Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

10 minutes ago, Titin said:

:shock: Την διαβασα! Παναγια μου! πωπω 22 εβδομαδων η κοπελα... πωπω....

Α ποια ιδιωτικη εχεις που ειναι συμβεβλημενη με το γιατρο σου; 

Εγω ημουν 5+5 νομιζω ειδαμε σακο με εμβρυικα στοιχεια.... Αυριο ανυπομονω ελπιζω να ακουσουμε καρδουλα! 6.30 το ραντεβου! 26 ωρες ακομα!

Δεν ξερω αν μπορω να την πω αλλα για να στα καλύψει πρεπει να εισαι ηδη 1,5 χρονο στην ασφαλεια...

που το διάβασες;;;


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο parents.org στις δυσκολες στιγμες. 

Εχω ιδιωτικη ασφαλεια αλλα δεν ειναι συμβεβλημενη η γιατρος μου μαζι τους, ομως αφου γεννησω μου επιστρεφουν καποια χρηματα. 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Titin said:

Στο parents.org στις δυσκολες στιγμες. 

Εχω ιδιωτικη ασφαλεια αλλα δεν ειναι συμβεβλημενη η γιατρος μου μαζι τους, ομως αφου γεννησω μου επιστρεφουν καποια χρηματα. 

Δεν κρατήθηκες...

Γιατι η πρώτη κοπέλα που ελεγε για την αδερφή της και είχε γεννησει ήδη?... αστα

Βλεπω οτι μέχρι να γεννηθει και να το δεις οτι ειναι νορμαλ δεν ξερουμε τίποτα...


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Titin said:

Οχι δεν κρατηθηκα...  θελω να πιστευω οτι ολα θα πανε καλα. Θετικες σκεψεις! 

Θετικές σκέψεις..

Να βρούμε και κάτι να απασχολούμε το μυαλό να περνάνε γρήγορα οι μέρες.. Κανα σινεμά θέλω να πάω αλλά φοβάμαι τις ιώσεις


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κ εγω το διάβασα κ ειναι τραγικό....κ εγω στον δικο μου μεσα στο αγχος ήμουν γτ ειχε βρεθεί ενα θεμα σχετικά νωρις μπήκα κ εγω διάβασα στο ιντερνετ οτι συσχετίζεται με σύνδρομο νταουν, βέβαια ο τοτε γυναικολόγος μου ειχε πει για να ειναι όντως σύνδρομο θα έπρεπε να βρει κ αλλο αρνητικο ορόσημο..μετα εκανα β επιπέδου κ μου ειπε τοτε ο γιατρός οτι εχει φαρδύ κόκκαλο στη μύτη...νομιζω οτι πέρασα μια εγκυμοςυνη μεσα στο αγχος..

Ανυπομονουσα να γεννηθεί να το δω...

 

Τιτιν ειναι συμβεβλημένος ο γυναικολόγος που παω...


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως απο την αυχενικη μας ειχαν πει οτι ολα ειναι οκ. Εκει ειχαμε ηρεμησει πολυ, και η β επιπεδου ηταν καλη και το ντοπλερ. Ωστοσο θυμαμαι οτι ειχα καποιες δυσκολιες και τρομερο αγχος! Ειχα περασει γαστρεντεριτιδα, διαβητη,ναυτιες κτλ και παλι καλα ελεγα ειχα καλη εγκυμοσυνη. 

 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Rosali said:

Κορίτσι μου, λυπάμαι πάρα πολύ. Είναι κρίμα αυτό που σου συνέβη, όμως το ότι κατάφερες να μείνεις έγκυος σημαίνει ότι ο οργανισμός σου λειτουργεί πολύ καλά και σύντομα θα μπορέσεις να ξαναμείνεις. Δεν ξέρω αν πρέπει να αποφύγεις τη φυσική σύλληψη, σίγουρα όμως με τις κατάλληλες εξετάσεις θα μάθεις.

Εύχομαι ο Θεός να σας χαρίσει σύντομα το παιδάκι που τόσο επιθυμείτε!

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ από καρδιάς για όλες τις ευχές σας !

καλε μην διαβάζετε όλα αυτά , καλά πια μιλάει τώρα ! Στις δύσκολες στιγμές κι αν έχω γράψει ειδικά περσυ μετά τη διακοπή 

πφφφφ γνώρισα κοπέλες από το φόρουμ που έπαθαν τα αδιανόητα αλλά δεν Πάει έτσι 

πιστευω ότι όλες θα έχετε υπέροχες εγκυμοσύνες με πίστη Κ θετική σκέψη . 

Θα την βρω την άκρη κορίτσια !!! Τώρα πείσμωσα!!!!!

σας φιλώ !


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!! Περίμενω κ εγώ αυγουστομωρακι αν όλα πάνε καλά!! Έχω κ ένα αγοράκι 2 μισή χρόνων ( κ εγώ αγοράκι!!!) από τις μανουλες Αυγούστου πάλι το 2014! Πητ δεν ρώτησα αν κ σήμερα είχαμε τον πρώτο μας υπέρηχο είδαμε σάκο κ τη θέση του που ήταν πολύ καλή! Κάπου 29-30 πρέπει να έχω αλλά λόγω καισαρικής κ πρόωρης γέννας 35 εβδομάδων με πολλές επιπλοκές θα γεννήσω πολύ νωρίτερα!

Summer love λυπάμαι κ ελπίζω σύντομα να τα καταφερετε σύντομα!


url%5Dcbf47431c9.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μανούλες! 

Καιρό έχω να μπω! Καλέ πως άλλαξε έτσι η πλατφόρμα! 

Τελικά πριν μια βδομάδα άκουσα και εγώ καρδούλα. Το γλυκό μου! Εννοείται ότι βούρκωσα κατευθείαν. Την αυχενική την έχω τέλη Γενάρη που θα είμαι 13 εβδομάδων. Ελπίζω να πάνε όλα καλά. Σε όλες μας. Οι ναυτίες μου αραίωσαν αρκετά. Ελαττώθηκαν πιο συγκεκριμένα με ψωμιά και κράκερς. Θα γίνω ένα μπαλόνι μέχρι να γεννήσω αν τρώω τέτοια μόνο. Υποφέρετε και εσείς από δυσκοιλιότητα? 

Κορίτσια μου, Καλή Χρονιά να έχουμε! Ευτυχία σε όλες και χαρές! Μόνο χαρές! :)

Summer love, ειλικρινά λυπάμαι και σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά με την επόμενή σου προσπάθεια! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 hours ago, kat21 said:

Γεια σας!! Περίμενω κ εγώ αυγουστομωρακι αν όλα πάνε καλά!! Έχω κ ένα αγοράκι 2 μισή χρόνων ( κ εγώ αγοράκι!!!) από τις μανουλες Αυγούστου πάλι το 2014! Πητ δεν ρώτησα αν κ σήμερα είχαμε τον πρώτο μας υπέρηχο είδαμε σάκο κ τη θέση του που ήταν πολύ καλή! Κάπου 29-30 πρέπει να έχω αλλά λόγω καισαρικής κ πρόωρης γέννας 35 εβδομάδων με πολλές επιπλοκές θα γεννήσω πολύ νωρίτερα!

Summer love λυπάμαι κ ελπίζω σύντομα να τα καταφερετε σύντομα!

Καλωσήρθες, Kat21! Σε προσθέτω αμέσως στο πινακάκι μας και περιμένουμε να μας πεις ΠΗΤ. Δεν έχει σημασία πότε θα γεννήσεις στην πραγματικότητα. Γιατί, ξέρει καμιά μας;;;

Πραγματικά είμαστε όλες αγορομάνες εδώ μέσα! Αν μη τι άλλο, θα έπρεπε να πάμε τα παιδιά μας σε κανέναν παιδότοπο για να γνωριστούν!

Αυγουστιάτικα μπεμπάκια 2017!!! Με το καλό!!!

Ritsalondon: ΠΗΤ 1/8

Rosali: ΠΗΤ 2/8

Moustokoulouro: ΠΗΤ 2/8

Miss marple: ΠΗΤ 5/8 Διδυμάκια

Titin: ΠΗΤ 8/8

Karmaki: ΠΗΤ 9/8 Διδυμάκια

Xaroumenh mama: ΠΗΤ 18/8

Nini8492: ΠΗΤ 25/8

Calliope*: ΠΗΤ 27/8

Βαλεντίνα30: ΠΗΤ ???

Ariadne29: ΠΗΤ ???

Kat21: ΠΗΤ ???


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, Λυπάμαι πολύ summer love που υπό έχασες , να το ψάξει τι ήταν και εσύ και ο άντρας σου,όλα διορθώνονται! μακάρι όλα καλά να σου πάνε στην επόμενη εγκυμοσύνη, και εγω ειχ χάσει το πρώτο μου μώρακι, και τελικά βρήκαμε την αιτία είχε ουρεοπλασμα ο άντρας μου και το θεραπευσαμε, σε όλα υπάρχει μια λύση,  όλα καλά να Σ πάνε !!  κορίτσια εγώ αυτήν την εβδομάδα φοβήθηκα πολύ επειδή δεν πονούσε το στήθος μου και τελικά πήγα στον γιατρό μου μου είπε ότι όλα είναι πολύ καλά και ακούσαμε και την καρδουλα :) έκανα και τις προγενετικες εξετάσεις και όλα είναι πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα!!!! τι ωραία ομάδα έχετε φτιάξει βρε κορίτσια? Σας βρηκα τυχαία, είμαι και εγώ μέλλουσα μαμά με ΠΗΤ 14/8/2017 αν και μου ειπε η γιατρός ότι πιθανόν να αλλάξει η ημερομηνία στις επόμενες επισκέψεις, αυτή τη στιγμή είμαι 7 εβδομάδων και 2 ημερών, είναι το πρώτο μου και εχω εκατομμύρια απορίεςςςςς!!!! :-)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλημερα κοριτσια! 

Καλώς ηρθατε τα καινουργια μελη! Τι ωραια μαζευομαστε μπόλικες! 

Εγω ειμαι χαλια, πονολαιμος βηχας και οχι τπτ αλλο κολλησαμε και το μικρο. Το καημενο την ειχε γλιτωσει τοσο καιρο ποσο να αντεξει! Εχει βηχα και μπουκωμενη μυτη. 

Τι χιονι ηταν αυτο;; Αν και περιμενα παραπανω να πω την αληθεια να αποκλειστουμε να μην παμε στις δουλειες μας, αλλα οι δρομοι ειναι ανοιχτοι. 

Οντως μονο αγορομανες βρε κοριτσια, πρεπει να συναντηθουμε με τα μικρα. Ολα ειναι σχεδον στην ιδια ηλικια!

 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Καλως ορίσατε νέα μέλη!

Κρίμα δεν το στρωσε πολύ να κατσουμε στα σπιτάκια μας..  :(

Απο συμπτώματα πως είσαστε? Εγώ εκτός απο εξάψεις χθες το βράδυ (που δεν ξέρω αν είναι σύμπτωμα) τίποτα.. Ούτε πρωινή ζαλάδα, ούτε το στήθος πονάει ιδιαίτερα, ούτε πονάκια περιόδου έχω εδω και καμια βδομάδα.. πριν είχα και κάποιες μέρες ιδιαίτερα έντονα.. Είδα ενα πολύ άσχημο όνειρο και ΄ξύπνησα με κακή διάθεση αλλά είδα το χιονι και συνήλθα..

Είναι όμορφα,.. :) ...γιορτινά και ζεστά...

Ειιιι κανα κορίτσι να κάνουμε σε αυτή τη φουρνιά!!!! Που θα βρουν γυναίκες τόσοι αντρες?????


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...