Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

Χαχα! Εγώ είχα πάθει κάτι στην δεύτερη εγκυμοςυνηΚ έτρωγα όλο μανταρίνια !!!;

Πιο πολύ ακόμα νιώθω τραβήγματα χαμηλά Κ πόνο περιόδου

Πάντως στις άλλες εγκυμοσύνες με είχαν διαλύσει τα συμπτώματα εμετοί ναυτία χαλιαααααααααα

Χαχαχα! Ωραια τα μανταρινάκια!

Οταν αισθανομαι τα τραβηγματα μεσα στην ημέρα, άλλες φορες πιο εντονα κ αλλες πιο ηπια χαιρομαι!διοτι λεω να τα εκει ειναι στη θέση τους :)

😍😍😍


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σοβαρα; Απιστευτα παιχνίδια που κάνουν οι ορμόνες έ;

Εγω κανονικα απεχθάνομαι τα αλμυρα και τρελαινομαι για γλυκα.

Τωρα τα γλυκα ουτε να τα βλέπω και θελω αλμυρα. Ότι του φανει του λολοστεφανή που μου λεει και ο συζυγος!

Αχ, έτσι ήμουν κι εγώ στην προηγούμενη! Και λένε μερικοί ότι όταν είναι αγόρι θες αλμυρά. Τι να σου πω. Τώρα μου το έχει γυρίσει στα γλυκά. Μπορεί να είναι και μύθοι όλα αυτά!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Χαρούμενη μαμά, δεν μας έχεις πει ΠΗΤ! Σου έχει πει;

δε σας εχω πει ακομα την ΠΗΤ γιατι ακομα δεν εχουμε κανει τον πρωτο μας υπερυχο σημερα το βραδυ εχω ραντευου και αν ολα πανε καλα θα σας εννημερωσω μετα..!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ροζάλι

Πολύ χαίρομαι που σας γνωρίζω !!!!

Προσπαθώ Μωρε να την χαρώ αλλά είναι δύσκολο με όσα έχω περάσει .

Τεσπα .....

Μακάρι Μωρε να τα καταφέρω αυτή τη φορά θα δείξει

Πέμπτη έχω γιατρουλη

Ροζ έχω ελάχιστο κάθε μέρα Κ μου σπάει τα νεύρα

Φοβάμαι πολύ .....

δε χρειαζετε να ανυσηχεις καθολου ολα θα πανε τελεια και εμενα μου ειπε ο γιατρος μου πως αυτα τα καφε και τα ροζ εφοσων δεν υπαρχει πονος η κατι αλλο (που οτιδηποτε αλλο φενετε με τον υπερυχο) δεν τους ανυσηχει καθολου στο πρωτο τριμηνο..!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια τι κανεται ολα καλα;;; πηγαμε εχθες στον γιατρο και ειδαμε μονο σακο ολα ειναι μια χαρα την αλη εβδομαδα θα παμε για να ακουσουμε και την καρδουλα..!!! βαση περιοδου χθες εκλεισα την 6 εβδομαδα !! αλλα βαση του υπερυχου η κυηση ειναι ποιο μικρη γιατι ειχα μεγαλυτερο κυκλο και ετσι εγινε ποιο αργα η συληψη και η ΠΗΤ ειναι γυρω στης 18/8 αλλα συγουρα θα γεννησω ποιο μωρις γιατι θα παμε με καισαρικη !


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια τι κανεται ολα καλα;;; πηγαμε εχθες στον γιατρο και ειδαμε μονο σακο ολα ειναι μια χαρα την αλη εβδομαδα θα παμε για να ακουσουμε και την καρδουλα..!!! βαση περιοδου χθες εκλεισα την 6 εβδομαδα !! αλλα βαση του υπερυχου η κυηση ειναι ποιο μικρη γιατι ειχα μεγαλυτερο κυκλο και ετσι εγινε ποιο αργα η συληψη και η ΠΗΤ ειναι γυρω στης 18/8 αλλα συγουρα θα γεννησω ποιο μωρις γιατι θα παμε με καισαρικη !

Καλημέρα! Με το καλό! Εγώ σημειώνω 18/8 και το πότε θα γεννήσει η καθεμιά μόνο ο Θεός το ξέρει! Χαίρομαι που όλα πήγαν μια χαρά!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Αυγουστιάτικα μπεμπάκια 2017!!! Με το καλό!!!

Ritsalondon: ΠΗΤ 1/8

Rosali: ΠΗΤ 2/8

Moustokoulouro: ΠΗΤ 2/8

Titin: ΠΗΤ 8/8

Karmaki: ΠΗΤ 9/8 Διδυμάκια

Summer love: ΠΗΤ 18/8

Xaroumenh mama: ΠΗΤ 18/8

Miss marple: ΠΗΤ ???

Nini8492: ΠΗΤ ???

Βαλεντίνα30: ΠΗΤ ???


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλημερα κοριτσια!

Μπραβο χαρουμενη μαμα που ειδατε σακο! Ολα καλα!

Μιλησα και εγω χθες με την μαια και ηταν και η γιατρος διπλα, μου ειπε αν ανησυχω πολυ να παω για εναν υπερηχο. Της ειπα αφου σταματησαν τα καφε εγω εχω ηρεμησει, δεν σηκωνω το παιδι κτλ και ολα καλα.

Τι σας εχει απαγορευσει ο γιατρος; Πρεπει να παω να κανω και τις εξετασεις που εγραψε και ολο το αμελω ρε γμτ. Σας εδωσε τον προγεννητικο;


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Πως είσαστε εσείς και τα μπεμπέ σας?

Εγώ καλά.. Δεν αισθανομαι τίποτα ρε γαμώτο.. Λίγες ζαλάδες που είχα τη προηγούμενη βδομάδα περασαν και ο πονος περιόδου επίσης.. Θα δούμε τη Πέμπτη που έχω ραντεβού αν είναι καλό η κακό αυτο..

Εσείς πείτε τα νέα σας!


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

ΚΑλημερα κοριτσια!

Μπραβο χαρουμενη μαμα που ειδατε σακο! Ολα καλα!

Μιλησα και εγω χθες με την μαια και ηταν και η γιατρος διπλα, μου ειπε αν ανησυχω πολυ να παω για εναν υπερηχο. Της ειπα αφου σταματησαν τα καφε εγω εχω ηρεμησει, δεν σηκωνω το παιδι κτλ και ολα καλα.

Τι σας εχει απαγορευσει ο γιατρος; Πρεπει να παω να κανω και τις εξετασεις που εγραψε και ολο το αμελω ρε γμτ. Σας εδωσε τον προγεννητικο;

Καλημέρα Τιτιν ..Εμένα μου είχε γράψει από πολύ νωρίς προγεννετικό..

Το μόνο που μου απαγορευσε είναι το βάψιμο των μαλλιών (δεν τα βάφω κιολας κι ετσι δε με νοιαζει). Εναν καφέ μ αφήνει να πίνω κανα ποτηράκι κρασί μια στο τόσο επίσης και να βάφω νύχια επίσης. Δεν πιστευει οτι επηρεαζουν..


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λογω του προγεννητικου της προηγουμενης εγκυμοσυνης, δεν μου τον εδωσε ολο. Μονο για οτι δεν ειχα αντισωματα.

Μου ειπε καλοψημενα κρεατα,καλοπλυμενα λαχανικα, μονο παστεριωμενα τυρια γαλατα κτλ. Οχι βαφη το πρωτο τριμηνο.


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έκανε πολύ αναλυτικό προγεννητικό, αν και δεν έχω κάποιο νόσημα, δεν θυμάμαι όμως απ' έξω τι ακριβώς μου έγραψε.

Είπε όχι επαφές. Από τα υπόλοιπα δεν ανέφερε τίποτα, ίσως επειδή θεωρεί ότι τα ξερώ από την προηγούμενη εγκυμοσύνη. Ούτως ή άλλως όμως, δεν βάφω μαλλιά και νύχια, δεν πίνω καφέδες και αλκοόλ, τίποτα δεν κάνω. Απλώς τον μικρό τον σηκώνω. Δυστυχώς δεν μπορώ να το αποφύγω γιατί πολλές φορές θέλει αγκαλιά και δε μπορώ να του τη στερήσω τόσους μήνες. Προσπαθώ κάποιες φορές να κάθομαι στο πάτωμα και να τον παίρνω, αλλά άλλες φορές θέλει ψηλά. Τι να κάνουμε...


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Καλα και εγω θα κατσω κατω και θα παιξω μαζι του θα τον αγκαλιασω κτλ.

Το βραδυνο γαλα του το δινω εγω και τον παω στο δωματιο του. Απλα εχω κοψει τα πολλα πολλα και το σκ δεν τον σηκωνα καθολου μεχρι να σταματησουν τα καφε.

Ειχα και εγω αναλυτικο προγεννητικο.

Τι φυλλο θελετε να ειναι το παιδακι;


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλα και εγω θα κατσω κατω και θα παιξω μαζι του θα τον αγκαλιασω κτλ.

Το βραδυνο γαλα του το δινω εγω και τον παω στο δωματιο του. Απλα εχω κοψει τα πολλα πολλα και το σκ δεν τον σηκωνα καθολου μεχρι να σταματησουν τα καφε.

Ειχα και εγω αναλυτικο προγεννητικο.

Τι φυλλο θελετε να ειναι το παιδακι;

Εμένα δε με νοιάζει καθόλου. Μόνο γερό να είναι! Ούτως ή άλλως, να πάνε όλα καλά με τη βοήθεια του Θεού, θέλουμε να προσπαθήσουμε και για τρίτο.

Στο πολύ πολύ βάθος, ίσως να ήθελα κοριτσάκι. Αλλά και αγοράκι να είναι, είναι πολύ ευπρόσδεκτο!

Εσύ;


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...