Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Οκτωβρίου 2017!


TatKono

Recommended Posts

κοριτσάκια Καλησπέρα

γέννησα την Τετάρτη 11.10 μια μπουμπου με καισαρική 3250.από το Σάββατο είμαστε σπίτι.ευτυχώς όλα πήγαν καλά και νοιώθω πολύ συγκινημένη καθώς την κοιτάω να κοιμάται. ....

Κατά τα άλλα ακόμα νοιώθω κουρασμένη από το χειρουργείο αν και δεν έχω πολλά λοχεια. ..

βασικά μου φάνηκαν όλα τόσο γρήγορα. ..Ποτέ μπήκα νοσοκομείο πότε γέννησα πότε βγήκα. Λες και ήταν μια στιγμή ενος δευτερολεπτου ....

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 634
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

10 ώρες πρίν, iolh34 είπε:

κοριτσάκια Καλησπέρα

γέννησα την Τετάρτη 11.10 μια μπουμπου με καισαρική 3250.από το Σάββατο είμαστε σπίτι.ευτυχώς όλα πήγαν καλά και νοιώθω πολύ συγκινημένη καθώς την κοιτάω να κοιμάται. ....

Κατά τα άλλα ακόμα νοιώθω κουρασμένη από το χειρουργείο αν και δεν έχω πολλά λοχεια. ..

βασικά μου φάνηκαν όλα τόσο γρήγορα. ..Ποτέ μπήκα νοσοκομείο πότε γέννησα πότε βγήκα. Λες και ήταν μια στιγμή ενος δευτερολεπτου ....

 

Μπραβο βρε ιολακι μου να σου ζησει η μπουμπού σου!!! Τυχερή εισαι που δεν εχεις πολλα λοχεια....  Εγω ακομη και εχω αρκετα σα περιοδο.... 

Κοριτσια πως την παλευεται με τους θηλασμους????  Θηλαζετε η οχι?  Το βραδυ με ξεζουμιζει μεχρι να κοιμηθει και ολο αυτο με εξαντλει


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Ιόλη! Μα σου ζήσει η μικρούλα σου!Τελικά η γέννα δεν είναι κάτι το φοβερό. Είμαστε σχεδιασμένες από τη φύση μας να αντέχουμε τους πόνους. Προσωπικά περίμενα να πονέσω περισσότερο με όλες αυτές τις φοβερές ιστορίες τοκετων. 

Ενώ ξεκινήσαμε να θηλάζουμε,ο μικρός μου πλήγωσε τις θηλες και ο πόνος ήταν τρομερος (χειρότερος από τη γεννα)και σταμάτησα. Ένιωθα πολλές τύψεις στην αρχή και εκλαιγα που δε μπορούσα να τον θηλασω γιατί σκόπευα να θηλασω αποκλειστικά  αλλά τώρα χαλάρωσα λίγο και σκέφτομαι τόσα παιδιά μεγαλώνουν με φόρμουλα  (όπως και εγω).Φυσικά ο θηλασμός είναι το καλύτερο για τη μητέρα και το παιδί αλλά η ψυχολογία μου ήταν κουρέλια και δε μπορεσα

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angela123 είπε:

Συγχαρητήρια Ιόλη! Μα σου ζήσει η μικρούλα σου!Τελικά η γέννα δεν είναι κάτι το φοβερό. Είμαστε σχεδιασμένες από τη φύση μας να αντέχουμε τους πόνους. Προσωπικά περίμενα να πονέσω περισσότερο με όλες αυτές τις φοβερές ιστορίες τοκετων. 

Ενώ ξεκινήσαμε να θηλάζουμε,ο μικρός μου πλήγωσε τις θηλες και ο πόνος ήταν τρομερος (χειρότερος από τη γεννα)και σταμάτησα. Ένιωθα πολλές τύψεις στην αρχή και εκλαιγα που δε μπορούσα να τον θηλασω γιατί σκόπευα να θηλασω αποκλειστικά  αλλά τώρα χαλάρωσα λίγο και σκέφτομαι τόσα παιδιά μεγαλώνουν με φόρμουλα  (όπως και εγω).Φυσικά ο θηλασμός είναι το καλύτερο για τη μητέρα και το παιδί αλλά η ψυχολογία μου ήταν κουρέλια και δε μπορεσα

 

Πολυ καλα εκανες!  Ισα ισα σας το ξαναπα δεν μας κανει λιγοτερο μάνες αν γεννήσαμε με καισαρική και δίνουμε φόρμουλα... Η ψυχική μας υγεια να ειναι οκ για να ειμαστε υγιής και ευτυχισμένες για τα παιδια μας!!! Αν συνεχιζες με τετοιο πονο σιγουρα θα παθαινες μαστιτιδα στο φουλ.... 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angela123 είπε:

Συγχαρητήρια Ιόλη! Μα σου ζήσει η μικρούλα σου!Τελικά η γέννα δεν είναι κάτι το φοβερό. Είμαστε σχεδιασμένες από τη φύση μας να αντέχουμε τους πόνους. Προσωπικά περίμενα να πονέσω περισσότερο με όλες αυτές τις φοβερές ιστορίες τοκετων. 

Ενώ ξεκινήσαμε να θηλάζουμε,ο μικρός μου πλήγωσε τις θηλες και ο πόνος ήταν τρομερος (χειρότερος από τη γεννα)και σταμάτησα. Ένιωθα πολλές τύψεις στην αρχή και εκλαιγα που δε μπορούσα να τον θηλασω γιατί σκόπευα να θηλασω αποκλειστικά  αλλά τώρα χαλάρωσα λίγο και σκέφτομαι τόσα παιδιά μεγαλώνουν με φόρμουλα  (όπως και εγω).Φυσικά ο θηλασμός είναι το καλύτερο για τη μητέρα και το παιδί αλλά η ψυχολογία μου ήταν κουρέλια και δε μπορεσα

 

Καλησπέρα.ειχα παθει το ίδιο.στο μαιευτήριο είχαν πληγωθεί μέχρι και της πρώτες 5 μέρες έτρεχε αιμα.είχα τύψεις που έδωσα κάποιες φορές φόρμουλα.Κάθε μέρα θηλαζα και έκλαιγα.ένιωθα μαχαιρια στις θηλές.αποφασιζα να δώσω φόρμουλα και μετά έβαζα πείσμα και θηλαζα. Μέχρι της πρώτες 20 μέρες έκλαιγα.ο θηλασμός είχε γινει μαρτύριοαναγκαζόμουν να θηλάζω γιατι πετρωνε το στήθος μου και σήκωνα πυρετό.για να αντλησω για κανένα λόγω πονούσα ακόμα πιο πολύ.όσο είναι πληγωμενες οι θηλές να μην φοράς τίποτα από πάνω να είσαι γυμνή να αεριζονται επίσης ανά καταφέρει να βάλεις από το γάλα σου ακόμα καλύτερα και λίγο σάλιο του μωρού.να ξέρεις μετα τις 40 μέρες Έχει εμπεδωθεί ο θηλασμός.δεν πονάς.ισα ισα ηρεμεις.το λέω εγώ που είχα απογοητευτεί παρακαλουσα να μην ξυπνήσει η μικρή για να φάει. Αμα διαβασεις στις μανούλες Ιουλίου θα δεις ότι Κάθε μέρα παραπονιομουν 


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια εγώ βγάζω με το θήλαστρο όσο βγάλω έν τέλη γιατί νιωθω πολύ κουρασμένη ύστερα απο αυτή τη γέννα. νοιώθω λες και δεν θα συνελθω ποτε.αφού ώρες ώρες δεν μπορώ να περπατήσω. Ελπίζω να συνέλθω γιατί νοιώθω και τύψεις που δεν ασχολούμαι πολύ με το άλλο μου παιδάκι και με πιανουν τα κλάματα ....

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, iolh34 είπε:

κορίτσια εγώ βγάζω με το θήλαστρο όσο βγάλω έν τέλη γιατί νιωθω πολύ κουρασμένη ύστερα απο αυτή τη γέννα. νοιώθω λες και δεν θα συνελθω ποτε.αφού ώρες ώρες δεν μπορώ να περπατήσω. Ελπίζω να συνέλθω γιατί νοιώθω και τύψεις που δεν ασχολούμαι πολύ με το άλλο μου παιδάκι και με πιανουν τα κλάματα ....

 

Ανέβασε πιο πολυ το σίδηρο σου η πες στο γιατρο σου να σου γραψει πολυβιταμινες....  Αν ειναι να αισθάνεσαι χαλια σταματα το αρμεγμα


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ξέχασα να ρωτήσω θα κρατήσετε το έθιμο των 40 ημερών και θα μείνετε σπίτι? 

Εγώ έχει έδω και μερες που τον βγάζω βόλτα με το καροτσι,πάμε σούπερ μάρκετ και το πρωί πήγαμε για καφέ. 

Επίσης έχει ήδη πλακώσει κόσμος στο σπίτι αρκετές φορές με μικρά παιδιά και η μαια ήταν οκ με όλα τα παραπάνω  αν και εμένα με ανυσηχησε το γεγονός ότι ήρθαν μικρά παιδιά σπίτι που μπορεί να είναι λίγο άρρωστα σε ένα κλειστό χώρο και μου τον κατσιασαν. 

Τον πήρα μέσα στο δωμάτιο μας και τα μικρά με ακολουθούσαν από πίσω και οι γονείς τους δεν έλεγαν τίποτα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω ηδη εχω βγει εξω αρκετες φορες και απο δευτερα που φευγει και η μαμα μου θα βγαίνω και με το μωρο γιατι πρεπει να τρεχω σε σχολεια και σε δραστηριοτητες για τα μεγαλα.... 

Ατζελα τον πηγες σε παιδίατρο??? 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εμένα μου είπε ο παιδίατρος στο νοσοκομείο να την πάω στις 7 ημέρες στην παιδιατρο μας.Θα την πάω μεθαυριο Παρασκευή.

επίσης το σαράντα ημερο θα το κρατήσω για το βράδυ μόνο. Μπορείς να φερεις έναν παπα να σου διαβάσει μια ευχόυλα για να βγαίνεις έξω.

angela123 εγώ οποίος έρθει μέχρι και αντισυπτικο τους βάζω να βάλουν αν και δεν έχει έρθει πολύς κόσμος σε εμένα ακόμα. Και εγω αποφεύγω να βρεθώ με τα ανιψιά μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , iolh34 είπε:

εμένα μου είπε ο παιδίατρος στο νοσοκομείο να την πάω στις 7 ημέρες στην παιδιατρο μας.Θα την πάω μεθαυριο Παρασκευή.

επίσης το σαράντα ημερο θα το κρατήσω για το βράδυ μόνο. Μπορείς να φερεις έναν παπα να σου διαβάσει μια ευχόυλα για να βγαίνεις έξω.

angela123 εγώ οποίος έρθει μέχρι και αντισυπτικο τους βάζω να βάλουν αν και δεν έχει έρθει πολύς κόσμος σε εμένα ακόμα. Και εγω αποφεύγω να βρεθώ με τα ανιψιά μου.

Δεν ειναι πολυ νωρις για 7 μερών.???  Αφου 4μερών δηλαδη πριν βγούμε απο το νοσοκομειο τον ζυγισαν.... Σκεφτομαι να τον παω στις 30μερες εκτος αν παρατηρήσω κατι το περιεργο..... 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Alekagala είπε:

Εγω ηδη εχω βγει εξω αρκετες φορες και απο δευτερα που φευγει και η μαμα μου θα βγαίνω και με το μωρο γιατι πρεπει να τρεχω σε σχολεια και σε δραστηριοτητες για τα μεγαλα.... 

Ατζελα τον πηγες σε παιδίατρο??? 

Είχε έρθει η μαια 2 φορές και μας κοίταξε και τους 2 και άλλη μια φορά μια ιατρικός επισκέπτης. Παιδιάτρος δε τα παρακολουθεό τα παιδιά εδώ όσον αφορά την ανάπτυξη τους αλλά ο ιατρικός επισκέπτης. Τη Δευτέρα θα πάω να τον ζύγισω στο "ιατρείο " του ιατρικού επισκέπτη και να ρωτήσω ότι απορία εχω

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Alekagala said:

Δεν ειναι πολυ νωρις για 7 μερών.???  Αφου 4μερών δηλαδη πριν βγούμε απο το νοσοκομειο τον ζυγισαν.... Σκεφτομαι να τον παω στις 30μερες εκτος αν παρατηρήσω κατι το περιεργο..... 

Και τον γιο μου στις 10 ημερες τον πήγα. Γιατί δεν παίρνεις τον παιδίατρο σου να τον ρωτήσεις για σιγουρα?οι 30 ημέρες μου φαίνονται πολλές. 

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου τι κάνετε? ??πΩς είναι τα μωράκια σας???εμένα η μπουμπού μου πήρε 500 γραμμαρια σε 9 ημέρες! !!Την ζυγισαμε χθες στην γιατρό και ολα οκ.μόνο ο αφαλός  δεν της έχει πέσει ακόμα. Από ότι το κόβω σε κάνα 3 ημερο θα πέσει. 

Από το κιλά της εγκυμοσύνης πως είστε? ?χάσατε καθόλου? ??Εγώ εν τέλει πήρα 17 κιλά ,από τα οποία έχω χάσει τα 7 με 8 .από εβδομαδα λέω να αρχίσω μια ψιλοδιατροφή με πρωτεΐνες και σαλάτες για να χάσω και τα υπόλοιπα γιατί με βλέπω τα Χριστούγεννα να μην έχω να βάλω ρουχο:-(....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...