Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts

καλησπερα 

πανσετα και διαφορες πιτες μιας και στο χωριο του μπαμπα μου εχουν εθιμο να φτιαχνουν πιτες σημερα

@iouliana βραδυ εννοω ωστε το ζευγαρι να μενει μονο του


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα! Γεμιστα σημερα!

Επειδη εγω λειπω πολυ συχνσ σε ταξιδια για τη δουλεια και η μικρη διανυκτερευει στη γιαγια για μερες, οταν δεν υπαρχει επαγγελματικος λογος δεν θελω να την αφηνω. Ο πρωτος λογος ειναι γιατι νιωθω τυψεις για το παιδι και ο δευτερος για να μην κουραζεται παραπανω η πεθερα μου. Η μονη μερα που την κρατησε ετσι ηταν στην επετειο μας με τον αντρα μου που βγηκαμε οι δυο μας!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια και απο εμενα...!!!!! τρεχαμε λιγο αυτες τις μερες γιατι εχθες καναμε μια επεμβαση στον γιο μου και ευτυχως πηγαν ολα καλα και οπως δειχνει κ η αναρρωση παει μια χαρα και αυτη...!!! σημερα παραγγειλαμε και φαγαμε ποικιλια δεν ειχα προγραμματισει να μαγηρεψω γιατι δεν ηξερα πως θα ηταν ο μικρος σημερα...!!! και εγω τον γιο μου τον αφηνω λιγες ωρες ειτε στην μαμα μου ειτε στην πεθερα μου με την πεθερα μου μενουμε πανω κατω και οποτε θελουμε να παμε μια βολτουλα το βραδυ (αν και εχουμε να παμε πολυ καιρο ) ερχετε στο σπιτι μας μεχρι να γυρισουμε αν και ποτε δεν αργουμε. βραδυ εμεινε μονο μια φορα στην πεθερα μου περιση που ειχαμε παει μια εκδρομουλα με τον αντρα μου.. πλεον ο μικρος δε κοιματε πουθενα αλου περα απο το κρεβατι ..


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , xaroumenh mama είπε:

γεια σας κοριτσια και απο εμενα...!!!!! τρεχαμε λιγο αυτες τις μερες γιατι εχθες καναμε μια επεμβαση στον γιο μου και ευτυχως πηγαν ολα καλα και οπως δειχνει κ η αναρρωση παει μια χαρα και αυτη...!!! σημερα παραγγειλαμε και φαγαμε ποικιλια δεν ειχα προγραμματισει να μαγηρεψω γιατι δεν ηξερα πως θα ηταν ο μικρος σημερα...!!! και εγω τον γιο μου τον αφηνω λιγες ωρες ειτε στην μαμα μου ειτε στην πεθερα μου με την πεθερα μου μενουμε πανω κατω και οποτε θελουμε να παμε μια βολτουλα το βραδυ (αν και εχουμε να παμε πολυ καιρο ) ερχετε στο σπιτι μας μεχρι να γυρισουμε αν και ποτε δεν αργουμε. βραδυ εμεινε μονο μια φορα στην πεθερα μου περιση που ειχαμε παει μια εκδρομουλα με τον αντρα μου.. πλεον ο μικρος δε κοιματε πουθενα αλου περα απο το κρεβατι ..

Περαστικα στον μικρουλη! Τι επεμβαση εκανε; ειναι καλα τωρα;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , CMES είπε:

Περαστικα στον μικρουλη! Τι επεμβαση εκανε; ειναι καλα τωρα;

περιτομη του καναμε σημερα για την ωρα δειχνει πολυ καλα και δε ποναει ... περιμενουμε να δουμε πως θα παει η επουλωση γιατι το πετσακι που επρεπε να αφερεθει ηταν πολυ και εχουν γινει πολλα ραμματα οπως μας ειπε ο γιατρος..!! ευχαριστουμε πολυ...!!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , xaroumenh mama είπε:

περιτομη του καναμε σημερα για την ωρα δειχνει πολυ καλα και δε ποναει ... περιμενουμε να δουμε πως θα παει η επουλωση γιατι το πετσακι που επρεπε να αφερεθει ηταν πολυ και εχουν γινει πολλα ραμματα οπως μας ειπε ο γιατρος..!! ευχαριστουμε πολυ...!!!!!

Αν επιτρεπεται σε ποιον γιατρο κανατε την επεμβαση;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, CMES είπε:

Αν επιτρεπεται σε ποιον γιατρο κανατε την επεμβαση;

σε εναν παιδοχειρουργο εδω στα χανια που μενω..... αλλα επειδη ειχε και ελαφρυα υποσπαδια το ψαξαμε παρα πολυ μεχρι να καταληξουμε τη ακριβως χρειαζετε επισκεφτηκαμε ολους τους παιδοχειρουργους των χανιων πηγαμε και στο ηρακλειο και για να κατασταλαξουμε τη χρειαζετε επισκεφτηκαμε και εναν παιδοουρολογο που ερχετε απο αθηνα και κανει ιατρεια καποιες μερες του μηνα στο ηρακλειο......!!

πρίν από 3 λεπτά , iouliana είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Χαρουμενη μαμα περαστικα στον μικρουλη! Ο παιδίατρος σας ειπε να το κανετε? 

 

ναι αποταν γεννηθηκε  φενοταν πως παρουσιαζε κατι το πουλακι του και καναμε και υπερυχο νεφρων τοτε (δεν ειχε φιμωση) .. το παρακολουθουσε και οταν εκλεισε τα δυο μας ειπε πως πρεπει να το δει παιδοχειρουργος και επειδη ειχε και υποσπαδια το ψαξαμε παραπανω πηγαμε και σε παιδοουρολογο για να σιγουρευτουμε οτι δε χρειαζετε επεμβαση κ η ουρυθρα του......


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Γιουβαρλάκια σημερα κα για μενα πατατουλες με λαχανικα στον φουρνο λογω νηστείας!

Χαρουμενη μαμα, καταλαβα...θα τον παω κι εγω να τον δουνε γιατι μου ειπε η παιδίατρος ότι μπορει να χρειαστεί ανοιγμα το πετσακι παρολο που το κατεβαζω αρκετα συχνα.


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , CMES είπε:

Γεια σας κοριτσια! Σημερα καθαρισαμε οτι ειχε μεινει στο ψυγειο!

Σημερα σαραντιζουμε και σε λιγο θα παμε να παρουμε την ευχουλα!:)

Αντε ωραια!! Πως εισαι εσυ? 


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, iouliana είπε:

Αντε ωραια!! Πως εισαι εσυ? 

Καλα ειμαι, προσπαθω να οργανωσω πως θα βγαζω και τα 2 μωρα βολτα! Αγορασα σκαλακι για το καροτσι, περιμενω να μου ερθει αυτη την εβδομαδα. Το πηρα μεταχειρισμενο γιατι δεν ειμαι πολυ σιγουρη οτι θα βολεψει. Το εχει χρησιμοποισει καμια να μου πει εντυπωσεις; αλλες ιδεες για να τα βγαζω μαζι;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, CMES είπε:

Καλα ειμαι, προσπαθω να οργανωσω πως θα βγαζω και τα 2 μωρα βολτα! Αγορασα σκαλακι για το καροτσι, περιμενω να μου ερθει αυτη την εβδομαδα. Το πηρα μεταχειρισμενο γιατι δεν ειμαι πολυ σιγουρη οτι θα βολεψει. Το εχει χρησιμοποισει καμια να μου πει εντυπωσεις; αλλες ιδεες για να τα βγαζω μαζι;

Kαλημερα!

Ψαροσουπα σήμερα και μακαρονια για μενα!

Το σκαλακι δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε, ηθελα να το παρω αλλα τελικα δεν....οποτε περιμενω να μας πεις εντυπώσεις. Εμενα η δικια μου ηταν 28 μηνων όταν γεννηθηκε ο γιος μου οποτε αρχικα τον ειχα στον μαρσιπο και τη μικρη στο καροτσι (για ελαχιστο διάστημα όμως) και μετα ο μικρος στο καροτσι και η μικρη περπατουσε κανονικα. Ηταν συνηθισμενη όμως στο περπατημα.....και τον μικρο τον <περπαταω> πολύ..δηλαδή αντεχει βαδισμα για μια ωρα τουλάχιστον. Γενικα είναι ησυχη η δικια σου?


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...