Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Cafe Ιούλιος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια πως ειστε; Τα μπεμπακια;

Sue μιας και εισαι η υπευθυνη της λιστας δεν βαζεις και τα φυλα των παιδιων;

Ανθή ειναι πολυ καλη ιδεα αυτο που σου λεει η Σου, εμένα το φρισιομερ με εσωσε στην Μαρινα μου, ειχα τρελλες ρινιτιδες τοτε!!!

Εβάκι το μωρακι σου ειναι!! Καθώς μεγαλώνει θα σιγουρευεσαι ολο και πιο πολυ!! θα ερθει η ωρα που θα βογγας απο τις κλωτσιες του και θα γελας απο ευτυχία και περηφάνεια σα χαζή!! Και μετα σιγα σιγα θα βλέπεις διαφορα μέλη του να εξεχουν απο την κοιλια σου!!! Αγκωνα, γόνατο, κωλος, πλατη!! Θα βλεπεις την κοιλια σου να πηγαινει μια δεξια μια αριστερα!!Αχ αυτες ειναι οι καλυτερες στιγμές!!!!

Την Μαρίνα Αναστασία μου την ενιωσα στις 14,5 εβδομάδες στα σιγουρα!! Στις 4,45 τα ξημερώματα!!!

Το σποράκι μου το ενιωσα στις 12,5 εβδομάδες στις 23,00 το βραδύ!!!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 649
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Evi, ναι το μωρακι σου ειναι!!! Να δεις καθε μερα θα το νιωθεις ολο και πιο εντονο και νομιζω στο τελος του μηνα θα νιωθεις και τις κλωτσιες!!!Ειναι τελεια αισθηση!!!!Εσυ μπαινεις στον 5ο τωρα,μεσα σ αυτο το μηνα θα φουσκωσεις αποτομα!

Maria, πολυ νωρις τα ενιωσες και τα δυο!Τι καλα! Αντε μεθαυριο που θα πας στο γιατρο μηπως σου πει και το φυλο?


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αφου με εχρισες και υπευθυνη λιστας,ιδου:

Εvi2010 : 04/07/2011 - ΑΓΟΡΙ

mariamg : 08/07/2011 ΕΛΕΝΑ (Κ.Τ.)

Anthi_1987 : 29/7/2011 ΓΕΝ. ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΞΑΝΘΗΣ

ΕΛΛΗ 2 : 31/07/2011 ΚΛΙΝΙΚΗ ΒΕΡΟΙΑΣ

Sue : 31/7/11 ΙΑΣΩ - ΚΟΡΙΤΣΙ?

Αν θελετε κανετε διορθωσεις ή συμπληρωστε τα κενα...


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικα θελω να μαθω τι ειναι!!!! Ο ανδρας μου στην αρχη πιστευε πως ειναι αγορακι αυτο, τωρα λεει ειδε ονειρο πως ειναι κοριτσακι!! Οπως ειχε δει και στην Μαρίνα το βραδυ που μαθαμε πως ειμαι εγκυος!! Εγω πιστευω πως ειναι αγορακι, αλλα θελω κοριτσακι!! Και αγορακι να ειναι το μωρο μου ευτυχισμένη θα ειμαι!!!

Μπερδευτηκα για την λιστα, η Ελλη την ειχε αρχισει. Δεν μπορω να πω εγω ποια θα την αναλάβει. Θα πρεπει καποια να την ενημερωνει, ποια θέλει να το κάνει;

Για να μην το ξεχάσω. Εχω ανοιξει ομαδα στο φατσοβιβλιο για να μιλαμε και πιο πριβε, οποια θελει να γινει μελος να μου στειλει μηνυμα ή να ψαξει να βρει την ομαδα. Μανούλες Ιουλίου 2011 Parents!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να γραψω οτι θα γεννησω καλώς εχόντων των πραγμάτων στο Μητέρα Άρτας!(για να συμπληρωθεί η λίστα).τι είναι το φατσοβιβλίο??(facebook?)τέλεια μετάφραση!αλήθεια γιατι με καισαρικη μαρία?γεννησες την κορουλα σου?τελικα πόσες πιθανότητες υπάρχουν να γεννήσουμε φυσιολογικά και πόσες με καισαρική?εγώ ευελπιστώ φυσιολογικά!φοβάμαι τα χειρουργεία!!!αν και εκείνη τη στιγμή....πολλα φιλια


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!! Πως ειστε σήμερα;

Εβάκι η μικρή μου ήθελε να βγει στον έβδομο πολλές συσπάσεις!!!! Πλακώθηκα στα γιουτοπαρ για να μην βγει και μετα πεισμωσε!! Δεν ήθελε να βγει!! Μπήκα με ραντεβού και μου εκαναν προκληση οδυνών, αλλα ήταν η μοναδική φορα τους τελευταίους μήνες που δεν ειχε ουτε μια συσπαση!! Λες και το ειχε καταλαβει η μικρη και δεν ήθελε να βγει!!! Τελικά πηγα με καισαρική και επισκληριδιο για να την δω να γεννιεται!! Ηταν λιγο δυσκολη η δικια μου καισαρική λογω της θέσης της μικρης αλλα δεν ειναι ολες οι καισαρικές ετσι!!!

Δεν υπαρχει λογος να μην γεννησεις φυσιολογικά!! Αλλα στην περιπτωση που αναγκαστεις να πας με καισαρική δεν είναι τιποτα!! Η σκέψη κανει το μεγαλύτερο κακο!! Με την επισκληριδιο ή την ολικη δεν πονάς και δεν ταλαιπωρείσαι με ωθήσεις!!! Ασε που δεν ταλαιπωρειτε και το μικρουλάκι σου!!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!

Εχτες το βραδυ επιανα την κοιλια μου προσπαθωντας να νιωσω κατι, αλλα τιποτα...Ελεγα του αντρα μου να βαλει το αυτι του μηπως ακουσει τιποτα, δεν το κανε..Αντε ποτε θα περασουν οι εβδομαδες να το νιωθω που κολυμπαει το ζουζουνακι??

Για τη λιστα δεν εχω προβλημα, την ενημερωνω κι εγω! Αλλα οποια θελει να αλλαξει κατι, ας το κανει!

Μαρια μακαρι να μαθετε συντομα το φυλο του παιδιου!Να δουμε θα βγει αληθινο παλι το ονειρο του αντρα σου? Εγω στον Μαρινο ειχα δει οτι ηταν κοριτσι αλλα τελικα βγηκε αγορι! Αληθεια θα τα βαλεις σε ξεχωριστο δωματιο η στο ιδιο? Εμενα αφου μαλλον θα ειναι κοριτσι το δευτερο θα τα βαλω σε ξεχωριστο..Αν και εχω ακουσει απο ψυχολογο οτι ειναι καλο να ειναι στο ιδιο δωματιο τα αδερφακια για να μην νιωθουν μοναξια!

Evi μου πιστευω οτι αφου το φυσιολογικο ειναι ο φυσιολογικος τοκετος, ειναι και το καλυτερο για τη γυναικα και το μωρο...Αλλα πλεον και η καισαρικη δεν νομιζω οτι τοσο δυσκολη οσο εχει επικρατησει να πιστευουμε...Ο καθε τροπος εχει τα συν και τα πλην.Εκεινη την ωρα θα γινει οτι ειναι το πιο σωστο και για τους 2.Παντα ξεκιναμε για φυσιολογικα αλλα αν υπαρχει κατι που κρινει ο γιατρος οτι μπορει να δημιουργησει προβλημα, παμε για καισαρικη..Σου ευχομαι οταν ερθει εκεινη η ωρα να πανε ολα πολυ καλα! Δεν θελει λιγοψυχια…Πρεπει να πιστευεις στις δυναμεις σου και να μην σκεφτεσαι αρνητικα!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρια μου στο δευτερο ευχομαι να μην ταλαιπωρηθεις! Μια φιλη μου που γεννησε πριν λιγες μερες το δευτερο με καισαρικη παλι, μου ειπε οτι ηταν πολυ καλυτερα απο την πρωτη φορα.Μαακρι το ιδιο και σε σενα!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!εμένα ο αντρουλης μου απο πολυ νωρις εβαζε το αυτι του και το ακουγε το μωρο έλεγε,να κολυμπαει!το ειπε και στο γιατρο και του ειπε οτι αυτο δεν γίνεται!η απαντηση του αντρα μου ηταν οτι εχει βιονικο αυτι!χαχαχαχ!στο λεω sue γιατι δεν ξερω αν οντως μπορεις να ακουσεις κατι με το αυτι!μην αγχωνεσαι παντως!

επισης εχω να πω κατι ασχετο που το σκεφτομουν χθες για την πολη της ανθής!πριν καμποσα χρονακια(5!!!)ο αντρας μου ηταν φανταρος στην ξανθη και πηγαινα πολυ συχνα μιας και ημουν φοιτητρια στα γιαννενα βεβαια αλλα δεν εχει σημασια!τι ομορφη πολη αλλα πανω απο ολα τι ωραιο φαγητο βρε παιδι μου!αυτο το γιαουρτλου,αυτα τα σιροπιαστα τα τσακιζε ο κωνσταντης!αχ!!!!μου εχει μεινει το εστιατοριο "Τα φαναρακια" το ξερεις ανθη?πολλα φιλια


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


α κοριτσια δεν σας ειπα!αγορασα την πρωτη του κουβερτουλα σημερα!ελπιζω να μην ειναι γρουσουζια!αυτο του πηρα και δυο ζιπουνακια την προηγουμενη παρασκευη,αφου βγηκα απο την κλινικη που νοσηλευτηκα μετα απο 17 εμετους,για να μου βαλουν ορο!τι ορο δηλαδη εφευγαν σφαιρα οι οροι!ε απο τοτε ειπα καθε παρασκευη να αγοραζω και κατι να περναει και ο καιρος!!!!ελπιζω να πανε ολα καλα σε ολες μας!!!!!!!


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Evi κι εμενα το εβαζε το αυτι στην προηγουμενη εγκυμοσυνη και ακουγε χτυπους καρδιας, αλλα μαλλον ηταν ο δικος μου σφιγμος!!Δεν αγχωνομαι απλα ανυπομονω!

Τοσο χαλια ησουν απο τους εμετους??Τωρα εχεις ηρεμησει?Με γεια την κουβερτουλα!!Ωραια ιδεα να αγοραζεις κατι καθε εβδομαδα! Εκτος απο ρουχαλακια να παρεις σιγα σιγα και τα απαραιτητα αξεσουαρ!

Τι ωραια που δεν μενετε Αθηνα κοριτσια...Με εχει κουρασει πολυ η ζωη στην Αθηνα, θα θελα να μου δινοταν η ευκαιρια να φυγω και να μεγαλωσω τα παιδια μου στην επαρχια..Ειναι πιο ηρεμη η ζωη στις μικροτερες πολεις, ετσι δεν ειναι?


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα οι γονεις μου εμεναν στην αθηνα στους Αμπελοκηπους και μολις εγινα 5 ετων (εχω και μια μεγαλυτερη αδερφη)μετακομισαμε στα γιανεννα!δεν αντεξαν!τα γιαννενα ειναι τελεια!η καταγωγη μας βεβαια ειναι απο αρτα,ο συζυγος απο αρτα οποτε μετακομισα και εγω μετα τις σπουδες εδω!πιστευω οτι οπου εχεις την οικογενεια σου και τους φιλους σου ειναι μια χαρα!αν και την αθηνα δεν την αντεχουμε μονο για τρεις μερες ερχομαστε και φευγουμε!

οσο για τους εμετους περασμενα ξεχασμενα!μαλλον κατι με πειραξε τοτε γιατι ποτε δεν εκανα τοσους πολλους!αντε πεντε τη μερα!τον τεταρτο κανα δυο τη βδομαδα!μετα τη νοσηλεια σταματησαν,ουτε αναγουλες δεν εχω τωρα!στο καλο και να μην ξαναρθουν!χαχαχα!μαλλον μου εβαλαν πολυ φαρμακο στην κλινικη που κραταει ακομα!χαχχα!


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειααα σας!!!

Evi μου κ φυσικα την ξερω την ταβερνα! Κ εμεις τον περασμενο οκτωβριο ειχαμε παει βολτα στα Γιαννενα (μαλλον εκει πιαστηκε το σπορακι μας)! Evi ευκαιρια να ξαναερθετε στην Ξανθη να σας παμε σε ενα χωριο να φας το αυθεντικο γιαουρτλου! Κοριτσια κ εγω θελω να ψωνισω κατι ετσι για το καλο αλλα δεν με αφηνουν οι δικοι μου! ειναι πολυ νωρις λενε!

Link to comment
Share on other sites

Σού μαζι θα τα βάλω!! Πιστεύω πως σε μικρή ηλικία τα παιδιά πρεπει να ειναι στο ιδιο δωμάτιο!!

Δεν καταλαβα καλα αν ειναι κοριτσι μονο θα το βάλεις σε αλλο δωμάτιο;

Κάνε υπομονή κοντά εισαι στο να το νιώσεις το ζουζουνι σου!!

Ξέρεις το μεγαλύτερο προβλημα μου δεν ειναι η καισαρικη!! Για να ειμαι ειλικρινης δεν με αγχωνει καθολου αυτο, το μωρακι μου να ειναι υγιής. Εχω μεγαλο θεμα για το πως θα αποχωριστώ την κορη μου για 4 εικοσιτετράωρα!! Μόνο που το σκέφτομαι φρικάρω!!

Αχ αυτοί οι γιατροί!! Εβάκι μια χαρα γινεται!! Στην αρχη μπερδευεσαι λίγο με το στομάχι και τα εντερα αλλα στην συνέχεια μια χαρα το ακους το ζουζουνι σου!!! Σε λιγο καιρο αν ψαχνει αρκετα θα μπορει να ακουει και την καρδια του!! Εκει να δεις περηφανεια που επιτέλους θα εχει μια τελειως προσωπική επαφη μαζι του που εσυ δεν θα μπορεις να την εχεις!!!

Καλοριζικα τα πραγματάκιαα!! Προσεξε μονο να μην παρεις πολλα ζιπουνάκια για νεογέννητο, μεγαλώνουν παρα πολυ γρήγορα!! Τα 0-3 ειναι καλυτερα!! Αχ μωρε γενναμε καλοκαιρι και θα εχουν μπουτακια και μπρατσακια εξω!!! Τρελαίνομαιιιιιιι!!!!!!!

Σημειωτέων εγω είμαι απο την Βιτσα (Ζαγορια) και ο ανδρας μου απο τα Μηλιανά της Αρτας!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...