Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!!

 

κοτοπουλο με κριθαρακι για το συζυγο και τα παιδια και μακαροναδα για μενα που νηστευω!

Θωμαή μας ξελίγωσες βρε κορίτσι μου!! 

Αναθ σημερα γιορταζει ενας από τους γιους σου ?


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!! Κοτόπουλο ψητό σήμερα!

@iouliana πες καμιά ιδέα για νηστίσιμες συνταγές, εμένα νηστεύει ο άντρας μου και έχω στερέψει από ιδέες!! Νομίζω πως κάνω μόνο μακαρονάδες και όσπρια!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , CME2205 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Κοτόπουλο ψητό σήμερα!

@iouliana πες καμιά ιδέα για νηστίσιμες συνταγές, εμένα νηστεύει ο άντρας μου και έχω στερέψει από ιδέες!! Νομίζω πως κάνω μόνο μακαρονάδες και όσπρια!!

Kαλησπερά!

Λαχανόρυζο σήμερα!!

CME σπανακορυζο, λαχανορυζο, πρασα, φαβα, μπιφτέκια λαχανικων,  πατατοσαλατα, πατατες γιαχνι, φασολάκια, μπαμπιες, αρακα, αγκινάρες, διαφορες σουπιτσες (για το βραδυ) με μανιταρια η με φιδε και ψαρια που επιτρέπονται σε αυτην την νηστεια.


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

@iouliana σε ευχαριστώ για τις ιδέες!! Το βασικό πρόβλημα είναι ότι ο άντρας μου είναι φαγανούλης και τα περισσότερα νηστίσιμα δεν τον χορταίνουν!! Θα εφαρμόσω όμως μερικά, ειδικά οι σουπίτσες είναι πολύ ωραία ιδέα μια που έπιασαν και τα κρύα!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, CME2205 είπε:

@iouliana σε ευχαριστώ για τις ιδέες!! Το βασικό πρόβλημα είναι ότι ο άντρας μου είναι φαγανούλης και τα περισσότερα νηστίσιμα δεν τον χορταίνουν!! Θα εφαρμόσω όμως μερικά, ειδικά οι σουπίτσες είναι πολύ ωραία ιδέα μια που έπιασαν και τα κρύα!!

Ωχ, καταλαβα! σαν τον δικο μου είναι !! ολο αυτό λεει ότι δε χορταινει!!


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια 

μακαρονια με κοτοπουλο αλα κρεμ και μανιταρια

νηστευε και εμανα ο αντρας μου πριν κανει την αφαιρεση θυροειδη και ηταν ενα θεμα γιατι και μενα ηταν και ειναι φαγανος

πιτες ειναι μια λυση ιδιαιτερα η πατατοπιτα και πατατοσαλατα και ρυζι με λαχανικα ηταν μια ευκολη λυση για μενα

 

 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Φακες κ πιτσα σημερα

Πηγε παλι το κοριτσι μου χωριο

Μεσα στις σουπες για να ειναι πιο χορταστικες μπορειτε να βαζετε μακαρονακι

Πατατες κ μανιταρια πολυ στη νηστεια χορταινουν κ τα μανιταρια ειναι σαν να τρως κρεας

Εκτος απο τα κλασικα,λαδερα,οσπρια,πιτες,σπανακορυζα κ αλλα συναφη,νηστισιμα μπιφτεκια

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για νηστησιμο φαγητο ειχα κι εγω μια εμπνευση!! Εκανα μια σαλτσα ντοματας με πιπεριες φλωρινης και μανιταρια και γεμισα κανελονια!!! Εβαλα βεβαια πολλα μανιταρια και πολλες πιπεριες για να εχει μαζα η γεμιση. Μπελαλιδικο αλλα πολυ νοστιμο!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα .. εμεις μακαρονια με κρεας σημερα .. εμενα παλι ο αντρας μου δε νυστευει κ τον παρακαλαω.. κ την μεγαλοβδομαδα που δε μαγειρευω κρεας καθολου δε του καλοπαει το ρυχνει εξω μετα το βραδυ... κ χταποδι στυφαδο μπορεις να κανεις η με κοφτο μακαρονακι, σουπιες.. γαριδομακαροναδα ....γεμιστα (μπορει να μην ειναι εποχης αλλα ειναι μια λυση..) λαχανοντολμαδες ..πατατες φουρνου με λαχανικα μεσα η και καστανα αν σας αρεσουν.. γινονται και στυφαδο τα καστανα .ψαροσουπα ψαρι πλακι ή γιαχνι.. μελιτζανες με λαχανικα (ουτε κ αυτες ειναι εποχης αλλα...........) μπροκολο .κουνουπιδι γιαχνη ...


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Καλή εβδομάδα!!!

Χαρουμενη μαμά αγοράκι τελικά?? Γερό να είναι.... κι αλλη αγορομάνα στην παρεα!

Εμείς στολίσαμε τελικά το προηγούμενο ΣΚ! Ο μεγάλος μου γιόρταζε την Πέμπτη, έφτιαξα brownies τελικά...κ είχε επιτυχία!

Σουφλέ ζυμαρικών σήμερα!

 

 


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσια αναθ αγορακι μας ειπε αυτη την φορα θα περιμενω ομως μεχρι και τον επομενο υπερυχο για να το συγουρεψουμε...... μακαρονια σημερα με μοσχαρι κοκκινιστο που εμεινε απο εχθες.... και εφτιαξα ενα γλυκο ψυγειου με φρυγανιες κρεμα και σαντιγη εχει ο αντρας μου γεννεθλια σημερα και ειναι το αγαπημενο του γλυκο... και ειπα να του το φτιαξω.....!!!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!! Μπιφτεκια με σαλατα και φακες σημερα!

@anath @xaroumenh mama να τους χαιρεστε!!!

Εμεις πηγαμε χθες στη νονα της μικρης και ειχαν στολισει ενα πολυ ωραιο δεντρο. Η μικρη τρελαθηκε και ενω ειχα πει δεν θα στολισω τωρα εχω ψηθει λιγο!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλη εβδομαδα σε ολους 

μακαρονια με μανιταρια και κοτοπουλο

@anath @xaroumenh mama να τους χαιρεστε!!!

η αληθεια ειναι οτι τα μικρα τρελλενονται με το δεντρο και τα στολιδια

 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...