Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts

καλησπερα 

μπακαλιαρο σκορδαλια με παντζαρι πατατες και καροτα βραστα και μελιτζανες και κολοκυθακια τηγανιτα απο τα χερακια της μαμας μου


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!

Μακαρόνια αλι όλιο σήμερα

Βίκυ καλωσήρθες και εσύ στο προγραμμα των "μεγάλων" παιδιών! Και εμέις τρέχουμε δύο-τρεις φορές την εβδομάδα για γυμναστική (στίβο) αλλά εγώ το συνδυάζω και με δική μου γυμναστική την ίδια ώρα! Ανυπομονώ να αρχίσει και ο μικρός (σε 1,5 χρόνο)! Αυτό που με αγχώνει είναι όταν θα αρχίσουμε το διάβασμα, Αγγλικά κλπ... Δεν ξέρω αν θα μας φτάνει η μέρα!!! Η μικρή σου πηγαίνει και σταθμό?

Στο πάρτι που πήγαμε εμείς τα μισά παιδάκια ήταν ντυμένα πιτζαμοήρωες! Εμείς cowboy και πειρατής. Για κοριτσάκια μου αρεσουν πολύ τα ζωάκια , minnie, πειρατίνα, μαγισσούλα

 


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας και απο εμενα σημερα ειχα φακες.....!!!! εχουμε κανει μεταβαση του μικρου απο την κουνια στο κρεβατι αλλα για την ωρα μονο ο μπαμπας εχει καταφερει να τον κοιμησει με εμενα δε κοιματε παιζει και συκωνεται.. σημερα  μωλις τον καταφερα και ξαπλωσε γιατι αργουσε να σχολασει ο μπαμπας μας , και ετοιμαζοταν να τον παρει ο υπνος ηρθε ο μπαμπας και ξεξυπνησε και τον κοιμησε παλι ο μπαμπας..!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!

 

Χυλοπιτες με κοτοπουλο είχαμε σήμερα!

@xaroumenh mama τον βάλατε σε δικό του δωμάτιο??

@vikib της άρεσε το μπαλέτο? εγω σκέφτομαι να την πάω του χρόνου

 


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , iouliana είπε:

Γεια σας κορίτσια!!

 

Χυλοπιτες με κοτοπουλο είχαμε σήμερα!

@xaroumenh mama τον βάλατε σε δικό του δωμάτιο??

@vikib της άρεσε το μπαλέτο? εγω σκέφτομαι να την πάω του χρόνου

 

σε δικο του δωματιο τον ειχαμε βαλει οταν ηταν εξι μηνων αλλα μεχρι κ τωρα τον ειχαμε στην κουνια του....... εε τωρα  τον βαλαμε σε μονο κρεβατι..!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Γιγαντες κ πατατες γιαχνι

Αναθ ακομη δ εχουμε φουλ προγραμμα.δυο φορες την εβδομαδα απο μια ωρα.αλλα μαλλον θα αρχισω να πηγαινω κ γω περπατημα αυτην την ωρα

Τον σεπτεμβρη θα παει προνηπια,μεχρι τωρα σπιτι

Αλλα κ παλι θα εχω τον μικρο,οποτε δ εχουμε μπει σε φαση μεγαλων παιδιων

Ελπιζω να προλαβαινουμε κ με το διαβασμα στο μελλον,θα δειξει

Τι κολλημα οι μπυτζαμοηρωες φετος.μονο η δικια μου δ το βλεπει;

Μ αρεσουν οι στολες σας κ αυτα που προτεινεις

Ιουλιανα δυο βδομαδες παει,ειναι η πιο μικρη,αλλα ειναι ξετρελαμενη.γενικα απο μωρο στο σπιτι συνεχεια χορευει.ηθελε να παει,απο μονη το ζητουσε.περνουσαμε εξω απο τη σχολη γτ ειναι κοντα στο σπιτι κ ανυπομονουσε

Αν θελει κ το.φθινοπωρο θα συνεχισει,αν οχι δ με πειραζει

Ανυπομονω να κανουν ανοιχτο μαθημα να δω τι μαθαινουν.αν κ μου δειχνει οταν γυρναει σπιτι

Κ θα κανουν κ παρασταση τον ιουνιο,ολες οι ταξεις,κ συμμετεχουν κ τα μικρουλια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια

πηρα απουσια εχτες 

εχτες εφτιαξα πανσετα και πατατες τηγανιτες και σημερα κανελονια με κιμα

και εγω του χρονου θα γραψω το μεγαλο αγγλικα αλλα σκεφτομαι να κοιταξω στο δημο καμμια δραστηριοτητα για τωρα 

 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Φαδολαδα σημερα!

Κι εγω θα ηθελα να ξεκινησει κατι η μικρη για να απασχολειται 1-2 απογευματα την εβδομαδα. Ειχα σκεφτει για μουσικοκινητικη, δεν εχει και πολλες επιλογες σε αυτην την ηλικια. Ομως τωρα με το νεογεννητο φοβαμαι να ειναι σε κλειστο χωρο με αλλα παιδια για τις ιωσεις. Ισως απο σεπτεμβρη, ή αν βρω κατι το καλοκαιρι σε ανοιχτο χωρο.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Αρακά σήμερα, με πατατούλες και καρότα!

Vikib θα είναι τέλεια η μικρή σου μπαλαρίνα! Κ εγώ συμφωνώ να την αφήσεις να επιλέξει, σε αυτές τις ηλικίες αλλάζουν γρήγορα τα ενδιαφέροντά τους, αλλά αφού της αρέσει ο χορός, μάλλον θα της ταιριάξει το μπαλέτο! Πολύ σημαντικό ρόλο επίσης παίζει κ ο δάσκαλος/δασκάλα/προπονητής κλπ! Όσο για το μικρό, τα ξέρεις, σε κανενα χρόνο θα περάσει σε άλλη φάση, πιο "παιδάκι" και θα εχετε επικοινωνία και άλλο πρόγραμμα!

Θωμαή από πρώτη δημοτικου θα αρχίσετε Αγγλικά? Εγώ σκέφτομαι σοβαρά να περιμένω ως την Τρίτη, δεν θέλω να τον φορτώσω απότομα!

Κοιτάξτε και για ΚΔΑΠ, ιδιωτικά ή δημόσια,  λειτουργουν και απογευματα και είναι καλή λύση για κοινωνικοποίηση και δραστηριότητες! (CMES δεν ξέρω αν πιάνει ηλικιακά και τη μικρή σου, αλλά και η μουσικοκινητική καλή ιδέα είναι!)


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια και απο εμενα..!!!σημερα εφαγα στη μαμα μου ψαρακι πλακι στο φουρνο και της ειχαν μεινει και λιγα γεμιστα απο εχθες...!!! ειχε φτιαξει και κουνελι στηφαδο  για αυριο και πηρα ταπερακι οπου απο αυτο εφαγε ο αντρας μου....... το καλοκαιρι που μας περασε που ο γιος μου ηταν 20 μηνων τον πηγα σε κατι σε στηλ μουσικοκινητικη με θεατρο καπως ετσι αλλα ο μικρος δεν εδειξε ιδιαιτερο ενδιαφερον δλδ εως καθολου μονη μου χορευα τραγουδουσα πηδουσα τα στεφανια κτλπ.. υπηρχαν ομως κ κοριτσακια μικροτερης ηλικιας που εδειχναν πολυ ενδιαφερον..!! εχει να κανει με το παιδι πισστευω η και με το φυλλο.. στα αγορακια ηταν λιγο αδιαφωρο σε αυτη την ηλικια αποτι στα κοριτσακια τωρα μπορει να ετυχε στο συγγεκριμενο κρουπ πυ ειμασταν..!!!! εγω σκεφτομαι οταν κλεισει τα τρια να τον ξεκινησω μουσικη μιας και εγω και ο αντρας μου ασχολουμασταν παλλα χρονια με τη μουσικη εαν δεν ειχα μεινει εγκυος τον γιο μου τωρα θα ειχα παρει το πτυχειο μου αλλα ειχα ως προταιρεοτητα την οικογενεια γιατι ακολουθω και το ρητο μην αφηνεις για αυριο οτι μπορεις να κανεις σημερα....!!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Cmes οταν θα θες να πας την μικρη,γραψε θεμα στο παρεντς.οκ πολλες θα πουν οτι ειναι περιττο,αλλα αναλογως περιοχης θα εχουν κοπελες να σου προτεινουν

Αναθ σε καμια περιπτωση δ θελω να εχει ενα γεματο προγραμμα κ να μην εχει χρονο να παιξει η να ξεκουραστει.ετσι κ αλλιως επαρχια εχει λιγες δραστηριοτητες.προς το παρον παει με μεγαλη χαρα,χορευει εκει κ σπιτι συνεχεια,θα δω οταν κανουν ανοιχτο μαθημα προοδο,κ αν θελει να συνεχισει κ του χρονου ευχαριστως.αλλιως θα εχει μονο την προσαρμογη στο σχολειο

Προς το παρον μου αρεσει οπως δουλευει η σχολη κ οι δασκαλες

Καλα η κορη μου γενικως ειναι τρελα αναποφασιστη

Οσο για τον μικρο πολυ φοβαμαι για το πως θα ειναι στα τρομερα δυο

Ωραια φαγητα χαρουμενη μαμα

Κ μεις ψαρια σημερα,κ για αυριο μπιφτεκια κ λουκανικα με πιτουλες κ τζατζικι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...