Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

Διαφωνώ στο ότι είναι λαμόγια όλοι οι γιατροι..

Να σου πω την αλήθεια πιο πολύ αυτό που λέγεται  περι πολυτιμης κύησης= κτ,  με έχει αγχωσει για το φτ... Θα δούμε.. Προς το παρόν πιο πολύ με αγχώνει να βρω καμια κούνια... Εχουμε δρομοοοοοοοοοοοοοο

  • Μου αρέσει 3

Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ασχετο καταπληκτικες κουνιες Ηρα και Λητω! Εδω σκεφτομαι να χαρισω την δικια μου και ν απαρω πολυμορφικη. 

 

Κτ ή φτ έτσι οπως εχουν προχωρήσει τα πραγματα θεωρω θα επρεπε να ήταν και επιλογη της μαμας. Δλδ θελω κτ ε βαλε με οταν θεωρεις οτι ειναι σωστο. Θελω φτ κρινε αν ειναι οκ να περιμενω να ερθει μονο του, με παρακολουθεις αν κατι δεν παει καλα με βαζεις χειρουργειο. Αυτη η πιπιλα φτ και ξερο ψωμι δεν το αντεχω. (δεν το λεω για σενα Quinsey) 

Μουστοκουλουρο, μην φοβασαι, και κτ και φτ οπως και να γεννησεις παντα θα φοβασαι. Απλα η αναρρωση του φτ ειναι πολυ πολυ γρηγορη σε σχεση με την κτ και φυσικα μπορεις να ειναι και ο συζυγος μεσα. Εμενα τουλαχιστον προσωπικα αυτο με καθυσηχασε και με επεισε στο πρωτο. 

Φυσικα καθε κυηση ειναι πολυτιμη, για εξωσωματικη το λενε επειδη εχουν περασει αλλη διαδικασια και χρονοβορα και με μεγαλο κοστος, ωστοσο το παιδι ειναι παιδι. Ολες θελουμε να ειναι γερο το παιδι και ολα να πανε καλα με λιγοτερους κινδυνους.

  • Μου αρέσει 1

 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Του Ηρα μ αρεσαν τρελά κι εμένα..

Αμφιταλαντευομαι στο αν πρέπει να επιλέξω

α) οικονομική κούνια με καλό στρώμα για τη πρώτη 3ετία και μετα κρεβάτι

β) καλή κούνια-κρεβάτι μέχρι τα 6

Αν θέλετε διαφωτήστε με


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

ΕΜενα με προβληματιζει οτι το παιδι απο ενος ετους σκαρφαλωνει... Κακο αυτο και η κουνια εγινε επικινδυνη στην περιπτωση μας! Οποτε τον εχω και κοιμαται στο παρκο οπου ειναι οντως πολυ ασφαλες. Σκεφτομαι την κουνια να την δωσω στον αδερφο μου κια να παρω παρκο παλι. 

Προσφερθηκε μια φιλη του αντρα μου, να μας δωσει κουνια και παρκο, δεν προκειται να ξανακανει ποτε αλλο παιδι οτι και να γινει. 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Titin said:

ΕΜενα με προβληματιζει οτι το παιδι απο ενος ετους σκαρφαλωνει... Κακο αυτο και η κουνια εγινε επικινδυνη στην περιπτωση μας! Οποτε τον εχω και κοιμαται στο παρκο οπου ειναι οντως πολυ ασφαλες. Σκεφτομαι την κουνια να την δωσω στον αδερφο μου κια να παρω παρκο παλι. 

Προσφερθηκε μια φιλη του αντρα μου, να μας δωσει κουνια και παρκο, δεν προκειται να ξανακανει ποτε αλλο παιδι οτι και να γινει. 

Εννοείς παρκοκρέβατο? γιατί είναι πιο safe? δεν σκαρφαλώνει και σ αυτό ? Είναι πιο βαθύ μάλλον..  ε?

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 minutes ago, moustokoulouro είπε:

Εννοείς παρκοκρέβατο? γιατί είναι πιο safe? δεν σκαρφαλώνει και σ αυτό ? Είναι πιο βαθύ μάλλον..  ε?

Παρκοκρεβατο ναι ! Ειναι λεπτο λεπτο διχτυ και δεν χωραει ουτε χερακι ουτε τπτ. Και ειναι και πιο βαθυ οπως ειπες


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως συμφωνώ απόλυτα με την Quinsey. Και μυωπία είχα και επέμβαση και στα 2 μάτια είχα κάνει. Ρώτησα το γιατρό μου αν παίζει ρόλο και μου είπε "Όχι, βέβαια!". Η αδερφή μου γέννησε, όπως σας έχω πει, τώρα το 3ήμερο της Καθαράς Δευτέρας τον μπέμπη 4 κιλά, του είχε ξεκαθαρίσει όμως ότι ήθελε οπωσδήποτε φτ. Γενικά πιστεύω ότι αν κάποια το θέλει πραγματικά, είναι δύσκολο να μην γεννήσει φυσιολογικά. Αν ψιλοφοβάται ή προτιμάει να μην καταλάβει τίποτα κλπ, αυτό είναι άλλο θέμα και συνήθως οι γιατροί το βλέπουν αυτό και βρίσκουν πάτημα να προτείνουν καισαρική. Δεν θεωρώ κακό όμως το να προτιμάει κάποια γυναίκα την καισαρική, όπως νιώθει καλύτερα ο καθένας.

Κορίτσια, όντως σκαρφαλώνουν! Πριν λίγες μέρες σκαρφάλωσε ο μικρός μου στα κάγκελα της κούνιας και έπεσε με το κεφάλι κάτω. Δε σχολιάζω! Ευχαριστώ το Θεό μόνο που είναι καλά!!!

  • Μου αρέσει 3

My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, moustokoulouro said:

Διαφωνώ στο ότι είναι λαμόγια όλοι οι γιατροι..

Κι εγω διαφωνώ σε αυτό δεν ξερω απο που (σου) προέκυψε :)

 

το μονο σίγουρο ειναι οτι... θα βγουν τα σκασμενα και τέλη ιουλιου-αυγουστο που ειναι να βγουν με τη ζεστη που θα εχει θα παρακαλάμε να το πάρουν αποφαση με τον ενα ή τον αλλο τροπο Χαχχα!

  • Μου αρέσει 1

Tsufp2.png0RVqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ουτε μπανιο στη θαλασσα δεν θα μπορουμε να κανουμε. 40 μερες μου ειχαν κρατησει τα λοχεια...

5 minutes ago, Rosali είπε:

Εγώ πάντως συμφωνώ απόλυτα με την Quinsey. Και μυωπία είχα και επέμβαση και στα 2 μάτια είχα κάνει. Ρώτησα το γιατρό μου αν παίζει ρόλο και μου είπε "Όχι, βέβαια!". Η αδερφή μου γέννησε, όπως σας έχω πει, τώρα το 3ήμερο της Καθαράς Δευτέρας τον μπέμπη 4 κιλά, του είχε ξεκαθαρίσει όμως ότι ήθελε οπωσδήποτε φτ. Γενικά πιστεύω ότι αν κάποια το θέλει πραγματικά, είναι δύσκολο να μην γεννήσει φυσιολογικά. Αν ψιλοφοβάται ή προτιμάει να μην καταλάβει τίποτα κλπ, αυτό είναι άλλο θέμα και συνήθως οι γιατροί το βλέπουν αυτό και βρίσκουν πάτημα να προτείνουν καισαρική. Δεν θεωρώ κακό όμως το να προτιμάει κάποια γυναίκα την καισαρική, όπως νιώθει καλύτερα ο καθένας.

Κορίτσια, όντως σκαρφαλώνουν! Πριν λίγες μέρες σκαρφάλωσε ο μικρός μου στα κάγκελα της κούνιας και έπεσε με το κεφάλι κάτω. Δε σχολιάζω! Ευχαριστώ το Θεό μόνο που είναι καλά!!!

Rosali ελπιζω να ειναι καλα ο μικρος! 

Αυτο φοβαμαι και γι αυτο τον μετεφερα. Πλεον η κουνια του ειναι παιδοτοπος για τα αρκουδια. 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Titin said:

Ουτε μπανιο στη θαλασσα δεν θα μπορουμε να κανουμε. 40 μερες μου ειχαν κρατησει τα λοχεια...

Rosali ελπιζω να ειναι καλα ο μικρος! 

Αυτο φοβαμαι και γι αυτο τον μετεφερα. Πλεον η κουνια του ειναι παιδοτοπος για τα αρκουδια. 

Καλά ήσουν! Εγώ είχα 50 μέρες λόχεια!!! Δεν άντεχα άλλο!! Άσε τα λεφτά που είχα δώσει σε σερβιέτες!!!

Εγώ δεν μπορώ να τον μεταφέρω αλλού δυστυχώς γιατί κάνει απίστευτες στροφές τη νύχτα, γυρίζει πάνω κάτω κλπ και στο κρεβάτι μας όσες φορές τον έχει πάρει ο ύπνος, στο τσακ τον έχω προλάβει να μη φουντάρει! Για την ώρα τον έχω αφήσει εκεί και έχω τα μάτια μου δεκατέσσερα. Να δούμε.

  • Μου αρέσει 1

My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 hours ago, moustokoulouro είπε:

Του Ηρα μ αρεσαν τρελά κι εμένα..

Αμφιταλαντευομαι στο αν πρέπει να επιλέξω

α) οικονομική κούνια με καλό στρώμα για τη πρώτη 3ετία και μετα κρεβάτι

β) καλή κούνια-κρεβάτι μέχρι τα 6

Αν θέλετε διαφωτήστε με

Εμενα ηταν κουνια κρεβάτι αλλα τλκ αποτύχαμε ως προς αυτο γτ το παιδι ηδη δεν χωράει στο υποτιθέμενο κρεβάτι γτ ειναι τεραστειος....

Εγω προτεινω κουνια κ μετα κρεβάτι απλα δες να κατεβαίνει το κάγκελο...

3 hours ago, Rosali είπε:

Εγώ πάντως συμφωνώ απόλυτα με την Quinsey. Και μυωπία είχα και επέμβαση και στα 2 μάτια είχα κάνει. Ρώτησα το γιατρό μου αν παίζει ρόλο και μου είπε "Όχι, βέβαια!". Η αδερφή μου γέννησε, όπως σας έχω πει, τώρα το 3ήμερο της Καθαράς Δευτέρας τον μπέμπη 4 κιλά, του είχε ξεκαθαρίσει όμως ότι ήθελε οπωσδήποτε φτ. Γενικά πιστεύω ότι αν κάποια το θέλει πραγματικά, είναι δύσκολο να μην γεννήσει φυσιολογικά. Αν ψιλοφοβάται ή προτιμάει να μην καταλάβει τίποτα κλπ, αυτό είναι άλλο θέμα και συνήθως οι γιατροί το βλέπουν αυτό και βρίσκουν πάτημα να προτείνουν καισαρική. Δεν θεωρώ κακό όμως το να προτιμάει κάποια γυναίκα την καισαρική, όπως νιώθει καλύτερα ο καθένας.

Κορίτσια, όντως σκαρφαλώνουν! Πριν λίγες μέρες σκαρφάλωσε ο μικρός μου στα κάγκελα της κούνιας και έπεσε με το κεφάλι κάτω. Δε σχολιάζω! Ευχαριστώ το Θεό μόνο που είναι καλά!!!

Αυτο φοβόμουν κ εγω για αυτο 14 μηνων τελος η κουνια την χαμήλωσα μεχρι πατωμα κ την εκανα κρεβάτι..ειχα ακούσει πολλαααα!!!

πως ειναι ο μικρος σου τωρα;

 


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κορίτσια!!! Πώς είστε;;; Εμείς καλά. Χτες πήγα για β επιπέδου. Όλα τέλεια με το μωρό, κανένα πρόβλημα και μετά από αυτήν την εξέταση, το ρίσκο για τρισωμία 21 έπεσε ακόμα περισσότερο, στο 1:20000. Το μόνο μας (μικρό) πρόβλημα είναι ο πλακούντας, ο οποίος είναι οριακά επιχείλιος. Μου εξήγησε ο γιατρός ότι σε καμία περίπτωση δεν καλύπτει τον τράχηλο, αλλά δεν έχει ακόμα την αναγκαία απόσταση για φτ. Ανησύχησα πάρα πολύ, για την ακρίβεια με έζωσαν τα φίδια (ξέρετε πόσο φοβάμαι τα χειρουργεία), αλλά αυτός ήταν καθησυχαστικός και μου είπε ότι θεωρεί ότι θα απομακρυνθεί με τον καιρό καθώς θα μεγαλώνει η μήτρα. Έχω ανησυχήσει πολύ όμως. Εσείς είχατε παρόμοια εμπειρία; Μουστοκούλουρο, σε σένα είχαν πει για επιχείλιο πλακούντα ή θυμάμαι λάθος;;;


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Rosali said:

Καλημέρα, κορίτσια!!! Πώς είστε;;; Εμείς καλά. Χτες πήγα για β επιπέδου. Όλα τέλεια με το μωρό, κανένα πρόβλημα και μετά από αυτήν την εξέταση, το ρίσκο για τρισωμία 21 έπεσε ακόμα περισσότερο, στο 1:20000. Το μόνο μας (μικρό) πρόβλημα είναι ο πλακούντας, ο οποίος είναι οριακά επιχείλιος. Μου εξήγησε ο γιατρός ότι σε καμία περίπτωση δεν καλύπτει τον τράχηλο, αλλά δεν έχει ακόμα την αναγκαία απόσταση για φτ. Ανησύχησα πάρα πολύ, για την ακρίβεια με έζωσαν τα φίδια (ξέρετε πόσο φοβάμαι τα χειρουργεία), αλλά αυτός ήταν καθησυχαστικός και μου είπε ότι θεωρεί ότι θα απομακρυνθεί με τον καιρό καθώς θα μεγαλώνει η μήτρα. Έχω ανησυχήσει πολύ όμως. Εσείς είχατε παρόμοια εμπειρία; Μουστοκούλουρο, σε σένα είχαν πει για επιχείλιο πλακούντα ή θυμάμαι λάθος;;;

Καλημέρα Rosali..

Μπράβο που είναι καλά το μπεμπε!!!! Είναι αγορι τελικά ε? Ρωτάω γιατί έχω ακούσει αλλαγές φύλου στη Β επιπέδου :)..

Λοιπόν ο πλακούντας μου ήταν επιχειλιος απ την 12η εβδομάδα μέχρι και τη 14η.. Στην 16η που πήγα στο γιατρό ήταν παραχείλιος δηλαδή είχε ανέβει λίγο και στις 18 που ξαναπήγα είχε γίνει ψηλός. .Δεν ηταν πια κοντά στο τράχηλο.Τώρα που έχω Β επιπέδου την άλλη Τετάρτη θα δούμε ... Ελπίζω να μην έχει ξανακατέβει.. 

Πάντως με επιχείλιο πλακούντα φτ διαβάζω οτι δε μπορείς να κάνεις αλλά εμένα αυτό δε με πειράζει ας μη ξανα ανοίξουμε την ίδια κουβέντα.


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...