Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Γάλα για 7 μηνών μωρό παράλληλα με απογαλακτισμό


Rania19

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις μαμάδες!! Ήθελα να σας ρωτήσω τι γάλα δίνατε αν είστε πρόσφατες μανούλες η δίνετε. Ο γιος μου ο 2ος είναι 7 μηνών. Προσπαθώ να αποθήλασω δυστυχώς για λόγους υγείας για μια θεραπεία που θα χρειαστώ. Έχουμε ξεκινήσει στέρεες τροφές, θηλάζουμε τη νύχτα πριν κοιμηθούμε και κατά τη διάρκεια της νύχτας φυσικά 5-6 φορές (θέμα που με αγχώνει πως θα σταματήσει-και σε αυτό αν υπάρχει κάποια ιδέα ιδιαίτερη τη χρειάζομαι να μου δώσετε) και πίνουμε 30 ml ΜΟΝΟ frezylac 2. Θέλω να του δώσω βιολογικό με όλα αυτα που ακούγονται.. δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πίνει τόσο λίγο. Φταίει ότι δεν του αρέσει το συγκεκριμένο η επειδή έχει μάθει στήθος; εδώ και ένα μήνα κάνουμε αυτή τη προσπάθεια. Επίσης θα ήθελα να μου προτείνετε και εσείς μάρκες από γάλα ύστερα η παράλληλα με από θηλασμό. Σας ευχαριστώ!!!:)

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Rania19 είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μαμάδες!! Ήθελα να σας ρωτήσω τι γάλα δίνατε αν είστε πρόσφατες μανούλες η δίνετε. Ο γιος μου ο 2ος είναι 7 μηνών. Προσπαθώ να αποθήλασω δυστυχώς για λόγους υγείας για μια θεραπεία που θα χρειαστώ. Έχουμε ξεκινήσει στέρεες τροφές, θηλάζουμε τη νύχτα πριν κοιμηθούμε και κατά τη διάρκεια της νύχτας φυσικά 5-6 φορές (θέμα που με αγχώνει πως θα σταματήσει-και σε αυτό αν υπάρχει κάποια ιδέα ιδιαίτερη τη χρειάζομαι να μου δώσετε) και πίνουμε 30 ml ΜΟΝΟ frezylac 2. Θέλω να του δώσω βιολογικό με όλα αυτα που ακούγονται.. δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πίνει τόσο λίγο. Φταίει ότι δεν του αρέσει το συγκεκριμένο η επειδή έχει μάθει στήθος; εδώ και ένα μήνα κάνουμε αυτή τη προσπάθεια. Επίσης θα ήθελα να μου προτείνετε και εσείς μάρκες από γάλα ύστερα η παράλληλα με από θηλασμό. Σας ευχαριστώ!!!:)

δυστυχως δ μπορω να σε βοηθησω πολυ γτ εδωσα κατευθειαν φρεσκο μετα το χρονο κ συνεχισα να θηλαζω μεχρι τα δυο.τα ξυπνηματα τα σταματησε μονη 1,5ετους.πολυ καλο που θες να δωσεις βιολογικο,νομιζω υπαρχει αλλη μια μαρκα hipp ισως;επισης υπαρχει κ κατσικισιο σε σκονη.πολυ πιθανον να μη του αρεσει,οποτε δοκιμασε κ αλλες μαρκες κ τελος εβαπορε.τη μερα δ θηλαζει;7μηνων μου φαινεται μικρο να μη θελει τη μερα.ισως γι αυτο ξυπναει τοσο το βραδυ.

αν θελεις να αποθηλασεις κανενα θεμα,αλλα το εχεις ψαξει οτι δ μπορεις να κανεις τη θεραπεια ενω θηλαζεις;μπορεις να ελεγξεις κ μονη τη συμβατοτητα των φαρμακων στο e-lactantia

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν και εμένα για το hipp. Όταν μου τελειώσει το frezylac θα το δοκιμάσω διότι μου είπαν πως μυρίζει λιγότερο... απλά με ανησυχεί Ότι το πίνει σε δόσεις.. δλδ ξεκινά με 20 ml μετά από κανένα 10' 10 ml και πάει λέγοντας και στην ουσία άντε να έχει φτάσει να πιει 50ml.. τη μέρα όχι δεν το ζητά. Το ζητάει σπάνια αν θέλει να γλαρωσει για να κοιμηθεί και όχι από πείνα.. το βράδυ να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω αν όντως πεινάει ούτε έχω επιχειρήσει να του φτιάξω ξένο. Δεν θέλω να σταματήσω να θηλάζω.. πρέπει να κάνω κολονοσκόπηση, οκ για τη μέθη το πιθανότερο φεύγει σύντομα από το γάλα μου, το θέμα είναι όμως πως ίσως χρειαστώ θεραπεία γιατί έχω πολύ πιθανό ελκωδη κολίτιδα και δεν συμβαδίζει η θεραπεία αυτή με το θηλασμό... κάνω υπομονή ένα χρόνο τώρα με συμπτώματα πολύ ενοχλητικά.. 

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να ρωτησεις απο πριν ακριβως ποια ειναι η θεραπεια κ να μιλησεις με πιστοποιημενο συμβουλο θηλασμου για το αν θα μπορουσες να την κανεις παραλληλα με το θηλασμο

για τη μεθη δ υπαρχει λογικα θεμα εφοσον κανουν κ στον τοκετο καμια φορα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...