Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fofi! είπε:

      Δεν θα ηθελα να σκεφτομαι οτι απλα ηταν πιο τυχερο το πρωτο μου παιδακι...προτιμω να σκεφτομαι οτι ειναι τυχαιο γεγονος το 2ο και το 3ο...εννοειται θα κανω εξετασεις και οτι χρειαστει..και ισως παρω και μια 2η γνωμη...

      μπορει κ αυτο να συμβαινει,φυσικα

      καλα αποτελεσματα!

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Σας παρακολουθώ καιρό και μου αρέσουν οι συζητήσεις σας. Περιμένουμε και εμείς το δεύτερο παιδάκι μας (αγοράκι) αρχές Σεπτεμβρίου, αλλά έχω ένα προαίσθημα πως ο μικρός θα σκάσει μύτη γύρω στις 22 Αυγούστου. Ακόμα και τη μέρα την έχω σίγουρή! 

Που και που διάβαζα που σχολιάζετε το τοκετό και το θηλασμό, και με βαση τη πρώτη μου γέννα στην Αγγλία, τα πιστεύω μου αλλά και όσα είχα διαβάσει τότε (πριν 5 χρόνια) αλλά και τώρα, θα σας έλεγα πριν αποφασίσετε τίποτα διαβάστε όσο περισσότερο μπορείτε, και αν έχετε τη δυνατότητα διαβάστε αγγλικές σελλίδες, μια και οι οδηγίες στην Αγγλία και σε άλλες χώρες είναι τόσο διαφορετικές από  από αυτές της Ελλάδας.  Αν μπορείτε δείτε και το the business of being born, στο youtube. αναφέρεται στην Αμερική, αλλά θα μπορούσε να εχει γυριστει και στην Ελλάδα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέρα!!!

 

Αυγουστιάτικα (και φθινοπωρινά) μπεμπάκια 2017!!! Με το καλό!!!

RitsalondonΠΗΤ 1/8 

**Elena**: ΠΗΤ 1/8

Mellousa mama: ΠΗΤ 1/8 

Rosali: ΠΗΤ 2/8 

Moustokoulouro: ΠΗΤ 2/8 

Spoina90: ΠΗΤ 3/8

Miss marple: ΠΗΤ 5/8 Διδυμάκια 

KarmakiΠΗΤ 9/8 Διδυμάκια 

TitinΠΗΤ 9/8 

Αλεξάνδρα 828ΠΗΤ 11/8 

MadlenaΠΗΤ 13/8 

Lika14ΠΗΤ 14/8

Ariadne29: ΠΗΤ 15/8 

Sogno223ΠΗΤ 15/8 

Fuego7: ΠΗΤ 19/8

Zouzoumama: ΠΗΤ 20/8 

Quinsey: ΠΗΤ 22/8 

Nini8492: ΠΗΤ 25/8

Στελλίνα 1987:ΠΗΤ 25/8

Firstlove: ΠΗΤ 26/8 

Calliope*ΠΗΤ 27/8 

Maria050714ΠΗΤ 28/8

Sirena: ΠΗΤ 30/8

Kat21ΠΗΤ 30/8 

HalexΠΗΤ 1/9 

Βαλεντίνα30ΠΗΤ ???

PepeΠΗΤ ???

Leda Leda: ΠΗΤ ???


Tsufp2.png0RVqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε;

Καλωσήρθες Skye!!! Με το καλό το μωράκι σου! Πες μας ΠΗΤ να σε προσθέσουμε στο πινακάκι!

Καλλιόπη, χαίρομαι που όλα πάνε καλά! Μπράβο και για το κοριτσάκι σου. Είναι ωραίο να υπάρχει ισορροπία ανάμεσα στα 2 φύλα. Στην αρχή φαινόταν ότι θα είχαμε μόνο αγοράκια!

  • Μου αρέσει 1

My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

10-9 αγόρια- κορίτσια για την ώρα αν μέτρησα σωστά.

 

Νομίζω η fuego έχει γιατρό σήμερα και θα μάθει φύλο... Να κρίνει το αποτέλεσμα με τα ως τώρα δεδομένα τουλ!

:)

 

Εγώ από αυτή την εβδομάδα άρχισα νομίζω να βαραίνω, δλδ δεν είμαι να κάτσω πολύ ώρα όρθια, τα "κάτσε - σήκω" όταν παίζω με τον γιο μου κάπως με ζορίζουν σιγά-σιγά...

Νωρίς είναι νομίζω ούτε στα μισά δεν είμαι ακόμα...

Να δούμε πως θα βγει ο Ιούλιος με τέτοιους ρυθμούς...  

  • Μου αρέσει 1

Tsufp2.png0RVqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!

Εγώ νυστάζω πολύ τελευταία οπως το πρώτο τρίμηνο..Ισως επειδή δε κοιμάμαι και πολύ καλά.. Μια ζεσταίνομαι μια κρυώνω, κάνω ελαφρύ ύπνο και με ξυπνάει το παραμικρό, έχω στο νου μου να είμαι κυρίως στο πλαι και μετα απο λίγο πιανομαι.. Σκατοκατάσταση..

Τι να κάνουμε.. Υπομονή λίγους μήνες.. :) 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα!!!
Καλως ήρθαν και τα καινουρια κορίτσια
Εγώ είμαι ξάπλα λόγω αιμορραγίας εδώ και 10 μέρες και θα παραμεινω άλλες 5-6 σίγουρα...
αλλα οκ, θα τα καταφέροουμε! χτες είχαμε γιατρο και μας είπε κοριτσάκι... πήρα ακομα και 3d τη φατσούλα της κι ας είναι μόλις 19,5 εβδομάδων... την πέρασα και στο κινητό και την κοιτάω συνέχεια για να παίρνω κουράγιο... 
Ξεκινάνε λοιπόν 1-1 οι β επιπέδου και βλέπω καλά νέα!!! Πάντα τέτοια!!! Εμεις 20/4
Σας φιλώ όλες!


nzQbp2.png fxUip2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!!!

 

Αυγουστιάτικα (και φθινοπωρινά) μπεμπάκια 2017!!! Με το καλό!!!

RitsalondonΠΗΤ 1/8 

**Elena**: ΠΗΤ 1/8

Mellousa mama: ΠΗΤ 1/8 

Rosali: ΠΗΤ 2/8 

Moustokoulouro: ΠΗΤ 2/8 

Spoina90: ΠΗΤ 3/8

Miss marple: ΠΗΤ 5/8 Διδυμάκια 

KarmakiΠΗΤ 9/8 Διδυμάκια 

TitinΠΗΤ 9/8 

Αλεξάνδρα 828ΠΗΤ 11/8 

MadlenaΠΗΤ 13/8 

Lika14ΠΗΤ 14/8

Ariadne29: ΠΗΤ 15/8 

Sogno223ΠΗΤ 15/8 

Fuego7ΠΗΤ 19/8

Zouzoumama: ΠΗΤ 20/8 

Quinsey: ΠΗΤ 22/8 

Nini8492: ΠΗΤ 25/8

Στελλίνα 1987:ΠΗΤ 25/8

Firstlove: ΠΗΤ 26/8 

Calliope*ΠΗΤ 27/8 

Maria050714ΠΗΤ 28/8

Sirena: ΠΗΤ 30/8

Kat21ΠΗΤ 30/8 

HalexΠΗΤ 1/9 

Βαλεντίνα30ΠΗΤ ???

PepeΠΗΤ ???

Leda Leda: ΠΗΤ ???

 

10-10 λοιπόν... απόλυτη ισορροπία :) 

Εγώ β' επιπέδου έχω σε 2 εβδομάδες ακριβώς 12/4 και ανυπομονώ!!! :)

 


Tsufp2.png0RVqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κορίτσια! Συγχαρητήρια, Fuego, για το κοριτσάκι σας! Γιατί έχεις αιμορραγία, αν επιτρέπεται; Είναι χαμηλά ο πλακούντας;

Οι υπόλοιπες τι κάνετε;


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!!!θα ζοριστουμε λιγο παραπανω κ το χειροτερο ειναι οτι ξεκινηνανε κ τα σχολεια!!αυτο το απο τη μια το νεογεννητο κ απο την αλλη η προσαρμογη στο σταθμο ή προνηπιο δε ξερω με φοβιζει αρκετα!!με το καλο να ρθουν τα μωρακια μας κ ολα καλα να πανε αυτο ειναι το πιο σημαντικο βεβαια!!! Κ εμεις πηγαμε στο γιατρο ολα καλα μετα το πασχα θα κανω β επιπεδου.με τα κιλα πηρα 2!φοβαμαι με τα γλυκα που δε μπορω να αντισταθω...

sogno που εισαι;πηρες αποτελεσματα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 hours ago, fuego7 είπε:

Καλημέρα και από μένα!!!
Καλως ήρθαν και τα καινουρια κορίτσια
Εγώ είμαι ξάπλα λόγω αιμορραγίας εδώ και 10 μέρες και θα παραμεινω άλλες 5-6 σίγουρα...
αλλα οκ, θα τα καταφέροουμε! χτες είχαμε γιατρο και μας είπε κοριτσάκι... πήρα ακομα και 3d τη φατσούλα της κι ας είναι μόλις 19,5 εβδομάδων... την πέρασα και στο κινητό και την κοιτάω συνέχεια για να παίρνω κουράγιο... 
Ξεκινάνε λοιπόν 1-1 οι β επιπέδου και βλέπω καλά νέα!!! Πάντα τέτοια!!! Εμεις 20/4
Σας φιλώ όλες!

ξαπλωσε και ξεκουρασου λοιπον κ ολα θα πανε καλα!!ευχομαι γρηγορα να μας πεις οτι σταματησε το αιμα.τι τυχερη που εισαι που το βλεπεις σε 3d εμενα ο γιατρος μου εχει ενα υπερηχο παλιο κ μου την σπαει τι λες μοιαζει σε καποιον;;;;!!!!

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Rosali said:

Καλημέρα, κορίτσια! Συγχαρητήρια, Fuego, για το κοριτσάκι σας! Γιατί έχεις αιμορραγία, αν επιτρέπεται; Είναι χαμηλά ο πλακούντας;

Οι υπόλοιπες τι κάνετε;

σε ευχαριστω πολυ
τωρα για τον πλακουντα, δυστυχως... ο ατιμος ειναι χαμηλά... ψιλοανεβηκε απο την τελευταια φορα αλλα δεν παυει να ειναι χαμηλός...

2 hours ago, firstlove said:

ξαπλωσε και ξεκουρασου λοιπον κ ολα θα πανε καλα!!ευχομαι γρηγορα να μας πεις οτι σταματησε το αιμα.τι τυχερη που εισαι που το βλεπεις σε 3d εμενα ο γιατρος μου εχει ενα υπερηχο παλιο κ μου την σπαει τι λες μοιαζει σε καποιον;;;;!!!!

το αιμα ευτυχως εχει σταματησει... κατι καφε αχνα εχω μονο τωρα...
πηγαμε σε ειδικο τωρα για να δουμε πλακουντα κ τραχηλο κ ενα αιματωμα που εχω... αλλα την παρασταση εκλεψε η μπεμπα
τωρα ετσι οπως ειναι αυτες οι φωτο αντε να καταλαβεις!! χαχαχ

  • Μου αρέσει 1

nzQbp2.png fxUip2.png

Link to comment
Share on other sites

On ‎29‎/‎3‎/‎2017 at 8:12 ΠΜ, Quinsey είπε:

Kαλημέρα!!!

 

Αυγουστιάτικα (και φθινοπωρινά) μπεμπάκια 2017!!! Με το καλό!!!

RitsalondonΠΗΤ 1/8 

**Elena**: ΠΗΤ 1/8

Mellousa mama: ΠΗΤ 1/8 

Rosali: ΠΗΤ 2/8 

Moustokoulouro: ΠΗΤ 2/8 

Spoina90: ΠΗΤ 3/8

Miss marple: ΠΗΤ 5/8 Διδυμάκια 

KarmakiΠΗΤ 9/8 Διδυμάκια 

TitinΠΗΤ 9/8 

Αλεξάνδρα 828ΠΗΤ 11/8 

MadlenaΠΗΤ 13/8 

Lika14ΠΗΤ 14/8

Ariadne29: ΠΗΤ 15/8 

Sogno223ΠΗΤ 15/8 

Fuego7ΠΗΤ 19/8

Zouzoumama: ΠΗΤ 20/8 

Quinsey: ΠΗΤ 22/8 

Nini8492: ΠΗΤ 25/8

Στελλίνα 1987:ΠΗΤ 25/8

Firstlove: ΠΗΤ 26/8 

Calliope*ΠΗΤ 27/8 

Maria050714ΠΗΤ 28/8

Sirena: ΠΗΤ 30/8

Kat21ΠΗΤ 30/8 

HalexΠΗΤ 1/9 

Βαλεντίνα30ΠΗΤ ???

PepeΠΗΤ ???

Leda Leda: ΠΗΤ ???

 

10-10 λοιπόν... απόλυτη ισορροπία :) 

Εγώ β' επιπέδου έχω σε 2 εβδομάδες ακριβώς 12/4 και ανυπομονώ!!! :)

 

Καλημέρααααα!! Μα τι γίνεται? Πώς έχουμε αυξηθεί τόσο?? Τέλειαααααα!!!


WGhap2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Fuego εύχομαι σύντομα να σταματήσει το αίμα,για να μπορείς να χαρείς ακόμα περισσότερο την εγκυμοσύνη σου. 

Κορίτσια είμαι μόλις 17 εβδομάδων και πρέπει να έχω βάλει γύρω στα 5 με 6 κιλά. Είναι άραγε καμιά κοπέλα που έχει πάρει τόσα στη βδομάδα μου; Εχω κάνει κοιλιά, στήθος, μπουτάκια. Μάλιστα το στήθος μου τώρα είναι μεγαλύτερο από όταν γεννουσα τη κόρη μου! Αλλά είμαι ακόμα αρκετά ευκινητη! Ο γιατρός του νοσοκομείου είδε ΄για δυο λεπτά το μικρό και το έβγαλε 19και εβδομάδωω,δηλαδή πάνω από δυο βδομάδες μεγαλύτερο.Στις 12 εβδ.που είχα και το τελευταίο υπέρηχο ήταν μέσα στα φυσιολογικά όρια. Θελώ να πιστεύω πως έκανε λάθος τη μέτρηση. Λέτε να ανησυχήσω;

Κάποια ανεφερε για το νεογένητο και τα σχολεία. Πολύ άγχος μια και που η μικρή μου ξεκινάει προνήπιο στις 29 Αυγούστου και εγώ έγω πητ 7/9. Δε θα ήθελα να μη μπορώ να πάω με τη μικρή μου στο σχολείο εκείνες τις πρώτες μέρες. Πάλι καλά δε τηρώ το 40 ήμερο,αλλά και πάλι θα τα καταφέρω να είμαι εκεί για τη μικρή μου;

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Skye είπε:

Γεια σας κορίτσια. Fuego εύχομαι σύντομα να σταματήσει το αίμα,για να μπορείς να χαρείς ακόμα περισσότερο την εγκυμοσύνη σου. 

Κορίτσια είμαι μόλις 17 εβδομάδων και πρέπει να έχω βάλει γύρω στα 5 με 6 κιλά. Είναι άραγε καμιά κοπέλα που έχει πάρει τόσα στη βδομάδα μου; Εχω κάνει κοιλιά, στήθος, μπουτάκια. Μάλιστα το στήθος μου τώρα είναι μεγαλύτερο από όταν γεννουσα τη κόρη μου! Αλλά είμαι ακόμα αρκετά ευκινητη! Ο γιατρός του νοσοκομείου είδε ΄για δυο λεπτά το μικρό και το έβγαλε 19και εβδομάδωω,δηλαδή πάνω από δυο βδομάδες μεγαλύτερο.Στις 12 εβδ.που είχα και το τελευταίο υπέρηχο ήταν μέσα στα φυσιολογικά όρια. Θελώ να πιστεύω πως έκανε λάθος τη μέτρηση. Λέτε να ανησυχήσω;

Κάποια ανεφερε για το νεογένητο και τα σχολεία. Πολύ άγχος μια και που η μικρή μου ξεκινάει προνήπιο στις 29 Αυγούστου και εγώ έγω πητ 7/9. Δε θα ήθελα να μη μπορώ να πάω με τη μικρή μου στο σχολείο εκείνες τις πρώτες μέρες. Πάλι καλά δε τηρώ το 40 ήμερο,αλλά και πάλι θα τα καταφέρω να είμαι εκεί για τη μικρή μου;

 

Κοπρλαου μην ανησυχείς και εμένα δέκα μέρες πιο μεγάλο μου τον βγάζει το μπέμπη  και εγώ έχω πάρει 8 κιλά και είναι 19εβδομαδες!!Κοριτσάκι ή αγοράκι έχεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...