Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε ολες! 'Οποια θελει μπορει να μου στειλει προσωπικό μηνυμα για γιατρους που ασχολουντε αρκετα με εξωσωματικές με δότριες (εχουν μικρες αναμονες και "καλες" επιλογές σε δότριες). Ψαχνουμε και στην Ισπανια εδω και 1.5 μήνα αλλα χωρί αποτέλεσμα προς το παρόν και θέλουμε να εχουμε και αλλες εναλλακτικές. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2017!


TatKono

Recommended Posts

Καλησπέρα μανούλες!Εμείς σαραντησαμε ήδη και πήραμε και ευχή (αν και δεν τηρησαμε τιποτα απο τις παραδοσεις του 40ημερου)

Εχουμε ραντεβού για το πρώτο μας εμβόλιο τέλη αυτού του μήνα!

Το πρόβλημα μέχρι τώρα είναι οι ατελείωτοι κολικοι.Εχουμε δοκιμάσει ο,τι σταγόνες κυκλοφορούν στο εμπόριο και πήραμε γάλα κατάλληλο για κολικους με μειωμένη λακτόζη αλλά δε βοηθάει τιποτα.Τα απογεύματα ουρλιάζει από τον πόνο και εχω δοκιμάσει τα παντα (πήρα και μια θερμοφορα-αρκουδακι κατάλληλη για μωρά να ζεσταίνω την κοιλίτσα του αλλά τίποτα δεν κανει-εχω απελπιστει-μου φαίνεται ότι αν δεν κάνουν τον κυκλο τους δε θα περασουν).

Πώς είναι τα δικά σας μωρά;

Μια από αυτές τις μέρες θα στολίσουμε και το σπίτι και θα είναι τα πρώτα μας οικογενειακά Χριστούγεννα!Ανυπομονώ για αυτά τα Χριστούγεννα αν και ξέρω πως δε θα καταλαβαίνει τίποτα ακόμα το μωρό. Ο συνδυασμός όμως Χριστούγεννα σε σπίτι με μωράκι είναι αχτυπητος!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 634
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσια γεια σας! Χαθηκα και εγω με το μωρο τελειως! Να μας ζησουν τα μωρακια μας να τα χαιρομαστε ολες! Πως περνατε? 

Εγω ευτυχως εχω μωρακι που κοιμαται 8 ωριτσες το βραδυ παροτι θηλαζει αποκλειστικα. Οποτε ξεκουραζομαι! Εχει αρχισει τα χαμογελα το κοριτσακι μας και εχουμε χαζεψει τελειως! Χαχα


nqrDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καί από εμένα κοριτσια! !!!

 Τι κανουν τα μωράκια σας????καί εμεις κοιμομαστε σερί από το βράδυ μέχρι το πρωί ευτυχώς! !!!

Οι γκριματσες και τα γελάκια είναί όλα τα λεφτά! !!Είμαστε και φάγανoύλες! !!

Αφού την φωνάζω χαϊδευτικά "καρπουζακι":)

χαθήκαμε καλέ. ...στείλτε κανένα νέο σας!!!!!

φιλια!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις κοπέλες!

Χαθηκαμε τώρα που εχουμε τα μπουμπουκια μας και μας κρατανε απασχολημενες!Πως ειστε;Διαβάζω ότι ήδη τα μωρά μας σκανε τα πρώτα τους γελάκια και χαίρομαι μαζί σας!

Ο δικός μου γελάει πιο συχνά όταν εχουμε τελειώσει με το τάισμα και ετοιμάζομαι να του αλλάξω πάνα!

Τη Δευτέρα ζυγιστηκαμε και είμαστε κοντά 5.5 κιλα.Πως μεγαλώνουν τόσο γρήγορα καλέ!Βλέπω τα πρώτα του ρουχακια που τα έχω φυλάξει και είναι τόσο μικροσκοπικά!Δε μπορώ να πιστέψω ότι πριν λίγες εβδομάδες τα φορούσε και τώρα δε του κάνουν ούτε με σφαίρες!

Ευτυχώς μη το γρουσουζεψω και εγώ είμαι μια από τις τυχερές μανούλες καθώς ο δικός μου πέφτει για ύπνο 9.30 και ξυπνάει 5.30 με 6.30 για γάλα.

Περιμένω τα νέα σας με τα μικρούλια σας.Τι θα κάνετε τώρα τις γιορτες;Τι θα θέλατε να σας φέρει η νέα χρονιά;Πολλά φιλιά σε ολες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από εμένα!

Είχα μέρες να μπω...δεν προλαβαίνω τώρα με την μπουμπού...χαίρομαι που σας βρίσκω όλες καλά!

Εμάς δυστυχώς ακόμη ξυπνάει 3-4 φορές την νύχτα για να θηλάσει..οπότε ο ύπνος είναι περιορισμένος! Από χαμόγελα...μας έχει τρελάνει ...ειδικά μετά το φαγητό κ όταν της μιλάμε κ της χαιδεύουμε τη μυτούλα κ τα μαγουλάκια!

Εμείς κάναμε το 1ο μας εμβόλιο κ ζυγιστηκαμε 6 κιλά κ 61 πόντους, αλλά μας ανυσήχησε λίγο η μικρή γιατί τη δεύτερη μέρα μας έκανε δέκατα, ευτυχώς δεν ήταν τπτ. Η γιατρός μας ορότεινε κ ενα εμβόλιο για την γαστρεντερίτιδα που είναι πόσιμο, το έκανε καμία ή σκέφτεται να το κάνει; Εμείς γενικότερα έχουμε προβληματιστεί με το όλο θέμα εμβόλια.

Το βράδυ που κοιμούνται τα μπεμπάκια σας; Εγώ στην αρχή την έχω στην κούνια της αλλά μετά την παίρνω στο κρεβάτι μαζί μου, το ξέρω ότι δεν κάνει αλλα με βολεύει πολύ με τον θηλασμό. Πότε πιστεύεται ότι είναι καλά να αρχίσουν τα μωρά να κοιμούνται στο δικό τους δωμάτιο;

Πολλές ευχές σε όλες! Καλά κ ευλογημένα Χριστούγεννα  σε σας κ στις οικογένειές σας! Φιλιά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , travelM είπε:

Καλησπέρα κ από εμένα!

Είχα μέρες να μπω...δεν προλαβαίνω τώρα με την μπουμπού...χαίρομαι που σας βρίσκω όλες καλά!

Εμάς δυστυχώς ακόμη ξυπνάει 3-4 φορές την νύχτα για να θηλάσει..οπότε ο ύπνος είναι περιορισμένος! Από χαμόγελα...μας έχει τρελάνει ...ειδικά μετά το φαγητό κ όταν της μιλάμε κ της χαιδεύουμε τη μυτούλα κ τα μαγουλάκια!

Εμείς κάναμε το 1ο μας εμβόλιο κ ζυγιστηκαμε 6 κιλά κ 61 πόντους, αλλά μας ανυσήχησε λίγο η μικρή γιατί τη δεύτερη μέρα μας έκανε δέκατα, ευτυχώς δεν ήταν τπτ. Η γιατρός μας ορότεινε κ ενα εμβόλιο για την γαστρεντερίτιδα που είναι πόσιμο, το έκανε καμία ή σκέφτεται να το κάνει; Εμείς γενικότερα έχουμε προβληματιστεί με το όλο θέμα εμβόλια.

Το βράδυ που κοιμούνται τα μπεμπάκια σας; Εγώ στην αρχή την έχω στην κούνια της αλλά μετά την παίρνω στο κρεβάτι μαζί μου, το ξέρω ότι δεν κάνει αλλα με βολεύει πολύ με τον θηλασμό. Πότε πιστεύεται ότι είναι καλά να αρχίσουν τα μωρά να κοιμούνται στο δικό τους δωμάτιο;

Πολλές ευχές σε όλες! Καλά κ ευλογημένα Χριστούγεννα  σε σας κ στις οικογένειές σας! Φιλιά!

Καλησπέρα

Το πόσιμο εμβόλιο δεν είναι υποχρεωτικό εμείς το έχουμε κάνει 2 φορές ως τώρα.

Όσο για τον ύπνο οι σύμβουλοι θηλασμού προτείνουν η μητέρα να κοιμάται με το παιδί για να μπορεί η μητέρα να ξεκουραστεί.εμείς είμαστε 5 μηνών και ακόμα να πάω στο κρεβάτι της που είναι σε άλλο δωμάτιο.κάτι που με αγχώνει πολυ

  • Μου αρέσει 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς κάναμε εμβόλιο πριν 1 μήνα και μάλιστα ανέβασε 39 πυρετο.Σε 3 μέρες έχουμε ραντεβού για το επόμενο.

Και σε μας έδωσαν ένα πόσιμο αλλά δε θυμάμαι για ποιο λόγο.Εκανε όμως ο καημένος 3 ενέσεις για 9 διαφορετικές αρρώστιες και σπαράζε ο καημένος.εδω μεγάλος άνθρωπος είσαι και 3 ενεσεις μονοκοπανια δε συνηθίζουν να σου κανουν

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angela123 είπε:

Και εμείς κάναμε εμβόλιο πριν 1 μήνα και μάλιστα ανέβασε 39 πυρετο.Σε 3 μέρες έχουμε ραντεβού για το επόμενο.

Και σε μας έδωσαν ένα πόσιμο αλλά δε θυμάμαι για ποιο λόγο.Εκανε όμως ο καημένος 3 ενέσεις για 9 διαφορετικές αρρώστιες και σπαράζε ο καημένος.εδω μεγάλος άνθρωπος είσαι και 3 ενεσεις μονοκοπανια δε συνηθίζουν να σου κανουν

3 ενέσεις; πόσο είστε; Εμείς 5 μηνών και κάθε φορά κάνουμε 1.

Το πόσιμο είναι γαστρεντερίτιδα


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Ζαχαρωτο είπε:

3 ενέσεις; πόσο είστε; Εμείς 5 μηνών και κάθε φορά κάνουμε 1.

Το πόσιμο είναι γαστρεντερίτιδα

2 μηνων ήταν όταν έκανε τις 3 ενέσεις και από εβδομάδα θα ξανακάνει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα κκαι χρονια πολλα να ειμαστε ολες καλα και να χαιρομαστε τα μωρακια μας!!!

Και εμείς έχουμε ραντεβού 5 /1 για το δεύτερο εμβόλιο και μάλιστα θα κάνουμε 2 εμβόλια και το ένα θα είναι πόσιμο από ότι μου είχε πει η παιδιατρος.

Εμείς κοιμομαστε στο ίδιο δωμάτιο ακόμα σε κουνια.αργότερα σκέφτομαι να την πάω μαζί με τον αδερδούλη της αλα αφού μεγαλωσει λίγο ακόμα. Όλα τα χρόνια θα κοιμούνται χωριά μας οπότε ας τα χαρουμετώρα που είναι ακόμα μικρούλια! !!!

ΑΧ βρε κοριτσια μεγαλώνουν πολύ γρήγορα και ώρες ώρες με πιανει μια μελαγχολια....:-(

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μανουλες Καλησπέρα τι κάνετε? ?? 

Ήθελα να σας ρωτησω σχετικά με την νινιδα.έχει βγάλει η μπέμπα μου λίγη ανάμεσα στα φρυδακια  της.θα φύγει μόνη της? ??Θα ρωτήσω και την παιδίατρο από εβδομαδα! 

 

Εύχομαι σε ένα όλες σας Καλή χρονιά.,υγεία πάνω από όλα και να χαιρομαστε όλες τα μωρακια μας και τα παιδάκια μας !αυτά είναι τα πιο σημαντικά πράγματα στην ζωή! !!

φιλιαααα! 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, iolh34 είπε:

μανουλες Καλησπέρα τι κάνετε? ?? 

Ήθελα να σας ρωτησω σχετικά με την νινιδα.έχει βγάλει η μπέμπα μου λίγη ανάμεσα στα φρυδακια  της.θα φύγει μόνη της? ??Θα ρωτήσω και την παιδίατρο από εβδομαδα! 

 

Εύχομαι σε ένα όλες σας Καλή χρονιά.,υγεία πάνω από όλα και να χαιρομαστε όλες τα μωρακια μας και τα παιδάκια μας !αυτά είναι τα πιο σημαντικά πράγματα στην ζωή! !!

φιλιαααα! 

Άσε και εμει ς ταλαιπωριομαστε ακόμα με τη νινιδα!Είχε στο μέτωπο και στα φρύδια και έβαζα μια κρέμα που λέγεται E45.Ηταν πολύ αποτελεσματική.

Εχει όμως ακομα ξηρότητα στο κεφάλι και αυτό που κάνουμε είναι να βουρτσιζουμε το κεφάλι του με μαλακή βούρτσα κατά τη διάρκεια του λουσιματος με βρεφικό σαμπουάν και έχω δει διαφορά 

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά κορίτσια με υγεία, αγάπη κ ευτυχία σε εσας κ τις οικογένειές σας! Να χαιρόμαστε τα μωράκια μας!

Κ εμείς έχουμε νινίδα κ η γιατρός μας είπε να βάζουμε βρεφικό λαδάκι, κ να χτενίζουμε με μαλακή βούρτσα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια!Χαθήκαμε καλέ!πείτε τα νέα σας!τι καινούρια καμώματα κάνουν τα νινια μας;

Εγώ τον έχω αγκαλιά σε στάση ταισματος και τις τελευταίες μέρες παίρνει φορά και σηκώνεται και κάθεται στα γόνατα μου με μικρή υποστήριξη και μετά από αυτό αρχίζει τα χαμόγελα και τις φωνούλες.

Είναι απίστευτο ποσό απλά πραγματάκια τα κάνουν χαρούμενα!

Κατά τ αλλά έδω και 1 εβδομάδα ταλαιπωριομαστε με διάρροια.Γαστρεντεριτιδα διέγνωσε ο γιατρός και μας έδωσε κάτι φακελάκια να τα διαλύουμε σε νερό αν η διάρροια επιμενει για να αποφύγουμε τυχόν αφυδατωση.

Επίσης σε λίγες μερες αλλάζουμε σπιτι και ο μπεμπούλης θα εχει το δικο του δωμάτιο αν και την κούνια του θα την εχουμε ακομα στην κρεβατοκαμαρα μας για μεγαλυτερη ασφαλεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! !!

Και εμείς λεμε αγκου και γελάμε! !!!Και θελούμε βόλτες και αγκαλια γιατι βαριόμαστε και όλη την ωρα στην κουνια. 

angela123 πως κόλλησε γαστρεντεριτιδα????ύπουλες αυτές οι ιώσεις. Φεβρουάριο και Μάρτιο θα είναι σε εξάρση και η γρίπη και φοβάμαι λίγο.βέβαια δεν βγαίνουμε και πολύ έξω.2 με 3 φορές έχουμε βγει.

Κατά τα άλλα τρώμε πολύ καί έχουμε γίνει σαν καρπουζακι.

Α!!!!Λέω να ξεκινήσω γυμναστηριο αυτή την εβδομάδα!!!Αν και τρέχω όλη μέρα με τα μικρά λέω να πάω για σύσφιξη περισσότερο. Έχω να χάσω και μερικά κιλακια ακόμα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...