Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe Ιούλιος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

nasy περαστικά ήταν μην τα σκέφτεσαι.Και η ουλή μην σε απασχολεί το τελευταίο είναι,όλο και λιγότερο θα φαίνεται.Αναπλήρωσε τον χρόνο με το ζουζούνι σου που του έλειψες.Γι αυτό άλλαξε και η συμπεριφορά του..Βάφτιση κι εμείς Ιούνιο θα κάνουμε.Το θέμα που σκέφτηκες πολύ καλό.Σκέφτηκα κι εγώ να κάνω προσκλητήρια και μπομπονιέρες μόνη μου αλλά επειδή είναι και γάμος μαζί,βγαίνουν πάρα πολλά κομμάτια.

Κι εμείς μιά από τα ίδια αλλά το Μάιο. Πονοκεφαλος με έχει πιάσει με τις ετοιμασίες.

Τι έγινε βρε κορίτσια,πάλι νεκρα στο καφέ μας,εκεί που πήγε να ξαναζωντανέψει.....

Κάτια μου με το καλό ο γάμος σας και η βάπτιση της μικρής.

Εμείς εδώ,τα ίδια.Προσπαθώ να χαρώ τον μικρό όσο μπορώ περισσότερο,γιατί σε ένα μήνα αρχίζω δουλεία και μου έχει κακοφανει...

Εγώ γυρίζω τον Αύγουστο και ήδη μου κακοφαίνεται.

Αλήθεια ψάρι αρχίσατε;


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 649
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ γυρίζω τον Αύγουστο και ήδη μου κακοφαίνεται.

Αλήθεια ψάρι αρχίσατε;

Έχεις ακόμα καιρό εσύ.Τυχερουλα,τώρα θα ανοίξει και ο καιρός και θα είστε όλο βόλτες.Για το ψάρι που ρωτάς,όχι ακόμα,νομίζω στον 10ο θα ξεκινήσουμε.


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια.Εμας μας εχει πει να ξεκινησουμε και φακες.Την πρωτη φορα τις έφαγε,την δευτερη εκανε εμετο και σημερα του έβαλα και λίγο καρότο και λάδι και τις έφαγε.Φυσικα οχι 300γρ που τρωμε τα αλλα φαγητα μας αλλα και τα 150 που έφαγε κατι ειναι και αυτο.

Το απογευμα εγω του δίνω κρεμα απο δημητριακα που την φτιαχνω εγω απο βρωμη,κεχρι,σηταρι κτλ και την κατασπαραζει.Εσεις τι τρώτε?Γιαουρτι μου εχει πει να του δωσω το προβειο στο πυλινο αλλα ακομα δεν το εχω επιχειρήσει.


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1108434fzy011tc98.gif"]1108434fzy011tc98.gif[/url]

Κορίτσια...Ερώτηση..

Κάθε μήνα κάνετε ένα ή δύο εμβόλια στα μωράκια?Εμείς κάνουμε 2 μαζί και κάποια ξέρετε είναι 2πλα,3πλα,5πλα...

Αλλά μου είπαν κάποιες μανούλες ότι κάνουν 1 κάθε μήνα και αγχώθηκα..Αλλά πάλι με 1 τον μήνα πότε θα τελειώσουν?Και από ότι διάβασα στις οδηγίες του υπουργείου Υγείας σωστά μου τα κάνει η παιδίατρος..

Εσείς τί κάνετε?


5oA2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Nasy περασες γερο πακέτο!! Ευχομαι απο εδω και περα να μην περασετε ξανα τέτοια κατασταση!!!

Εμεις ειμαστε οι πιο μινιατουρες δηλαδη!!! 6800 ειμαστε ακομα!!! Τις κρεμμες, τα γιαουρτια και τα φρουτακια τα τσακίζουμε!!! Το φαγητο δεν θελουμε ούτε να το δουμε!! Εχω πειραματιστει με διαφορα πραγματα και το παλευω ακομα!! Η μεγαλη μου ετρωγε φαγητο αλλα τιποτα αλλο, η μικρη ακριβως το αντιθετο!! Εχουμε δυο δοντακια αλλα βγαινουν αλλα 4,ειμαστε παρα παρα μα παρα πολυ πρησμενες και πονάμε τρελλα!!! Μπουσουλάμε,σκαρφαλώνουμε στο τραπέζι του σαλονιού και αν η μαμα μας κρατησει τα χεράκια περπαταμε με ταχυτητα!! Εδω και δεκα μερες εχουμε αρχισει να πηγαινουμε βολτα ενα παιχνιδακι μας με ροδες, αλλα μονο αν η μαμα εχει το χερι της στην πλατη μας!!! Γκρινιαζουμε αρκετα, δεν κοιμομαστε καλα και λάτρευουμε την αδελφη μας!! Αλλες φορες τσακωνομαστε αλλες ειμαστε πολυ αγαπημένες!!! Η πιο κακια συνηθεια; Τσουρωμαδαμε τους παντες!!! Τουφες μαλλιων!!! Η βαπτιση μας θα γινει στις 8 Ιουλιου ανημερα των γενεθλιών μας!! Σημερα παραγγειλαμε τις προσκλησεις μιας και η βαπτιση θα γινει Αθήνα, πηραμε καποια απο τα υλικα για τις μπομπονιέρες και ψαχνουμε τα υπολοιπα!!!! Αυτα τα νεα μας!!!

Παπουτσακια τους φορεσατε; Τι νουμερακι;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

1108434fzy011tc98.gif"]1108434fzy011tc98.gif[/url]

Κορίτσια...Ερώτηση..

Κάθε μήνα κάνετε ένα ή δύο εμβόλια στα μωράκια?Εμείς κάνουμε 2 μαζί και κάποια ξέρετε είναι 2πλα,3πλα,5πλα...

Αλλά μου είπαν κάποιες μανούλες ότι κάνουν 1 κάθε μήνα και αγχώθηκα..Αλλά πάλι με 1 τον μήνα πότε θα τελειώσουν?Και από ότι διάβασα στις οδηγίες του υπουργείου Υγείας σωστά μου τα κάνει η παιδίατρος..

Εσείς τί κάνετε?

Εμείς μέχρι τώρα κάναμε 1 ενέσιμο εμβόλιο εκτός από τις φορές που ήταν το πόσιμο για την γαστρεντερίτιδα.Τώρα σταματήσαμε για δυο μήνες και θα ξανακάνουμε σε 20 μέρες το επόμενο.Αλλά νομίζω πως είναι θέμα παιδιάτρου η συχνότητα των εμβολίων.Προσωπικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένη με την συχνότητα που μας τα κάνει ο δικός μας γιατρός.Και από ό,τι είδα στο βιβλιάριο πλέον θα ακολουθήσουν ανά δίμηνο αν δεν κάνω λάθος!


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια

το ψάρι καλύτερα μετά τον χρόνο...κάποιοι λένε στον 10ο μήνα αλλά οι περισσότερες έρευνες λένε μετά τομ 12ο

Εγώ ως ελεύθ. επαγγ. δουλεύω ήδη...

Eμείς αρχίσαμε ψαράκι κανονικά. Όσπρια μας είπε μετά τον χρόνο. Τελικά η κάθε γιατρός έχει δικό της σύστημα.

Περπατάτε; Εμείς ούτε μπουσουλάμε ούτε δοντάκια βγάλαμε. Είπαμε όμως για πρώτη φορά σήμερα ΜΠΑΜΠΑ!!!!


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι ευχαριστώ πολύ.Άσε αυτό που πέρασα δύο μήνες,ούτε στον εχθρό μου.

Καλά η δικιά σου είναι πολύ μπροστά σε όλα.

Εμείς όχι απλώς δεν μπουσουλαμε αλλά όταν γυρίζουμε από ανάσκελα μπρούμυτα,μετά από λίγο κλαίμε γιατί δεν μπορούμε να ξαναγυρίσουμε.Και ούτε περπατάμε.μόνο στέκεται στα πόδια του όταν τον κρατάμε και καμία φορά πιάνεται από το πάρκο και σηκώνεται μόνος του για λίγο και μετά πέφτει.

Δόντια τώρα βγάλαμε.Στις 14 το πρώτο και προχθές στις 24 το δεύτερο.

Παπουτσακια φοράμε κάτι μαλακά που πήραμε από το νέου.Όταν θα αρχίσουμε να περπατάμε σκέφτομαι να πάρω ή της geox ή της PEDIPED.Το νούμερο μας είναι οριακά το 19.

Αυτά από εμάς.φιλακια


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εμείς δοντάκια τίποτα,ούτε ένα!Μπουσουλάει προς τα πίσω.Της αρέσει να στέκεται όρθια στην πλάτη του καναπέ-ίσα που την κρατάμε!Διάβασα για ποσότητες φαγητού 300γρ και γουρλωσαν τα μάτια μου!Εμείς τρώμε 200 μάξιμουμ!!Αυτό που με προβληματίζει είναι η ποσότητα του γάλακτος όμως:πίνει πάνω κάτω 400γρ την ημέρα.Είναι καλά;Μήπως πρέπει να πίνει περισσότερο;Φυσικά δεν μπορώ να την πιέσω και ούτε θέλω βέβαια!


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν και δεν βλέπω κίνηση στο θέμα μας ήθελα να σας ρωτήσω για την νινίδα.Έχουμε ακόμη.Εχει κανένα άλλο μωράκι στην ηλικία μας;Τι να κάνω;Της βάζω ελαιόλαδο αλλά δεν δείχνει να κάνει θαύματα!:(


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα; Η παιδίατρος τί λέει;

Ακόμα!!Στον γιατρό θα πάμε σε μια εβδομάδα.Την τελευταία φορά μου είπε να βάζω λαδάκι και θα υποχωρήσει!!Εχει αρχίσει να με προβληματίζει όμως!


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα!!Στον γιατρό θα πάμε σε μια εβδομάδα.Την τελευταία φορά μου είπε να βάζω λαδάκι και θα υποχωρήσει!!Εχει αρχίσει να με προβληματίζει όμως!

Και εμάς ο μικρός ξανά εμφάνισε νινιδα.Του βάζω λίγο λάδι και όταν τον λουζω του τριβών απαλά το κεφαλάκι στα συγκεκριμένα σημεία και ψιλοφευγει.Θα πρέπει ΝΣ το κανείς αυτό περίπου για μια βδομάδα γιατί τώρα που έχουν και μαλλιά είναι πιο δύσκολο.


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμάς ο μικρός ξανά εμφάνισε νινιδα.Του βάζω λίγο λάδι και όταν τον λουζω του τριβών απαλά το κεφαλάκι στα συγκεκριμένα σημεία και ψιλοφευγει.Θα πρέπει ΝΣ το κανείς αυτό περίπου για μια βδομάδα γιατί τώρα που έχουν και μαλλιά είναι πιο δύσκολο.

Εμένα να φανταστείς δεν είχε νινίδα όταν ήταν νεογέννητη!Το κάνω με το λαδάκι,προσπαθώ να την τρίβω απαλά.Μετά το τελευταίο λούσιμο πάντως έδειξε να υποχωρεί..για να δούμε.Έχει δοκιμάσει καμιά κοπέλα το λαδάκι της frezyderm για την νινίδα ή τελικά και το ελαιόλαδο μια χαρά κάνει την δουλειά του;


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...