Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

6 minutes ago, Titin said:

 

Παντως επειδη η επισκληριδιος δεν με επιασε, με τρυπησαν 3 φορες για το καθετηρακι, ωσπου πετυχαν μονο την δεξια πλευρα να μην νιωθω αλλα αριστερα ολα τα ενιωθα, οταν με εβγαλαν να με δειξουν στους δικους μου, ειχα παθει σοκ. Εκλαιγα και ελεγα οτι δεν θελω αλλο παιδι. 

:( 

Νομίζω οτι θα καταρευσω


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελα ενταξει ημουν εγω η χαζη που δεν επεμενα να την ξανακανουν σωστα. Τωρα στο δευτερο δεν παιζει ! 

Πρεπει να απαιτεις! Με επισκληριδιο νιωθεις αλλα ελαφρια και συνεργαζεσαι στο να σπρωχνεις! 

 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

θυμάμαι μια συνάδελφος είχε πάθει το ίδιο.. Δεν την επιασε η επισκληρίδιος και ειχε πει πως ευτυχώς που ήταν το δευτερο παιδί γιατί αν ήταν το πρώτο της δεν θα επιχειρούσε να ξανακάνει παιδι..


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως γέννησα φυσιολογικά και χωρίς επισκληρίδιο. Ένιωθα τα πάντα. Βγήκα μετά και ήμουν μια χαρά. Ούτε τσίριζα ούτε φώναζα ούτε τίποτα. Νομίζω ότι ήμουν από τις πιο εύκολες, χαχαχα! Και τώρα έτσι θα επιδιώξω να γεννήσω.

Και ο πόνος μια ιδέα είναι. Θυμάμαι ήμουν πολύ κουρασμένη γιατί δεν κοιμόμουν καλά τις προηγούμενες μέρες και με είχε πιάσει μια αναισθησία στο δωμάτιο των ωδινών και όλο με έπαιρνε ο ύπνος! Ερχόντουσαν και με ξύπναγαν! Βαριόμουν αφάνταστα γιατί δεν είχα κανέναν μέσα να μιλάμε.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Rosali χαχαχαχα! 

Οι πονοι ηταν οκ μεχρι το τελευταιο μισαωρο που τους ελεγα θα πεθανω! χαχαχα

Θυμαμαι με ειχε σχεδον καβαλησει η μαια και εσπρωχνε την κοιλια να βοηθησει το παιδι να βγει.

Η ανακουφιση ομως και η ηρεμια με την μια αφου βγει το παιδι ειναι απιστευτη. Λες και δεν πεθαινες πριν. Τι σου ειναι η φυση! 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 minutes ago, Titin said:

Rosali χαχαχαχα! 

Οι πονοι ηταν οκ μεχρι το τελευταιο μισαωρο που τους ελεγα θα πεθανω! χαχαχα

Θυμαμαι με ειχε σχεδον καβαλησει η μαια και εσπρωχνε την κοιλια να βοηθησει το παιδι να βγει.

Η ανακουφιση ομως και η ηρεμια με την μια αφου βγει το παιδι ειναι απιστευτη. Λες και δεν πεθαινες πριν. Τι σου ειναι η φυση! 

Ναι, είδες;;; Με το που βγαίνει το παιδί, τέλος όλα! Ούτε το παραμικρό πονάκι! Πάντως λένε όλοι ότι ο δεύτερος τοκετός είναι πολύ πιο εύκολος από τον πρώτο. Νομίζω ότι δεν θα πονάμε τόσο.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Καλέ Rosali και Titin και τα πρώτα και τα δευτερα παιδιά σας είναι συνομήλικα.. Πρέπει να γνωριστείτε να κανετε παρεα..χααχαχα

Στην δουλειά πως τα πάτε?.. Εγώ είμαι δεν είμαι στο γραφείο περίπου το ίδιο είναι. .Δεν μπορώ να συγκεντρωθώ με τίποτα


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, moustokoulouro said:

Καλέ Rosali και Titin και τα πρώτα και τα δευτερα παιδιά σας είναι συνομήλικα.. Πρέπει να γνωριστείτε να κανετε παρεα..χααχαχα

Στην δουλειά πως τα πάτε?.. Εγώ είμαι δεν είμαι στο γραφείο περίπου το ίδιο είναι. .Δεν μπορώ να συγκεντρωθώ με τίποτα

Καλέ όλες πρέπει να κάνουμε παρέα! Και η Καλλιόπη έχει ένα γιο σχεδόν συνομήλικο! Και νομίζω ότι υπάρχει και κάποια άλλη που μου διαφεύγει αυτή τη στιγμή.

Πάντως όλες έχουμε γιους!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Titin said:

Στη δουλεια καλα, ευτυχως ειμαι σε γραφειο και δεν εχω σωματικη κουραση. Δεν το εχω πει ακομα... το αποφευγω συνεχεια! 

Α, κι εγώ το ίδιο. Είμαι δημόσιος υπάλληλος. Εσύ τι δουλειά κάνεις;


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Titin said:

Εγω ειμαι σε εταιρεια στο λογιστηριο. Τυχερη με το δημοσιο εχετε καλες αδειες ανατροφης κτλ.

Ναι. Μετά τη γέννηση του παιδιού, βέβαια. Αλλά μετά την άδεια ανατροφής έχουμε κανονικότατο ωράριο. Εγώ έρχομαι πρωί πρωί πριν ξημερώσει, σαν να δουλεύω σε φάμπρικα, χαχαχα!

Σε τι είδους εταιρεία δουλεύεις; Σε ναυτιλιακή, εμπορική, φαρμακευτική, εισαγωγών;;;


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

kai εμενα καθιστική είναι δουλειά μου, όμως αναγκάστηκα να το πω πολύ νωρίς στα άτομα του τμήματός μας γιατί μου είχε γραψει 2 μέρες άδεια ο γιατρός στην 5η  εβδομάδα σε περίοδο με φόρτο εργασίας.. Και για να μη με περάσουν για γαϊδούρα τους εξήγησα.  


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα 

δυστυχώς η κύηση δεν εξελίχθηκε όποτε θα σας αφήσω . 

Ελπίζω όλες να έχετε τέλειομηνες εγκυμοσύνες Κ υγιή μωράκια . 

 

Παρα τις πολλαπλές εξετάσεις που έχω κάνει μέχρι σήμερα δεν έχει βρεθεί αιτία από την άλλη η ατυχία δεν υπάρχει για μένα . 

Δυστυχώς μάλλον θα πρέπει να αποφύγω την φυσική σύλληψη Κ να πάω με εξωσωματική Κ κυρίως με προεμφυτευτική διάγνωση στα έμβρυα . 

Ελπιζω να είστε όλες καλά !!!


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...