Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

Λογω του προγεννητικου της προηγουμενης εγκυμοσυνης, δεν μου τον εδωσε ολο. Μονο για οτι δεν ειχα αντισωματα.

Μου ειπε καλοψημενα κρεατα,καλοπλυμενα λαχανικα, μονο παστεριωμενα τυρια γαλατα κτλ. Οχι βαφη το πρωτο τριμηνο.

Ναι κι εμενα μου τα ειπε αυτά για τα λαχανικα τα φρούτα και τα τυρια γαλατα.. Επίσης είπε επαφες μόνο στο πλαι ..


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα ! Ακουσαμε τις καρδουλες μας σημερα. Όλα φαινονται πολυ καλα, τα καφε εντοπισαμε οτι προερχονραι μεταξυ των δυο σακων οι οποιοι οπως μεγαλωνουν τεντωνονται και σπανε αγγειακια.

Πολυ προσοχη, οχι βαρη και οχι πολλες ωρες ορθοστασια. :) :) :)

Εσεις πως ειστε ;


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! Ακουσαμε τις καρδουλες μας σημερα. Όλα φαινονται πολυ καλα, τα καφε εντοπισαμε οτι προερχονραι μεταξυ των δυο σακων οι οποιοι οπως μεγαλωνουν τεντωνονται και σπανε αγγειακια.

Πολυ προσοχη, οχι βαρη και οχι πολλες ωρες ορθοστασια. :) :) :)

Εσεις πως ειστε ;

Μπράβο, Καρμάκι! Συγχαρητήρια! Είδες λοιπόν που δεν είναι τίποτα τα καφέ; Εσύ πρέπει να προσέχεις περισσότερο από εμάς, γιατί κουβαλάς διδυμάκια και όπως και να το κάνεις, είναι πιο δύσκολη κύηση. Όλα θα πάνε καλά, όμως. Άντε, με το καλό!

Το έχετε πει σε συγγενείς και φίλους;


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο, Καρμάκι! Συγχαρητήρια! Είδες λοιπόν που δεν είναι τίποτα τα καφέ; Εσύ πρέπει να προσέχεις περισσότερο από εμάς, γιατί κουβαλάς διδυμάκια και όπως και να το κάνεις, είναι πιο δύσκολη κύηση. Όλα θα πάνε καλά, όμως. Άντε, με το καλό!

Το έχετε πει σε συγγενείς και φίλους;

Ευχαριστω κοριτσι μου. Ευχομαι να πανε ολα καλα για ολες μας!

Σιγουρα θα το πουμε μονο στους γονεις μας

Τωρα σαν δωρο χριστουγεννων.

Δεν θελω αυτη τη φορα να πω κατι σε κανενα διοτι οταν σταματησε η πρωτη εγκυμοσυνη μου στις 14 εβδομαδες ηδη το ειχαμε ανακοινωσει και ερχομουν σε πολυ δυσκολη θεση για πολυ καιρο μετα οταν με ρωτουσαν πως τα παμε. Ηταν πολυ ψυχοφθορο..

Να πανε ολα καλα πρωτα ο Θεός και οταν αρχισει και φαινεται κοιλια ε θα το πουμε !


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Εμεις το ειπαμε. Η μαμα εβγαλε και την ντουντουκα μην σου πω...

Τεσπα

Η πεθερα δεν εδειξε ενθουσιασμο οπως στο πρωτο. Μαλλον δεν πολυχαρηκε.

Τι καλα που ακουσατε καρδουλες!!! μπραβο σας!

Το οτι δεν εχεις συμπτωματα δεν ειναι κακο,απολαυσε το !

Αφου δεν εχεις πονους αιμα κτλ υποθετω ειναι καλο,ετσι δν ειναι;


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσια ειμαι κ εγω μανούλα Αυγούστου...

Χθες πηρα την χοριακη 32η μερα 261 δεν ξερω αν ειναι καλη η οχι γτ μετα την 1η εγκυμοςυνη δεν ειχα σταθερό κυκλο.

Εχω ηδη έναν γιο ο οποίος αρχές Γενάρη θα γινει 2 χρονων...

Σημερα θα παω γιατρο για οδηγίες κ να μου γράψει προγεστερονη.

Επισης να μου δωσει βιταμίνες.

Ειμαι πολυ χαρουμενη γτ προσπαθούσαμε για 2ο 1 χρονο τωρα...

Εχω πονάκια περιόδου ανα διαστήματα τα οποία με αγχώνουν..

Εμεις το είπαμε σε συγγενείς κ φίλους οπως κάναμε κ στο πρωτο ισως βιαζόμαστε αλλα δεν κρατιόμαστε...:D:D


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Τιτιν ..Εμένα μου είχε γράψει από πολύ νωρίς προγεννετικό..

Το μόνο που μου απαγορευσε είναι το βάψιμο των μαλλιών (δεν τα βάφω κιολας κι ετσι δε με νοιαζει). Εναν καφέ μ αφήνει να πίνω κανα ποτηράκι κρασί μια στο τόσο επίσης και να βάφω νύχια επίσης. Δεν πιστευει οτι επηρεαζουν..

εμενα μου εγραψε μονο εξετασεις αιματος και ουρων..!! και αυτα που μας ειπε ειναι για πλησημο τον φρουτων και τον λαχανικων πολυ καλα καλα ψυμενο το κρεας και ιδικα το κοτοπουλο να μη τρωμε συχνα μεγαλα ψαρια βαφη οχι, μονο το πρωτο τριημηνο, επαφες να εχουμε κανονικα αλα εκσπερματωση εκτος κολπου καλο ειναι να κανω αν θελω και γυμναστηκη η αεροβια κανει πολυ καλο μου ειπε. για τα κιλα δυο το πρωτο τριμηνο πεντε και πεντε τα αλλα δυο τριμηνα αυτα αποτι θυμαμαι μου εχει δωσει και φυλαδιο με οδηγιες..!!1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια ειμαι κ εγω μανούλα Αυγούστου...

Χθες πηρα την χοριακη 32η μερα 261 δεν ξερω αν ειναι καλη η οχι γτ μετα την 1η εγκυμοςυνη δεν ειχα σταθερό κυκλο.

Εχω ηδη έναν γιο ο οποίος αρχές Γενάρη θα γινει 2 χρονων...

Σημερα θα παω γιατρο για οδηγίες κ να μου γράψει προγεστερονη.

Επισης να μου δωσει βιταμίνες.

Ειμαι πολυ χαρουμενη γτ προσπαθούσαμε για 2ο 1 χρονο τωρα...

Εχω πονάκια περιόδου ανα διαστήματα τα οποία με αγχώνουν..

Εμεις το είπαμε σε συγγενείς κ φίλους οπως κάναμε κ στο πρωτο ισως βιαζόμαστε αλλα δεν κρατιόμαστε...:D:D

καλος μας ηρθες να εχεις μια τελειωμηνη και χαρουμενη εγκυμοσυνη..!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια

Καλώς μας ήρθες Καλλιόπη

Σου εύχομαι τα καλύτερα !!!

Α ! Κ εμένα τα γνωστά , 1 Καφέ την ημέρα , κρασί 1 ποτήρι 1-2 βδομάδες όχι πράσινα απέξω κτλ

Αυτά τα γνωστά Μωρε ....

Εγώ αγχώθηκα πολύ χθες το βράδυ Κ τον πήρα τηλ Κ μου είπε να πάω να με δει σήμερα αντί

Για Πέμπτη . Είχα έντονο πόνο συν αυτά τα καταραμένα ροζ

Τελικά όλα καλά 5 Κ 4 είμαι σήμερα είδαμε κανονικά το σάκο με τα εμβρυακα στοιχεία Κ όλα καλά

Τώρα για τα ροζ ειδική απάντηση δεν υπάρχει ....


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Α ! Χαρούμενη μαμά έχουμε την ίδια πητ !!!!

χθες που πηγα για υπερυχο 5 και 4 ελεγε και εμενα αλλα βαση περιοδου χθες εκλεισα την 6 εβδομαδα η συληψη εγινε απο την 16 και μετα μερα του κυκλου μου γιατι κυκλο εχω 30 με 34 μερες αναλογα..!! αλιως πιθανη θα ειχα 14 αυγουστου! εσυ ποτε ειχες τελευταια περιοδο;;;


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

χθες που πηγα για υπερυχο 5 και 4 ελεγε και εμενα αλλα βαση περιοδου χθες εκλεισα την 6 εβδομαδα η συληψη εγινε απο την 16 και μετα μερα του κυκλου μου γιατι κυκλο εχω 30 με 34 μερες αναλογα..!! αλιως πιθανη θα ειχα 14 αυγουστου! εσυ ποτε ειχες τελευταια περιοδο;;;

Κοιτά εγώ είχα 11/11 αλλά η ωορρηξία δεν έγινε σίγουρα 14η μέρα αλλά πιστεύω 16η 17η

Μην σου πω Κ πιο μέτα .

Ημερολογιακά είμαι 5 Κ 4 αυτά αλλάζουν έτσι κι αλλιώς

Εσυ προφανώς είχες καθυστερημένη σύλληψη ...


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοιτά εγώ είχα 11/11 αλλά η ωορρηξία δεν έγινε σίγουρα 14η μέρα αλλά πιστεύω 16η 17η

Μην σου πω Κ πιο μέτα .

Ημερολογιακά είμαι 5 Κ 4 αυτά αλλάζουν έτσι κι αλλιώς

Εσυ προφανώς είχες καθυστερημένη σύλληψη ...

7/11 ειχα περιοδο και σε ελευθερη επαφη ηρθαμε τη 16 μερα του κυκλου μου η συληψη προφανος εγινε 17 με 18 μερα που ηταν και οι γονιμες μου μερες βαση του κυκλου μου!! πω πω μεγαλη επιστημη αυτη η γυναικολογια ουφ..!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω μπενω σε αυτη τη σελιδα και βλεπω τις γονιμες μερες κτλπ αλλα και τα σταδια της εγκυμοσυνης..!!!!!! http://www.doctorvasiliadis.gr/iatrika/menugynekologika/menumainovulation.html


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...