Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Fay_ είπε:

      Η πρώτη εμβρυομεταφορα! Σ ευχαριστώ πολυ! 

      Κορίτσι έκανες χοριακη ? 

      πρίν από 25 λεπτά , Angot είπε:

      της ειπα ότι ακριβώς ειπα και σε σας! τι να πω , ότι να ναι!  

      Τι να πω αφού το γράφει Κ μέσα στην σελίδα του gov . Μπορεί να ήταν καινούρια Κ να μην ήξερε 

Cafe Ιούλιος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Πόσο θα εβδομάδων θα είσαι στα γενέθλια σου; Η κόρη μου γεννήθηκε 20 Φεβρουαρίου και ο άνδρας μου 11!! Σκεφτόμουν να κανω τεχνιτους πόνους στις 11 για να συμπέσουν αλλα μετα σκέφτηκα πως ισως αποφάσιζε μόνη της να γεννηθει εκείνη την ημέρα και δεν το έκανα!!Μακάρι σε εσένα να συμπέσουν οι ημερομηνίες!! Θα ειναι πολυ ομορφο!!!

Την Μαρίνα την γέννησα στο Μητέρα, δεν ήθελα να αλλαξω γιατρό λόγω των ενδομητριώσεων που είχα, έχω δεν ξέρω τι γινεται αυτη την στιγμή. Υποθέτω πως ολα πανε καλά πλεον μιας και δεν εχω πόνους!!! Τωρα το σποράκι θα το γεννήσω στο Ελενα αν ολα πανε καλα, για οικονομικούς λόγους. Δυστηχώς δεν μπορουμε να διαθέσουμε πάλι 4900 για γιατρο και γέννα!!!

Σε τι εχει παρουσιάσει αλλεργία; Στο αγελαδινό γάλα;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 649
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα σας!

ναι, το πρωτο μου ειναι κ το περιμενω με πολυ μεγαλη αγωνια το σπορακι μου! δεν ειδαμε ακομα τι ειναι! μαλλον τον αλλο μηνα που εχουμε ραντεβου!

οσον αφορα τις αναγουλες και τους εμετους ειναι με τα κεφια τους! την μια μερα μπορει να ειμαι πολυ καλα κ την αλλη ειδικα τα πρωινα να παιρνω αγκαλια την παπια!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας και απο μενα....εχω και εγω πητ 31/7.....εχθες εκανα την αυχενικη και ολα ηταν καλα,απλα περιμενω την εξεταση αιματος τωρα...

θελετε να κανουμε μια λιστα ποτε εχει πητ η καθε μια και που;;;;;εγω το ξεκιναω και οποια θελει ας ακολουθησει.....

Link to comment
Share on other sites

Ανθή δοκίμασες παγωτό βανίλια και λεμονάδα; Με βοηθούσαν πολυ στην Μαρίνα. Μην γελάσεις αλλα τότε χρησιμοποιούσα μονο προιόντα Τζονσον ή φρεζιντερμ για να πλυθώ. Οσο για προιοντα καθαρισμού επαιρνα ολα οσα ειχαν λεμόνι και μάλιστα εβαζα εξτρα φρέσκο λεμονάκι μεσα. Δεν άντεχα τιποτα τοτε!!!!!!!

Καλώς την Ελλη!! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη και ενα ακομα πιο υγιέστατο μωρό!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΛΛΗ 2: ΠΗΤ: 31/07/2011 ΚΛΙΝΙΚΗ ΒΕΡΟΙΑΣ

mariamg Καισαρική Τομή 08/07/2010 Ελενα (Φύλλο αγνωστο εξου και το πρασινο χρώμμα στα γραμματα μου!!!!!!)


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Πόσο θα εβδομάδων θα είσαι στα γενέθλια σου; Η κόρη μου γεννήθηκε 20 Φεβρουαρίου και ο άνδρας μου 11!! Σκεφτόμουν να κανω τεχνιτους πόνους στις 11 για να συμπέσουν αλλα μετα σκέφτηκα πως ισως αποφάσιζε μόνη της να γεννηθει εκείνη την ημέρα και δεν το έκανα!!Μακάρι σε εσένα να συμπέσουν οι ημερομηνίες!! Θα ειναι πολυ ομορφο!!!

Την Μαρίνα την γέννησα στο Μητέρα, δεν ήθελα να αλλαξω γιατρό λόγω των ενδομητριώσεων που είχα, έχω δεν ξέρω τι γινεται αυτη την στιγμή. Υποθέτω πως ολα πανε καλά πλεον μιας και δεν εχω πόνους!!! Τωρα το σποράκι θα το γεννήσω στο Ελενα αν ολα πανε καλα, για οικονομικούς λόγους. Δυστηχώς δεν μπορουμε να διαθέσουμε πάλι 4900 για γιατρο και γέννα!!!

Σε τι εχει παρουσιάσει αλλεργία; Στο αγελαδινό γάλα;

Στα γενεθλια μου θα ειμαι 38,5 εβδομαδων, θα μπορουσε να γεννηθει τοτε το μωρακι μας, αλλα δεν θελω να παω με προκληση νωριτερα.Ας ερθει οποτε θελει εκεινο!! Σε μια ξεδερφη ειχε τυχει να γεννησει την ημερα των γενεθλιων της!!!!Ειναι πολυ ωραιο οντως!!!

Το οικονομικο κι εγω το σκεφτηκα αλλα δεν ηθελα να αλλαξω γιατρο.Ειναι πολυ καλος και μου ειχε κανει καλυτερη τιμη.Φετος εχουν γινει και μειωσεις στο Ιασω.Και παλι δεν παυει ομως να ειναι ακριβα...Και τα οικονομικα μας φετος ειναι χειροτερα απο περισυ...Εχει ο Θεος, καλα να ειμαστε, θα στερηθουμε απο αλλου...

Ο μικρος μου οταν σαραντησε παρουσιασε βλεννες και αιμα στα κακα του, καναμε εξετασεις κι εφοσον δεν ηταν μικροβιο, συμπεραινουν οτι ειναι αλλαργια στο αγελαδινο γαλα.Ετσι επειδη θηλαζα, εκοψα ολα τα γαλακτοκομικα, δεν περναγε ομως και εκοψα σχεδον τα παντα! Τον 3ο μηνα δεν ειχε πλεον αιματακι, αλλα φυσικα συνεχιζα τη διαιτα.Μετα του εδωσα υποαλλεργικο γαλα, μετα υποαλλεργικη κρεμα ρυζαλευρο και γενικως τωρα που τρωει, τα δοκιμαζει αργα οσα προκαλουν αλλεργιες...Οσο καιρο τρωει δεν εχει παρουσιασει κατι υποπτο.Εφαγε και γιαουρτακι και μια χαρα! Τι τον ειχε ενοχλησει ακριβως δεν ξερουμε γιατι κατι εξετασεις που ειχαμε κανει εδειξαν οτι δεν ειναι αλλεργικος σε βασικες τροφες...Απλα προσεχουμε...

Συγνωμη που πλατειασα...!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες Ελλη! Εχουμε ιδια ΠΗΤ! Με το καλο! Να εχεις μια καλη καλη εγκυμοσυνη!Μεχρι στιγμης ειμαστε 4:

mariamg 08/07/2011 Ελενα Καισαρική Τομή

Anthi_1987 : 29/7/11

ΕΛΛΗ 2: ΠΗΤ: 31/07/2011 ΚΛΙΝΙΚΗ ΒΕΡΟΙΑΣ

Sue : 31/7/11 ΙΑΣΩ

Αλλες μανουλες Ιουλιου?


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

38,5 Εβδομάδων ειναι καλη ηλικια!! Μακαρι να αποφασισει να ερθει τοτε το ζουζουνι σου!!!!!!

Τελικα το ονομα δεν ειναι το μόνο κοινο που εχουν τα τέκνα μας!!!!!

Και εμεις ακριβως το ιδιο περασαμε όταν ηταν 4 μηνων η μικρή μου!!! Με την διαφορα πως νοσηλευτηκαμε 5 μέρες στο παιδων, έκοψα ολα τα γαλακτομικα προιοντα καθως και τα λαχανικα που ετρωγα για ενα 2μηνο. Αρχισα να τρωω κανονικα οταν βγήκαν οι απαντησεις των εξετασεων αιματος που της καναμε και ηταν αρνητικες. δυστηχως ομως μεχρι σημερα η δικια μου δεν εχει δεχτει ξενο γαλα!!!!! Κατι που μου προκαλει μεγαλη στεναχωρια μιας και εχω κοψει τον θηλασμο εδω και 1,5 μηνα λογω της αποκολησης και των ορμονων που πηρα για να σωσω το σπορακι μου!!!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η κορη μου δεν το δεχεται!! Δεν νομιζω να φταιει ο οργανισμος της!! Πιστευω πως της μυρίζει!! Ευτυχως εδω και 3 εβδομαδες σχεδον δεχτηκε επιτέλους τα γιαουρτακια νουλακ!!! Οχι πως τρελλαινεται ομως!!

Της εχω φτιαξει διαφορες κρεμμες, ρυζογαλο, ανθος αραβοσιτου δικο μας, μπισκοτα με γαλα, πουρε με γαλα, γαλα με χυμο φρουτων απο τον αποχυμωτη!! Τιποτααααααααα!!!!! Αν θυμαμαι καλα τωρα πρεπει να ειμαστε στα 23 γαλατα δοκιμης!!!!

Μπιμπερο, βρεφικο ποτηρακι, ποτηρι, κουπα, συριγγα, κουταλάκι, καλαμάκι.. τα δοκιμασα ολα!!!!!!!! Επανελλημενος!!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Αντε τετοια αντιδραση?? Αφου τρωει το γιαουρτακι παλι καλα! Φανταζομαι τι τραβας!!Τυρι κιτρινο κανει να φαει? Εχει αρκετο ασβεστιο.Τουλαχιστον τις υπολοιπες τροφες τις δεχεται?


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν τρωει κανενα τυρι!! Γενικως ειμαστε αρκετα δυσκολες και στο φαγητο και στον υπνο. Τωρα εχει βελτιωθει αρκετα σε σχεση με το παρελθον. Ειναι δυσκολο παιδι!!

Φαντάσου πως εδω και 2μηνες κατεβαινει απο καναπεδες και κρεββατι. ΕΕ την προηγουμενη εβδομαδα αρχισε να ανεβαινει στο κρεββατι μας και απο προχθες αρχισε να ανεβοκατεβαινει στον καναπε, στο κρεββατι μας, στο τραπεζακι του σαλονιου, στις καρέκλες (οταν δεν τις παει βολτα) και ...... στην συνθεση οπου ειναι η τηλεοραση. Την εβαλε στο ματι, παλι καλα που είναι βαρια!!!! Και ειναι μολις 11 μηνων και 6 ημερων!!!!!!! Δεν ξερω τι θα κανει οταν φτάσει 2 ή 3 ετων!!!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο την ελεγες ταλιμπανακι!!!!! Να τη χαιρεσαι οπως και να ναι! Ειναι ζωντανο παιδακι! Οσο για το φαι, δεν πειραζει καποια στιγμη θα φαει!

Να δεις που το δευτερο θα σου βγει ησυχο! Εμενα ειναι ησυχο το πρωτο και αναμενω το δευτερο να κανει τη διαφορα!!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...