Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

24 minutes ago, moustokoulouro said:

Καλημέρα Rosali..

Μπράβο που είναι καλά το μπεμπε!!!! Είναι αγορι τελικά ε? Ρωτάω γιατί έχω ακούσει αλλαγές φύλου στη Β επιπέδου :)..

Λοιπόν ο πλακούντας μου ήταν επιχειλιος απ την 12η εβδομάδα μέχρι και τη 14η.. Στην 16η που πήγα στο γιατρό ήταν παραχείλιος δηλαδή είχε ανέβει λίγο και στις 18 που ξαναπήγα είχε γίνει ψηλός. .Δεν ηταν πια κοντά στο τράχηλο.Τώρα που έχω Β επιπέδου την άλλη Τετάρτη θα δούμε ... Ελπίζω να μην έχει ξανακατέβει.. 

Πάντως με επιχείλιο πλακούντα φτ διαβάζω οτι δε μπορείς να κάνεις αλλά εμένα αυτό δε με πειράζει ας μη ξανα ανοίξουμε την ίδια κουβέντα.

Εμένα μου είπε ότι στην αρχή της κύησης δεν αξιολογείται γιατί όλοι οι πλακούντες είναι χαμηλοί. Από τη β επιπέδου και μετά το κοιτάζουν, αλλά κυρίως στο τέλος, αν έχει παραμείνει χαμηλά τότε έχεις πρόβλημα για τον φτ, αλλιώς όλα μια χαρά αν έχει ανέβει. Όχι, βρε μουστοκούλουρο! Χαχαχα! Δεν ξανακατεβαίνει! Τι είναι;;;


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 minutes ago, Rosali said:

Εμένα μου είπε ότι στην αρχή της κύησης δεν αξιολογείται γιατί όλοι οι πλακούντες είναι χαμηλοί. Από τη β επιπέδου και μετά το κοιτάζουν, αλλά κυρίως στο τέλος, αν έχει παραμείνει χαμηλά τότε έχεις πρόβλημα για τον φτ, αλλιώς όλα μια χαρά αν έχει ανέβει. Όχι, βρε μουστοκούλουρο! Χαχαχα! Δεν ξανακατεβαίνει! Τι είναι;;;

Ξερω κι εγώ μωρε? Ασανσερ.. χαχα

Κοντός ψαλμος.. .Την άλλη Τετάρτη θα τα μαθουμε όλα..

Σας έδωσαν φωτό με τη φατσούλα του?

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, moustokoulouro said:

Ξερω κι εγώ μωρε? Ασανσερ.. χαχα

Κοντός ψαλμος.. .Την άλλη Τετάρτη θα τα μαθουμε όλα..

Σας έδωσαν φωτό με τη φατσούλα του?

Δεν φαίνεται καθόλου καλά. Πέραν του ότι η φωτο είναι παραμορφωμένη, είχε μπροστά και το χεράκι του. Αααααχχχχ... Τελικά από τη στιγμή που μένεις έγκυος και για όλη τη ζωή σου έχεις άγχος με τα παιδιά!!!

  • Μου αρέσει 1

My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Rosali said:

Δεν φαίνεται καθόλου καλά. Πέραν του ότι η φωτο είναι παραμορφωμένη, είχε μπροστά και το χεράκι του. Αααααχχχχ... Τελικά από τη στιγμή που μένεις έγκυος και για όλη τη ζωή σου έχεις άγχος με τα παιδιά!!!

Ετσι φαίνεται... :)

Ομως αν σου σκάσουν χαμόγελο τα ξεχνάς όλα :) 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Να κατεβει δεν παιζει. Εμενα εξ αρχης παντως μου ελεγε που ειναι δεν ειχε θεμα ευτυχως. 

Το αγχος δεν θα σταματησει ποτε! 

Μουστοκουλουρο οπως θες θα γεννησεις, γεροι να ειστε εσυ και το παιδακι σου και ο τροπος δεν σε κανει λιγοτερο ή περισσοτερο μανα. 

 

Κανατε καμια αγορα; 

  • Μου αρέσει 1

 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ δε νομίζω να κάνω καμιά αγορά. Τα έχω όλα από το πρώτο και τα οικονομικά μας είναι στενά. Ίσως μια κούνια, αλλά το αφήνω για αργότερα. Εσείς;


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια....

Rosali πολυ καλα τα νεα σου, ας ειναι υγιές το μωρακι σου κ οτροπος που θα γεννηςεις δεν ειναι κατι σημαντικό για μενα....

 

Εγω σημερα το απογευμα εχω ραντεβού με γυναικολόγο να δουμε το μωρακι μας....

Απο αγορές τπτ ακομα κ θα μου πέσουν μαζεμένα αλλα θελω να μάθω το φύλο 100% πρώτα ...κ αυτο θα γινει την επομενη Πέμπτη που θα κανω δωρεάν υπερηχο στον γιατρο που μου εκανε αυχενική γτ πηγε σε καινούργιο γραφείο κ άλλαξε μηχάνημα, ζήτησε κοπελες για να δοκιμάσει το μηχάνημα θα μου δωσει φωτο θα κανει μετρήσει τα παντα στην ουσία θα κανω 2 φορες β επιπέδου....


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ καλά είμαι, κορίτσια, εσείς;;; Τη μια σκέφτομαι τον πλακούντα μου, την άλλη αυτά που γράφω εδώ στη δουλειά, την παράλλη τι θα μαγειρέψω... εν ολίγοις το έχω χάσει...

  • Μου αρέσει 1

My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια 

εγω χθες πήγα γιατρο κ ολα καλα το μωρο μεγαλωνει καλα κ μου ειπε τλκ κοριτσι ελπίζω να μην αλλάξει στην πορεία...

ζουζουνομαμα οι πόνοι περιόδου ειναι λογο μήτρας που μεγαλωνει θα τα εχεις καποιες φορες...

  • Μου αρέσει 2

 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...