Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα! Ψαρακια ψητα σημερα!

Κοριτσια μου εχω ενα προβλημα και θελω αν καποια απο τις παλιες μανουλες εχει εμπειρια να με βοηθησει. Η κορη μου εχει ψειρες!!! Δεν εχω ιδεα πως μπορει να κολλησε καθως ειναι μονο 2 χρονων, δεν παει σχολειο, κουνιες εχουμε παρα πολυ καιρο να παμε και με τα μονα παιδακια που ηρθε σε επαφη δεν ε ουν προβλημα. Της εβαλα χθες repel ομως εκανα τη βλακεια και την ελουσα μετα. Οποτε μου ξυπνησε στις 2 με τρελη φαγουρα... τωρα της το ξαναεκανα σωστα αυτη τη φορα. Χθες επλυνα οτι πλενοταν μεσα στο σπιτι και τα υπολοιπα τα περασα με τον ατμοκαθαριστη. Λετε να ξεμπερδεψουμε ετσι ευκολα; κι αν δεν ξεμπερδεψουμε τι αλλο μπορω να κανω; το μωρο εχει ελαχιστα μαλλια, μπορει να κολλησει; ειναι και καταξανθα και δεν μπορω να καταλαβω!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μακαρονια με κιμα σημερα

τι κανετε καλοκαιριασε και χαθηκαμε σημερα ειχαμε την γιορτη του νηπιαγωγειο ηταν πολυ ωραια

@CMES επειδη απο παιδι αντιμετωπιζω αυτο το πορβλημα ενα θα σου πω ειναι στο αιμα να κολας ακομα και στο δρομο μπορει να περασει καποιος απο διπλα σου και να σε κολησει και πανε παντα σε καθαρα κεφαλια 

εγω η λυση που βρηκα ηταν 2 μερη ξυδι ενα μερος λαδι το αφηνεις να δρασει και ολη νυχτα αν μπορεις και το πρωι χτενιζεις με χτενακι και λουζεις 

στα παιδια μου βαζω ιονοπνευμα λιγο στα μαλλια μοις τα λουσω και σε καθε λουσιμο τα χτενιζω με χτενακι και η αλλη λυση εινα η λοσιον προληψης

  • Ευχαριστώ 1

rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, thomai62 είπε:

καλημερα μακαρονια με κιμα σημερα

τι κανετε καλοκαιριασε και χαθηκαμε σημερα ειχαμε την γιορτη του νηπιαγωγειο ηταν πολυ ωραια

@CMES επειδη απο παιδι αντιμετωπιζω αυτο το πορβλημα ενα θα σου πω ειναι στο αιμα να κολας ακομα και στο δρομο μπορει να περασει καποιος απο διπλα σου και να σε κολησει και πανε παντα σε καθαρα κεφαλια 

εγω η λυση που βρηκα ηταν 2 μερη ξυδι ενα μερος λαδι το αφηνεις να δρασει και ολη νυχτα αν μπορεις και το πρωι χτενιζεις με χτενακι και λουζεις 

στα παιδια μου βαζω ιονοπνευμα λιγο στα μαλλια μοις τα λουσω και σε καθε λουσιμο τα χτενιζω με χτενακι και η αλλη λυση εινα η λοσιον προληψης

Εχουμε βαλει το φαρμακο απο χθες το πρωι κι ακομα ξυνεται. Της εψαξα υο κεφαλι σχολαστικα, τη χτενισα πολλες φορες με το χτενακι αλλα δεν βλεπω τιποτα!! Ειναι πολυ μικρη και φοβαμαι οτι δεν θα κατσει να της κανω και πολλα στο κεφαλι!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φαβα σημερα

@CMESη φαγουρα μποριε να ειναι και απο τον ιδρωτα ή να ερεθιστηκε το δερμα απο το φαρμακο 

το μονο που μπορεις να κανεις τωρα ειναι να την χτενιζεις με το χτενακι μετα απο καθε λουσιμο


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέρα!

Κοτόσουπα σήμερα γιατί η κόρη μου είναι άρρωστη!

@CMES η κόρη μου κολλάει από μικρή, πολύ πριν αρχίσει τον παιδικό, της φοράω κάθε μέρα λοσιόν και σώθηκα.........το πιο σημαντικό είναι να την χτενίζεις συνέχεια για τι επόμενες 10 μέρες για να είσαι σίγουρη.........η φαγούρα μπορεί να είναι και από αυτά που ανέφερε η Θωμαή αλλά μην το ρισκάρεις και πάρε και προληπτική  λοσιόν να της φοράς....για να κάθεται δίνε της κάτι να απασχολείται η να τρώει (εγώ μόνο έτσι την έπειθα στην ηλικία της δικιά σου) η στο μπάνιο όσο παίζει. 

Παρεμπιπτόντως ο μικρός δεν κόλλησε ποτέ! ευτυχώς γιατί και ο δικός μου είναι ξανθός με πολύ πολύ μαλλί.


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μπιφτέκια ψητά με σαλάτα σήμερα!

Μάλλον κορίτσια δεν έχουμε άλλο πρόβλημα με τις ψείρες. Ξύνεται κάποιες φορές αλλά μάλλον είναι από τον ιδρώτα. Τη χτενίζω με το χτενάκι και δεν βγάζει τίποτα. Την χτένισε και η πεθερά μου που έχει εμπειρία και μου είπε δεν είδε ούτε μία κόνιδα. Την Τρίτη θα της βάλω πάλι το επαναληπτικό φάρμακο και ο Θεός βοηθός...


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

πανσετα με σαλατα σημερα

εμεις ακομα οχο δεν ξεκινησαμε τα μπανια 

ανυπομονω να τελειωσει το σχολειο να σταματησουν τα δρομολογια μεσα στο  μεσημερι δεν υποφερετε η ζεστη


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!

Μαυρομάτικα σήμερα!!

Ωχ ναι Θωμαή η ζέστη δεν υποφέρεται με τίποτα αλλά να πω την αλήθεια δεν ανυπομονώ να σταματήσει ο παιδικός...

Εμείς αρχίσαμε αλλά είναι λίγο παίδεμα και με τα δυο....πάμε που και που στο εξοχικό των πεθερικών που είναι η θάλασσα ακριβώς μπροστά και βολεύει πολύ.


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Σπανακόρυζο σήμερα!

Αρχίσαμε μπάνια από την πρωτομαγιά, προσπαθούμε να πηγαίνουμε τα σαββατοκύριακα στο εξοχικό των γονιών μου αλλα λόγω δουλειας δεν γίνεται να πάμε κάθε εβδομάδα :( :( 

Αυτό με τις ψείρες τι θέμα!!!! Όταν ήμουν μικρή κολλούσα συνέχεια και κολλούσε και η μαμά μου και η γιαγιά μου!!! Έχουμε κατσαρά μαλλιά και τέτοια έχει και η μικρή!!! Φαντάζομαι τι θα γίνεται όταν θα κολλάει και σιχαίνομαι αυτό το χτενάκι που η μαμά μου τις έσπαζε!!!! Ιχχχχχ πραγματικά δεν ξέρω πως θα ανταπεξέλθω!!!! Θα την κουρέψω γουλί :D :D :D Πάλι καλά που ξεμπερδέψατε και γλιτώσατε!!!

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, iouliana είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Μοσχάρι με φασολάκια σήμερα!

Τι είναι το σπετσοφάι με κεφτεδάκια ?

Εδώ όλο βρέχει! τι σπαστικό!

καλημερα αντι για λουκανικα ή κρεας βαζω κεφτεδακια μια παραλλαγη στο κανονικο σπετσοφαι

μπριζολες με σαλατα για σημερα

  • Μου αρέσει 1

rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...