Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts

1 hour ago, iouliana είπε:

Kαλημερα!

Ψαροσουπα σήμερα και μακαρονια για μενα!

Το σκαλακι δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε, ηθελα να το παρω αλλα τελικα δεν....οποτε περιμενω να μας πεις εντυπώσεις. Εμενα η δικια μου ηταν 28 μηνων όταν γεννηθηκε ο γιος μου οποτε αρχικα τον ειχα στον μαρσιπο και τη μικρη στο καροτσι (για ελαχιστο διάστημα όμως) και μετα ο μικρος στο καροτσι και η μικρη περπατουσε κανονικα. Ηταν συνηθισμενη όμως στο περπατημα.....και τον μικρο τον <περπαταω> πολύ..δηλαδή αντεχει βαδισμα για μια ωρα τουλάχιστον. Γενικα είναι ησυχη η δικια σου?

Ησυχη ειναι αλλα εχει λαλησει τοσο καιρο μεσα. Τωρα ελπιζω να αρχισουμε τις βολτες και να ηρεμησει! Κι εμενα περπαταει ανετα και το προτιμαει, ομως φοβαμαι γιατι εδω που μενω τα πεζοδρομια ειναι χαλια και πολυ στενα!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , CMES είπε:

Ησυχη ειναι αλλα εχει λαλησει τοσο καιρο μεσα. Τωρα ελπιζω να αρχισουμε τις βολτες και να ηρεμησει! Κι εμενα περπαταει ανετα και το προτιμαει, ομως φοβαμαι γιατι εδω που μενω τα πεζοδρομια ειναι χαλια και πολυ στενα!

Ναι κι εγω αγχωνομαι όταν τα εχω και τα δυο μονη μου...τη βαζω να κραταει το καροτσι και βαζω πανω από το χερακι της το δικο μου για ασφαλεια..η δικια μου βεβαια ηταν και είναι αγριοκατσικο


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.πως ειστε;

Εγω περασα μια μικρη γαστρεντεριτιδα,οποτε το μενου μας ηταν αναλογο.τωρα ολα καλα

Σημερα χορτοσουπα

Οταν γεννηθηκε ο μικρος η μεγαλη ηταν 26μηνων.περπατουσε πολυ καλα κ για ωρα.γενικα δ ειμαι του καροτσιου.κ απο 1,5χρ της ελεγα αν θελει βολτα με τα ποδια,μονο αν κραταει το χερι

Ειμαστε κ επαρχια με μικρες αποστασεις κ οχι πολυ κινηση.οποτε η ο μικρος σε καροτσι η σε μαρσιπο κ η μικρη κανονικα με τα ποδια

Χιονισε σε μας χθες,οχι πολυ.λιγο στις σκεπες επιασε

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα 

χοιρινο με πατατες και πιτσα και φαολαδα για τον αντρα μου

εμενα οταν γεννηθηκε ο μικρος ο μεγαλο ηταν 18 μηνων οποτε ειχα τον μεγαλο στο καροτσι και τον μικρο στο μαρσιπο αν και σπανια εβγαινα μονη και με τα 2


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

@CMES διαβαζα το θεμα σας που ελεγες για τη <μεγαλη>! Και  εμενα τα ιδια μου εκανε ...ολο επανω μου σκαρφαλωνε....ξερεις τι με ειχε σωσει? να την εχω διπλα μου και να προσπαθω να την απασχολω. Σε εμας ειχαν δουλεψει τα παραμυθια, η ζωγραφικη και τα αυτοκόλλητα !!της ειχα παρει κατι μπλοκακια με αυτοκόλλητα και τα επαιζε με τις ωρες, τα κολλουσε τα ξεκολλουσε κτλ  Δεν ειχε φυσικα παντα αποτέλεσμα αλλα κατι γινοταν ...

 

 


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, iouliana είπε:

@CMES διαβαζα το θεμα σας που ελεγες για τη <μεγαλη>! Και  εμενα τα ιδια μου εκανε ...ολο επανω μου σκαρφαλωνε....ξερεις τι με ειχε σωσει? να την εχω διπλα μου και να προσπαθω να την απασχολω. Σε εμας ειχαν δουλεψει τα παραμυθια, η ζωγραφικη και τα αυτοκόλλητα !!της ειχα παρει κατι μπλοκακια με αυτοκόλλητα και τα επαιζε με τις ωρες, τα κολλουσε τα ξεκολλουσε κτλ  Δεν ειχε φυσικα παντα αποτέλεσμα αλλα κατι γινοταν ...

 

 

Εχω δοκιμασει τα παντα, ομως δυστυχως το μονο που μπορει να την κρατησει απασχολημενη ειναι το ταμπλετ! Δεν θελω ομως καθολου να εχει ταμπλετ ή κινητο στα χερια οποτε δεν εχω πολλες εναλκακτικες. Το προβλημα ειναι οτι τα περισσοτερα πραγματα που της δινω να απασχοληθει τα βαζει στο στομα προκλητικα και γελαει. Πχ τα αυτοκολλητα που λες θα τα ετρωγε σιγουρα, οπως κανει με τα lego duplo ή με τα μαγνητακια του ψυγειου!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια και απο εμενα ...!! σημερα μακαρονια με μοσχαρακι που εμεινε απο εχθες..!!! και αυριο μαλλον θα παρω ταπερακι με παστιτσιο απο την μαμα μου.... εεε ειμαστε μακαροναδες τι να κανουμε...!!!!! φετος ολα μαζεμενα ετσι;;; δε προλαβε να τελειωση η νυστεια των χριστουγεννων και ξεκινησε η νυστεια για το πασχα..!!!! για το πατακι για το καροτσι το εχω δει να το χρησιμοποιουν στο χωρο εργασιας μου μμανουλες αλλα εχουν μεγαλυτερα παιδακια τωρα σε τετοιες ηλικιες ουτε εγω δε ξξερω ποσο θα βολευειγιατι και εγω το σκεφτομουν για το γιο μου..!! οπως ναι εχω δει μαμα με τρια παιδια το ενα να το κραταει με σκοινι...!!  σε αυτη την ηλικια ο μικρος μου πολυ δυσκολα κραταει χερι γιατι μενουμε σε εξοχη και εειναι συνεχεια εξω στην αυλη και εχει μαθει να τρεχει και να κανει τα δικα του .. και οποτε βγουμε εξω και του κραταμε το χερακι θα περπατησει λιγο μετα θα του τραβηξει τη προσοχη κατι αλλο και θα σταματησει να το κοιταει η θα κανει στροφες και οποτε του ερθει παιζει μια και αφηνει το χερι και μη τον ειδατε.............


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια 

καρμποναρα και λαχανικα τουρλου και κολοκυθοκεφτεδες

σημερα ειναι μια ιδιαιτερη μερα ο μικρος μου γινεται 4 απιστευτο μου φαινεται


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Δεν εχω ιδεα τι θα μαγειρεψω...

Θωμαή χρόνια πολλά! Να τον χαίρεστε! Όντως θα είναι απίστευτο!

CME κι εγω μαρσιπο θα σου πρότεινα και τη μεγάλη στο καρότσι. Αλλά είναι και μεγάλο το μωρό αρα θα είναι δύσκολο (εγω δεν χρησιμοποιησα μαρσιπο γιατι πονουσε η πλατη μου πολύ). Το σκαλάκι καλή λύση φαίνεται, αλλά δεν το βλέπω συχνά.

 


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!κοτοπουλο κοκκινιστο με ρυζι!

@thomai62 να τον χαιρεσαι!!

@anath το προβλημα ειναι οτι η μικρη δεν μπαινει στο καροτσι! Μονο στο 3κυκλο ποδηλατακι το οποιο ομως ειναι αβολο στην οδηγηση. Και ο μαρσιπος βρε κοριτσια δεν με εχει βολεψει καθολου! Μου φαινεται πολυ μεγαλο βαρος και νομιζω πως και το μωρο δε βολευεται! Καπως στραβα ειναι μεσα!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , CMES είπε:

Καλημερα!κοτοπουλο κοκκινιστο με ρυζι!

@thomai62 να τον χαιρεσαι!!

@anath το προβλημα ειναι οτι η μικρη δεν μπαινει στο καροτσι! Μονο στο 3κυκλο ποδηλατακι το οποιο ομως ειναι αβολο στην οδηγηση. Και ο μαρσιπος βρε κοριτσια δεν με εχει βολεψει καθολου! Μου φαινεται πολυ μεγαλο βαρος και νομιζω πως και το μωρο δε βολευεται! Καπως στραβα ειναι μεσα!

Κι εγω τα ίδια με το μαρσιπο... Κανένα διπλό καρότσι να δανειστείς για λίγο υπάρχει; Όχι οτι αυτό θα είναι βολικό στην οδήγηση, αλλά τουλάχιστον θα είναι κ οι δύο μαζί!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Θωμαή να τον χαίρεσαι! Ολόκληρο παλικάρι έγινε! Θα κάνετε γενέθλια?

Καλά ο μάρσιπος δεν είναι για πολλά πολλά, ειδικά αν το μωρό είναι βαρύ. Αυτό με το διπλό καρότσι το είχα σκεφτεί κι εγώ αλλά και πάλι από ότι μου έχουν είναι εξαιρετικά άβολό και ειδικά αν μένεις σε οικοδομή. Δες αν η μικρή σου κάθεται στο σκαλάκι, η δικιά μου πιστεύω με τίποτα.

Α ξέρεις τι άλλο έκανα...έχουμε πολύ κοντά ένα σχολείο και τους πήγαινα πολύ συχνά τα απογεύματα και τα ΣΚ,   η μικρη έπαιζε  και εγω εκάνα βολτιτσες το μωρό. Έτσι δεν είχα  το άγχος των αυτοκινήτων κτλ Βασικά ακόμη το κάνω, με βολεύει πολύ παρόλο που έχουμε αυλή.

 


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια...... θωμαι να χερεσε τον γιο σου ποσο γρηγορα μεγαλωνουν τα παιδια μας και δε το καταλαβενουμε..!!!! και εγω εχθες κοιταζα βιντεο του γιου μου απο οταν ηταν 9 μηνων και λεω πω πω πω πως μεγαλωσε... τοτε δε μηλουσε δε μπουσουλουσε ειχε μονο δυο δοντακια... και τωρα ειναι αντρακι ολοκληρο...!!!!

εμενα παλι το ποδηλατακι μου εχει λυσει πραγματικα τα χερια μου φενεται πολυ ελαφρυ ευκολο στην οδηγηση και ο μικρος το απολαμβανει...!!!! μαρσιπο ουτε εμενα δε ξερω αν θα με βολευε βασικα δεν εχω δοκιμασει γιατι φοβαμε... εχω αυχενικο και τρομερο προβλημα στους ωμους και στον αυχενα που δε ξερω αν θα μπορω να κρατησω το βαρος ενως μωρου πανω μου..!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Μακαρονια με κιμα σημερα

Αναλογως τον μαρσιπο.εγω εχω ενα ρινγκ σλινγκ κ ενα μαι ται.σηκωνα με το σλινγκ την κορη μου μεχρι τα 12κ ανετα.κ πιανει στον εναν ωμο.μετα ημουν εγκυος κ γενικα περπαταει

Κ μενα με βολευει το ποδηλατακι.αλλα μεχρι τα δυο κ αυτο.μετα μονο ποδια

Θωμαη,να τον χαιρεσαι!μεγαλωνουν τα παιδακια μας

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τις ευχες 

θα μαζευτουμε την κυριακη μεταξυ  μας για να κοψουμε τουρτα @iouliana

εμενα παλι με βολεψε πολυ ο μαρσιπος οσο για το βαρος του μωρου δεν το καταλαβαινεις αν ο μαρσιπος ειναι καλος και για να ειναι πιο βολικα το μωρο οσο ειναι μικρο ο δικος μου ειχε μαξιρακι προσθετο ηταν της  chico νομιζω

 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...