Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Just now, Nati85 είπε:

Κάτι εμφάνισε αλλά πιο μετά αλλά νομίζω είναι το ίδιο με εχθές θα το κρατήσω να δω αν εξαφανιστεί γιατί εχθές το πέταξα.αλλα αν ήταν θα έδειχνε σήμερα.

γτ δεν το ρωτας αυτο στην εταιρια ? νομιζω η λινα ειπε οτι τα hometest κανουν κ 15 λεπτα να σου βγαλουν θετικο αποτελεσμα . Αν  εχεις αχνη γραμμουλα κ περιοδο πουθενα , μαλλον εισαιιιι!!!

 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

γτ δεν το ρωτας αυτο στην εταιρια ? νομιζω η λινα ειπε οτι τα hometest κανουν κ 15 λεπτα να σου βγαλουν θετικο αποτελεσμα . Αν  εχεις αχνη γραμμουλα κ περιοδο πουθενα , μαλλον εισαιιιι!!!

 

Ναι μου το είπε και εμενα.θα πάρω την εταιρία να ρωτήσω ναι γιατί θα με τρελάνουν αυτά τα τεστ.

Έχω την εντύπωση παντως ότι βγάζει την Γράμμουλα στην ίδια ώρα απ όταν το κάνω.μηπως είναι αυτή της εξάτμισης αν εξαφανιστεί πιστευω αυτό θα είναι

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , noni90 είπε:

Εγω ειμαι μια χαρα κανονικα θα επρεπε να εχω πονακια περιοδου αλλα ακομα δε με εχουν πιασει. Ενταξει το στομαχι μου ειναι οπως ξερεις ανακατεμενο και εχω καουρες αλλα αυτο ειναι ασχετο. Κατά τα άλλα δεν νιωθω τιποτα δεν εχω τιποτα.... Εχω ομως και 5 και σημερα πολλες μερες ακομα!

 

Απο τι μπορει να προεκυψε η καθυστερηση ομως? Περιεργο μου φαινεται γιατι ξερεις την οωρρηξια σου. Οπως κ  να εχει θα παμε για τον αλλο μηνα!

καλημερα! εγω παντως προβλεπω καθυστερηση σε μενα , γτ το στηθος μου δεν εχει αρχισει καν να με ποναει ... απλα ζεσταινομαι αρκετα ειδικα το πρωικ το απογευμα που γυρναω απο την δουλεια.. :P ( aπεκτησα κ εξαψεις τωρα σαν συμπτωμα περιοδου!) . κ  Επισης το στομαχι απο την Κυριακη μου κανε νουμερα .. σαν αναγουλες εχω σαν δεν μπορω να φαω .. πρεπει να κυκλοφορει ιωση κ παλι να κολλησα :( . ενω απο πονους στην κοιλια , εχω κατι τραβηγματακια ..Ολα συμπτωματα περιοδου  σε μενα ... Αυτα τα λιγα!! 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Nati85 είπε:

Κάτι εμφάνισε αλλά πιο μετά αλλά νομίζω είναι το ίδιο με εχθές θα το κρατήσω να δω αν εξαφανιστεί γιατί εχθές το πέταξα.αλλα αν ήταν θα έδειχνε σήμερα.

νατι καλημερα!!!! αρνητικο σημερα??? μηπως ειναι καμια βιοχημικη? αν επεσε η θερμοκρασια θα σου ερθει μεσα σε ενα 24ωρο μην ανησυχεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Nati85 είπε:

Ναι μου το είπε και εμενα.θα πάρω την εταιρία να ρωτήσω ναι γιατί θα με τρελάνουν αυτά τα τεστ.

Έχω την εντύπωση παντως ότι βγάζει την Γράμμουλα στην ίδια ώρα απ όταν το κάνω.μηπως είναι αυτή της εξάτμισης αν εξαφανιστεί πιστευω αυτό θα είναι

εξαφανιστηκε η γραμμη ? δεν εμεινε καθολου?  εμενα οταν ειχε εμφανιστει , φαινοταν στο φως μετα μονο . 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 minutes ago, Nati85 said:

Κάτι εμφάνισε αλλά πιο μετά αλλά νομίζω είναι το ίδιο με εχθές θα το κρατήσω να δω αν εξαφανιστεί γιατί εχθές το πέταξα.αλλα αν ήταν θα έδειχνε σήμερα.

στειλε μας φωτο να το δουμε

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ada32 είπε:

εξαφανιστηκε η γραμμη ? δεν εμεινε καθολου?  εμενα οταν ειχε εμφανιστει , φαινοταν στο φως μετα μονο . 

Νομίζω τωρα φαίνεται λιγότερο.ελπιζω να έρθει σήμερα μην με ταλαιπωρήσει.

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

νατι καλημερα!!!! αρνητικο σημερα??? μηπως ειναι καμια βιοχημικη? αν επεσε η θερμοκρασια θα σου ερθει μεσα σε ενα 24ωρο μην ανησυχεις. 

Ναι αρνητικο και μετά  πάλι εμφάνισε κάτι.ελπιζω μόνο να έρθει έπεσε η θερμοκρασία μου πολύ.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , noni90 είπε:

Εγω ειμαι μια χαρα κανονικα θα επρεπε να εχω πονακια περιοδου αλλα ακομα δε με εχουν πιασει. Ενταξει το στομαχι μου ειναι οπως ξερεις ανακατεμενο και εχω καουρες αλλα αυτο ειναι ασχετο. Κατά τα άλλα δεν νιωθω τιποτα δεν εχω τιποτα.... Εχω ομως και 5 και σημερα πολλες μερες ακομα!

 

Απο τι μπορει να προεκυψε η καθυστερηση ομως? Περιεργο μου φαινεται γιατι ξερεις την οωρρηξια σου. Οπως κ  να εχει θα παμε για τον αλλο μηνα!

Μια χαρα παμε τέλεια αντε κοντεβουμε!

πρίν από 1 λεπτό , Nati85 είπε:

Νομίζω τωρα φαίνεται λιγότερο.ελπιζω να έρθει σήμερα μην με ταλαιπωρήσει.

Ναι αρνητικο και μετά  πάλι εμφάνισε κάτι.ελπιζω μόνο να έρθει έπεσε η θερμοκρασία μου πολύ.

Στειλε φώτο δεν μπορεί να βγενει ετσι στειλε!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Nati85 είπε:

Ναι μου το είπε και εμενα.θα πάρω την εταιρία να ρωτήσω ναι γιατί θα με τρελάνουν αυτά τα τεστ.

Έχω την εντύπωση παντως ότι βγάζει την Γράμμουλα στην ίδια ώρα απ όταν το κάνω.μηπως είναι αυτή της εξάτμισης αν εξαφανιστεί πιστευω αυτό θα είναι

Εμένα πάντως στην πρώτη μου εγκυμοσύνη 2η ημέρα καθυστέρησης, πρωινά ούρα, clear blue αρνητικό.... 4 κιλά μωρό μετά από 9 μήνες...

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ

1. Angie trg  ΠΗΤ  9/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

2. dimitroula30  ΠΗΤ  17/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

3. Kalfeli   ΠΗΤ  2-3/2/2018!!!

4. Ani ani   ΠΗΤ  21/3/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

5. elenakii22 ΠΗΤ  22/3/2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

6. maria1988  ΠΗΤ  2/4/2018!!!

7. stalitsa82  ΠΗΤ  25/4/2018!!!

8. Vana87 ΠΗΤ  26/5/2018!!!

9. Farmakotriftena ΠΗΤ  8/6/2018!!!

10. orianna  ΠΗΤ  21/6/2018!!!

11. anemoni1989  ΠΗΤ  1/7/2018!!!

12. Antila  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 2311!!!

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. andrianni  31/10/2017!!!

2. ElektraGr  5-6/11/2017!!!

3. ritaki13  6/11/2017!!!

4. Papaki@  8-10/11/2017!!!

5. Ασία  12/11/2017!!!

6. MelinaFo  14/11/2017!!!

7. Nati85 14/11/2017!!!

8. ntemiiiiii  14/11/2017!!!

9. t1t1n4k1  14-15/11/2017!!!

10. KalStyl  15/11/2017!!!

11. Ungry girl 17/11/2017!!!

12. ada32 19/11/2017!!!

13. noni90 19/11/2017!!!

14. Dimitr@17 20/11/2017!!!

15. caramel_83  19-23/11/2017!!!

16. Μάντη  21/11/2017!!!

17. alina80 24-26/11/2017!!!

18. Δήμητρα1988 26/11/2017!!!

19. Elma86  30/11/2017!!!

20. Vila  2/12/2017!!!

21. WannaBeMothe  3/12/2017!!!

22. vvrd  5/12/2017!!!

23. kido  10/12/2017!!!

24. Μαρθα Κ 14-17/12/2017!!!

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , CME2205 είπε:

Εμένα πάντως στην πρώτη μου εγκυμοσύνη 2η ημέρα καθυστέρησης, πρωινά ούρα, clear blue αρνητικό.... 4 κιλά μωρό μετά από 9 μήνες...

Ναι ε? Καλά μου λέει ο γυναικολόγος να περναει μια βδομάδα καθυστέρησης μη το ψειρίζω πολύ.εγω ευχομαι τωρα να μου έρθει η περιοδος κανονικά αν δεν είναι εγκυμοσυνη.

Λοιπόν πήρα τηλέφωνο στην hometest και μου είπαν ότι αν τυχόν το κρατήσουμε περισσότερη ώρα στα ουρά μπουκώνει το τεστ και μπορεί να βγάλει μετά μια γραμμή αλλά από την στιγμή που εξαφανίζεται δεν σημαίνει κάτι.και τωρα που το είδα, γιατί το χθεσινό το πέταξα, δεν φαίνεται κάτι ίσως με πολύ κόπο ισα ισα και με φαντασία.χιχι :cool: ζήτω η τρέλα! 

  • Χαχα 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! @Ani ani ειδα τον υπερηχο, φανταστικο το μπεμπακι!!... Κουκλι! Με το καλο να το δεχτειτε κοριτσι μου! :-D

Τι κανετε ολες; @Nati85 αν δεις οτι δεν ερχεται περιοδος και συνεχιζεται η καθυστερηση, ισως να πηγαινες καλυτερα στο γιατρο αντι να κανεις τεστ κτλ, για να επιβεβαιωσεις αν ειναι κυηση, κυστη ή ο,τι αλλο σε απασχολει και να ησυχασεις :) . Ολα καλα να ειναι! Τα αλλα μας κοριτσια που δεν περιμενουν;

Εγω τρεχω με τη δουλεια, με το τρακαρισμενο αμαξι (ακομη δεν εχει κλειστει ραντεβου με τον πραγματογνωμονα για να καταγραψει ζημιες και να το προχωρησουν, τεραστια ταλαιπωρια) και με διαφορα οικογενειακα. Οποτε ευτυχως εχω βαλει στην ακρη το θεμα της εγκυμοσυνης και αποφασισα να το δω πιο χαλαρα. Ισως ειναι η αμυνα μου! Ο γιατρος μου ειπε οτι θελει να με δει στην 2η εβδομαδα καθυστερησης κ οχι νωριτερα, και πραγματι του ειχα πει εγω την προηγουμενη φορα οτι δε θα αντεξω ξανα αυτο το "παμε καθε πεντε μερες να δουμε αν αναπτυσσεται σωστα". Ηταν ο,τι πιο ψυχοφθορο εχω ζησει! Ειδικα οταν ακουσαμε 45 παλμους της καρδιας και το περιμενα να πεθανει, δε θελω να το θυμαμαι. Οποτε αποφασισαμε να αφησουμε αυτη τη φορα ενα νορμαλ διαστημα για τον πρωτο υπερηχο, για δικους μου ψυχολογικους λογους. Δε θα ψαξω τιποτα παραπανω.. Θελω οταν παω να μπορουμε να δουμε κατι σαφες, εστω σακο με σωστα σχηματισμενο φασολι. Ή αν δεν εχει προχωρησει (που ΔΕΝ θα συμβει, σκεφτομαι!), να το δουμε μια κι εξω. Η ανοδος της χοριακης ηταν καλο σημαδι, επισης ο υπερηχος που εκανε μετα το τρακαρισμα εδειξε τα πρωτα σημαδια οτι κατι συνεβαινε στο ενδομητριο (κατι για φθαρτο μου ειπε, αρχιζαν να σχηματιζονται τα στρωματα), οποτε αφηνομαι στη φυση και ευχομαι να κανει σωστα τη δουλεια της! Εβγαλα απ το κεφαλι μου παραλογες φοβιες (πχ εξωμητριο) γιατι δεν δικαιολογουνται και καταλαβα οτι μου κανουν πολυ κακο ολα αυτα τα πιθανα σεναρια που μπορει να κανει κανεις, αλλα και το να αφηνω να με φοβιζει η προηγουμενη ατυχια. Αυτα απο μενα! Ελπιζω στο καλυτερο και περιμενω :)

Για την ωρα, εχω εδω αγκαλια τις γατουλες μου και μου γουργουριζουν, χαζολογαω στην τηλεοραση και (δεν) περιμενω να περασει η ωρα να παω δουλεια! Ας κανουμε ολες θετικες σκεψεις για ο,τι περιμενουμε ή δεν περιμενουμε! <3

 

  • Μου αρέσει 2

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημεραααα, ειμαι κι εγω 1 εβδομαδα  πριν την αναμενομενη, χθες ειχα μια μικρη ανακατοσουρα στο στομαχι, η κοιλια μου με ποναει, νιωθω ανα διαστηματα ενα βαρος, και εχω βγαλει παλι 2-3 σπυρακια στο πηγούνι, μακαρι να εχουμε πολλα πολλα θετικα αυτο τον μηνα

@Nati85 γιατι ρε παιδι μου δεν παιρνεις clearblue?? 

 

ποια αλλη ειναι σε αναμονη για τεστ σημερα αυριο??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Nati85 είπε:

Ναι ε? Καλά μου λέει ο γυναικολόγος να περναει μια βδομάδα καθυστέρησης μη το ψειρίζω πολύ.εγω ευχομαι τωρα να μου έρθει η περιοδος κανονικά αν δεν είναι εγκυμοσυνη.

Λοιπόν πήρα τηλέφωνο στην hometest και μου είπαν ότι αν τυχόν το κρατήσουμε περισσότερη ώρα στα ουρά μπουκώνει το τεστ και μπορεί να βγάλει μετά μια γραμμή αλλά από την στιγμή που εξαφανίζεται δεν σημαίνει κάτι.και τωρα που το είδα, γιατί το χθεσινό το πέταξα, δεν φαίνεται κάτι ίσως με πολύ κόπο ισα ισα και με φαντασία.χιχι :cool: ζήτω η τρέλα! 

χα χα χα παντως νατι απτην μερα του θετικου τεστ μπορει να μην γινει αμεσως η ωορηξια μπορει να γινει μετα απο 2 μερες οποτε πρεπει να αφηνεις κ δυο μερες περιθωριο παντα. κ επισης να εχεις επαφες για τρεις μερες μετα το θετικο αυτη η προσπαθεια σου δεν μετραει λοιπον γιατι μαλλον εγινε πολυ μετα η ωορηξια απτο τεστ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...