Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts

Γεια σου Λίανα!!

Και μπανανοτηγανιτες της εφιαξα αλλά και πάλι δεν το τρωει, μόνο αν κάνω καμία αυγοφετα ίσως φάει μισή...καμία φρυγανιά κανένα κριτσινια..με τέτοια την βγάζουμε

Είναι στο παιδί

Από δόντια έχει 9 και ετοιμάζονται δύο κυνόδοντες και ένας τραπεζίτης προς το παρόν

Άρχισε να με δαγκώνει και στον θηλασμό οπότε μάλλον είναι κοντά το να σκάσουν

Εμενα οταν εβγαζε τους κυνοδοντες ειχε γκρινια βγηκαν κ οι 4 μαζι....η δικια μου μονο μπανανοτηγανιτα τρωει το αυγο βαζω κομματια την μπανανα με κανελα κ απο πανω μελι..

Απο φαγητα τα τρωει ολα;μιλατε;εμεις αρκετα καθαρα λεει κ δικα της βεβαια κανει κ προτασεις τωρα εχει πλακα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τα υπολοιπα κοριτσια τι κανουν;τα μικρουλια σας κοιμουνται μονα τους στην κουνια;εμενα κοιμαται αγκαλια κ μετα τη βαζω....πως θα το κοψουμε δεν ξερω...με ποναει η πλατη κ τα χερια

Link to comment
Share on other sites

Λίανα εμένα μόνο σε αυγοφετα ,δοκίμασα και κάνα δυο φορές να της το δώσω βραστό μπας και φάει αλλά τρώει λίγο κρόκο και δεν συνεχίζει, επίσης το μέλι δεν της αρέσει!

Λεει αρκετά λογακια, ή μόνη πρόταση που έκανε μέχρι τώρα είναι πάμε τα μαμά δηλ πάμε βόλτα μαμά

Επίσης λέει αλαμπουρνεζικα μπολικα και αυτήν την εβδομάδα προσπαθεί να αντιγράψει λέξεις καινούργιες

Πωπω ζόρι όλα μαζί τα δόντια να βγαίνουν, είναι όλα τα ούλα πρησμένα αλλά πιο πολύ στους κάτω κυνόδοντες και τον δεξιό τραπεζίτη όπου φαίνονται κιόλας, τα υπόλοιπα δεν με αφήνει και να δω, από γκρίνια δεν έχει αλλά το τι στριφογυρισμα πέφτει το βράδυ δεν λέγεται

Όσο για την κούνια πονεμένη ιστορία...δεν κοιμήθηκε ούτε μία μέρα, κοιμομαστε όλοι μαζί στο διπλό από 5 μηνών κι αυτό γιατί ξυπνούσε πολλες φορές και για να ξεκλεψω λίγο υπνο θηλαζα ξαπλωμένη και δεν σηκωνομουν συνέχεια, μέχρι 5 μηνών ξυπνούσε μια φορά το βράδυ και κοιμόταν ε λίκνο δίπλα μου γιατί ή κούνια δεν χωρούσε στην κρεβατοκάμαρα, ελπίζω μετά τα δύο να πάμε σε δικό της κρεβάτι σιγά σιγά για μεσημεριανό ύπνο και μετά βραδυνό, βλέποντας και κάνοντας!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λίανα εμένα μόνο σε αυγοφετα ,δοκίμασα και κάνα δυο φορές να της το δώσω βραστό μπας και φάει αλλά τρώει λίγο κρόκο και δεν συνεχίζει, επίσης το μέλι δεν της αρέσει!

Λεει αρκετά λογακια, ή μόνη πρόταση που έκανε μέχρι τώρα είναι πάμε τα μαμά δηλ πάμε βόλτα μαμά

Επίσης λέει αλαμπουρνεζικα μπολικα και αυτήν την εβδομάδα προσπαθεί να αντιγράψει λέξεις καινούργιες

Πωπω ζόρι όλα μαζί τα δόντια να βγαίνουν, είναι όλα τα ούλα πρησμένα αλλά πιο πολύ στους κάτω κυνόδοντες και τον δεξιό τραπεζίτη όπου φαίνονται κιόλας, τα υπόλοιπα δεν με αφήνει και να δω, από γκρίνια δεν έχει αλλά το τι στριφογυρισμα πέφτει το βράδυ δεν λέγεται

Όσο για την κούνια πονεμένη ιστορία...δεν κοιμήθηκε ούτε μία μέρα, κοιμομαστε όλοι μαζί στο διπλό από 5 μηνών κι αυτό γιατί ξυπνούσε πολλες φορές και για να ξεκλεψω λίγο υπνο θηλαζα ξαπλωμένη και δεν σηκωνομουν συνέχεια, μέχρι 5 μηνών ξυπνούσε μια φορά το βράδυ και κοιμόταν ε λίκνο δίπλα μου γιατί ή κούνια δεν χωρούσε στην κρεβατοκάμαρα, ελπίζω μετά τα δύο να πάμε σε δικό της κρεβάτι σιγά σιγά για μεσημεριανό ύπνο και μετά βραδυνό, βλέποντας και κάνοντας!

Α καταλαβα η κουνια διακοσμητικη χαχα..εγω θα την παρω λιγο στο δικο μας προς το πρωι...απο στριφογυρισμα μια απο τα ιδια τωρα με τις κουβερτες οχι τοσο αλλα το καλοκαιρι χαμος...κανονικα δεν κοιμοταν

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια..!!!! ουτε εμενα δε τρωει το αυγο με τιποτα οπως και να του το δωσω..!!! με το που θα καταλαβει τη μυρωδια εχει αιδιασει..ουτε η μπανανα δε του αρεσει βασικα δε του αρεσουν καθολου οι γλυκιες γευσεις για την ωρα..!! τωρα για τον υπνο εμενα με το που θα πιει το γαλατου το βραδυ απο μονος του κανει την κινηση να μπει στην κουνια του τον αφηνω εκει και ειτε κοιματε κατευθειαν αν ειναι πολυ κουρασμενος η παιζει μονος του κανενα δεκαλεπτο και τον περνει μετα ο υπνος! αλλα εγω δεν ειχα καταφερει να θυλασω και ετσι απο μωρα πιναμε το γαλα απο το μπουκαλι και κατευθειαν μετα στο κρεβατι τον εβαζα τα βραδια οταν ξυπναγε


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαχα κακαο και νικηαντωνια τι κανετε; σαν τα χιονια εδω θα τα λεμε παλι

Κακαο μου τι κανει το σοκολατακι σου;

Νικηαντωνια πψς παει η μικρουλα;

Καλησπερα κοριτσαρες!!!

Sangre μου παει καλυτερα την εχουμε σπιτι θαυμα λεμε.

Οι επεμβασεις εχουν τελειωσει αλλα εχουμε δρομο για την αποκατασταση ακομα. Δεν την φοβαμαι γιατι δε μασαει.

Ο τριτος υιος λες να σε παει μεχρι τελους κι αυτος;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πολλα αλλα με δυο τάιμπανακια κι ενα στο δρομο μαλλον αρκουμαι στο να διαβαζω παραυθια να ακουω και να λεω τραγουδια. Να παιζω τρσινακι και πλειμομπιλ.... Χιχιχι σ ναι και λεγκο ντουμπλο...

Link to comment
Share on other sites

εμας μιας και ειμαστε 13 μηνων το αγαπημενο μας παιχνιδι ειναι να πεταμε τα πραγματα κατω και η μαμα να μας τα δινει και φτου ξανα απο την αρχη... και το αλλο αγαπημενο μας παιχνιδι ειναι να κρυβομαστε και να κανουμε κουκουτσααα


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

εμας μιας και ειμαστε 13 μηνων το αγαπημενο μας παιχνιδι ειναι να πεταμε τα πραγματα κατω και η μαμα να μας τα δινει και φτου ξανα απο την αρχη... και το αλλο αγαπημενο μας παιχνιδι ειναι να κρυβομαστε και να κανουμε κουκουτσααα

Αχ μωρε ειναι μικρουλι ακομα..αργοτερα αρχιζουν κ συγκεντρωνονται στα παιχνιδια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...