Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο η την Κυριακή αν θυμάμαι καλά και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα!

Για τους μάρσιπους που λέτε, έχω εκ γενετής πρόβλημα στην σπονδυλική στήλη γι αυτό δεν μπορώ πολλά πολλά.

Σνίτσελ κοτόπουλο με πουρέ και φακοκεφτεδάκια για μένα !

Πέστροφες νομίζω έχω φάει μόνο καπνιστές σε εστιατόριο. Πως τις κάνει η μαμά σου?


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα 

κοτοπουλο στο φουρνο με πατατες 

εμεις τις κανουμε στο φουρνο με πατατες απλα στην κοιλια του ψαριου βαζουμε μαιντανο και σκορδο

τις εχω κανει και με βουτυρο στο τηγανι και ειναι πολυ ωραιες 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα καλη εβδομαδα 

σημερα θα φαμε οτι εμεινε απο τα γενεθλια εχτες

τους εφτιαξα μακαρονια με μελιτζανες και ελιες ρυζι με πιππεριες και καλαμποκι κεφτεδακια με λεμονατη σαλτσα χοιρινη τηγανια  μαριναρισμενη σε γιαουρτι μελι μουσταρδα και πετιμεζι ταμπουλε μαρουλι αγγουρι ντοματα κρεμμυδι με βαλσαμικο ξυδι χουμους και η μαμα μου πρασοπιτα 

εφτιαξα και τουρτα κοκ με ζαχαροπαστα

σημερα νευριασα με το σχολειο του γιου πηγαμε μεχρι εκει για να μας πουν οτι η δασκαλα ειναι αρρωστη και 2 μερες δεν εχουν σχολειο δεν μπορουσαν να μας ειδοποιησουν τηλεφωνικα 20 παιδακια ειναι 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Σπανακορυζο σημερα!

@thomai62 μου ανοιξες την ορεξη!!! Απο σημερα ειπα να ξεκινησω διατροφη. Με κοιτουσα χθες στον καθρεφτη και δεν με αναγνωριζα... δεν εχω καθολου κουραγιο αλλα οσο το αναβαλω δεν κερδιζω τιποτα! Θελω να βρω και μια πατεντα να γυμναστω λιγο, ισως τωρα που θα καλοκαιριασει να βγαινω λιγο για τρεξιμο.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, CMES είπε:

Καλημερα! Σπανακορυζο σημερα!

@thomai62 μου ανοιξες την ορεξη!!! Απο σημερα ειπα να ξεκινησω διατροφη. Με κοιτουσα χθες στον καθρεφτη και δεν με αναγνωριζα... δεν εχω καθολου κουραγιο αλλα οσο το αναβαλω δεν κερδιζω τιποτα! Θελω να βρω και μια πατεντα να γυμναστω λιγο, ισως τωρα που θα καλοκαιριασει να βγαινω λιγο για τρεξιμο.

δοκιμασε την διαιτα των μοναδων ο αντρας μου εχασε 27 κιλα σε 3 μηνες και διατηρηται ακομα


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, thomai62 είπε:

δοκιμασε την διαιτα των μοναδων ο αντρας μου εχασε 27 κιλα σε 3 μηνες και διατηρηται ακομα

Ειμαι γενικα κατα αυτων των τυπων διαιτας για ιατρικους λογους. Προτιμω να ξεκινησω μια ισορροπημενη διατροφη ειδικα τωρα που θηλαζω!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Μακαρόνια με κιμά σήμερα... και ανυπομονώ να σχολάσω να πάω να φάω.......

Τι κάνετε;

Θωμαή όπως πάντα τέλειο το μενού!

CME εγώ όταν γέννησα το 2ο ξεκίνησα τρέξιμο και έχω κολλήσει! Στην αρχή ερχόταν καποιος μαζι μου, κρατούσε το μωρό στο καρότσι και έτρεχα κανένα μισάωρο. Έβγαινα πρωί όταν είχε λιακάδα. Μπορείς επίσης να κάνεις κάτι και στο σπιτι αν έχεις κουράγιο όταν κοιμούνται τα παιδιά. Αν ψάξεις στο ιντερνετ θα βρεις πολλά, ασκήσεις με το βάρος του σώματος ή προγράμματα HIIT. Kαι ότι σου επιτρέπει ο γιατρός φυσικά! Με τις δίαιτες δεν τα πηγαίνω καλά, αλλά μπορείς απλά να "προσέχεις"


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!

Ψαράκι στο φούρνο και για μένα έφτιαξα ελαιόψωμο!

Εμενα μου αρέσει πολύ το περπάτημα! Τρέξιμο δεν έχω δοκιμάσει! Cme θα μπορουσες να πάρεις και κάποιο όργανο για αερόβια άσκηση. Έχει και πολλά βιντεάκια στο you tube.όταν δεν προλαβαίνω να πάω γυμναστήριο κάνω στο σπίτι.

 


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Μπιφτεκια κοτοπουλο σημερα!

Απο γυμναστικη μου αρεσει πολυ το τρεξιμο, το καλοκαιρι ειδικα οταν πεφτει ο ηλιος ειναι πολυ ωραια! Για γυμναστικη στο σπιτι λιγο δυσκολο, δεν υπαρχει καθολου χωρος και αν τα πετυχω να κοιμουνται και τα δυο (σπανια) προτιμω να κοιμηθω κι εγω μια ωριτσα να αναπληρωσω το βραδινο! Μιλησα και με μια φιλη διαιτολογο και μου ειπε να μην ακολουθωσω συγκεκριμενη διαιτα οσο θηλαζω γιατι μπορει να μπλοκατω το μεταβολισμο. Να αποφευγω ζαχαρη, τηγανιτα, λιπη κλπ αλλα να μην περιοριζω τις ποσοτητες, οποτε αυτο θα κανω!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , CMES είπε:

Καλημερα! Μπιφτεκια κοτοπουλο σημερα!

Απο γυμναστικη μου αρεσει πολυ το τρεξιμο, το καλοκαιρι ειδικα οταν πεφτει ο ηλιος ειναι πολυ ωραια! Για γυμναστικη στο σπιτι λιγο δυσκολο, δεν υπαρχει καθολου χωρος και αν τα πετυχω να κοιμουνται και τα δυο (σπανια) προτιμω να κοιμηθω κι εγω μια ωριτσα να αναπληρωσω το βραδινο! Μιλησα και με μια φιλη διαιτολογο και μου ειπε να μην ακολουθωσω συγκεκριμενη διαιτα οσο θηλαζω γιατι μπορει να μπλοκατω το μεταβολισμο. Να αποφευγω ζαχαρη, τηγανιτα, λιπη κλπ αλλα να μην περιοριζω τις ποσοτητες, οποτε αυτο θα κανω!

Είναι ακόμη νωρίς και λογικά και το σώμα σου θα είναι ακόμη <καταπονημένο>, τώρα προέχει να ξεκουράζεσαι όποτε μπορείς. Στη δεύτερη γέννα επέστρεψα στο γυμναστήριο στους δυο και κάτι μήνες για ψυχολογικούς κυρίως λόγους. Αισθανόμουν ότι το είχα ανάγκη. Διατροφή έκανα με διαιτολόγο τους τελευταίους δυο μήνες  (η ένα δεν θυμάμαι) που θήλαζα αλλά είδα μεγάλη διαφορά (στο λίπος όχι στα κιλά, τα κιλά τα είχα χάσει γρήγορα)  όταν αποθήλασα.  Αυτός με βοήθησε πολύ ώστε να σταθεροποιήσω το βάρος μου και να μην έχω σκαμπανεβάσματα. 


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...