Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

Γραψατε τοσα πολλα που δεν θυμαμαι! Λοιπον  χρονια πολλα στα εορταζοντα παιδια! 

Αυτο με το κρεβατι συζητουσαμε σημερα με το συζυγο. Εγω εχω λικνο απο τον πρωτο οποτε το πρωτο 4 μηνο θα κοιμαται εκει και στο δωματιο μας. Ωστοσο τωρα ο μεγαλος κπιμαται στο παρκοκρεβατο, την κουνια δεν την θελει και την τρωει. Με εκεινο βολευτηκε και δεν σκαρφαλωνει. Σκεφτομαι οταν γεννησω να του βαλω κρεβατι μονο με καγκελο. Τωρα που σας βρηκα θα πειτε και τις εμπειριες σας! Θα κπντευει 2 λογικα θα ειναι οκ. 

Με το κρυωμα ειμαι καλυτερα! Περαστικα στα αρρωστα κοριτσια! 

Και εγω πεμπτη γιατρο!

 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πάντως μια χαρά τον έχω μέσα στην κούνια του. Είναι και ένα μικρό θηριάκι, σίγουρα θα πέσει από το κρεβάτι. Οπότε για το δεύτερο θα αγοράσουμε μια δεύτερη κούνια και από εκεί θα τα βγάλω όταν καταλάβω ότι είναι έτοιμα για κάτι τέτοιο.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλέ τι γίνεται ελλάδα; Τι χιονιάς είναι αυτός;Καποιοι συγγενείς μου στην εύβοια εχουν αποκλειστεί δίχως ρευμα και νερό!

Εγω με το θεμα τις αυχενικης εκανα εκτενεστατη ερευνα, μιλησα με αλλους γυναικολογους,με μια φιλη μου εμβρυολόγο,με γνωστες προσφατα μανούλες για το που την εκαναν και τι να σας πω.. Στην πόλη που ειμαι εχει μόνο αυτόν στον οποιο με παρέπεμψε η κλινική,οποτε σε καμια περιπτωση δεν πηγαν να μου τον πλασαρουν ουτε ο γιατρός μου ούτε η κλινικη μου.Ολες σε αυτόν πάνε. (!) Ολοι μου ειπαν πως ειναι απο τους καλυτερους..Τωρα βρηκα και μια αλλη αυχενικο η οποια ειναι σε αλλη πολη δυο ωρες μακρια..Δεν αμφισβητω την δουλεια του αυχενικου προς Θεού, το θεμα μου εξ αρχης ηταν γιατι να μου ζητησει nifty στη πρωτη κυηση ενω δεν υπηρχε θεμα. Την πεμπτη που θα παω στο γιατρο θα αναφερω τις ενστασεις μου,και αν πρωτα ο Θεος ειναι ολα καλα θα ξεκαθαρισω πως δεν θα κανω nifty ανευ λόγου αν μου ξαναζητηθει...

Βεβαια δεν θελω να προτρεχω,ουτε να προγραμματιζω. Θελω μονο να ειναι Ολα καλα μεχρι τοτε και αναλογως θα πραξω τα παραπάνω!

 


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Karmaki said:

Καλημέρα κορίτσια! Καλέ τι γίνεται ελλάδα; Τι χιονιάς είναι αυτός;Καποιοι συγγενείς μου στην εύβοια εχουν αποκλειστεί δίχως ρευμα και νερό!

Εγω με το θεμα τις αυχενικης εκανα εκτενεστατη ερευνα, μιλησα με αλλους γυναικολογους,με μια φιλη μου εμβρυολόγο,με γνωστες προσφατα μανούλες για το που την εκαναν και τι να σας πω.. Στην πόλη που ειμαι εχει μόνο αυτόν στον οποιο με παρέπεμψε η κλινική,οποτε σε καμια περιπτωση δεν πηγαν να μου τον πλασαρουν ουτε ο γιατρός μου ούτε η κλινικη μου.Ολες σε αυτόν πάνε. (!) Ολοι μου ειπαν πως ειναι απο τους καλυτερους..Τωρα βρηκα και μια αλλη αυχενικο η οποια ειναι σε αλλη πολη δυο ωρες μακρια..Δεν αμφισβητω την δουλεια του αυχενικου προς Θεού, το θεμα μου εξ αρχης ηταν γιατι να μου ζητησει nifty στη πρωτη κυηση ενω δεν υπηρχε θεμα. Την πεμπτη που θα παω στο γιατρο θα αναφερω τις ενστασεις μου,και αν πρωτα ο Θεος ειναι ολα καλα θα ξεκαθαρισω πως δεν θα κανω nifty ανευ λόγου αν μου ξαναζητηθει...

Βεβαια δεν θελω να προτρεχω,ουτε να προγραμματιζω. Θελω μονο να ειναι Ολα καλα μεχρι τοτε και αναλογως θα πραξω τα παραπάνω!

 

Μπράβο, Καρμάκι, που το έψαξες. Αφού λένε όλοι πως είναι από τους καλύτερους, πήγαινε σε αυτόν. Δεν υπάρχει λόγος να τρέχεις αλλού. Ρώτα πάντως το γιατρό σου γιατί σου ζητάει nifty σε κάθε περίπτωση. Δηλαδή και οι γνωστές σου έκαναν και αυτές nifty;


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 minutes ago, Rosali είπε:

Μπράβο, Καρμάκι, που το έψαξες. Αφού λένε όλοι πως είναι από τους καλύτερους, πήγαινε σε αυτόν. Δεν υπάρχει λόγος να τρέχεις αλλού. Ρώτα πάντως το γιατρό σου γιατί σου ζητάει nifty σε κάθε περίπτωση. Δηλαδή και οι γνωστές σου έκαναν και αυτές nifty;

ΣΤις δύο μόνο με έπαιρνε να τους κανω ερωτηση για το nifty( γιατί δεν θελω να καρφωσω την εγκυμοσυνη μου)κ ειπαν οτι έκαναν. Η μία ηλικιακά  είναι 36 και η αλλη 38, δεν γνωριζω τα δεδομενα της αυχενικής τους βεβαια, αν και ολα καλα θα ηταν διοτι εβγαλαν υγειέστατα μωρακια. Οποτε δεν ξερω αν ο αυχενικός πατησε στην ηλικία τους και το ζήτησε ή  αν γενικα το ζηταει ουτως ή αλλως επδη ειναι σχολαστικός.

Η κουβέντα ομως που μου ειχε πει περσυ :"Ολα ειναι παρα πολυ καλα, θελω ομως μεχρι και την β επιπεδου που θα σας ξαναδω να εχω αποτελεσματα nifty για να αποκλεισω το 99% των συνδρομων" δεν μου καθησε ποτε καλά γιατι πολυ απλα δεν στέκει σκεπτόμενη πάντα τα δυο ενδεχομενα: 1.Αν εμφανιζοταν κατι  υποπτο στην τότε αυχενικη θα καναμε επεμβατικο ελεγχο άμεσα..δεν θα καναμε  το nifty. Και 2) Η β' επιπέδου γινεται τον 6ο μηνα, τι νόημα θα εχει το nifty τότε εφοσον ήδη η κύηση είναι πολύ προχωρημένη;

Όντως μπορει να ειναι απο τους καλύτερους και να είναι απλα σχολαστικός.Δεν νομιζω να εχει να κερδισει κατι βαζοντας τις γυναικες χωρις λογο στη διαδικασια του nifty. Δεν θελω επουδενί να αμφισβητω κανενος τη δουλειά!πού ξερω όμως πως μια στις τόσες δεν πατάει στο οτι οπως προανέφερα είναι ο μοναδικός στην πολη που κανει εξειδικευμενους υπερηχους; Όπως και να έχει δεν θεωρώ πως είμαι αντιδραστική ή παράλογη σε αυτό. Αν χρειαστεί (που το απεύχομαι) φυσικά και θα το κάνω, αυτό και ότι άλλο χρειαστεί!

Συγγνωμη για το μακροσκελές μήνυμα.

 


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! 

Ενταξει αν ειναι να κανεις nifty τι να την κανεις την αυχενικη. Ειναι σαν να αναιρει την δουλεια του και δεν ειναι σιγουρος. Νομιζω παιζει ρολο μεγαλο και η ηλικια. Μονο και μονο απο μονη της επηρεαζει τα ποσοστα πολυ ισως γι αυτο και την ζητησε στις γνωστες σου. 

Τι κρυο ειναι αυτο; δεν χιονισε αττικη αλλα εχει μειον!

 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, moustokoulouro said:

Καλησπέρα.

τι ειναι nifty?

Είναι ένα από τα μη επεμβατικά τεστ που γίνονται αν πχ η αυχενική σου δεν είναι καλή και δεν θες να κάνεις αμνιοπαρακέντηση. Γίνεται με απλή εξέταση αίματος, το δείγμα το στέλνουν στο εξωτερικό και σου λένε με βεβαιότητα νομίζω 99% αν το παιδί πάσχει από κάποιο σύνδρομο. Είναι ακριβή εξέταση και δεν συνταγογραφείται.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας σε ολες κοριτσια!!πως πατε; οι αρρωστούλες καλυτέρεψαν ; ειμαι πολυ χαρουμενη πηγαμε σημερα το πρωι στην γιατρο κ ακουσαμε κ καρδουλα!!!! Πωπωπω πως χτυπάει ετσι!!!


ES6aEIw.jpgES6ap2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 minutes ago, Στελλινα 1987 said:

Καλημερα σας σε ολες κοριτσια!!πως πατε; οι αρρωστούλες καλυτέρεψαν ; ειμαι πολυ χαρουμενη πηγαμε σημερα το πρωι στην γιατρο κ ακουσαμε κ καρδουλα!!!! Πωπωπω πως χτυπάει ετσι!!!

Είδες; Απίστευτο, ε; Με το καλό να έχουμε όλες μια ανέφελη εγκυμοσύνη!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Πωπωπω ναι rozali μου! Ναι, ναι εν τω μεταξυ με επιασε απροετοιμαστη κ μολις το ακουσα μου φανηκε τοσο δυνατο που λεω τι ειναι αυτο;; χαχαχαχαχα τοσο μικρουλι κ ειχε 150 παλμους!!!


ES6aEIw.jpgES6ap2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Στελλινα 1987 said:

Πωπωπω ναι rozali μου! Ναι, ναι εν τω μεταξυ με επιασε απροετοιμαστη κ μολις το ακουσα μου φανηκε τοσο δυνατο που λεω τι ειναι αυτο;; χαχαχαχαχα τοσο μικρουλι κ ειχε 150 παλμους!!!

Το δικό μου είχε 175, νομίζω... κάτι τέτοιο. Μερικοί λένε ότι από τους παλμούς καταλαβαίνεις το φύλο, αλλά εμένα στο γιο μου έπρεπε σύμφωνα με αυτό να είναι κορίτσι, αλλά ήταν αγόρι. Μάλλον δεν ισχύει.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Συγγνώμη που εξαφανίστηκα έτσι απότομα αλλά τις τελευταίες μέρες είμαι στα χειρότερα μου από τότε που ξεκίνησε η εγκυμοσύνη. Έχω χρόνιο θέμα μα τον αυχένα μου, αναστροφή λόρδωσης που προκλήθηκε από ατύχημα, κι όταν πιάνομαι ή παθαίνω ψύξη πεθαίνω στις ημικρανίες. Τέσσερις μέρες χάλια, σήμερα είναι η πρώτη μέρα που δεν έχω ούτε καν πονοκέφαλο και το τελευταίο που ήθελα ήταν να ανοίξω υπολογιστή... Δεν μου έφτανε αυτό, παλεύω και με τον φυσιολογικό όρο μπας και ξεμπουκώσω αλλά το μόνο που έχει συμβεί μέχρι τώρα είναι να ματώνει κάθε μέρα η μύτη από το ζόρι μου.

Στείλτε μου ρε κορίτσια λίγη θετική ενέργεια μήπως και συνέλθω γιατί είμαι έτοιμη να πάρω τα βουνά...


ydQBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...