Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts

το βραδυ μεχρι της 9 και 30 το αργοτερο εχει κοιμηθει και ξυπναει γυρο στης 7 με 7 και 30 το πρωι.. και μετα γυρω στης 10 θα παρει παλι εναν υπνακο αν και μου φενετε πως ξεκιναει σιγα σιγα να κοβει τον πρωινο υπνακο

Κ εμενα μεχρι 1 χρονων κοιμοταν ως τις 9 μιση κ λιγο το πρωι μετα το εκοψε κ οσο περναει ο καιρός αργει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δε μπορω να πω οτι δε τρωει καλα ειδικα το μεσιμεριανο του ειναι μεριδα μεγαλυτερη ενηλικα καμια φορα μονο το απογευματινο τουφαγακι και το βραδυνο του γαλα ειναι ποιο λαιτ..! αλλα ενταξει γερα να ειναι τα παιδακια μας..!!!! χρυσα μου μαλλον το παιδακι σου φαινετε οτι το φαγητο το περναει απαρατηρητο γιαυτο δε θελει να μασησει..!!!!μη σε ανησυχει αυτο.. πιστευω οτι μια χαρα μπορει να μασησει και θα το κανει οταν θελει αυτο..!!!!

οταν εχω κοσμο κ βγαζω κρακερακια μπισκοτακια πατατακια δεν τον προλαβαινω να τρωει αλλα μεχρι εκει τα αλλα μην νοιωσει δειγμα κομματακι στο φαι η στο φρουτο μου το βγαζει..

Χμ καπου εδω βλεπω συνομηλικες γεια σας κι απο μενα λοιπον

καλως ηρθες κ απο δω..θα λεμε τα ενδιαφεροντα για τα παιδακια μας...

Γεια σας κοριτσια εχω ενα τριαμιση ενα εναμιση και ειμαι στο μηνα μου... Και τα δυο πρωτα αρσενικα τρωνε τον αγλεωρα ξαι εναι καλα στα κιλα τους.

δεν ηξερα οτι εισαι στο μηνα σου..αντε με το καλο να το παρεις στην αγγαλια σου..ποτε ΠΗΤ??χριστουγεννιατικο δωρο..

Χρυσα και το δικο μου δευτερο δε καθεται σε ενα μερος με τιποτα ομως τρωει πολυ αλλα οταν εχει νευρα θελει παρακαλια παιχνιδακια κλπ. Παλιοτερα οταν ειχε νευρα απο δοντια ηθελε να του τα αλεσω τωρα το κοψε. Ειναι στο παιδι
Καλημέρα!!!Περνουσα κι εγώ από εδώ. Βλέπω το παλιές και λέω εγώ είμαι αρκετά παλιά στο παρεντς :tongue: απλά δεν είμαι παλιά μανούλα.

Καλώς σας βρήκα κορίτσια!

καλως μας ηρθες..εμεις εχουμε ξαναμιλησει κ παλιοτερα τοτε που προσπαθουσαμε για παιδακι...τωρα εχω 2χρονων αγορακι..μην σε στεναχωρει κ γω νεα μανουλα ειμαι..

Καλημερα κι απο μενα!!!

Χαιρομαι πολυ για τη νεα ομαδα μας.

Καλως σας βρηκα!!!!!

καλως ηρθες στην παρεουλα μας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειπατε στην αρχη οτι οι περισσοτερες γνωριζεστε απο παλια απο καποιες μανουλες ποιες βρε χρυσα μου καπυ σε θυμαμαι.

αχ βρε Θωμαη πως λεγοταν εκει που ειμασταν νομιζω θελω να μεινω εγγυος κ μετα διαλυθηκε το παρεακι μας απο μια παρεξηγηση καποιων κοριτσιων κ μετα εγω μπηκα αυγουστιατικες μανουλες 2012 μετα ολες μας χαθηκαμε..με την θωμαη μιλαμε μεσω φεις κ ειπαμε να το ξανακανουμε μας ελειψε το φορουμ

Link to comment
Share on other sites

Ειπατε στην αρχη οτι οι περισσοτερες γνωριζεστε απο παλια απο καποιες μανουλες ποιες βρε χρυσα μου καπυ σε θυμαμαι.

δεν σε θυμαμαι ενω την cacao την θυμαμαι αλλα οχι στην δικη μας ομαδα...πολυ παλια οταν πρωτομπηκα εδω ημουν με το ονομα χρυσοβαλαντω

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε Θωμαη πως λεγοταν εκει που ειμασταν νομιζω θελω να μεινω εγγυος κ μετα διαλυθηκε το παρεακι μας απο μια παρεξηγηση καποιων κοριτσιων κ μετα εγω μπηκα αυγουστιατικες μανουλες 2012 μετα ολες μας χαθηκαμε..με την θωμαη μιλαμε μεσω φεις κ ειπαμε να το ξανακανουμε μας ελειψε το φορουμ

ετσι νομιζω οτι το ελεγαν μιλουσαμε και στο chat με αυτο το ονομα

ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ετσι το ελεγαν


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια !! Μεγαλώνει ή παρέα και χαίρομαι πολύ!!

Κακάο εγώ μπήκα στο θεματακι σας σαν μανούλα Ιουνίου την επόμενη χρονιά αλλά δεν συνέχισε να σας γράφω είχατε ήδη το οαρεακι σας κι εγώ δεν κολλουσα και πολύ

Σαγκρε και νικηαντωνια και χρυσά εμείς τα λεμε και αλλού!

Εμένα αν ξυπνήσει νωρίς κοιμάται λίγο καινπρωι και μεσημέρι αλλιώς μόνο μεσημέρι και νωρίς το βράδυ, μέχρι τις 9:30 δηλ τεζα, ρε κορίτσια κοιμούνται το βράδυ τα δικά σας;; Εμένα όχι ακόμα, ούτε ένα βραδύ, θηλάζει φουλ και τώρα βγαίνουν και άλλα δόντια οπότε είναι ανυσηχη!

Με το φαγητό δεν είναι φαγανη καθόλου με το ζόρι να φάει το μεσημεριανό εκτός από τα φασολάκια που της αρέσουν πολύ και τα τσακίζει κατά τ αλλά δεν τρώει ούτε αυγό ούτε κρέμα βρώμης ούτε γιαούρτι...είναι 18 μηνών και είναι 9,5 κιλά θηλάζει φουλ και την ημέρα, γλυκά και αλάτι δεν της δίνω ακόμα ίσως μετά τα δύο

Τρώει κομματάκια και πλέον κανονικά πο 10 μηνών αλλά ποτέ δεν ήθελε και πολύ τα αλεσμενα αναγουλιαζε, ξέρει να χρησιμοποιεί κουτάλι και πηρούνι αλλά εννοείται ότι τα κάνει χαλια , τα δόντια τα πλένουμε με νερό μόνο γιατί δεν της αρέσουν αυτές οι γεύσεις ή λυκες φρουτενιες κτλ και φυσικά δεν τα πλένουμε πολύ καλά αφού εν κάθεται και πολυ, θέλω να της μάθω να τα πλένουμε καλύτερα και πιο σχολαστικά αλλά σιγά σιγά


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια !! Μεγαλώνει ή παρέα και χαίρομαι πολύ!!

Κακάο εγώ μπήκα στο θεματακι σας σαν μανούλα Ιουνίου την επόμενη χρονιά αλλά δεν συνέχισε να σας γράφω είχατε ήδη το οαρεακι σας κι εγώ δεν κολλουσα και πολύ

Σαγκρε και νικηαντωνια και χρυσά εμείς τα λεμε και αλλού!

Εμένα αν ξυπνήσει νωρίς κοιμάται λίγο καινπρωι και μεσημέρι αλλιώς μόνο μεσημέρι και νωρίς το βράδυ, μέχρι τις 9:30 δηλ τεζα, ρε κορίτσια κοιμούνται το βράδυ τα δικά σας;; Εμένα όχι ακόμα, ούτε ένα βραδύ, θηλάζει φουλ και τώρα βγαίνουν και άλλα δόντια οπότε είναι ανυσηχη!

Με το φαγητό δεν είναι φαγανη καθόλου με το ζόρι να φάει το μεσημεριανό εκτός από τα φασολάκια που της αρέσουν πολύ και τα τσακίζει κατά τ αλλά δεν τρώει ούτε αυγό ούτε κρέμα βρώμης ούτε γιαούρτι...είναι 18 μηνών και είναι 9,5 κιλά θηλάζει φουλ και την ημέρα, γλυκά και αλάτι δεν της δίνω ακόμα ίσως μετά τα δύο

Τρώει κομματάκια και πλέον κανονικά πο 10 μηνών αλλά ποτέ δεν ήθελε και πολύ τα αλεσμενα αναγουλιαζε, ξέρει να χρησιμοποιεί κουτάλι και πηρούνι αλλά εννοείται ότι τα κάνει χαλια , τα δόντια τα πλένουμε με νερό μόνο γιατί δεν της αρέσουν αυτές οι γεύσεις ή λυκες φρουτενιες κτλ και φυσικά δεν τα πλένουμε πολύ καλά αφού εν κάθεται και πολυ, θέλω να της μάθω να τα πλένουμε καλύτερα και πιο σχολαστικά αλλά σιγά σιγά

Γεια σου κοπελα μου..εμενα η μικρη μου μετα τις 10 μιση κοιμαται 22 μηνων εχει ενεργεια δεν καθεται.ουτε εμεις τρωμε αλεσμενα..ο τι μαγειρευω τρωει.Τρωει μονη της μια χαρα με πιρουνι κ κουταλι...θα λερωθει αν εχει ζουμι το φαγητο βεβαια.να της φτιαξεις μπανανοτηγανιτα με το αυγο ουτε εμενα το τρωει...ως 1 χρονων ετρωγε..η δικια μου εχει 16 δοντακια τα πλενουμε κ μετα παιζει με την οδοντοβουρτσα.κ επισης το βραδυ ξυπναει 2 -3 φορες γιατι δε βολευεται κατι θα δει..αναλογα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Λίανα!!

Και μπανανοτηγανιτες της εφιαξα αλλά και πάλι δεν το τρωει, μόνο αν κάνω καμία αυγοφετα ίσως φάει μισή...καμία φρυγανιά κανένα κριτσινια..με τέτοια την βγάζουμε

Είναι στο παιδί

Από δόντια έχει 9 και ετοιμάζονται δύο κυνόδοντες και ένας τραπεζίτης προς το παρόν

Άρχισε να με δαγκώνει και στον θηλασμό οπότε μάλλον είναι κοντά το να σκάσουν


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...