Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

Υδρονέφωση; Δεν το έχω ξανακούσει. Θα το γκουγκλάρω να δω τι είναι.

Πάντως κι εγώ με το παραμικρό πηγαίνω να πάρω 2-3 γνώμες. Καλά κάνεις, κατά τη γνώμη μου! Φαντάζεσαι να μην το είχες κάνει αυτό;

Ψάξε το είναι εύρημα στη β επιπέδου

Αν βρεθεί μόνο του σου λένε όλα καλά , αν βρεθεί σε συνδυασμό με άλλο κάνουν αμνιο.

Ναι αυτό με τα αγγεία μπορεί να ισχύει καθώς Κ ο τράχηλος .

Θα δούμε ....

εσυ είχες ροζ Κ σε προηγούμενη εγκυμοσύνη ;;; ( ψάχνω να πιαστώ )


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υδρονέφωση; Δεν το έχω ξανακούσει. Θα το γκουγκλάρω να δω τι είναι.

Πάντως κι εγώ με το παραμικρό πηγαίνω να πάρω 2-3 γνώμες. Καλά κάνεις, κατά τη γνώμη μου! Φαντάζεσαι να μην το είχες κάνει αυτό;

Α ! Καλά κανείς Κ παίρνεις γνώμες ! Κ εγώ το ίδιο

Αστα σαν τρελή τρέχω στους γιατρούς ... Χιχι


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα μονο καφε κανα 2 μερες. Προγεστερονη εως να κλεισω το πρωτο τριμηνο και μετα την σταματησαμε σταδιακα. Αυτο με τα αγγειακια ναι μπορει αλλα οχι εμφυτεση.

Πωπω θυμαμαι τρεμαμε τις εξετασεις μην μας βρουν τπτ.

Καλα εκανες και το εψαξες, και εμεις ειχαμε πει αν βρεθει κατι στο παιδι συνδρομο κτλ δεν θα το κρατουσαμε. Δυσκολη αποφαση, πολυ δυσκολη αλλα ειμασταν της αποψης οτι το παιδι θα ταλαιπωρειται ολη του τη ζωη, και οταν φυγουμε εμεις τι θα απογινει; Προσωπικη μας γνωμη παντα, δεν κρινω τα ζευγαρια που κρατανε καποιο παιδι με συνδρομο.


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα κατι ψιλοτραβηγαμτα με πιανουν και ανακατευομαι πολυ.

Μου μυριζει πολυ ασχημα ενα μαλακτικο ρουχων που χρησιμοποιησε η μανα μου στα ρουχα του μικρου, λογω καιρου πηρε την μπουγαδα του και τα επλυνε-στεγνωσε σπιτι της, και θελω να τα ξαναπλυνω. Εγινα περιεργη ρε γμτ.


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω ειχα μονο καφε κανα 2 μερες. Προγεστερονη εως να κλεισω το πρωτο τριμηνο και μετα την σταματησαμε σταδιακα. Αυτο με τα αγγειακια ναι μπορει αλλα οχι εμφυτεση.

Πωπω θυμαμαι τρεμαμε τις εξετασεις μην μας βρουν τπτ.

Καλα εκανες και το εψαξες, και εμεις ειχαμε πει αν βρεθει κατι στο παιδι συνδρομο κτλ δεν θα το κρατουσαμε. Δυσκολη αποφαση, πολυ δυσκολη αλλα ειμασταν της αποψης οτι το παιδι θα ταλαιπωρειται ολη του τη ζωη, και οταν φυγουμε εμεις τι θα απογινει; Προσωπικη μας γνωμη παντα, δεν κρινω τα ζευγαρια που κρατανε καποιο παιδι με συνδρομο.

Συμφωνώ απόλυτα σε όλα !


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε το είναι εύρημα στη β επιπέδου

Αν βρεθεί μόνο του σου λένε όλα καλά , αν βρεθεί σε συνδυασμό με άλλο κάνουν αμνιο.

Ναι αυτό με τα αγγεία μπορεί να ισχύει καθώς Κ ο τράχηλος .

Θα δούμε ....

εσυ είχες ροζ Κ σε προηγούμενη εγκυμοσύνη ;;; ( ψάχνω να πιαστώ )

Και σε αυτήν την εγκυμοσύνη είχα κάνα δυο φορές! Αλλά όλα καλά πάνε. Ένα τρίμηνο είναι, θα περάσει και θα ηρεμήσουμε.

Τώρα διάβασα για την υδρονέφωση. Πωπω, βρε συ! Τι σου είναι το ένστικτο της μάνας! Πώς το κατάλαβες; Ο Θεός να φυλάει από τέτοια πράγματα! Κι εγώ πάντως αν δω, χτύπα ξύλο, το παραμικρό, δεν θα διστάσω να κάνω αυτά τα σύγχρονα τεστ. Παλιά κόστιζαν 1000 ευρώ. Τώρα στη Βιοιατρική γίνονται και με 400 ευρώ.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα κατι ψιλοτραβηγαμτα με πιανουν και ανακατευομαι πολυ.

Μου μυριζει πολυ ασχημα ενα μαλακτικο ρουχων που χρησιμοποιησε η μανα μου στα ρουχα του μικρου, λογω καιρου πηρε την μπουγαδα του και τα επλυνε-στεγνωσε σπιτι της, και θελω να τα ξαναπλυνω. Εγινα περιεργη ρε γμτ.

Ωω !! Για την ώρα εγώ τραβήγματα Κ πόνο χαμηλά στη κοιλιά . Λίγο στήθος Κ λίγο υπνηλία !!!!


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε Κ κάτι πιο χαρούμενο ....

Συμπτώματα έχετε ;;; διάβασα η Βαλεντίνα είναι κάπως ....

Εγώ ακόμα χαλαρά . Συνήθως με πιάνουν μετά τις 6- 7 βδομάδες

Εγώ δεν έχω τίποτα. Δουλεύω κανονικά κιόλας. Απλώς θέλω να τρώω όλο γλυκά και σιχαίνομαι τα γιαούρτια (ενώ κανονικά τα λατρεύω). Ούτε με φρούτα, ούτε να τα δω καθόλου δε θέλω!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω κοριτσια αυτα που λέτε! Εγω ειμαι της άποψης μετα απο οοολα οσα περασα πως αν το εμβρυο έχει καλη δυναμικη , και αιματάκι να δεις κ κάποια εμποδια να αντιμετωπίσεις όλα θα πανε κατ ευχην. Τωρα όλα τα υπόλοιπα που ειναι δυσάρεστα και μη αναστρέψιμα ειναι και θεμα τύχης ρε γμτ.

Ας σκεφτόμαστε όμως μόνο θετικά και πολυ καλα κανατε και αλλάξατε θεματάκι!! Βουρ συζητησεις για συμτωματα!

Εγω εχω ναυτιες καποιες φορες, αλλα εχω και πολλες καουρες που ειναι ενα βασανο!


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οι καουρες ηρεμησαν λιγο. Ειναι και αναλογα τι τρως και τι σε ενοχλει. Αν φας κατι ελαφρυ δεν σε πιανει καουρα. Τουλαχιστον αυτο λειτουργουσε σε μενα.

Σήμερα ακομα και με το δεκατιανό -ενα τοστ ολικής με γαλοπουλα και τυρακι και τωρα που σου γραφω ακομα καιγομαι.

Το γαλα ανακάλυψα πως με ανακουφίζει κάπως..Νομιζω ειναι θεμα χρονου να μαθω το νέο μου εαυτό σιγά σιγά με αρκετούς πειραματισμούς βέβαια.


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ακομα και με το δεκατιανό -ενα τοστ ολικής με γαλοπουλα και τυρακι και τωρα που σου γραφω ακομα καιγομαι.

Το γαλα ανακάλυψα πως με ανακουφίζει κάπως..Νομιζω ειναι θεμα χρονου να μαθω το νέο μου εαυτό σιγά σιγά με αρκετούς πειραματισμούς βέβαια.

Τώρα που είπες για τοστ, χτες λύσσαξα να φάω τοστ με σολωμό! Δεν τρώω σχεδόν ποτέ, γενικώς τον αποφεύγω, αλλά χτες με έπιασε κάτι και αγόρασα καπνιστό για να φτιάξω και την έφαγα όλη τη συσκευασία βέβαια!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που είπες για τοστ, χτες λύσσαξα να φάω τοστ με σολωμό! Δεν τρώω σχεδόν ποτέ, γενικώς τον αποφεύγω, αλλά χτες με έπιασε κάτι και αγόρασα καπνιστό για να φτιάξω και την έφαγα όλη τη συσκευασία βέβαια!

Σοβαρα; Απιστευτα παιχνίδια που κάνουν οι ορμόνες έ;

Εγω κανονικα απεχθάνομαι τα αλμυρα και τρελαινομαι για γλυκα.

Τωρα τα γλυκα ουτε να τα βλέπω και θελω αλμυρα. Ότι του φανει του λολοστεφανή που μου λεει και ο συζυγος!


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα; Απιστευτα παιχνίδια που κάνουν οι ορμόνες έ;

Εγω κανονικα απεχθάνομαι τα αλμυρα και τρελαινομαι για γλυκα.

Τωρα τα γλυκα ουτε να τα βλέπω και θελω αλμυρα. Ότι του φανει του λολοστεφανή που μου λεει και ο συζυγος!

Χαχα! Εγώ είχα πάθει κάτι στην δεύτερη εγκυμοςυνηΚ έτρωγα όλο μανταρίνια !!!;

Πιο πολύ ακόμα νιώθω τραβήγματα χαμηλά Κ πόνο περιόδου

Πάντως στις άλλες εγκυμοσύνες με είχαν διαλύσει τα συμπτώματα εμετοί ναυτία χαλιαααααααααα


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...