Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2009


m4ril0u

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • katerina26

    3392

  • anna_ath

    2130

  • fatsaki

    1775

  • Smouts

    1513

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ναι η αλήθεια είναι πως κι εμένα μου έχει λείψει η δουλειά λιγάκι... Την γοργονίτσα μας που θα την αφήσεις? Εγώ αναγκαστικά σε παιδικό σταθμό θα τον πάω...

Όσο για 12ωρα δεν είχα χτυπήσει, αλλά τα 10ωρα πήγαιναν κι ερχόντουσαν κι εφόσον ούτως ή άλλως κανείς δεν το εκτίμησε (δουλεύαμε υπερωρίες για την ψυχή της μάνας μας... γκρρρρρ), οπότε το 6ωρό μου κι εγώ και δε πα να χτυπιούνται, θα πηγαίνω σπιτάκι μου!!!! Αλήθεια, μετά από πόσο καιρό μπορούνε να μας απολύσουνε??? Θα μου ερχόταν κουτί μια απόλυση! χεχε

fatsaki όντως είναι πολύ ωραία τα χρώματα, άλλαξε λίγο και το μάτι! :)


eNortjK1UjKxNDQzVLIGXDASuwKh10.png

Θέλω ν'ακούγεται από παντού κιθάρα και τα ντράμς να προκαλούν αντάρα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω γυρίσει στη δουλειά εδώ και 4 εβδομάδες. Παιδιά είναι μια χαρά το 6ωρο.Δεν καταλαβαίνω για πότε περνάει. 3 είμαι σπίτι, παίρνω το μωρό από τη μάνα μου και έχω και διάθεση για παιχνιδάκια μαζί του μετά! Γιατί κακά τα ψέμματα, όλη μέρα σπίτι με το μωρό δεν βγαίνει. Παίζουν τα νεύρα σου κάποια στιγμή!Είμαι πολύ πιο δημιουργική όταν γυρνάω μετά τη δουλειά και μου έχει λείψει κιόλας...Το πλακώνω στα φιλιά!!!

Βέβαια το καλό είναι ότι το αφήνω σε πολύ έμπιστα χέρια. Μάνα είναι μόνο μία!!!!!!!!!


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έτσι λέω, ότι και για τη μικρή θα είμαι καλύτερη αν βγαίνω και λίγο από το σπίτι. Βέβαια εμένα η μαμά μου δουλεύει οπότε θα μου την κρατάει κοπέλα αλλά... την ξέρω ήδη πολλά χρόνια, της έχουμε πολλή εμπιστοσύνη και έρχεται ήδη λίγες ώρες οπότε η μικρή την έχει συνηθίσει και δεν πιστεύω πως θα έχει πρόβλημα. Με το γάλα που είχα άγχος επειδή θηλάζω, έχω κάνει μια μικρή τράπεζα στην κατάψυξη και θα βγάζω και 2 φορές τη μέρα (πρωί και μόλις γυρνάω από το γραφείο) οπότε θα είναι μια χαρά πιστεύω. Τώρα θέλω να δω τι δουλειές μένουν αυτή τη βδομάδα να γίνουν και από την άλλη θα πρέπει να μπούμε σε νέο πρόγραμμα!


dWXVp3.png

YqUap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εννοείται! Σαν τη μάνα σε κανέναν άλλο δεν έχεις τόση εμπιστοσύνη!

Έχεις και η ίδια άλλη διάθεση όταν έχεις βγεί και λίγο έξω.


eNortjK1UjKxNDQzVLIGXDASuwKh10.png

Θέλω ν'ακούγεται από παντού κιθάρα και τα ντράμς να προκαλούν αντάρα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι μη το συζητάς αλλάζεις παραστάσεις και χωρίς υπερβολές βλέπω πάλι τη ζωή μου να κυλάει κανονικά όπως και πριν δηλαδή.Είναι σημαντικό αυτό σου φτάχνει την διάθεση.


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια!! Καλή εβδομάδα!!

Καλορίζικο το καινούργιο site...Ελπίζω να το συνηθίσουμε....

Προσωπικά δεν μου λείπει καθόλου η δουλειά!! Να μου λείψει το άγχος, οι φωνές, η απίστευτη κίνηση να πάω και να γυρίσω?? Α πα πα!! Και όσους συναδέλφους και φίλους θέλω να δω, τους βλέπω...Και από τη στιγμή που δεν έχω κάποιον άνθρωπο εμπιστοσύνης να κρατήσει το μωρό, δεν το συζητάω καν...


0b1qp2.pngPaB8p3.png

qjfzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημέρα κορίτσια!! Καλή εβδομάδα!!

Καλορίζικο το καινούργιο site...Ελπίζω να το συνηθίσουμε....

Προσωπικά δεν μου λείπει καθόλου η δουλειά!! Να μου λείψει το άγχος, οι φωνές, η απίστευτη κίνηση να πάω και να γυρίσω?? Α πα πα!! Και όσους συναδέλφους και φίλους θέλω να δω, τους βλέπω...Και από τη στιγμή που δεν έχω κάποιον άνθρωπο εμπιστοσύνης να κρατήσει το μωρό, δεν το συζητάω καν...

Ούτε κι εμένα, αν και πότε πότε θα ήθελα να επιστρέψω. Βέβαια σε αυτό το στάδιο που είναι μικρούλης ο μπεμπης δεν έχω κάποιον να τον αφήσω οπότε δεν το συζητώ. Σκεφτόμουν δηλαδή να πάρω το εννιάμηνο του χρόνου και φέτος να επιστρέψω μετά τις γιορτές καθώς έτσι θα είχα όλη την επόμενη σχολική χρονιά ελεύθερη αλλά μάλλον δε θα το εφαρμόσω.


994464lddvg62m3r.gifttb249f.aspx727545ds9fqyqice.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα, 4 μηνες που καθησα τωρα, ωραιοι ηταν, αλλα παραπανω δεν μπορω. Αρχισα να βαριεμαι.

Το θεαμα μου ηταν γελοιο. Ολη μερα κυκλοφορουσα σαν τη μουρλη με πυτζαμες και τα μαλλια κοκορακι.

Απλα δε θελω να δουλευω πολλες ωρες πια, προτιμω να τις αφιερωνω στα παιδια.

Δουλευω 9-3, οποτε 6 ωρες ειναι μια χαρα. Ουτε κουραζομαι, αλλα ουτε και βαριεμαι. Και εχω και αρκετη διαθεση για παιχνιδι μετα.

Παντως μια συναδελφος μου που σταματησε εντελως να δουλευει, μου ελεγε οτι λογω μονιμου εγκλεισμου στο σπιτι, καταληγει να μην εχει καθολου ή ελαχιστη διαθεση να παιξει με το παιδι σε σχεση μ' εμενα που βγαινω και αλλαζω λιγο παραστασεις.

Μην το ψαχνουμε βεβαια, το λεονεκτημα του ενος ειναι μειονεκτημα του αλλου και τουμπαλιν...


yey2p2.png BN4cp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...