Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , caramel_83 είπε:

καλημεραααα, ειμαι κι εγω 1 εβδομαδα  πριν την αναμενομενη, χθες ειχα μια μικρη ανακατοσουρα στο στομαχι, η κοιλια μου με ποναει, νιωθω ανα διαστηματα ενα βαρος, και εχω βγαλει παλι 2-3 σπυρακια στο πηγούνι, μακαρι να εχουμε πολλα πολλα θετικα αυτο τον μηνα

@Nati85 γιατι ρε παιδι μου δεν παιρνεις clearblue?? 

 

ποια αλλη ειναι σε αναμονη για τεστ σημερα αυριο??

Αντε καραμελακι μου μακαριιιι καο εγω το στομαχι μου ειναι χαλια τωρα 3 4 μερες αλλα νιωθω πως θα έρθει γαμωτο και νιωθω ετσι καμια βδομαδα με πονακια χαμηλά τι να πω εγω Παρασκευή θα κανω τεστ αν δεν εχει ερθει η συχαμενη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 3 λεπτά , Antila είπε:

Καλημερα κοριτσια! @Ani ani ειδα τον υπερηχο, φανταστικο το μπεμπακι!!... Κουκλι! Με το καλο να το δεχτειτε κοριτσι μου! :-D

Τι κανετε ολες; @Nati85 αν δεις οτι δεν ερχεται περιοδος και συνεχιζεται η καθυστερηση, ισως να πηγαινες καλυτερα στο γιατρο αντι να κανεις τεστ κτλ, για να επιβεβαιωσεις αν ειναι κυηση, κυστη ή ο,τι αλλο σε απασχολει και να ησυχασεις :) . Ολα καλα να ειναι! Τα αλλα μας κοριτσια που δεν περιμενουν;

Εγω τρεχω με τη δουλεια, με το τρακαρισμενο αμαξι (ακομη δεν εχει κλειστει ραντεβου με τον πραγματογνωμονα για να καταγραψει ζημιες και να το προχωρησουν, τεραστια ταλαιπωρια) και με διαφορα οικογενειακα. Οποτε ευτυχως εχω βαλει στην ακρη το θεμα της εγκυμοσυνης και αποφασισα να το δω πιο χαλαρα. Ισως ειναι η αμυνα μου! Ο γιατρος μου ειπε οτι θελει να με δει στην 2η εβδομαδα καθυστερησης κ οχι νωριτερα, και πραγματι του ειχα πει εγω την προηγουμενη φορα οτι δε θα αντεξω ξανα αυτο το "παμε καθε πεντε μερες να δουμε αν αναπτυσσεται σωστα". Ηταν ο,τι πιο ψυχοφθορο εχω ζησει! Ειδικα οταν ακουσαμε 45 παλμους της καρδιας και το περιμενα να πεθανει, δε θελω να το θυμαμαι. Οποτε αποφασισαμε να αφησουμε αυτη τη φορα ενα νορμαλ διαστημα για τον πρωτο υπερηχο, για δικους μου ψυχολογικους λογους. Δε θα ψαξω τιποτα παραπανω.. Θελω οταν παω να μπορουμε να δουμε κατι σαφες, εστω σακο με σωστα σχηματισμενο φασολι. Ή αν δεν εχει προχωρησει (που ΔΕΝ θα συμβει, σκεφτομαι!), να το δουμε μια κι εξω. Η ανοδος της χοριακης ηταν καλο σημαδι, επισης ο υπερηχος που εκανε μετα το τρακαρισμα εδειξε τα πρωτα σημαδια οτι κατι συνεβαινε στο ενδομητριο (κατι για φθαρτο μου ειπε, αρχιζαν να σχηματιζονται τα στρωματα), οποτε αφηνομαι στη φυση και ευχομαι να κανει σωστα τη δουλεια της! Εβγαλα απ το κεφαλι μου παραλογες φοβιες (πχ εξωμητριο) γιατι δεν δικαιολογουνται και καταλαβα οτι μου κανουν πολυ κακο ολα αυτα τα πιθανα σεναρια που μπορει να κανει κανεις, αλλα και το να αφηνω να με φοβιζει η προηγουμενη ατυχια. Αυτα απο μενα! Ελπιζω στο καλυτερο και περιμενω :)

Για την ωρα, εχω εδω αγκαλια τις γατουλες μου και μου γουργουριζουν, χαζολογαω στην τηλεοραση και (δεν) περιμενω να περασει η ωρα να παω δουλεια! Ας κανουμε ολες θετικες σκεψεις για ο,τι περιμενουμε ή δεν περιμενουμε! <3

 

Συμφωνώ με όσα λες. Μην σε πιάνουν φοβίες άκου το γιατρό σου και όσο πιο χαλαρή μπορείς να είσαι τόσο το καλύτερο. Τα σενάρια που κάνουμε στο μυαλό μας είναι απίστευτα!!! Η πραγματικότητα είναι πιο απλή!!! Έχεις γάτες τι ωραία! Αλλά φαντάζομαι τις έχεις εμβολιάσει για τοξόπλασμα και αυτά που λένε ότι είναι επικίνδυνα σε εγκύους;

πρίν από 21 λεπτά , Nati85 είπε:

Ναι ε? Καλά μου λέει ο γυναικολόγος να περναει μια βδομάδα καθυστέρησης μη το ψειρίζω πολύ.εγω ευχομαι τωρα να μου έρθει η περιοδος κανονικά αν δεν είναι εγκυμοσυνη.

Λοιπόν πήρα τηλέφωνο στην hometest και μου είπαν ότι αν τυχόν το κρατήσουμε περισσότερη ώρα στα ουρά μπουκώνει το τεστ και μπορεί να βγάλει μετά μια γραμμή αλλά από την στιγμή που εξαφανίζεται δεν σημαίνει κάτι.και τωρα που το είδα, γιατί το χθεσινό το πέταξα, δεν φαίνεται κάτι ίσως με πολύ κόπο ισα ισα και με φαντασία.χιχι :cool: ζήτω η τρέλα! 

@Nati85 δεν κάνεις ένα predictor early που είναι το πιο ευαίσθητο και πέφτει και μέσα; Αν θες και αν δεν έρθει σήμερα τελικά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , linaa είπε:

χα χα χα παντως νατι απτην μερα του θετικου τεστ μπορει να μην γινει αμεσως η ωορηξια μπορει να γινει μετα απο 2 μερες οποτε πρεπει να αφηνεις κ δυο μερες περιθωριο παντα. κ επισης να εχεις επαφες για τρεις μερες μετα το θετικο αυτη η προσπαθεια σου δεν μετραει λοιπον γιατι μαλλον εγινε πολυ μετα η ωορηξια απτο τεστ.

Ναι μωρε το ξέρω ότι μπορεί να γίνει 2 μέρες μετά αλλά εμενα ερχόταν η περιοδος 14 μέρα αντε 15 βαριά από το ωορρηξιας.μια φορά βέβαια αρχές είχε έρθει την 15 πολύ αργά το βράδυ.ε τωρα 16 ακόμα να έρθει.ε έγινε και αυτό το σενάριο το αποκλείσαμε και τέλος.ελπιζω να έρθει όμως.δεν την λες και προσπάθεια μια φορά χαχαχαχαχ αστα να πάνε το λες χαχαχαχαχα

Που είναι βρε κορίτσια το μωρό δεν μου το εμφανίζει????

  • Χαχα 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Antila είπε:

Καλημερα κοριτσια! @Ani ani ειδα τον υπερηχο, φανταστικο το μπεμπακι!!... Κουκλι! Με το καλο να το δεχτειτε κοριτσι μου! :-D

Τι κανετε ολες; @Nati85 αν δεις οτι δεν ερχεται περιοδος και συνεχιζεται η καθυστερηση, ισως να πηγαινες καλυτερα στο γιατρο αντι να κανεις τεστ κτλ, για να επιβεβαιωσεις αν ειναι κυηση, κυστη ή ο,τι αλλο σε απασχολει και να ησυχασεις :) . Ολα καλα να ειναι! Τα αλλα μας κοριτσια που δεν περιμενουν;

Εγω τρεχω με τη δουλεια, με το τρακαρισμενο αμαξι (ακομη δεν εχει κλειστει ραντεβου με τον πραγματογνωμονα για να καταγραψει ζημιες και να το προχωρησουν, τεραστια ταλαιπωρια) και με διαφορα οικογενειακα. Οποτε ευτυχως εχω βαλει στην ακρη το θεμα της εγκυμοσυνης και αποφασισα να το δω πιο χαλαρα. Ισως ειναι η αμυνα μου! Ο γιατρος μου ειπε οτι θελει να με δει στην 2η εβδομαδα καθυστερησης κ οχι νωριτερα, και πραγματι του ειχα πει εγω την προηγουμενη φορα οτι δε θα αντεξω ξανα αυτο το "παμε καθε πεντε μερες να δουμε αν αναπτυσσεται σωστα". Ηταν ο,τι πιο ψυχοφθορο εχω ζησει! Ειδικα οταν ακουσαμε 45 παλμους της καρδιας και το περιμενα να πεθανει, δε θελω να το θυμαμαι. Οποτε αποφασισαμε να αφησουμε αυτη τη φορα ενα νορμαλ διαστημα για τον πρωτο υπερηχο, για δικους μου ψυχολογικους λογους. Δε θα ψαξω τιποτα παραπανω.. Θελω οταν παω να μπορουμε να δουμε κατι σαφες, εστω σακο με σωστα σχηματισμενο φασολι. Ή αν δεν εχει προχωρησει (που ΔΕΝ θα συμβει, σκεφτομαι!), να το δουμε μια κι εξω. Η ανοδος της χοριακης ηταν καλο σημαδι, επισης ο υπερηχος που εκανε μετα το τρακαρισμα εδειξε τα πρωτα σημαδια οτι κατι συνεβαινε στο ενδομητριο (κατι για φθαρτο μου ειπε, αρχιζαν να σχηματιζονται τα στρωματα), οποτε αφηνομαι στη φυση και ευχομαι να κανει σωστα τη δουλεια της! Εβγαλα απ το κεφαλι μου παραλογες φοβιες (πχ εξωμητριο) γιατι δεν δικαιολογουνται και καταλαβα οτι μου κανουν πολυ κακο ολα αυτα τα πιθανα σεναρια που μπορει να κανει κανεις, αλλα και το να αφηνω να με φοβιζει η προηγουμενη ατυχια. Αυτα απο μενα! Ελπιζω στο καλυτερο και περιμενω :)

Για την ωρα, εχω εδω αγκαλια τις γατουλες μου και μου γουργουριζουν, χαζολογαω στην τηλεοραση και (δεν) περιμενω να περασει η ωρα να παω δουλεια! Ας κανουμε ολες θετικες σκεψεις για ο,τι περιμενουμε ή δεν περιμενουμε! <3

 

Καλημερα! μπραβο ! να κανεις θετικες σκεψεις κ ολα θα πανε καλα!!! 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , kido είπε:

Συμφωνώ με όσα λες. Μην σε πιάνουν φοβίες άκου το γιατρό σου και όσο πιο χαλαρή μπορείς να είσαι τόσο το καλύτερο. Τα σενάρια που κάνουμε στο μυαλό μας είναι απίστευτα!!! Η πραγματικότητα είναι πιο απλή!!! Έχεις γάτες τι ωραία! Αλλά φαντάζομαι τις έχεις εμβολιάσει για τοξόπλασμα και αυτά που λένε ότι είναι επικίνδυνα σε εγκύους;

Σ ευχαριστω κοριτσι μου!! Ναι, πραγματικα εχω σκεφτει τα παντα, απο κενο σακο μεχρι δεν ξερω τι, αλλα καταλαβα μετα απο πολλη σκεψη οτι η πραγματικοτητα ειναι πιο απλη οπως λες, και δεν χρειαζεται πανικος ή να μας κυριευει η φοβια μας. Χαιρομαι που συμφωνεις :) ! Σκεφτομαι οτι επειδη ετυχε μια φορα, δεν ειναι ο κανονας οτι θα ξανατυχει αλλα οτι ΔΕΝ θα ξανατυχει!

Ηταν ολες πρωην αδεσποτακια και τους εχω κανει τα βασικα εμβολια, αλλα δεν υπαρχει προληπτικο εμβολιο κατα της τοξοπλασμωσης! Ασχολουμαι αρκετα χρονια με τα γατονια, εχουμε φροντισει και φιλοξενησει τοσα πολλα και αρρωστουλια (μετα τους βρισκουμε σπιτακι για υιοθεσια!), που στον προγεννητικο που εκανα το καλοκαιρι, ημουν σιγουρη οτι θα ειχα αντισωματα τοξοπλασματος. Και ομως!! Παιδια, δεν ειχα ερθει ποτε σε επαφη με το τοξοπλασμα τοσα χρονια! Και μου ειπε ο γιατρος να μην φαω ποτε σαλατικο απ εξω, μονο σπιτι πλυμενα με ξιδι.

Για να κολλησεις πρεπει, ενω βρισκεται σε επωαση και μονο τοτε (διαστημα λιγων ημερων), να ερθεις σε επαφη με μολυσμενο χωμα ή κοπρανα και να τα βαλεις κυριολεκτικα στο στομα σου. Ή αντιστοιχα να φας λαχανικο που φερει το τοξοπλασμα σε φαση επωασης, ή μολυσμενο ωμο κρεας. Η αληθεια ειναι οτι ειναι δυσκολο πρακτικα να κολλησεις απο γατα, γιατι πρεπει να νοσει και η ιδια. Δε νοσουν ολες, κι αν συμβει εχουν κι αυτες μετα αντισωματα και ειναι safe!) ενω απο απλυτα λαχανικα ειναι πιο πιθανο, πραγμα που μου εχουν πει και κτηνιατροι και ο γυναικολογος. Επισης, νοσουν 1 στα 2 βοοειδη και 1 στα 4 προβατα, κατσικες κτλ, και γι αυτο πρεπει οποιοι τρωνε κρεας να το μαγειρευουν παρα πολυ καλα και να μην το τρωνε μισοψημενο! Για λογους ασφαλειας βεβαια, δεν καθαριζω εγω την αμμο τους αλλα ο αντρας μου, και δεν ασχολουμαι με τα αγαπημενα μου φυτα στην αυλη (γιατι το τοξοπλασμα το φερουν και αλλα ζωα, πχ ποντικια και μπορει να βρεθει στο χωμα οπως ειπαμε)! Αν ειχα αντισωμα δε θα υπηρχε αναγκη να προσεχω, αλλα αφου δεν κολλησα ποτε πρεπει να ειμαι προσεκτικη! Ελπιζω να ελυσα καποιες αποριες :)

  • Μου αρέσει 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , Ungry girl είπε:

Αντε καραμελακι μου μακαριιιι καο εγω το στομαχι μου ειναι χαλια τωρα 3 4 μερες αλλα νιωθω πως θα έρθει γαμωτο και νιωθω ετσι καμια βδομαδα με πονακια χαμηλά τι να πω εγω Παρασκευή θα κανω τεστ αν δεν εχει ερθει η συχαμενη!

Έλα έρχεται η σειρά σου!!σε περιμένω πως και πως


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Antila είπε:

Σ ευχαριστω κοριτσι μου!! Ναι, πραγματικα εχω σκεφτει τα παντα, απο κενο σακο μεχρι δεν ξερω τι, αλλα καταλαβα μετα απο πολλη σκεψη οτι η πραγματικοτητα ειναι πιο απλη οπως λες, και δεν χρειαζεται πανικος ή να μας κυριευει η φοβια μας. Χαιρομαι που συμφωνεις :) ! Σκεφτομαι οτι επειδη ετυχε μια φορα, δεν ειναι ο κανονας οτι θα ξανατυχει αλλα οτι ΔΕΝ θα ξανατυχει!

Ηταν ολες πρωην αδεσποτακια και τους εχω κανει τα βασικα εμβολια, αλλα δεν υπαρχει προληπτικο εμβολιο κατα της τοξοπλασμωσης! Ασχολουμαι αρκετα χρονια με τα γατονια, εχουμε φροντισει και φιλοξενησει τοσα πολλα και αρρωστουλια (μετα τους βρισκουμε σπιτακι για υιοθεσια!), που στον προγεννητικο που εκανα το καλοκαιρι, ημουν σιγουρη οτι θα ειχα αντισωματα τοξοπλασματος. Και ομως!! Παιδια, δεν ειχα ερθει ποτε σε επαφη με το τοξοπλασμα τοσα χρονια! Και μου ειπε ο γιατρος να μην φαω ποτε σαλατικο απ εξω, μονο σπιτι πλυμενα με ξιδι.

Για να κολλησεις πρεπει, ενω βρισκεται σε επωαση (διαστημα λιγων ημερων), να ερθεις σε επαφη με μολυσμενο χωμα ή κοπρανα και να τα βαλεις κυριολεκτικα στο στομα σου. Ή αντιστοιχα να φας λαχανικο που φερει το τοξοπλασμα σε φαση επωασης, ή μολυσμενο ωμο κρεας. Η αληθεια ειναι οτι ειναι δυσκολο πρακτικα να κολλησεις απο γατα, γιατι πρεπει να νοσει και η ιδια. Δε νοσουν ολες, κι αν συμβει εχουν κι αυτες μετα αντισωματα και ειναι safe!) ενω απο απλυτα λαχανικα ειναι πιο πιθανο, πραγμα που μου εχουν πει και κτηνιατροι και ο γυναικολογος. Επισης, νοσουν 1 στα 2 βοοειδη και 1 στα 4 προβατα, κατσικες κτλ, και γι αυτο πρεπει οποιοι τρωνε κρεας να το μαγειρευουν παρα πολυ καλα και να μην το τρωνε μισοψημενο! Για λογους ασφαλειας βεβαια, δεν καθαριζω εγω την αμμο τους αλλα ο αντρας μου, και δεν ασχολουμαι με τα αγαπημενα μου φυτα στην αυλη (γιατι το τοξοπλασμα το φερουν και αλλα ζωα, πχ ποντικια και μπορει να βρεθει στο χωμα οπως ειπαμε)! Αν ειχα αντισωμα δε θα υπηρχε αναγκη να προσεχω, αλλα αφου δεν κολλησα ποτε πρεπει να ειμαι προσεκτικη! Ελπιζω να ελυσα καποιες αποριες :)

Το έχεις ψάξει διεξοδικά! Μπράβο σου που βοηθάς τα αδέσποτα και ανυπεράσπιστα ζωάκια, τα αγαπώ κι εγώ πολύ και κάνω το ίδιο στο χωριό μου! Καλά αυτό με το πλύσιμο των λαχανικών ισχύει ότι είναι πιο επικίνδυνο. Για κρέας δεν το ήξερα! Κι εγώ καλοψημένα τα θέλω όμως όλα! Προσοχή και όλα θα πάνε καλά! Δώστες κι από μένα ένα χάδι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nati85 είπε:

Έλα έρχεται η σειρά σου!!σε περιμένω πως και πως

Μπα εγω δεν βλεπω να.εχω ουτε καθυστέρηση!!! Θα με επισκεφτεί σύντομα φαντάζομαι! Εσυ δες τι θα κανεις!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

Μπα εγω δεν βλεπω να.εχω ουτε καθυστέρηση!!! Θα με επισκεφτεί σύντομα φαντάζομαι! Εσυ δες τι θα κανεις!!!

Εγω τίποτα δεν θα κάνω δεν θα συνεχίσω αυτή την τρέλα θα περιμένω να έρθει η περιοδος.αν δεν έρθει θα πάω στον γυναικολόγο.ελεγα τρία σενάρια υπάρχουν το καλύτερο είναι η εγκυμοσυνη το άλλο να μου έρθει η περιοδος και το χειρότερο κάτι άλλο να είναι και να πάω στον γιατρό ε το τελευταίο θα είναι καθώς φαίνεται.δεν βαριέσαι έπρεπε να κάνω και τεστ παπ μέχρι το τέλος του χρόνου.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , kido είπε:

Το έχεις ψάξει διεξοδικά! Μπράβο σου που βοηθάς τα αδέσποτα και ανυπεράσπιστα ζωάκια, τα αγαπώ κι εγώ πολύ και κάνω το ίδιο στο χωριό μου! Καλά αυτό με το πλύσιμο των λαχανικών ισχύει ότι είναι πιο επικίνδυνο. Για κρέας δεν το ήξερα! Κι εγώ καλοψημένα τα θέλω όμως όλα! Προσοχή και όλα θα πάνε καλά! Δώστες κι από μένα ένα χάδι!!!

Σ ευχαριστω!! <3 Μπραβο και σε σενα που τα βοηθας στο χωριο! Εχουν αναγκη απο φροντιδα κι αυτες οι ψυχουλες :)

Το εψαξα οταν ετυχε τοτε να βοηθαω σε μια φιλοζωικη και ειχαμε απανωτες εγκαταλειψεις γατιων λογω εγκυμοσυνης. Σπιτογατα τρυφερα που ζουσαν μονο μεσα, υγιη, που στην τελικη δε θα μπορουσαν να εχουν ερθει σε επαφη με χωμα και αρα τοξοπλασμα (κοινη λογικη!) βρεθηκαν ξαφνικα σε ταρατσες ή στο δρομο λογω αγνοιας και καμιας διαθεσης για ενημερωση. Φυσικα δεν ηξεραν να κυκλοφορουν εξω, τα πεταξε αδικα η οικογενεια τους και ενα μαλιστα σκοτωθηκε γιατι δεν το προλαβαμε. Οποτε αποφασισα να το ψαξω για να μπορω να ενημερωσω με τη σειρα μου οποιον χρειαστει για να αποφευγουμε τετοιες καταστασεις, και να μη ζω κι εγω στην αγνοια αν μου τυχει. Θα μεταφερω το χαδι σου στα γατακια μου λοιπον, κι ευχαριστω για τις ευχες καλο μου!!

  • Μου αρέσει 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Nati85 είπε:

Εγω τίποτα δεν θα κάνω δεν θα συνεχίσω αυτή την τρέλα θα περιμένω να έρθει η περιοδος.αν δεν έρθει θα πάω στον γυναικολόγο.ελεγα τρία σενάρια υπάρχουν το καλύτερο είναι η εγκυμοσυνη το άλλο να μου έρθει η περιοδος και το χειρότερο κάτι άλλο να είναι και να πάω στον γιατρό ε το τελευταίο θα είναι καθώς φαίνεται.δεν βαριέσαι έπρεπε να κάνω και τεστ παπ μέχρι το τέλος του χρόνου.

Ναι μη κανεις παλι τεστ .. αν δεν ερθει αυριο μεθαυριο ..να το δεις...


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Nati85 είπε:

Εγω τίποτα δεν θα κάνω δεν θα συνεχίσω αυτή την τρέλα θα περιμένω να έρθει η περιοδος.αν δεν έρθει θα πάω στον γυναικολόγο.ελεγα τρία σενάρια υπάρχουν το καλύτερο είναι η εγκυμοσυνη το άλλο να μου έρθει η περιοδος και το χειρότερο κάτι άλλο να είναι και να πάω στον γιατρό ε το τελευταίο θα είναι καθώς φαίνεται.δεν βαριέσαι έπρεπε να κάνω και τεστ παπ μέχρι το τέλος του χρόνου.

Ναι αλλα δεν ειναι περιεργο να πονας και να μην σου ερχεται????

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Antila είπε:

Καλημερα κοριτσια! @Ani ani ειδα τον υπερηχο, φανταστικο το μπεμπακι!!... Κουκλι! Με το καλο να το δεχτειτε κοριτσι μου! :-D

Τι κανετε ολες; @Nati85 αν δεις οτι δεν ερχεται περιοδος και συνεχιζεται η καθυστερηση, ισως να πηγαινες καλυτερα στο γιατρο αντι να κανεις τεστ κτλ, για να επιβεβαιωσεις αν ειναι κυηση, κυστη ή ο,τι αλλο σε απασχολει και να ησυχασεις :) . Ολα καλα να ειναι! Τα αλλα μας κοριτσια που δεν περιμενουν;

Εγω τρεχω με τη δουλεια, με το τρακαρισμενο αμαξι (ακομη δεν εχει κλειστει ραντεβου με τον πραγματογνωμονα για να καταγραψει ζημιες και να το προχωρησουν, τεραστια ταλαιπωρια) και με διαφορα οικογενειακα. Οποτε ευτυχως εχω βαλει στην ακρη το θεμα της εγκυμοσυνης και αποφασισα να το δω πιο χαλαρα. Ισως ειναι η αμυνα μου! Ο γιατρος μου ειπε οτι θελει να με δει στην 2η εβδομαδα καθυστερησης κ οχι νωριτερα, και πραγματι του ειχα πει εγω την προηγουμενη φορα οτι δε θα αντεξω ξανα αυτο το "παμε καθε πεντε μερες να δουμε αν αναπτυσσεται σωστα". Ηταν ο,τι πιο ψυχοφθορο εχω ζησει! Ειδικα οταν ακουσαμε 45 παλμους της καρδιας και το περιμενα να πεθανει, δε θελω να το θυμαμαι. Οποτε αποφασισαμε να αφησουμε αυτη τη φορα ενα νορμαλ διαστημα για τον πρωτο υπερηχο, για δικους μου ψυχολογικους λογους. Δε θα ψαξω τιποτα παραπανω.. Θελω οταν παω να μπορουμε να δουμε κατι σαφες, εστω σακο με σωστα σχηματισμενο φασολι. Ή αν δεν εχει προχωρησει (που ΔΕΝ θα συμβει, σκεφτομαι!), να το δουμε μια κι εξω. Η ανοδος της χοριακης ηταν καλο σημαδι, επισης ο υπερηχος που εκανε μετα το τρακαρισμα εδειξε τα πρωτα σημαδια οτι κατι συνεβαινε στο ενδομητριο (κατι για φθαρτο μου ειπε, αρχιζαν να σχηματιζονται τα στρωματα), οποτε αφηνομαι στη φυση και ευχομαι να κανει σωστα τη δουλεια της! Εβγαλα απ το κεφαλι μου παραλογες φοβιες (πχ εξωμητριο) γιατι δεν δικαιολογουνται και καταλαβα οτι μου κανουν πολυ κακο ολα αυτα τα πιθανα σεναρια που μπορει να κανει κανεις, αλλα και το να αφηνω να με φοβιζει η προηγουμενη ατυχια. Αυτα απο μενα! Ελπιζω στο καλυτερο και περιμενω :)

Για την ωρα, εχω εδω αγκαλια τις γατουλες μου και μου γουργουριζουν, χαζολογαω στην τηλεοραση και (δεν) περιμενω να περασει η ωρα να παω δουλεια! Ας κανουμε ολες θετικες σκεψεις για ο,τι περιμενουμε ή δεν περιμενουμε! <3

 

σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου να σαι καλα!! ολα καλα θα πανε κοριτσι μου μη βαζεις ασχημες σκεψει με το μυαλο σου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

καλημερα! εγω παντως προβλεπω καθυστερηση σε μενα , γτ το στηθος μου δεν εχει αρχισει καν να με ποναει ... απλα ζεσταινομαι αρκετα ειδικα το πρωικ το απογευμα που γυρναω απο την δουλεια.. :P ( aπεκτησα κ εξαψεις τωρα σαν συμπτωμα περιοδου!) . κ  Επισης το στομαχι απο την Κυριακη μου κανε νουμερα .. σαν αναγουλες εχω σαν δεν μπορω να φαω .. πρεπει να κυκλοφορει ιωση κ παλι να κολλησα :( . ενω απο πονους στην κοιλια , εχω κατι τραβηγματακια ..Ολα συμπτωματα περιοδου  σε μενα ... Αυτα τα λιγα!! 

Εγω παλι δεν εχω ουτε τα κλασσικα της περιοδου ουτε τιποτα. Συμπτωματα ιωσης εχω κ εγω ναυτιες, καουρες.. Κοτοσουπα εφαγα χθες και μου εκανε καουρες αν εχεις το θεο σου!!! Βεβαια εγω εχω 5 κ σημερα για περιοδο οποτε μπορει να μου αρχισουν σε λιγες μερες τα προεορτια της..... Γενικα και πονους που εχω στην κοιλια ειναι διαφορετικοι και τους ερμηνευω κ αυτους σαν συμπτωμα της ιωσης... Γενικα μια φορα στα 3 χρονια που κολλαω ιωση σερνομαι κυριολεκτικα...... Ποναει ολο μου το σωμα κ τετοια. Δε πειραζει εγω περιμενω να αδιαθετησω για να ερθουν οι επομενες γονιμες και να ξαναπροσπαθησουμε!!!!

πρίν από 50 λεπτά , Nati85 είπε:

Εγω τίποτα δεν θα κάνω δεν θα συνεχίσω αυτή την τρέλα θα περιμένω να έρθει η περιοδος.αν δεν έρθει θα πάω στον γυναικολόγο.ελεγα τρία σενάρια υπάρχουν το καλύτερο είναι η εγκυμοσυνη το άλλο να μου έρθει η περιοδος και το χειρότερο κάτι άλλο να είναι και να πάω στον γιατρό ε το τελευταίο θα είναι καθώς φαίνεται.δεν βαριέσαι έπρεπε να κάνω και τεστ παπ μέχρι το τέλος του χρόνου.

Ακομα δεν ηρθε? Ενταξει δε πειραζει ας πας στο γιατρο δεν εγινε κ κατι..... Ολα θα πανε καλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , noni90 είπε:

Εγω παλι δεν εχω ουτε τα κλασσικα της περιοδου ουτε τιποτα. Συμπτωματα ιωσης εχω κ εγω ναυτιες, καουρες.. Κοτοσουπα εφαγα χθες και μου εκανε καουρες αν εχεις το θεο σου!!! Βεβαια εγω εχω 5 κ σημερα για περιοδο οποτε μπορει να μου αρχισουν σε λιγες μερες τα προεορτια της..... Γενικα και πονους που εχω στην κοιλια ειναι διαφορετικοι και τους ερμηνευω κ αυτους σαν συμπτωμα της ιωσης... Γενικα μια φορα στα 3 χρονια που κολλαω ιωση σερνομαι κυριολεκτικα...... Ποναει ολο μου το σωμα κ τετοια. Δε πειραζει εγω περιμενω να αδιαθετησω για να ερθουν οι επομενες γονιμες και να ξαναπροσπαθησουμε!!!!

μπορει .. κ εγω το σκ που ειχα την ωορηξια ,ημουν αρρωστη , ιωση, ειχα πυρετο ... οποτε μπορει να μου εγιναν κ ολα αυτα στον κυκλο μου .. θα φανει .. αλλα επειδη δεν προσπαθουμε πολυ ετνατικα εμεις , δεν απελπιζομαι πολυ , μονο καποιες φορες με πιανει κ μετα συνερχομαι!! :P 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...