Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Το κύησης και το λοχειας έχει προϋπόθεση 200 ένσημα τα τελευταία 2 έτη. Αν περνεις αυτό αυτόματα εγκρίνεται και το 9μηνο προστασίας μητρότητας.

Cafe Ιούλιος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Μπράβο! Το μωράκι σου μεγαλώνει μια χαρά βλέπω! Με το καλό και η β'επιπέδου τώρα! Ήταν καθιστό ε; Πρέπει να είχε πολύ πλάκα!!!Ποιό είναι το φύλο του όμως; Το είχες αναφέρει παλιότερα;

Τα μωρά μου είναι σε διαφορετικούς σάκους, αυτό είναι καλύτερο γιατί το ένα δεν επηρεάζει το άλλο! Μάλιστα αυτό που είναι από κάτω είναι λίγο πιο μεγάλο και πιο ζωηρούτσικο από το άλλο...!Έχω αποφασίσει να βάλω σε προτεραιότητα τον εαυτό μου και τα μωρά, θα κάνω ό,τι μπορώ να ξεκουράζομαι περισσότερο!Ελπίζω να μην πάει κάτι στραβά!


UAQCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 649
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Georgia καλωσηρθες στην παρεουλα μας!!!! Σου ευχομαι να πανε ολα πολυ καλα στην εγκυμοσυνη σου και να αποκτησεις ενα γερο μωρακι!!! Να σκεφτεσαι θετικα!Εχω περασει κι εγω ασχημα στο παρελθον με μια ατυχη εγκυμοσυνη και καταλαβαινω ποσο πολυ λαχταρας αυτο το μωρο..!Θετικη διαθεση και ολα θα πανε καλα!!!

Εvi μου ειναι ενα θεμα και το φουσκωμα...Κι εγω δεν μπορω ολο ψητα...Θα το δεις στην πραξη τι μπορει να σε ενοχλει και τι οχι και θα τρως αναλογα...

Σε ευχαριστω κούκλα μου..να εισαι καλα και με το καλο το μωράκι σου...

Οσον αφορά τις τροφες εχεις απολυτο δικιο...πρεπει να κοιταζουμε τι μας πειράζει και να το αποφευγουμε...εγω εχω παρατηρήσει ότι δεν ειναι κατα βαση οι τροφες που με πειράζουν αλλα η ποσότητα...

αλλα ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος γι αυτο και η καθε μια πρεπει να βρει μονη της τη την ευχαριστει και τι οχι..φιλάκια

Καλησπέρα!!! Μόλις ανακάλυψα κι εγώ το τόπικ αυτό, είχα δει του Ιουνίου, του Αυγούστου...και λέω καλά! Καμία δεν θα γεννήσει τον Ιούλιο;;; Λοιπόν εγώ έχω διδυμάκια και μου είπαν ότι θα γεννήσω γύρω στις 37 εβδομάδες, άρα ΠΗΤ μέχρι 10/7/11.

Αυχενική έχω κάνει, όλα ήταν καλά, και τώρα περιμένω με ανυπομονησία στις 25/02 να τα ξαναδώ τα σκατούλια μου! Ελπίζω πια να μου πουν και το φύλο!!! Αλλά πρωτα απ' όλα να είναι καλά!

Το πρώτο τρίμηνο είχα πολλές αναγούλες, τώρα έχω καούρες- όχι πάντα- αλλά πολύ συχνά. Εδώ και 2 μέρες νιώθω το βράδυ όταν ξαπλώνω κάτι σαν μυρμηγκάκια στην κοιλιά μου για λίγο. Λέω μήπως είναι τα μωρά, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω ακόμα. Πονάκια έχω που και που, κάτι σαν τσιμπίματα αριστερά κυρίως και ανησυχώ,γιατί δουλεύω πολύ και οδηγώ πολύ. Είμαι το πρωί στο σχολείο και το απόγευμα πηγαίνω με το τουτού στα ιδιαίτερα. Έχω αρχίσει όμως και ψιλοκουράζομαι και κάποιοι έρχονται πια στο σπίτι για μάθημα. Φοβάμαι κυρίως γιατί είναι δύο και δεν θέλω να τα γεννήσω πρόωρα...

Αχ, χάρηκα που σας βρήκα!!!

Καλως ηρθες κοριτσάκι...με το καλο να φερεις στον κόσμο τα διδυμάκια σου....Πιστευω αισθανεσαι πολυ χαρουμενη....

Οσον αφορα τα τσιμπιματάκια συμβαινει σε όλες...επειδη και εγω κουραζομαι πολυ γιατι δουλευω δυό δουλειες σε καταλαβαίνω απολυτα...

Το πρωι δουλευω σε μία εταιρεία και το απογευμα κανω μαθηματα σε σχολειο..ειναι πολυ εξαντλητικο...ειδικα το πρωτο διαστημα που ημουν χαλια με τους εμετους δεν μπορουσα καθόλου....

Αλλα εγω αν δω και ειμαι πολυ χαλια μπορει και να μην παω καμια μερα..πανω πο όλα τα παιδάκια μας...φιλάκια

καλησπερα κοριτσια!πηγαμε και ειδαμε το μικρο μας!!!!!!!ολα μια χαρα ευτυχώς/!ολες οι μετρησεις αντιστοιχουσαν στην εβδομαδα και σιγουρεψαμε και το φυλλο!το εχουμε και σε φωτο καθιστο,απο κατω οποτε φαινονται όλα!χαχχαχα!τωρα θα παμε 27 φλεβαρη για β-επιπεδου!

ελπιζω ολες να ειστε καλα και να εχουμε μονο ευχαριστα απο εδω και εμπρος!πολλα φιλια!

Μπραβο στον αγοραρό σου...σας εδειξε φατσα καρτα ε????:D:D:D:D

Αντε κοντευει και για την β επιπέδου να την κανεις και αυτη και να ηρεμήσεις...φιλάκια


"Όταν το ταξίδι είναι μεγαλύτερο... ο προορισμός είναι παράδεισος."

p0XZp3.png

2013.png

8e5302e56f.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!!!τι κανετε?εμεις μια χαρα!το πιασε σε πολλες στασεις το μωρο χθες ο γιατρος,δεν το καταλαβαινω πως το κανουν!το γυρναγε απο δω,το γυρναγε απο κει,τσουπ τα δαμε ολα!μονο το προσωπακι δεν ειδα πολυ καλα,γιατι εβαζε το χερακι μπροστα!μας εκανε κουκου τα!θα περιμενουμε το β-επιπεδου!οπου θα δουμε πολλες λεπτομερειες μας ειπε!337 γρ ειναι!σαν ενα κουτακι coca cola που λεει και ο αντρουλης μου!

μετα μας ειπε για μια κοπελα κοντουλα και αδυνατη που γεννησε μωρο 5 κιλα φυσιολογικα παρακαλω πολυ!τρομαξα!τρομαξε να του πεσει απο τα χερια του γιατρου ετσι οπως πεταχτηκε!χαχαχαχ!για πλακα μας τα λεγε!εχει και ενα θεμα με τα κιλα ο γιατρος,δεν θελει να παιρνουν πολλα οι μανουλες,μια κυρια του ηρθε 90 και γεννησε 75 γιατι την εβαλε σε διαιτα!

εγω ειμαι 54(-3)απο οταν ξεκινησα λογω εμετων και μου ειπε να μην ανυσηχω το μωρο παιρνει κανονικα βαρος!αυτα!εσεις με τα κιλα πως πατε?


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο! Το μωράκι σου μεγαλώνει μια χαρά βλέπω! Με το καλό και η β'επιπέδου τώρα! Ήταν καθιστό ε; Πρέπει να είχε πολύ πλάκα!!!Ποιό είναι το φύλο του όμως; Το είχες αναφέρει παλιότερα;

Τα μωρά μου είναι σε διαφορετικούς σάκους, αυτό είναι καλύτερο γιατί το ένα δεν επηρεάζει το άλλο! Μάλιστα αυτό που είναι από κάτω είναι λίγο πιο μεγάλο και πιο ζωηρούτσικο από το άλλο...!Έχω αποφασίσει να βάλω σε προτεραιότητα τον εαυτό μου και τα μωρά, θα κάνω ό,τι μπορώ να ξεκουράζομαι περισσότερο!Ελπίζω να μην πάει κάτι στραβά!

nani καλυτερα μου φαινεται που ειναι σε διαφορετικο σακο,ετσι μπορει να ειναι και διαφορετικου φυλλου,αλλα και να μην ειναι τουλαχιστον θα μιαζουν σαν αδερφακια!δε νομιζω να τα ντυνεις και εσυ το ιδιο?χαχαχαχα!επισης ελπιζω να εχεις βοηθεια απο καποιον μεχρι να ξεπεταχτουν γιατι οσο ναναι μια επιπλεον κουραση θα την εχουν!εχει η κουμπαρα μου διδυμα(εχω βαφτισει τον ενα)ομοζυγωτικα,και εναν ακομα γιο μολις ενα χρονο μεγαλυτερο!καλα ηταν σαν να εχει τριδυμα!τα καταφερε παντως!οποτε ολα γινονται!πολλα φιλια


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να τα ντύνω ίδια! Έτσι κι αλλιώς δεν θα μοιάζουν παρά μόνο σαν αδέλφια. Βοήθεια θα έχω,το καλό είναι ότι το καλοκαίρι δεν δουλεύω ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου, γιατί είμαστε εκπαιδευτικοί. Για υπέρηχο θα πάω πάλι στις 25/2 και τελευταία φορά είχα πάει 12/1 και μου φαίνεται τόοοοοσο μακρινό...Εχετε κι εσείς τόσο μεγάλο διάστημα από τον ένα υπέρηχο ως τον άλλο; Ο γιατρος μου είπε ότι μετά τη β' επιπέδου θα με βλέπει πιο συχνά για να αποτρέψουμε τον πρόωρο τοκετό. Θα γεννήσω μάλλον -αν όλα πάνε καλά- στις 37 εβδομάδες.


UAQCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμεις για υπερυχο παμε καθε δυομιση με τρεις εβδομαδες.δε νομιζω οτι θα αντεχα περισσοτερο αναμονη!βεβαια σκεψου οτι στο εξωτερικο μετα την αυχενικη πανε στου β επιπεδου και μετα στα τελειωματα νομιζω!υπομονη λοιπον!θα τις περασουμε ολες μαζι τις μερες!πολλα φιλια

μαρια γυρισατε?περιμενουμε νεα!:-P


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εγκυουλες!!!

Nani καλωσηρθες στην παρεουλα μας!!! Τι καλα θα χουμε και διδυμακια!!! Ευχομαι με το καλο γεννηθουν! Να μην κουραζεσαι πολυ ομως, να προσεχεις!! Υπερηχο στον γιατρο μου καθε 4 εβδομαδες κανω, τωρα επειδη μεσολαβησε και η αυχενικη μου το εκανε 5 εβδομαδες!!Ειχα παει 11/1 και θα ξαναπαω 17/2. Αργοτερα που θα τα νιωθουμε να κλωτσανε θα εχουμε πιο συχνη επαφη μαζι τους και δεν θα μας λειπει τοσο ο υπερηχος...Μονο για να βεβαιωθουμε οτι ειναι ολα καλα...

Evi εγω εχω πολλα κιλα ηδη αλλα δεν μπορω να κανω διαιτα...Δεν μπορω να συγκρατηθω..Δεν τρωω πολλες βλακειες, απλα τρωω συχνα γαιτι πειναω και ζαλιζομαι συνεχεια..Εχω παρει 5 τωρα και ο γιατρος ηθελε να μην παρω κανενα γιατι ξεκινησα απο 69! Και περισυ στα 68 ξεκινησα και πηρα σχεδον 20!Ελπιζω φετος να μην παρω πολυ παραπανω γιατι συνηθως στη 2η εγκυμοσυνη λενε παιρνεις περισσοτερα... Παντως τωρα ειμαι αρκετα φουσκωμενη για 15,5 εβδομαδων...Λες και ειμαι 5 μηνων...

Εσεις πως ειστε απο κοιλιτσα?

Μαρια γυρισες απο Αθηνα? Περιμενουμε νεα!!!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσούδια μου..τι κάνετε?? Εγω αγωνιω να παω στο γιατρο σήμερα το απογευμα να δω το μπεμπάκι μου...λετε να δουμε επιτελους τι ειναι η θα μας κρύβεται πάλι:tongue::tongue::tongue::tongue:

Νάνι...και εγω καθε μηνα σχεδον πάψ στο γιατρο και η αληθεια ειναι ότι μετα τις δύο βδομάδες αγχωνομαι και αγωνιω να πάω ξανα...ευτυχω τωρα θα μεσολαβησει και η Β επιπέδου και θα το δω νωρίτερα...

Evi τι ωραία που ειναι να το βλέπεις? Οσο για τα κιλα εισαι μια χαρά και πραγματικα τα μωράκια δεν εχουν προβλημα περνουν κανονικα το βάρος τους..απλα ξεζουμίζουν τη μαμα... Και εγω προς το παρον δεν εχω πάρει κιλο ειμαι οπως όταν ξεκινησα...εχασα 3 κιλα στους πρωτους μήνες οπου εχω παρει κανα 2 τωρα που συνηλθα...

Sue..εσυ ποτε ειδες το μπεμπάκι σου τελευταία φορά..νομιζω δεν ξερεις και εσυ φυλο ακόμα ε??Οσο απο κοιλια η δικια μου δεν φαινόταν καθόλου αλλα εδω και δυο βδομάδες ξεπεταχτηκε τσουπ...δεν ειναι και καμια τεραστια αλλα ψιλοφαινεται...βέβαια όσοι δεν το ξέρουν δεν καταλαβαίνουν ότι ειμαι εγκυος..

Σας φιλω και θα μπω αυριο να σας πω τα νέα μου..

α...μια απορία...πως ρε κοριτσια μπορουν και μας λεν το βάρος του μωρου? πως το μετράν...να θυμηθω να ρωτήσω και το γιατρο το βράδυ ??:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:


"Όταν το ταξίδι είναι μεγαλύτερο... ο προορισμός είναι παράδεισος."

p0XZp3.png

2013.png

8e5302e56f.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και απο ΄μένα κορίτσια!ελπίζω να ειστε όλες καλα!και τα ζουζουνακια σας ακομα καλυτερα!

με το καλο σήμερα giorgia να δεις το μωράκι σου!που ξερεις μπορει να σας κανει και εκπληξη το φύλο του!και μενα η κοιλιτσα μου τωρα αρχιζει και ψιλοφαινεται!χαχα!το βαρος από οτι καταλαβα βγαινει βασει καποιων μετρησεων!δηλαδη εμας μετρησε δυο φορες το κεφαλι,οριζοντια και καθετα,το μηρο και μετα εβγαλε τη μετρηση τομηχανημα!εχει και μια αποκλιση καποια γραμμαρια!ρωτα και το γιατρο σου ομως να μας πεις και εσυ!

οι ήδη μανουλες τι θα τα ντύσουν τα μωρα τους τις απόκριες??πολλα φιλια!


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Georgia περιμενουμε νεα απο το γιατρο!

Το βαρος ετσι οπως λεει η Ευη βγαινει,τους επομενους μηνες που δεν θα μπορουν να μετρησουν ολο το μωρο, θα το βγαζουν με βαση το μηκος του μηρου. Στο περιπου παντα, 200 γραμ. πανω κατω.Εμενα στο γιο μου μου ελεγαν οτι θα ναι γυρω στα 3200 και βγηκε 3750!! Κι εγω απο τις 21/1 που εκανα την αυχενικη εχω να το δω και ανυπομονω...Για β επιπεδου αργω ακομη σε σχεση με εσας..

Evi δεν εχω παει ακομη στα μαγαζια να δω τι στολες εχει για μωρακια, τις επομενε μερες θα παω μια βολτα...Κατι σε ζωακι θελω να τον ντυσω, θα δω!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εvi2010 : 04/07/2011 - ΜΗΤΕΡΑ ΑΡΤΑΣ -ΑΓΟΡΙ

mariamg : 08/07/2011 ΕΛΕΝΑ (Κ.Τ.)

nani :10/7/2011 - ΔΙΔΥΜΑ

Georgia.g :12/7/2011 - ΙΑΣΩ

Anthi_1987: 29/7/2011 ΓΕΝ. ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΞΑΝΘΗΣ

ΕΛΛΗ 2 : 31/07/2011 ΚΛΙΝΙΚΗ ΒΕΡΟΙΑΣ

Sue : 31/7/11 ΙΑΣΩ ΑΘΗΝΑΣ - ΚΟΡΙΤΣΙ?


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

3750 sue?ποπο εσυ γεννησες ολολκηρο παιδακι ετσι?τι ρουχαλακια του φορεσες?συγχαρητητρια παντως?εσεις οι ηδη μανουλες μηπως εχετε να αμς δωσετε καμια συμβουλη για το θηλασμο?γιατι πολυ θελω να θηλασω και εχω ηδη να αρχισω να εμηνερωνομαι!αλλα εδω στην αρτα βρε παιδι μου δεν βρισκεις εξιδεικευμενα ατομα να σε βοηθησουν!ψαχνω και ενα βιβλιο για το θηλασμο της κας Πατσουρου Αννας και δεν το βρισκω με τπτπ εχει εξαντληθει απο παντου!

τι προτεινετε?


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites

3750 sue?ποπο εσυ γεννησες ολολκηρο παιδακι ετσι?τι ρουχαλακια του φορεσες?συγχαρητητρια παντως?εσεις οι ηδη μανουλες μηπως εχετε να αμς δωσετε καμια συμβουλη για το θηλασμο?γιατι πολυ θελω να θηλασω και εχω ηδη να αρχισω να εμηνερωνομαι!αλλα εδω στην αρτα βρε παιδι μου δεν βρισκεις εξιδεικευμενα ατομα να σε βοηθησουν!ψαχνω και ενα βιβλιο για το θηλασμο της κας Πατσουρου Αννας και δεν το βρισκω με τπτπ εχει εξαντληθει απο παντου!

τι προτεινετε?

Ναι, γεννηθηκε μεγαλουτσικος! Και παλι ομως τον εβλεπα πολυ μικρουλη...Τα φορμακια για νεογεννητα του ηταν ισα ισα!Του φοραγα μακρυμανικα τον πρωτο καιρο και στις 2 εβδομαδες δεν του εκαναν! Τωρα τον Ιουλιο θα τους βαλουμε κοντομανικα με μπουτακια εξω οποτε δεν θα εχουμε θεμα υψους τοσο πολυ..Ειναι καποιες φορμες ρουχων που ειναι πιο μεγαλες και αλλες μικροτερες οποτε δεν ειναι κανονας παντα το νουμερο.Με το ματι θα τα κοιτας. Μην παρεις πολλα μικροσκοπικα.Καμια 10ρια νομιζω ειναι καλα. Θα ελεγα να περιμενεις να δεις τους τελευταιους μηνες τι βαρος θα υπολογιζουν περιπου και τοτε να κανεις τις περισσοτερες αγορες σε φορμακια.

Οσο για τον θηλασμο, θελει πολυ επιμονη και υπομονη! Οσα βιβλια και να διαβασεις, στην πραξη θα μαθεις να θηλαζεις.Κι εγω ειχα διαβασει αρκετες οδηγιες αλλα οταν ηρθε η ωρα να θηλασω δεν θυμομουν λεπτομερειες. Αν μπορεσεις και βρεις καποια μαια που θα μπορεσει να σε βοηθησει τις πρωτες μερες στο μαιευτηριο θα ηταν πολυ καλη λυση.Η εστω αν εχεις καποια φιλη, γνωστη που εχει θηλασει για να σου δειξει απο κοντα.Θα ακουσεις πολλες συμβουλες αλλα θα βρειτε τον δικο σας τροπο με το μωρο για το θηλασμο.Οσο για το βιβλιο, δεν το εχω υποψη μου αλλα μπορεις να το παραγγελεις και να το εχεις αφου γεννησεις, να το διαβαζεις την ωρα που θηλαζεις. Τοτε ειναι πιο χρησιμο απο οτι πριν γεννησεις γιατι μπορεις να καταλαβεις και στην πραξη τι γινεται.Αυτη ειναι η αποψη μου απο τη δικη μου εμπειρια.Μπορει καποια αλλη μαμα να εχει αλλη αποψη.

Φιλια!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Επιστρέψαμε σπιτάκι μας!!!Εχω μια υπέροχη, πανέμορφη κοράκλαααααααα!!!!!!!!!!!!! Κατά 99% δηλαδη!!!! Είμαι πολύ χαρούμενη, θα εχω δυο υπέροχα κοριτσάκια με διαφορα 16,5 μηνών. Εύχομαι να είναι πολύ αγαπημένες και δεμένες με τετοια μικρή διαφορα ηλικίας!!!

georgia.g, nani αυτό ακριβως αναρρωτιόμουν και εγω από τις 2 Δεκεμβρίου που ζητησα από τον αντμιν να ανοιξει το θεμα μεχρι τις 10 Ιανουαρίου που εγραψε η Σου!!! Μα καλα έλεγα μονο εγω θα γεννήσω Ιούλιο;;; χαχα!!!

Γεωργία, καλως ηρθες, να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη και με το καλο να αγκαλιασεις το σσποράκι σου!!! Προσπαθησε να σκεφτεσαι θετικα, να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις και όλα θα πάνε καλα!!! Μήπως μπορείς να μου πεις ποιον γιατρό εχεις που ξεγεννάει στο Αττικο; Είναι καλο;

Νάνι καλως ήρθες, να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη και να αγκαλιασεις δυο υγιέστατα σποράκια!!! Προσπαθησε να μην κουράζεσαι τόσο πολυ και να μειώσεις τις ωρες δουλειάς σου!!!

Εβάκι συγχαρητήρια για τις απαντήσεις σας!!!!!

Εβάκι δες αυτά τα σαιτ!! http://www.mitrikosthilasmos.com , http://www.thilasmos.net/lll.html , http://www.e-shop.gr/show_bks.phtml?id=BKS.0055214 , http://www.youtube.com/watch?v=wV7-vmZAMPA Τα βιβλία της Παπατσουρου είναι αψογα!! Εγω δεν θα ειχα θηλάσει χωρις αυτα!! Και χωρις το διαβασμα που ειχα ριξει πριν γεννησω. Αντιμετώπισα τρελλα προβληματα στο θηλασμο, αλλα δεν θα σας τα αναφέρω γιατι δεν θέλω να σας αγχώσω!

Για να μην το ξεχνω, οσες μανουλες θα θηλάσουν φυλαξτε αυτο το σαιτ!! http://www.kellymom.com/babyconcerns/gr ... harts.html Ειναι οι καμπυλες των μωρων που θηλάζουν. Θα σας γράψω και τα γραμμαρια καθως και τα εκατοστα που πρεπει να παίρνουν. Μην ακούσετε κανεναν γιατρο για το βαρος κτλ!! Τα μωρακια που θηλάζουν αποκλειστικα ειναι μια δικιά τους κατηγορία!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

καλώς ηρθες μαρακι!με το καλο η κουκλαρα σου!θα ναι πολυ αγαπημενες οι αδερφουλες!!!θα τα κοιταξω με την ησυχια μου τα site σε ευχαριστω πολυ!!!!ελπιζω να βρω και τον α τομο μεχρι να γεννησω,ως τωρα εχω μονο τον β' αλλα τρομαζω με όλα αυτα τα προβληματα που αναφερει!!!!

δυστυχως sue δεν εχω καποια φιλη που να εχει θηλασει,ελπιζω οι μαιες να μου δειξουν στην κλινικη!ουτε η μαμα μου ειχε θηλασει!πρεπει να κανω κατι απο τωρα να προετοιμασω το στηθος ξερετε?ή ρωταω χαζα?

μαρια σε εκανα πιστευω φιλη,δεν ειμαι και σιγουρη αν οχι πες μου τι να κανω!και τωρα τι μπορουμε να κανουμε?ειμαι λιγο ασχετη αλλα μαθαινω γρηγορα!χαχαχαχα!

πολλα φιλια!!!!!!:wink:


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...