Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 2

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

2 minutes ago, Summer love said:

Κορίτσια καλημέρα 

δυστυχώς η κύηση δεν εξελίχθηκε όποτε θα σας αφήσω . 

Ελπίζω όλες να έχετε τέλειομηνες εγκυμοσύνες Κ υγιή μωράκια . 

 

Παρα τις πολλαπλές εξετάσεις που έχω κάνει μέχρι σήμερα δεν έχει βρεθεί αιτία από την άλλη η ατυχία δεν υπάρχει για μένα . 

Δυστυχώς μάλλον θα πρέπει να αποφύγω την φυσική σύλληψη Κ να πάω με εξωσωματική Κ κυρίως με προεμφυτευτική διάγνωση στα έμβρυα . 

Ελπιζω να είστε όλες καλά !!!

Κορίτσι μου, λυπάμαι πάρα πολύ. Είναι κρίμα αυτό που σου συνέβη, όμως το ότι κατάφερες να μείνεις έγκυος σημαίνει ότι ο οργανισμός σου λειτουργεί πολύ καλά και σύντομα θα μπορέσεις να ξαναμείνεις. Δεν ξέρω αν πρέπει να αποφύγεις τη φυσική σύλληψη, σίγουρα όμως με τις κατάλληλες εξετάσεις θα μάθεις.

Εύχομαι ο Θεός να σας χαρίσει σύντομα το παιδάκι που τόσο επιθυμείτε!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Titin said:

Τα υπολοιπα κοριτσια που χαθηκαν;

 

Ίσως έχουν δουλειά.

Τελικά όντως τα παιδιά μας είναι ακριβώς στην ίδια ηλικία. Ούτε συνεννοημένες να ήμασταν!

  • Μου αρέσει 1

My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Summer love said:

Κορίτσια καλημέρα 

δυστυχώς η κύηση δεν εξελίχθηκε όποτε θα σας αφήσω . 

Ελπίζω όλες να έχετε τέλειομηνες εγκυμοσύνες Κ υγιή μωράκια . 

 

Παρα τις πολλαπλές εξετάσεις που έχω κάνει μέχρι σήμερα δεν έχει βρεθεί αιτία από την άλλη η ατυχία δεν υπάρχει για μένα . 

Δυστυχώς μάλλον θα πρέπει να αποφύγω την φυσική σύλληψη Κ να πάω με εξωσωματική Κ κυρίως με προεμφυτευτική διάγνωση στα έμβρυα . 

Ελπιζω να είστε όλες καλά !!!

Στεναχωρέθηκα πολύ κορίτσι μου και σε καταλαβαίνω οσο δε φανταζεσαι. Δυστυχώς οσο σκληρο και αν ειναι, η πορεια  μιας εγκυμοσυνης δεν ειναι δεδομενη, το χω νιωσει και εγω στο πετσί μου και γι αυτο ειμαι πολυ προσγειωμενη . Να εισαι δυνατή και βημα βημα μαζι με το γιατρό σου θα βρείτε την καλυτερη δυνατή λύση.

Εύχομαι από εδω και πέρα για σενα και ειδικα για οσες κοπελες βιωσαν μια απώλεια ο δρόμος να είναι στρωμένος μόνο με τύχη και χαρούμενες στιγμές.

Πίστη και δύναμη

 


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια δεν ξαναψάχνω δεν ξαναδιαβάζω τίποτα.. Επεσε το μάτι μου στο άλλο σαιτ οχι στο καφέ στο θεμα των αμνιακων ταινίών.. δεν εχω ξανακούσει τίποτα χειρότερο.. Με αρρώστησε..

Summer Love, ελπίζω να ξαναμείνεις γρήγορα καλή μου και να ειναι τελειόμηνη η επομενη εγκυμοσύνη για να ξεχαστεί η ατυχία σου..  


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, moustokoulouro said:

Κορίτσια δεν ξαναψάχνω δεν ξαναδιαβάζω τίποτα.. Επεσε το μάτι μου στο άλλο σαιτ οχι στο καφέ στο θεμα των αμνιακων ταινίών.. δεν εχω ξανακούσει τίποτα χειρότερο.. Με αρρώστησε..

Summer Love, ελπίζω να ξαναμείνεις γρήγορα καλή μου και να ειναι τελειόμηνη η επομενη εγκυμοσύνη για να ξεχαστεί η ατυχία σου..  

Άσε! Αυτό με τις αμνιακές ταινίες το διάβασα κι εγώ! Και νά'ταν μόνο αυτό! Αν αρχίσεις να διαβάζεις στο φόρουμ την ενότητα "Δύσκολες στιγμές", θα σε πιάσει απελπισία! Ας κάνουμε το σταυρό μας και όλα θα πάνε καλά.

  • Μου αρέσει 1

My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

εγω γεννησα με καισαρικη γιατι επεφταν οι παλμοι του μωρου και με ολικη ναρκωση..!!!! ααα και οταν γεννηθηκε μου ειπαν οτι ειχε κανει κακακια του αρα παλι με καισαρικη θα γεννουσα..!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Rosali said:

Άσε! Αυτό με τις αμνιακές ταινίες το διάβασα κι εγώ! Και νά'ταν μόνο αυτό! Αν αρχίσεις να διαβάζεις στο φόρουμ την ενότητα "Δύσκολες στιγμές", θα σε πιάσει απελπισία! Ας κάνουμε το σταυρό μας και όλα θα πάνε καλά.

Ειχα διαβασει κατά καιρούς διάφορα όμως όχι κάτι τόσο τρομακτικό..

7 minutes ago, Titin said:

Αμνιακων ταινιων;

Αστο Titin... Μην διαβάσεις..


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


summer love σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου συντομα να ξαναμεινεις εγκυος και ολα να πανε μια χαρα μη το βαζεις κατω θετικη σκεψη παντα να εχεις και πιστη...!!!

1 hour ago, Rosali said:

Ίσως έχουν δουλειά.

Τελικά όντως τα παιδιά μας είναι ακριβώς στην ίδια ηλικία. Ούτε συνεννοημένες να ήμασταν!

και με το δικο μου εμεις σημερα κλεινουμε τους 14 μηνες...!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Στην προηγουμενη εγκυμοσυνη, οσο και να ψαχνόμουν και να διαβαζα γενικα, απεφευγα τετοιες εμπειρίες. Δεν ηθελα με τπτ να τα διαβαζω αυτα για να μην επηρεαζομαι. Θα χαλαγε η ψυχολογια μου πολυ. 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια εγω σημερα ξυπνησα χειροτερα πηρα κ ενα ντεπόν κ ένοιωσα καλυτερα..

Summer love κουράγιο αν κ ειναι δυσκολο...Σου εύχομαι σύντομα να μείνεις εγκυος κ να ειναι το τυχερό σου...

Εγω γέννησα με καισαρικη με ολική νάρκωση μιας κ ειμαι φοβητσιάρα φουλ, αλλα κ ολική να μην επέλεγα θα μου την εκαναν γτ έπαθα κρίση πανικού μιας κ νομιζα οτι ο γιατρός πηγε να με κόψει χωρίς να με ναρκωσουν αχαχαχαχχα..

Αυριο στις 6 εχω ραντεβού κ ανυπομονώ...

κοριτσια ποτε ηταν το πρωτο σας ραντεβού;κ τι είδατε;

διαβασα τωρα που εγραψε το μουστοκούλουρο οτι ειδε σάκο 4+2 εβδομάδων κ εγω πήγα 4+5 κ δεν ειδα τπτ...

Εγω δεν πληρώνω γτ εχω ιδιωτική ασφαλεια..

 


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

:shock: Την διαβασα! Παναγια μου! πωπω 22 εβδομαδων η κοπελα... πωπω....

Α ποια ιδιωτικη εχεις που ειναι συμβεβλημενη με το γιατρο σου; 

Εγω ημουν 5+5 νομιζω ειδαμε σακο με εμβρυικα στοιχεια.... Αυριο ανυπομονω ελπιζω να ακουσουμε καρδουλα! 6.30 το ραντεβου! 26 ωρες ακομα!


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Calliope* said:

Καλησπερα κοριτσια εγω σημερα ξυπνησα χειροτερα πηρα κ ενα ντεπόν κ ένοιωσα καλυτερα..

Summer love κουράγιο αν κ ειναι δυσκολο...Σου εύχομαι σύντομα να μείνεις εγκυος κ να ειναι το τυχερό σου...

Εγω γέννησα με καισαρικη με ολική νάρκωση μιας κ ειμαι φοβητσιάρα φουλ, αλλα κ ολική να μην επέλεγα θα μου την εκαναν γτ έπαθα κρίση πανικού μιας κ νομιζα οτι ο γιατρός πηγε να με κόψει χωρίς να με ναρκωσουν αχαχαχαχχα..

Αυριο στις 6 εχω ραντεβού κ ανυπομονώ...

κοριτσια ποτε ηταν το πρωτο σας ραντεβού;κ τι είδατε;

διαβασα τωρα που εγραψε το μουστοκούλουρο οτι ειδε σάκο 4+2 εβδομάδων κ εγω πήγα 4+5 κ δεν ειδα τπτ...

Εγω δεν πληρώνω γτ εχω ιδιωτική ασφαλεια..

 

Μην αγχώνεσε Καλλιοπίτσα!

Εγώ είχα πολύ μικρό κύκλο γύρω στις 25-26 μέρες γι αυτό είδα σάκο τόσο νωρίς. Ο γιατρός με είχε προετοιμάσει ότι μπορει να μην δουμε τίποτα απλα μου είχε πει να περάσω για να συζητήσουμε γιατί ήμουν φουλ αγχωμένη στο τηλέφωνο.

9 minutes ago, Titin said:

:shock: Την διαβασα! Παναγια μου! πωπω 22 εβδομαδων η κοπελα... πωπω....

Α ποια ιδιωτικη εχεις που ειναι συμβεβλημενη με το γιατρο σου; 

Εγω ημουν 5+5 νομιζω ειδαμε σακο με εμβρυικα στοιχεια.... Αυριο ανυπομονω ελπιζω να ακουσουμε καρδουλα! 6.30 το ραντεβου! 26 ωρες ακομα!

χαχα.. θα ακούσεις στην 8η σίγουρα.. και θα πηγαίνει και γρήγορα - γρήγορα.. :) 


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...