Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

Καλημέρα, κορίτσια! Πωπω! Γεμίσαμε εγκυούλες και ακόμα δεν έχουμε πιάσει όλο τον Αύγουστο! Τρέχω να συμπληρώσω το πινακάκι μας!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυγουστιάτικα μπεμπάκια 2017!!! Με το καλό!!!

Ritsalondon: ΠΗΤ 1/8

Rosali: ΠΗΤ 2/8

Moustokoulouro: ΠΗΤ 2/8

Titin: ΠΗΤ 8/8

Karmaki: ΠΗΤ 9/8 Διδυμάκια

Summer love: ΠΗΤ 18/8

Miss marple: ΠΗΤ ???

Xaroumenh mama: ΠΗΤ ???

Nini8492: ΠΗΤ ???

Βαλεντίνα30: ΠΗΤ ???


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως, κορίτσια, με αυτά τα ροζ και τα καφέ δεν ανησυχώ καθόλου. Λένε ότι είναι φυσιολογικά. Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πολλά και ο γιατρός δε μου είχε δώσει ούτε προγεστερόνη ούτε τίποτα. Τώρα νά'χω δει κάνα δυο φορές ίσα ίσα. Ούτε τώρα παίρνω κάτι. Νομίζω ότι είναι από την εμφύτευση και δεν χρειάζεται ανησυχία. Απολαύστε καλέ την εγκυμοσύνη σας!

Καλωσορίσατε, καινούργια κορίτσια! Ξέχασα να το πω! Αφηρημένη...


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως, κορίτσια, με αυτά τα ροζ και τα καφέ δεν ανησυχώ καθόλου. Λένε ότι είναι φυσιολογικά. Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πολλά και ο γιατρός δε μου είχε δώσει ούτε προγεστερόνη ούτε τίποτα. Τώρα νά'χω δει κάνα δυο φορές ίσα ίσα. Ούτε τώρα παίρνω κάτι. Νομίζω ότι είναι από την εμφύτευση και δεν χρειάζεται ανησυχία. Απολαύστε καλέ την εγκυμοσύνη σας!

Καλωσορίσατε, καινούργια κορίτσια! Ξέχασα να το πω! Αφηρημένη...

Καλημέρα Ροζάλι

Πολύ χαίρομαι που σας γνωρίζω !!!!

Προσπαθώ Μωρε να την χαρώ αλλά είναι δύσκολο με όσα έχω περάσει .

Τεσπα .....

Μακάρι Μωρε να τα καταφέρω αυτή τη φορά θα δείξει

Πέμπτη έχω γιατρουλη

Ροζ έχω ελάχιστο κάθε μέρα Κ μου σπάει τα νεύρα

Φοβάμαι πολύ .....


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πάντως, κορίτσια, με αυτά τα ροζ και τα καφέ δεν ανησυχώ καθόλου. Λένε ότι είναι φυσιολογικά. Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πολλά και ο γιατρός δε μου είχε δώσει ούτε προγεστερόνη ούτε τίποτα. Τώρα νά'χω δει κάνα δυο φορές ίσα ίσα. Ούτε τώρα παίρνω κάτι. Νομίζω ότι είναι από την εμφύτευση και δεν χρειάζεται ανησυχία. Απολαύστε καλέ την εγκυμοσύνη σας!

Καλωσορίσατε, καινούργια κορίτσια! Ξέχασα να το πω! Αφηρημένη...

Καλημέρα κορίτσια !

Ροζαλι παίρνω πολυ κουραγιο με αυτα που γραφεις.Ευχομαι και εμενα αυτα τα καφε να μην ειναι τιποτα..οπως και η summer love φοβαμαι πολύ γιατι εχει 10 μέρες που δεν ελλατώθηκαν..Αυριο παω για υπέρηχο,να δουμε τι γινεται, να δουμε μηπως βρουμε καποια αιτια των καφε και αν ειναι ολα καλα θα ακουσουμε καρδουλες.


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ροζάλι

Πολύ χαίρομαι που σας γνωρίζω !!!!

Προσπαθώ Μωρε να την χαρώ αλλά είναι δύσκολο με όσα έχω περάσει .

Τεσπα .....

Μακάρι Μωρε να τα καταφέρω αυτή τη φορά θα δείξει

Πέμπτη έχω γιατρουλη

Ροζ έχω ελάχιστο κάθε μέρα Κ μου σπάει τα νεύρα

Φοβάμαι πολύ .....

Όλα καλά θα πάνε. Μην ανησυχείς. Θα τα λέμε εδώ, θα περνάει ο καιρός, θα κάνουμε τις αυχενικές μας, θα μάθουμε μετά το φύλο, θα ετοιμάζουμε παιδικά δωμάτια κλπ. Τέλεια θα πάνε όλα.

Αν περάσει το πρωτο τρίμηνο με μεια καλή αυχενική έχουμε ήδη φτάσει στο πρώτο μαξιλαράκι!

Αν επιτρέπεται, στη δεύτερη εγκυμοσύνη που διακόπηκε, πώς ήταν η αυχενική; Τι μέτρηση σου είχαν βγάλει; Είναι η εξέταση που με αγχώνει περισσότερο.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκυουλες και από μένα.χαθηκα διότι με έχει πιάσει ή ναυτία για τα καλά.δεν έχω κουράγιο να σηκωθω απ το κρεβάτι και έχω και ένα ζωηροτατο 2χρονο να φροντίσω.μολις πάρω τα πάνω μου θα τα λέμε πιο συχνά.φιλακια στις κοιλιτσες και θετική σκέψη για τα σπορακια μας!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά θα πάνε. Μην ανησυχείς. Θα τα λέμε εδώ, θα περνάει ο καιρός, θα κάνουμε τις αυχενικές μας, θα μάθουμε μετά το φύλο, θα ετοιμάζουμε παιδικά δωμάτια κλπ. Τέλεια θα πάνε όλα.

Αν περάσει το πρωτο τρίμηνο με μεια καλή αυχενική έχουμε ήδη φτάσει στο πρώτο μαξιλαράκι!

Αν επιτρέπεται, στη δεύτερη εγκυμοσύνη που διακόπηκε, πώς ήταν η αυχενική; Τι μέτρηση σου είχαν βγάλει; Είναι η εξέταση που με αγχώνει περισσότερο.

Κοιτά δεν θέλω να τάραξω καμία κοπέλα , η εγκυμοσύνη διακόπηκε 26 βδομαδων

Η αυχενική ήταν τέλεια Κ δεν είχε γίνει λάθος γιατρού το τσέκαρα πολύ αργότερα . Οι πιθανότητες ήταν 1:13.000 . Εγώ το αναλύψα πολύ αργότερα μετά τη β επιπέδου που ήταν καλή Κ αυτή . Επέμενα να κάνω ένα μη επεμβατικό τεστ αυτά τα καινούργια .

Τεσπα μην σας τρομάζω έτυχε ..... οι πιθανότητες είναι πιθανότητες Κ τίποτα άλλο

Μόνο η αμνιο Κ η λήψη Τροφοβλαστης δίνουν διάγνωση

Η ηλικία δεν παίζει Κ σπουδαίο ρόλο

Μην αγχώνεσαι ένα λαχείο είναι

Ότι θες ρωτά με αυτά τα παίζω πια στα δάχτυλα δυστυχώς !!!! Χιχι


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοιτά δεν θέλω να τάραξω καμία κοπέλα , η εγκυμοσύνη διακόπηκε 26 βδομαδων

Η αυχενική ήταν τέλεια Κ δεν είχε γίνει λάθος γιατρού το τσέκαρα πολύ αργότερα . Οι πιθανότητες ήταν 1:13.000 . Εγώ το αναλύψα πολύ αργότερα μετά τη β επιπέδου που ήταν καλή Κ αυτή . Επέμενα να κάνω ένα μη επεμβατικό τεστ αυτά τα καινούργια .

Τεσπα μην σας τρομάζω έτυχε ..... οι πιθανότητες είναι πιθανότητες Κ τίποτα άλλο

Μόνο η αμνιο Κ η λήψη Τροφοβλαστης δίνουν διάγνωση

Η ηλικία δεν παίζει Κ σπουδαίο ρόλο

Μην αγχώνεσαι ένα λαχείο είναι

Ότι θες ρωτά με αυτά τα παίζω πια στα δάχτυλα δυστυχώς !!!! Χιχι

Σοβαρά μιλάς;;; Και τι σε έκανε να επιμένεις να κάνεις το τεστ; Υποπτεύθηκες από κάτι;;;


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ πάντως, κορίτσια, με αυτά τα ροζ και τα καφέ δεν ανησυχώ καθόλου. Λένε ότι είναι φυσιολογικά. Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πολλά και ο γιατρός δε μου είχε δώσει ούτε προγεστερόνη ούτε τίποτα. Τώρα νά'χω δει κάνα δυο φορές ίσα ίσα. Ούτε τώρα παίρνω κάτι. Νομίζω ότι είναι από την εμφύτευση και δεν χρειάζεται ανησυχία. Απολαύστε καλέ την εγκυμοσύνη σας!

Καλωσορίσατε, καινούργια κορίτσια! Ξέχασα να το πω! Αφηρημένη...

Καλημερα κοριτσια!

Τα ροζ-καφε δεν ειναι της εμφυτευσης, εμφυτευση γινεται 22η με 28η μερα του κυκλου, μαλλον κατι μπερδευεις. Μερικες φορες ειναι και απο τον τραχηλο, μου ειπε να μην ανησυχω. Ειχα και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη για λιγες μονο μερες.

Απο ενστικτο εκανες την εξεταση;

Μα οι εξετασεις αυτες αυχενικη και β επιπεδου ειναι απλα πιθανοτητες. 100 % ειναι μονο οι πιο εξειδικευμενες εξετασεις που εχουν βγει οπως ειπες.


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά μιλάς;;; Και τι σε έκανε να επιμένεις να κάνεις το τεστ; Υποπτεύθηκες από κάτι;;;

Γενικά κάνω πολλές εξετάσεις , είμαι στον κοντά σε γιατρούς λόγω επαγγέλματος έχω δει πολλά ....

είναι του χαρακτήρα μου δηλαδή. Στη β επιπέδου βρέθηκε ήπια υδρωνεφρωση αυτό δεν είναι κάτι φοβερό οι έμβρυο λόγοι επέμεναν ότι είναι συψνο εύρημα .

Εγώ εκεί κόλλησα όμως Κ ήθελα να κάνω κάτι παραπάνω . Σκέψου ότι η ήπια υδρωνρφρωδη είναι κάτι στο νεφρό που εξαφανίζεται μέχρι τη 32η στο ντόπλερ. Τελικά οι γιατροί στην δίκη μου περίπτωση έπεσαν έξω . Μετά πήγα με τις εξετάσεις Κ σε 2-3 άλλους έμβρυο λόγους Κ μου λέγαν όλα καλά το παιδί είναι μια χαρά .... Κ απλά τους έλεγα την αλήθεια . Ήθελα να μάθω αν είχε γίνει λάθος αλλά δεν είχε γίνει .

Δεν αμφισβητώ τους γιατρούς Κ την αυχενική σε καμία περίπτωση . Απλά να ξέρουμε Κ ότι όλα αυτά είναι πιθανότητες στη πράξη .


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Τα ροζ-καφε δεν ειναι της εμφυτευσης, εμφυτευση γινεται 22η με 28η μερα του κυκλου, μαλλον κατι μπερδευεις. Μερικες φορες ειναι και απο τον τραχηλο, μου ειπε να μην ανησυχω. Ειχα και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη για λιγες μονο μερες.

Απο ενστικτο εκανες την εξεταση;

Μα οι εξετασεις αυτες αυχενικη και β επιπεδου ειναι απλα πιθανοτητες. 100 % ειναι μονο οι πιο εξειδικευμενες εξετασεις που εχουν βγει οπως ειπες.

Δεν ξέρω. Εμένα μου είχε πει πάντως τότε ο γιατρός ότι κάποιες φορές σπάνε κάποια αγγεία, όπως αναπτύσσεται ο σάκος, το έμβρυο κλπ και γι' αυτό τα βλέπουμε.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Γενικά κάνω πολλές εξετάσεις , είμαι στον κοντά σε γιατρούς λόγω επαγγέλματος έχω δει πολλά ....

είναι του χαρακτήρα μου δηλαδή. Στη β επιπέδου βρέθηκε ήπια υδρωνεφρωση αυτό δεν είναι κάτι φοβερό οι έμβρυο λόγοι επέμεναν ότι είναι συψνο εύρημα .

Εγώ εκεί κόλλησα όμως Κ ήθελα να κάνω κάτι παραπάνω . Σκέψου ότι η ήπια υδρωνρφρωδη είναι κάτι στο νεφρό που εξαφανίζεται μέχρι τη 32η στο ντόπλερ. Τελικά οι γιατροί στην δίκη μου περίπτωση έπεσαν έξω . Μετά πήγα με τις εξετάσεις Κ σε 2-3 άλλους έμβρυο λόγους Κ μου λέγαν όλα καλά το παιδί είναι μια χαρά .... Κ απλά τους έλεγα την αλήθεια . Ήθελα να μάθω αν είχε γίνει λάθος αλλά δεν είχε γίνει .

Δεν αμφισβητώ τους γιατρούς Κ την αυχενική σε καμία περίπτωση . Απλά να ξέρουμε Κ ότι όλα αυτά είναι πιθανότητες στη πράξη .

Υδρονέφωση; Δεν το έχω ξανακούσει. Θα το γκουγκλάρω να δω τι είναι.

Πάντως κι εγώ με το παραμικρό πηγαίνω να πάρω 2-3 γνώμες. Καλά κάνεις, κατά τη γνώμη μου! Φαντάζεσαι να μην το είχες κάνει αυτό;


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Τα ροζ-καφε δεν ειναι της εμφυτευσης, εμφυτευση γινεται 22η με 28η μερα του κυκλου, μαλλον κατι μπερδευεις. Μερικες φορες ειναι και απο τον τραχηλο, μου ειπε να μην ανησυχω. Ειχα και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη για λιγες μονο μερες.

Απο ενστικτο εκανες την εξεταση;

Μα οι εξετασεις αυτες αυχενικη και β επιπεδου ειναι απλα πιθανοτητες. 100 % ειναι μονο οι πιο εξειδικευμενες εξετασεις που εχουν βγει οπως ειπες.

Τα ροζ τώρα εμφύτευση δεν νομίζω , η εμφύτευση έχει γίνει . Αυτό με τα αγγεία μπορεί να ισχύει νομίζω .....

Αχ βρε κορίτσια μακάρι να πάνε όλα καλά .....

Ροζ εγώ έχω Κ σήμερα λίγο σαν βλέννη .

Παίρνω αρκετά φάρμακα ήδη ...

ελπίζω τη Πέμπτη να έχω καλά νέα ..


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...