Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

Το εχετε πει δηλ στα μικρά σας κ το εχουν καταλάβει; εμενα 2 χρονων του κάναμε αναπαράσταση με playmobil αλλα δεν κατάλαβε τπτ... ισως πιο μετα να το καταλάβει...

  • Μου αρέσει 1

 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και έγω πιστεύω είναι πολύ μικρό για να το καταλάβει εδώ δε μιλάει μόνο νταντά και μπαμπά λέει. καμία φορά του κάνει ο άντρας μου που είναι το μωρό ΝΑ το το μωρό και πιάνει την κοιλιά μου και ο μπεμπης γελάει αλά πάντα οπότε μας βλέπει αγκαλιά γελαει.. γενικά όμως το σκέφτομαι όταν θα έρθει εκείνη η ώρα που θα είναι και λίγο ποιο μεγάλος πως θα το πάρει ... Θα δείξει..?!!

 


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Εμείς το είπαμε στα παιδιά και το κατάλαβαν!! Τα μεγάλα δηλαδή η μπέμπα τι να καταλάβει??

Τους το είπαμε ανήμερα Χριστούγεννα, τους δειξαμε το μικρο χριστούλη στη φατνη και τιυς ειπαμε οτι η μαμα εχει στην κοιλιτσα της 2 τετοια μωρακια...τωρα εχουν σκασει να μαθουν αν ειναι αγορια κοριτσια η ενα κι ενα, 

ο μεγαλος θελει αγορια, ηη στελλα κοριτσια κι η σοφια αγορι-κοριτσι

 

εγω θελω ενα κι ενα να χαρουνε ολοι κι ο αντρας κορες γτ ειναι τρελος κοριτσομπαμπας

να δουμε!


TanRp3.pngebFop3.png

cdSSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες!!! Έχεις δίκιο Καρμακι για την εξέταση. Δεν είναι απαραίτητο να το κανείς αν δεν θες. Οι πιθανότητες θα βγουν και με την Papp a. Δουλεύω στα νεογνά και εχω δει πολλα αδιαγνωστα με σύνδρομα ενώ οι προηγούμενες εξετάσεις είχαν βγει φυσιολογικές. Όποτε έχεις τις ίδιες πιθανότητες. Δεν στο εύχομαι φυσικά. Σε καμία μας δεν το εύχομαι. Το μόνο που επιθυμώ είναι να εχω ένα υγιές μωρό που να είναι ευτυχισμένο. Και όλες σαφώς! 

Ειναι το πιο γλυκό συναίσθημα να ξέρεις ότι σε λίγους μήνες θα αγκαλιάσεις το μωρό/μωρά σου! 

Νιωθω πολύ συναισθηματική τελευταία! Με το παραμικρό κλαίω! Ευτυχώς εχω τον σύντροφο μου και με ηρεμεί! Τι παθαίνουν και εκείνοι μαζί μας! 

Περαστικα στις αρρωστουλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σημερα ευχαριστήθηκα υπνο με άφησε ο αντρουλης μου, με εχει πιάσει υπνηλία τρελη.

Τι κανετε πως ειστε;

Χθες στήσαμε το καινούριο κρεβάτι του μικρού κ ειναι τεραστειο κ η κουνια δεν χωράει πφφφ μαλλον θα αλλάξουμε δωμάτια αλλιως πρεπει να μετακομίσουμε κατι που δνε θελω γτ εχουμε μονο 4 μηνες στο σπίτι...

Βεβαια τους πρώτους μηνες θα κοιμαται στο δωματιο μας αλλα θελω να εχω κ την κουνια στο δωματιο τους κ τις υπόλοιπες ωρες να το εχω εκει οπως εκανα κ στον μικρο για να συνηθιζει τον χώρο.


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια να χερομαι τον μικρο μου που φετος γιορταζουμε την πρωτη μας ονομαστικη γιορτη εεεε και ετσι εχω και την τιμητικη μου και εγω....!!!!παλι εγω μπορει να πεφτω ξερει το βραδυ στις δεκα και μιση αλλα το πρωι εχει εγερτηριο στης εφτα γιατι περιπου τετοια ωρα ξυπναει και ο μικρος...!!! calliope αν μπορεις να το κανεις αυτο καντο.. αλλα και παλι αν δεν μπορεις δε χρειαζετε να ανχγωθεις κιολας εμεις που μεναμε στο υπογειο σπιτι που ειχαν φτιαξει τα πεθερικα μου ενα υπνοδωματιο ειχαμε.. οταν εκλεισε τους 6 μηνες που ανεβηκαμε στο πανω σπιτι και πηγα τα πεθερικα μου κατω για να εχει το μωρο δικο του δωματιο μια χαρα συμβιβαστικε και οταν χρειαστικε παλι για μερικες μερες να τον παμε στο δευτερο παιδικο δωματιο για να βαψουμε το δικο του παλι δεν ειχε προβλημα....!!!! αλλα αυτο που εκανα εγω παντα ηταν αποταν γεννηθικε να τον κοιμηζω μεσα στην κουνια του που ηταν ο χωρος του τα παιχνιδια πανω απο το κρεβατι του...κτλπ... καλα τι κρυο ειναι αυτο που εποιασε παλι σημεραα....!!!!!!!

5 minutes ago, xaroumenh mama είπε:

γεια σας κοριτσια να χερομαι τον μικρο μου που φετος γιορταζουμε την πρωτη μας ονομαστικη γιορτη εεεε και ετσι εχω και την τιμητικη μου και εγω....!!!!παλι εγω μπορει να πεφτω ξερει το βραδυ στις δεκα και μιση αλλα το πρωι εχει εγερτηριο στης εφτα γιατι περιπου τετοια ωρα ξυπναει και ο μικρος...!!! calliope αν μπορεις να το κανεις αυτο καντο.. αλλα και παλι αν δεν μπορεις δε χρειαζετε να ανχγωθεις κιολας εμεις που μεναμε στο υπογειο σπιτι που ειχαν φτιαξει τα πεθερικα μου ενα υπνοδωματιο ειχαμε.. οταν εκλεισε τους 6 μηνες που ανεβηκαμε στο πανω σπιτι και πηγα τα πεθερικα μου κατω για να εχει το μωρο δικο του δωματιο μια χαρα συμβιβαστικε και οταν χρειαστικε παλι για μερικες μερες να τον παμε στο δευτερο παιδικο δωματιο για να βαψουμε το δικο του παλι δεν ειχε προβλημα....!!!! αλλα αυτο που εκανα εγω παντα ηταν αποταν γεννηθικε να τον κοιμηζω μεσα στην κουνια του που ηταν ο χωρος του τα παιχνιδια πανω απο το κρεβατι του...κτλπ... καλα τι κρυο ειναι αυτο που εποιασε παλι σημεραα....!!!!!!!

ααα καλοριζικο και το καινουργιο σας κρεβατακι να το χαρει το παιδακι σου...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Πως πατε οι αρρωστούλες;

Εγω τι να σας πω..το πρωι ημουν με αναγούλες παλι και πανω που εφαγα το κοτοπουλακι με το ρυζακι μου εχει λιγες ωρες που με εχει πιασει μια επιθυμια,ενα πραγμα δεν μπορω να το περιγραψω..τοσο επιτακτικό που ποναει το στομαχι μου. Εχουμε ενα ωραιο μαγαζι με burgers (όχι τυπου ταχυφαγείου)  και θελω απεγνωσμένα να χλαπακιασω ενα και να μη παρω ανάσα! Μετα σκεφτομαι τον κιμά  του και μου ερχεται να κλάψω :-( 

Εσεις έχετε κανει ποτέ καμια παρασπονδία στην εγκυμοσύνη; Και μονο στην ιδεα πως τρωω κατι απαγορευμενο νιωθω πολλες τυψεις αλλα το θελω τόσο πολύ...


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Xaroumeni mama να τον χαίρεσαι παντα γέρος κ πανω απο ολα υγεια με το καλο να υποδεχτεί το αδερφάκι του...

Ναι αυτο θελω το βραδυ να τον εχω δωματιο στο λικνο κ την υπόλοιπη μερα στην κουνια να την συνηθιζει αλλα πλεον δεν χωράει η κουνια στο δωματιο αυτο ειναι το πρόβλημα...θα δουμε τι θα κανουμε.

Καρμακι τι να σου πω εγω τρώω συνέχεια απέξω κυρίως σουβλάκια οπως κ στο πρωτο...ισως λιγο λιγότερο αλλα δεν μπορω να κρατηθώ...δηλ το μπέργκερ θα το έτρωγα με 1000 αχαχχαχα


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ calliope να εισαι καλα και εσυ να χερεσε την οικογενεια σου..!!!! και εγω να σας πω την αληθεια τρωω απεξω το μονο που προσεχω ειναι οι σαλατες... αυτο που εκανα στην προηγουμενη εγκυμοσυνη (αλλα ειχα και καουρες τοτε..) και θελω να το κρατησω και σε αυτην την εγκυμοσυνη δεν τρωω τα βραδυα  ετρωγα κανενα παξιμαδακι κρακερακι κατι τετοιο μονο για να μου κοψει την πεινα..!!!! αλλα εννοητε οτι οταν βγεναμε εξω για φαγητο μια στο τοσο εκει του εδεινα και καταλαβενε...!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα, κοριτσάκια! Τι κάνετε; Χρόνια πολλά σε όλες και ιδιαιτέρως σε όσες γιόρταζαν ή είχαν εορτάζοντες. Να χαίρεστε όλες τα παιδάκια σας και τους αγαπημένους σας!

Μουστοκούλουρο, γίνεται να φανεί το φύλο τώρα;;; Αφού μέχρι κάποια ορισμένη εβδομάδα έχουν την ίδια μορφή τα γεννητικά όργανα και στα δύο φύλα. Δεν σημείωσα στο πινακάκι αγοράκι δίπλα στο όνομά σου, γιατί μου φαίνεται λίγο πρώιμο σαν συμπέρασμα. Μόλις επιβεβαιωθεί, ευχαρίστως να το σημειώσω.

Βρε κορίτσια, να ρωτήσω, πώς θα βάλετε 14 μηνών μωρό σε μονό ή ημίδιπλο κρεβάτι;;; Εγώ ούτε που το διανοούμαι. Δεν στριφογυρίζει το δικό σας; Δεν πάει να καβαλήσει τα κάγκελα ή να πέσει; Δεν σηκώνεται ποτέ τη νύχτα πχ όρθιο μέσα στην κούνια του;


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτομαι να τον βάλω όταν θα είναι 18 μηνών και θα πάρουμε βοηθητικά κάγκελα να βάλουμε στο κρεβατάκι του.!!! Αν και σε λίγο καιρό εκεί που σηκώνετε από την κούνια του μπορεί να τον δεις και να σκαρφαλώνει στα κάγκελα και να πέσει το δικό μου ακόμα δε το έχει το κάνει στο πάρκο του όμως και το έχω ακούσει από άλλες μσνουλες που το λένε...!

 


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2017 at 5:34 ΜΜ, moustokoulouro είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια!!

Είδαμε το μπεμπάκι μας χθες.. Είναι πολύ γλυκούλι και κουνιόταν συνεχώς .. Το βγάζει λίγο μεταλύτερο ο γιατρός και η μαία είπε ότι είδε τσουτσούνι, ο γιατρός δεν είπε κάτι.. Είναι δυνατόν απ τις 10+2 έστω κι αν είναι σαν 11 εβδομάδων να έχει φυτρώσει τσουτσούνι? χαχαχαχα.. 3,5 εκατοστά άνθρωπος με τσουτσούνι? θα τρελαθω.. Σημερα πλακώθηκα στη δουλεια με μια καρια προισταμενη και μου έρχεται να ξαναγυρίσω όταν γίνει το παιδι 1 ετους. Το ξέρει απ τη πρώτη στιγμή κι ολο αγγαριες μου βαζει  και  ολο νευρα είναι.. της είπα ''καλά αλήθεια γιατί έχεις τόσα νεύρα, πίστευες ότι δεν θα λείψω ποτέ και δε θα κανω παιδί ποτε?''  πως και δεν της πέταξα κανα κλασερ στο κεφάλι η ψυχή μου το ξέρει.. και μετά εκλαιγα εκλαιγα εκλαιγα και στεναχωρησα και το παιδακι μου εξαιτίας της καριας.. καλά κάνουν όλοι και τη λενε μερκελ

Α και αυχενική έχω στις 18/1 στο Ρεα. Θα δούμε εκει καλύτερα τι γίνεται με το μωλο! :) 

Καλησπερα! Δεν διαβασα ακομα ολα τα σχολια! Περαστικα στη Μυρτουλα!

Με ποιον γιατρο εκλεισες αυχενικη? 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Rosali είπε:

Καλημέρα, κοριτσάκια! Τι κάνετε; Χρόνια πολλά σε όλες και ιδιαιτέρως σε όσες γιόρταζαν ή είχαν εορτάζοντες. Να χαίρεστε όλες τα παιδάκια σας και τους αγαπημένους σας!

Μουστοκούλουρο, γίνεται να φανεί το φύλο τώρα;;; Αφού μέχρι κάποια ορισμένη εβδομάδα έχουν την ίδια μορφή τα γεννητικά όργανα και στα δύο φύλα. Δεν σημείωσα στο πινακάκι αγοράκι δίπλα στο όνομά σου, γιατί μου φαίνεται λίγο πρώιμο σαν συμπέρασμα. Μόλις επιβεβαιωθεί, ευχαρίστως να το σημειώσω.

Βρε κορίτσια, να ρωτήσω, πώς θα βάλετε 14 μηνών μωρό σε μονό ή ημίδιπλο κρεβάτι;;; Εγώ ούτε που το διανοούμαι. Δεν στριφογυρίζει το δικό σας; Δεν πάει να καβαλήσει τα κάγκελα ή να πέσει; Δεν σηκώνεται ποτέ τη νύχτα πχ όρθιο μέσα στην κούνια του;

Εμενα 11η εβδομαδα κ κατι μερες ειχε φανεί πεντακάθαρα...

Εμενα η κουνια γινόταν κρεβάτι κ ειχε την δυνατότητα να ειναι τελειως κατω ειχα βαλει προστατευτικό κάγκελο κ μαξιλάρες διπλα...μια χαρα κοιμόταν στις αρχές βέβαια τον έβρισκα στη μέση τιυ δωματίου άλλαξα προστευτικο κ τελος...

Με τόσα που ειχα ακούσει φοβόμουν μην πεσει απο την κουνια..

τωρα κοιμαται σε κανονικο ημιδιπλο κρεβάτι 2 χρονων.


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Titin said:

Καλησπερα! Δεν διαβασα ακομα ολα τα σχολια! Περαστικα στη Μυρτουλα!

Με ποιον γιατρο εκλεισες αυχενικη? 

Καλησπέρα! Μου έκλεισε ο γιατρός μου με κάποιον πιστοποιημένο υπερηχογραφιστη .. Δε θυμάμαι το όνομά του αυτή τη στιγμή

1 hour ago, Calliope* said:

Εμενα 11η εβδομαδα κ κατι μερες ειχε φανεί πεντακάθαρα...

Εμενα η κουνια γινόταν κρεβάτι κ ειχε την δυνατότητα να ειναι τελειως κατω ειχα βαλει προστατευτικό κάγκελο κ μαξιλάρες διπλα...μια χαρα κοιμόταν στις αρχές βέβαια τον έβρισκα στη μέση τιυ δωματίου άλλαξα προστευτικο κ τελος...

Με τόσα που ειχα ακούσει φοβόμουν μην πεσει απο την κουνια..

τωρα κοιμαται σε κανονικο ημιδιπλο κρεβάτι 2 χρονων.

Είναι νωρίς. Εμένα ήταν 10 εβδομάδων απλά υπερηχογραφικά ήταν 10+4 η 10+5 ανάλογα τη μέτρηση. Το μέτρησε πολλές φορές. Πάντως εγώ το βαλα στο νου μου ότι μάλλον είναι αγοράκι. Η αλήθεια είναι ότι προτιμούσαμε κορίτσι αλλά τώρα μ άρεσει κι η ιδέα του αγοριού οπότε καλό μας έκανε η πρόωρη πρόβλεψη

4 hours ago, Rosali said:

Καλημέρα, κοριτσάκια! Τι κάνετε; Χρόνια πολλά σε όλες και ιδιαιτέρως σε όσες γιόρταζαν ή είχαν εορτάζοντες. Να χαίρεστε όλες τα παιδάκια σας και τους αγαπημένους σας!

Μουστοκούλουρο, γίνεται να φανεί το φύλο τώρα;;; Αφού μέχρι κάποια ορισμένη εβδομάδα έχουν την ίδια μορφή τα γεννητικά όργανα και στα δύο φύλα. Δεν σημείωσα στο πινακάκι αγοράκι δίπλα στο όνομά σου, γιατί μου φαίνεται λίγο πρώιμο σαν συμπέρασμα. Μόλις επιβεβαιωθεί, ευχαρίστως να το σημειώσω.

Βρε κορίτσια, να ρωτήσω, πώς θα βάλετε 14 μηνών μωρό σε μονό ή ημίδιπλο κρεβάτι;;; Εγώ ούτε που το διανοούμαι. Δεν στριφογυρίζει το δικό σας; Δεν πάει να καβαλήσει τα κάγκελα ή να πέσει; Δεν σηκώνεται ποτέ τη νύχτα πχ όρθιο μέσα στην κούνια του;

Ναι δεν χρειάζεται να το βάλεις στο πινακακι .. είναι πολύ νωρίς. Ας βάζουμε μετά τη 16η που είναι κάπως πιο σίγουρο.


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...