Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 27 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

      υγρά κιτρινωπά στο σερβιετακι εχω καιρό τώρα αλλά οκ με έχει δει! πόνους δεν εχω , το μωράκι το νιώθω όλη μέρα ! συσπάσεις -σφιξιματα εχω έτσι κ αλλιώς όποτε δεν μου κάνει εντυπωση! απλώς αυτό το βάρος μ κάνει εντυπωση , κάθε μέρα το χω! 

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts

Γεια σας!!

Σπανοκόρυζο σήμερα!

@thomai62 ωραίο [πρέπει να είναι. Κάνω κι εγώ κάτι παρόμοιο με κεφτεδάκια στην κατσαρόλα και κολοκυθάκια, πιπεριές κτλ

@CMES μάλλον ετοιμάζεται και το δεύτερο! Υπομονή!

 


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 1 month later...

Καλησπερα κοριτσια μετα απο πολυ καιρο 

Ελπιζω να ειστε ολες καλα 

Δεν μπορουσα να μπω γιατι χαλασε ο υπολογιστης ελπιζω σε μια εβδομαδα να ειναι ετοιμος

Τι κανετε εισαστε διακοπες ;

Εμεις πηγαμε στο χωριο του μπαμπα μου κοντα στη Ζαχαρω Ηλειας κατσαμε απο τις 2 εως 19 ιουλιου επιστρεψαμε γιατι ηρθε η ξαδελφη μου απο Αυστραλια μετα τα παιδια και τον αντρα της 

Θα ξαφυγουμε στις 11 αυγουστου για Αμοργο οικογενειακως και επιστρεφουμε 25 αυγουστου για ναμπουμεστη ρουτινα μας παλι


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κ από εμένα ..!!! Και εμείς είμαστε καλά ο μπέμπης μας έχει κλείσει τους τρεις μήνες κ είναι ένα χαμογελαστό μωράκι .ο μεγάλος μου γιος λόγο ηλικίας πέρασε τις φασεις του κ έκανε εκρήξεις θυμους αλλά πιστεύω πως σιγά σιγά προσαρμόζετε κ το ξεπερνάει ... Θα πάμε κ εμείς δύο μέρες οικογενειακός διακοπές στις 17 του Αυγούστου σε κάμπινγκ είχαμε πάει κ περιση έχουν τροχόσπιτο τα πεθερικά μου κ πέρασε ωραία ο μεγάλος .. φέτος θα μείνουμε σε κανονικό δωμάτιο που διαθέτει το κάμπινγκ .. θέλω να πιστεύω πως θα χαλαρώσουμε λίγο κ ο μεγάλος μου γιος θα προσαρμόζετε σιγά σιγά στην ιδέα πως είμαστε μια οικογένεια ...!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις μετακομισαμε τελικα κι εγω ξεκινησα καινουρια δουλεια! Πολλες αλλαγες και τα παιδια εχουν αποσυντονιστει τελειως. Διακοπες πηγαμε μια εβδομαδα θεσσαλονικη αλλα αδιαθετησα τη μερα που φτασαμε και μου τελειωσε τη μερα που φυγαμε...οποτε δεν εχω κανει ουτε ενα μπανιο και ουτε προβλεπεται....


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κορίτσια τι κάνετε όλες;;; εμείς γυρίσαμε από διακόπες...

Είμαι πολύ στενοχωρημένη, την Πέμπτη έκανα β χοριακή και βγήκε 55 μονάδες. Ο γιατρός μου είπε να επαναλάβω σήμερα, ξαναέκανα σε άλλο εργαστήριο (αυτή είναι η μόνη μου παρηγοριά) και βγήκε πάλι 55. Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε αν δεν αδιαθετήσω μέχρι την Παρασκευή να ξανακάνω β χοριακή... Πως θα περάσουν οι ημέρες μέχρι την Παρασκευή;;; Είμαι στη δουλειά και δεν μπορώ να λειτουργήσω, το μόνο που σκέφτομαι είναι ΄ότι ανα πάσα στιγμή θα αδιαθετήσω. Φοβάμαι ότι θα χαθεί το όνειρο... έχω τόσο πολύ άγχος που δεν ξέρω πως θα το διαχειριστώ...έχετε παρόμοιες εμπειρίες;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, smaro30 είπε:

κορίτσια τι κάνετε όλες;;; εμείς γυρίσαμε από διακόπες...

Είμαι πολύ στενοχωρημένη, την Πέμπτη έκανα β χοριακή και βγήκε 55 μονάδες. Ο γιατρός μου είπε να επαναλάβω σήμερα, ξαναέκανα σε άλλο εργαστήριο (αυτή είναι η μόνη μου παρηγοριά) και βγήκε πάλι 55. Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε αν δεν αδιαθετήσω μέχρι την Παρασκευή να ξανακάνω β χοριακή... Πως θα περάσουν οι ημέρες μέχρι την Παρασκευή;;; Είμαι στη δουλειά και δεν μπορώ να λειτουργήσω, το μόνο που σκέφτομαι είναι ΄ότι ανα πάσα στιγμή θα αδιαθετήσω. Φοβάμαι ότι θα χαθεί το όνειρο... έχω τόσο πολύ άγχος που δεν ξέρω πως θα το διαχειριστώ...έχετε παρόμοιες εμπειρίες;;;

Να επαναλάβεις την χοριακη (στο ιδιο εργαστηριο) ανεξάρτητα αν αδιαθετησεις η οχι. Πρέπει να ξέρεις αν ανεβαίνει και αν στο χειροτερο σενάριο κατεβαινει, τοτε θα πρέπει να σιγουρευτεις οτι εχει μηδενιστει. Υπομονή και να είσαι αισιόδοξη. Σε πολλές κοπέλες η χοριακη πήρε μπρος μετα από μέρες.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Elenaki5186 said:

Να επαναλάβεις την χοριακη (στο ιδιο εργαστηριο) ανεξάρτητα αν αδιαθετησεις η οχι. Πρέπει να ξέρεις αν ανεβαίνει και αν στο χειροτερο σενάριο κατεβαινει, τοτε θα πρέπει να σιγουρευτεις οτι εχει μηδενιστει. Υπομονή και να είσαι αισιόδοξη. Σε πολλές κοπέλες η χοριακη πήρε μπρος μετα από μέρες.

Καλημέρα. Αν δεν αδιαθετήσω μέχρι την Παρασκευή θα την ξανακάνω!!!! Πραγματικά μου πέρασε από το μυαλό να πάω αύριο αλλά προσπαθώ να ξεχαστώ και να μην το σκέφτομαι συνέχεια... Τι να πω, μακάρι να ανέβει τελικά και όλα να πάνε καλά! Πάντως έχω πονάκια περιόδου κανονικά... θα δείξει, δύσκολη η αναμονή!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

@smaro30 μην αγχωνεσαι, ακομα δεν εχει κριθει τιποτα. Πριν την πρωτη εγκυμοσυνη μου ειχα μια βιοχημικη. Ειχα χοριακη 25 την 2η ημερα της κσθυστερησης και δεν προλαβα να κανω επαναληψη γιατι μου ηρθε περιοδος. Μερικους μηνες μερα ειχα παλι καθυστερηση. Εκανα 2 τεστ (1η και 2η ημερα καθυστερησης) και ηταν και τα δυο αρνητικα, αρα πολυ χαμηλη χοριακη. Επειδη ειχα την προηγουμενη εμπειρια δεν ασχοληθηκα αλλο, δεν εκανα ποτε χοριακη και πηγα κατευθειαν για υπερηχο 2 εβδομαδες μετα!! Αρα δεν παιζει ρολο η χαμηλη χοριακη, κανε λιγο υπομονη! Η συλληψη εγινε με εξωσωματικη; δηλαδη γνωριζεις ακριβως τη μερα συλληψης;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, CMES said:

Καλημερα!!

@smaro30 μην αγχωνεσαι, ακομα δεν εχει κριθει τιποτα. Πριν την πρωτη εγκυμοσυνη μου ειχα μια βιοχημικη. Ειχα χοριακη 25 την 2η ημερα της κσθυστερησης και δεν προλαβα να κανω επαναληψη γιατι μου ηρθε περιοδος. Μερικους μηνες μερα ειχα παλι καθυστερηση. Εκανα 2 τεστ (1η και 2η ημερα καθυστερησης) και ηταν και τα δυο αρνητικα, αρα πολυ χαμηλη χοριακη. Επειδη ειχα την προηγουμενη εμπειρια δεν ασχοληθηκα αλλο, δεν εκανα ποτε χοριακη και πηγα κατευθειαν για υπερηχο 2 εβδομαδες μετα!! Αρα δεν παιζει ρολο η χαμηλη χοριακη, κανε λιγο υπομονη! Η συλληψη εγινε με εξωσωματικη; δηλαδη γνωριζεις ακριβως τη μερα συλληψης;

όχι δεν έγινε με εξωσωματική, κανονικά δηλαδή φυσιολογικά αν λέγεται έτσι. Η χοριακή βγήκε θετική 3 ημέρες πριν την καθυστέρηση και ο γιατρός μου ζήτησε να επαναλάβω και χθές που έκανα ήταν απλά στάσιμη. Σήμερα είναι η πρώτη ημέρα καθυστέρησης επισήμως... Ουφ δεν ξέρω έχω και κάτι συμπτώματα, πόνους περιόδου, πολλές εκκρίσεις διάφανες, πρησμένο στήθος. Σκέφτομαι ότι όσο αγχώνομαι χειρότερα είναι αλλά δεν μπορώ να το αποβάλλω από το μυαλό μου!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

καλημερα και απο μενα ο υπολογιστης ακομα χαλασμενος περιμενουμε ενα ανταλακτικο γιαυτο και δεν εμπαινα 

πηγαν και τα 2 μου παιδια σχολειο και νιωθω παραξενα 

ο μικροος προσαρμοστηκε αμεσως στο προνηπιο ο μεγαλος λιγο την πρωτη μερα δακρυσε στην πρωτη δημοτικου και καπως ετσι ξαναμπηκαμε στη ρουτινα μας

μπακαλιαρο σκορδαλια για σημερα

εσεις τα νεα σας  


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...