καλ ά???? σας διαβάζω κάθε μέρα αλλα δεν προλαβαίνω να απαντώ....να έχετε πυγμή κ πιάστε τον ταύρο από τα κέρατα μέχρι να ρου τα βγάλετε....παιδι θα κάνετε ολες σας...

εμένα μ ήρθε η περίοδος μ έδωσε αντισυλληπτικά .....Δεν προλάβαμε το κέντρο λογο Πάσχα....μ τελείωσε κιολας κ 5 Μαΐου ερχομαι αθηνα για διέγερση....Αυτή την φορά θα κάνω μόνο menopour 1200 για 4 μερες μονο...Χωρίς σερπαφαρ ...τέρμα για μένα αυτά...αι να δούμε τι αυγα θα κάνω κ πόσο κ αν είναι καλα....Έχω κ τα κλουβια εγω μην το ξεχνάτε...χαχαχαχα Κάντε κ για μενα μια προσευχή να είναι καλα να τα βάλω κιολας κ να τελειωνω εδω ....Γιατί με βλέπω για δοτρια...Όχι ότι με πειράζει αντιθέτως θελω αλλα ποια περιμένει κ άλλον μήνα λεω εγω...Αυτό το χαλί εχω....χαχαχαχατελος πάντων ας γίνει ότι θέλει....

Σας φιλώ ολες κ μην ξεχνάτε μπορείτε κ θα γίνετε μανες....ΤΕΛΟΣ.

Αχ ρε κορίτσι μου έφτιαξες τη διάθεση...Καλή επιτυχία να έχεις εύχομαι αυτή τη φορά να σου πανε όλα τέλεια και να γίνεις μανούλα!!

πρίν από 24 λεπτά , mairi2801 είπε:

Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη γλυκιά μου!!Τέτοια να ακούμε να χαιρόμαστε!!

• Μου αρέσει 1

Just now, Annita tsoupani είπε:

Αγαπη μου κατι πηγαινει να γινει!ο γιατρος τι λεει

Just now, loralora είπε:

@marouliniτο 11 ειναι θετικόΠολλές εγκυμοσύνες ξεκινησαν απο τοσο χαμηλά και πήγαν καλά.Ευχομαι να πάνε όλα καλά.

Ο γιατρος μου ειπε τωρα να μην κοψω τα φαρμακα και να ξανακανω χοριακη την Τεταρτη γιατι το 11 δεν ειναι μηδενικο... Οποτε @island1 μπορω τωρα να λεω οτι ειμαι «ολιγον» εγκυος; :-P

• Μου αρέσει 2

Just now, island1 είπε:

Για τον Πετρογιαννη .Μ αυτόν έχει κ η φίλη μου μέσα του άλλου μήνα (νομίζω δεύτερη Τετάρτη του Μάη) κοίτα εκείνη τώρα ξεκινά...έχει διαφορά...κ είναι κ πιο μικρή...εγώ έτσι κι ακουμπήσω το φάκελο μου θα τρομάξει ο άνθρωπος...τεσπά θα δω τι θα μου πει κι αυτή...κ θα δω ..απλά ρε συ δεν ξέρω ούτε το εργαστήριο πως θα ναι ούτε εάν ο γιατρός πριν το 2017 που άνοιξε η μονάδα τους ασχολήθηκε με εξωσωματικες...ωστόσο εφ όσων έτσι κι αλλιώς έχω ήδη ένα παιδί κ είναι δωρεάν δε χάνω κάτι..ομολογώ ωστόσο πως ψάχνοντας κάποτε τα δημόσια είχα απογοητευτεί..Στο ναυτικό όμως είδα χτες βράδυ στη σελίδα τους ότι κάνουν κ προεμφυτευτικο.

Υπέροχα νέα! Μπράβο κοριτσάκι μου! Εγώ εύχομαι κ το δεύτερο να πάρει φόρα! Αλλιώς ένα κ τυχερο

Αυτό ίσως δηλώνει κάτι...ίσως πάλι κ να ναι μόνο θέμα ωαρίων η σπέρματος ..παίρνεις βιταμίνες κι εσύ; Τι βιταμίνες; Για τα ωάρια;

Ναι νησακι περνω proceive max women,ubiquinol q10 300mg,omega 3 1250mg,myo-inositol 4gr kai ο αντρας μου proceive max men,fishoil 1250mg,brazil nuts που εχουν μεσα σεληνιο

• Μου αρέσει 1

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα