Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Πάμε για άλλον έναν ερωτικό μήνα λοιπόν!!! Μας τρέλανε η περίοδός σου με αυτά της τα συμπτώματα όμως!!!!

Ναι πάμε για τον επόμενο!!εμενα να δεις πως με τρέλανε συνεχόμενοι δυνατοί πόνοι τι να πω το έζησα και αυτό.αν δεν δω εγω στήθος να πρηζεται όπως έγινε στην πρώτη εγκυμοσυνη τεστ δεν ξανακάνω όπως δεν εκανα και τόσους μήνες!!επαρασυρθειν χαχαχαχα

πρίν από 2 λεπτά , Ungry girl είπε:

Ελα ρε γαμοτο κριμα! Και ειχα κανει τοσα όνειρα! Αντε τι να κανουμε την επομενη φορα! Παρε διναμεις και ξανα απ την αρχη!!! Τα κολο τεστ!!!!

Δεν πειράζει ναι τον άλλο μήνα αλλά θα προσπαθήσω να έχω επαφές γιατί δεν είναι κατάσταση αυτή. Περιμένω από σένα τωρα και τα αλλά κορίτσια για να δούμε!!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 3 λεπτά , Nati85 είπε:

Ναι πάμε για τον επόμενο!!εμενα να δεις πως με τρέλανε συνεχόμενοι δυνατοί πόνοι τι να πω το έζησα και αυτό.αν δεν δω εγω στήθος να πρηζεται όπως έγινε στην πρώτη εγκυμοσυνη τεστ δεν ξανακάνω όπως δεν εκανα και τόσους μήνες!!επαρασυρθειν χαχαχαχα

Δεν πειράζει ναι τον άλλο μήνα αλλά θα προσπαθήσω να έχω επαφές γιατί δεν είναι κατάσταση αυτή. Περιμένω από σένα τωρα και τα αλλά κορίτσια για να δούμε!!

Τι να πω..καλα απο μενα μην περιμένεις δεν ξερω τη θα δω αν ειμαι εγκυος τωρα παντος ολα περιοδο προμηνύουν! Εκτος απο κατι σουβλιες κατω αριστερά αλλα αποκλείεται να ειμαι τυχερη! Η @noni na δούμε..οπωτε τα εντονα τεστακια ωορρηξίας μουφα? Γιατι ανυχνευαν ορμονη? Εγω παντως εκανα ενα για πλακα ωορρηξίας και δεν φανηκε τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Όχι τπτ δεν έχω.  Για ουρεοπλασμα και τέτοια θα μου κάνει. Απλά θα ήθελα να αποφύγω την εξέταση γιατί εκτός ότι είναι πολλά τα δείγματα που θέλει να μου πάρει, (θα "ξύσει" πολλές φορές) αν γίνεται όπως στο τεστ Παπ, δεν είναι αρκετά βαθια;;; οι υπέρηχοι που κάνω κολπικοι είναι, αλλά δεν νομίζω ότι φτάσει τόσο βαθιά όσο οι μπατονετες για το επίχρισμα. Μπορει να λεω και βλακειες γιατι εχω στο μυαλο μου το τεσυ Παπ. 

Για εμετούς μου έχει δώσει vertirosan και vomex. Το vomex δεν κάνει απολύτως τπτ.  Όσο είμαι ξαπλωμένη  (δλδ 24 ώρες το 24) την παλευω. Αλλά άμα σηκωθώ έστω και 10' κάνω τον έναν εμετό πίσω από τον αλλον. Και σήμερα που θα πάω στον γιατρό, μου είναι απίστευτη ταλαιπωρία. 

Στον τράχηλο φτάνει και ο υπέρηχος και το παπ και η καλλιέργεια. Πιο μέσα από τον τράχηλο δεν φτάνει τίποτα! Είναι απόλυτα ασφαλές, μην το φοβάσαι, μόνο λίγο ενοχλητικό. Ξύνουν όμως λιγότερο από ότι στο παπ

  • Ευχαριστώ 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλησπερα και απο μενααα! Noni μου ειχα παρει και εγω αυτες τις βιταμίνες... Τις παίρνετε καιρο;;; 

Καλησπέρα κορίτσι! Ενα μηνα τις παιρνουμε.... εσυ τις επαιρνες καιρο?

 

πρίν από 15 λεπτά , Nati85 είπε:

Αδιαθέτησα εγω ευτυχώς!!!ειμαι τρελεγκο το ξέρω αλλά τι φταίω και εγω που βγαίνουν αχνές γραμμές στα εγκυμοσύνης και έντονα ωορρηξιας! Για όλα φταίει το τεστ ωορρηξιας και οι έντονοι πόνοι άλλη φορά δεν θυμάμαι να πονάω τόσο!εγινε και αυτό.Μόλις έπεσε η θερμοκρασία ήρθε όμως μετά από λίγες ώρες είναι τσεκαρισμενο αυτό πάντα μου συμβαίνει. 

Γαμωτο και ημουν σίγουρη οτι εισαι! Δε ξανακουω το ενστικτο μου κανει παρασιτα. Δε πειραζει ξεκινάει άλλος ένας μήνας με σεξακι (ετσι παρηγορω κ τον αντρα μου)! σε μια βδομαδα θα σου κανω παρεουλα! 

 

πρίν από 12 λεπτά , Ungry girl είπε:

Ελα ρε γαμοτο κριμα! Και ειχα κανει τοσα όνειρα! Αντε τι να κανουμε την επομενη φορα! Παρε διναμεις και ξανα απ την αρχη!!! Τα κολο τεστ!!!!

αν δεν με ξεαγχωναν τοσο θα τα καταργουσα! Για να ερμηνευσω τα αποτελεσματα με τις γραμμουλες κ τα αχνα κ την εξατμιση κ δε ξερω τι θελω εγχειριδιο!

πρίν από 6 λεπτά , Ungry girl είπε:

Τι να πω..καλα απο μενα μην περιμένεις δεν ξερω τη θα δω αν ειμαι εγκυος τωρα παντος ολα περιοδο προμηνύουν! Εκτος απο κατι σουβλιες κατω αριστερά αλλα αποκλείεται να ειμαι τυχερη! Η @noni na δούμε..οπωτε τα εντονα τεστακια ωορρηξίας μουφα? Γιατι ανυχνευαν ορμονη? Εγω παντως εκανα ενα για πλακα ωορρηξίας και δεν φανηκε τιποτα!

Εγω δεν ειμαι ειναι σιγουρο.... Καταρχην με επιασε η μεση μου οπως παντα πριν την περιοδο.... Οποτε ακυρος κ αυτος ο μηνας θα παμε τον επομενο παρεα με τη Νατι! Και αυτη τη φορα θα δοκιμασω το μερα παρα μερα μηπως κ ειναι πιο δυνατο το σπερμα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , noni90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι! Ενα μηνα τις παιρνουμε.... εσυ τις επαιρνες καιρο?

 

Γαμωτο και ημουν σίγουρη οτι εισαι! Δε ξανακουω το ενστικτο μου κανει παρασιτα. Δε πειραζει ξεκινάει άλλος ένας μήνας με σεξακι (ετσι παρηγορω κ τον αντρα μου)! σε μια βδομαδα θα σου κανω παρεουλα! 

 

αν δεν με ξεαγχωναν τοσο θα τα καταργουσα! Για να ερμηνευσω τα αποτελεσματα με τις γραμμουλες κ τα αχνα κ την εξατμιση κ δε ξερω τι θελω εγχειριδιο!

Πραγματικα δεν ξερω τι παιζει με τα ωορρηξίας εγω παντος εκανα και δεν εβγαλε καμια γραμμη...τιποτα,!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , noni90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι! Ενα μηνα τις παιρνουμε.... εσυ τις επαιρνες καιρο?

 

Γαμωτο και ημουν σίγουρη οτι εισαι! Δε ξανακουω το ενστικτο μου κανει παρασιτα. Δε πειραζει ξεκινάει άλλος ένας μήνας με σεξακι (ετσι παρηγορω κ τον αντρα μου)! σε μια βδομαδα θα σου κανω παρεουλα! 

 

αν δεν με ξεαγχωναν τοσο θα τα καταργουσα! Για να ερμηνευσω τα αποτελεσματα με τις γραμμουλες κ τα αχνα κ την εξατμιση κ δε ξερω τι θελω εγχειριδιο!

Εγω δεν ειμαι ειναι σιγουρο.... Καταρχην με επιασε η μεση μου οπως παντα πριν την περιοδο.... Οποτε ακυρος κ αυτος ο μηνας θα παμε τον επομενο παρεα με τη Νατι! Και αυτη τη φορα θα δοκιμασω το μερα παρα μερα μηπως κ ειναι πιο δυνατο το σπερμα!

Δεν λειτουργεί σωστά το ένστικτο σου άρα ποτέ δεν ξερεις.παρολαυτα αν σου έρθει να ξερεις εγω τον γιο μου με μέρα παρά μέρα τον έπιασα για δοκίμασε και αυτό το σύστημα να δεις.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nati85 είπε:

Δεν λειτουργεί σωστά το ένστικτο σου άρα ποτέ δεν ξερεις.παρολαυτα αν σου έρθει να ξερεις εγω τον γιο μου με μέρα παρά μέρα τον έπιασα για δοκίμασε και αυτό το σύστημα να δεις.

Σε όλο τον κύκλο ή στις γόνιμες μόνο;!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ungry girl είπε:

Πραγματικα δεν ξερω τι παιζει με τα ωορρηξίας εγω παντος εκανα και δεν εβγαλε καμια γραμμη...τιποτα,!

εγω δε ξανακανω τιποτα... μονο στην ωορρηξια θα ψαχνομαι...

 

πρίν από 1 λεπτό , Nati85 είπε:

Δεν λειτουργεί σωστά το ένστικτο σου άρα ποτέ δεν ξερεις.παρολαυτα αν σου έρθει να ξερεις εγω τον γιο μου με μέρα παρά μέρα τον έπιασα για δοκίμασε και αυτό το σύστημα να δεις.

μαλλον το καθε μερα δεν ειναι για μας. Ε 6 μερες καθε μερα τι δυναμη να εχει την τελευταια μερα το σπερμα? Θα προσπαθησω να τον πεισω να δοκιμασουμε το μερα παρα μερα. Και σιγουρα οταν δω θετικο τεστ ωορρηξιας να μην κανουμε εκεινη τη μερα μονο την επομενη. Απ την αλλη λεω εδω δε πιανουμε με το καθε μερα.....και παιρνουμε κ βιταμινες. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kido είπε:

Σε όλο τον κύκλο ή στις γόνιμες μόνο;!

Λοιπόν μετά την περίοδο κάναμε κάθε 3 με 4 μέρες περίπου.την βδομάδα πριν τις γόνιμες κάναμε μέρα παρά μέρα και στις γόνιμες δεν είχα τεστ τότε στο περίπου το υπολόγιζα σύμφωνα με τα πονάκια και τα υγρά συνεχίσαμε πάλι έτσι μέρα παρά μέρα μέχρι που κάποια στιγμή δεν ήθελα καθόλου να κάνουμε σεξ ούτε να με ακουμπήσει και το στήθος μου λίγες μέρες μετά πρηστηκε παρά πολύ και εκεί το υποψιάστηκα.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nati85 είπε:

Λοιπόν μετά την περίοδο κάναμε κάθε 3 με 4 μέρες περίπου.την βδομάδα πριν τις γόνιμες κάναμε μέρα παρά μέρα και στις γόνιμες δεν είχα τεστ τότε στο περίπου το υπολόγιζα σύμφωνα με τα πονάκια και τα υγρά συνεχίσαμε πάλι έτσι μέρα παρά μέρα μέχρι που κάποια στιγμή δεν ήθελα καθόλου να κάνουμε σεξ ούτε να με ακουμπήσει και το στήθος μου λίγες μέρες μετά πρηστηκε παρά πολύ και εκεί το υποψιάστηκα.

Συγνώμη από τον πρώτο κύκλο τον έπιασες το γιόκα σου;!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, kido είπε:

Συγνώμη από τον πρώτο κύκλο τον έπιασες το γιόκα σου;!!

Όχι κάναμε κάποιες προσπάθειες κάποιους μήνες πριν περίπου 4 δεν θυμάμαι και καλα αλλά μόλις παρατήρησα πως λειτουργεί ο οργανισμός μου έψαξα για τις γόνιμες πήραμε βιταμίνες εκείνο τον μήνα και είπα στον άντρα μου έλα πάμε λίγο εντατικά τωρα μην χάσουμε τις γόνιμες έμεινα εγκυος.τωρα αν ήταν τυχαίο δεν ξέρω παντως δεν ταλαιπωρηθήκαμε τότε.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nati85 είπε:

Όχι κάναμε κάποιες προσπάθειες κάποιους μήνες πριν περίπου 4 δεν θυμάμαι και καλα αλλά μόλις παρατήρησα πως λειτουργεί ο οργανισμός μου έψαξα για τις γόνιμες πήραμε βιταμίνες εκείνο τον μήνα και είπα στον άντρα μου έλα πάμε λίγο εντατικά τωρα μην χάσουμε τις γόνιμες έμεινα εγκυος.τωρα αν ήταν τυχαίο δεν ξέρω παντως δεν ταλαιπωρηθήκαμε τότε.

Εν τω μεταξυ εγω ειμαι στον 4ο μηνα προσπαθειων κ νιωθω ηδη ταλαιπωρημενη χαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nati85 είπε:

Όχι κάναμε κάποιες προσπάθειες κάποιους μήνες πριν περίπου 4 δεν θυμάμαι και καλα αλλά μόλις παρατήρησα πως λειτουργεί ο οργανισμός μου έψαξα για τις γόνιμες πήραμε βιταμίνες εκείνο τον μήνα και είπα στον άντρα μου έλα πάμε λίγο εντατικά τωρα μην χάσουμε τις γόνιμες έμεινα εγκυος.τωρα αν ήταν τυχαίο δεν ξέρω παντως δεν ταλαιπωρηθήκαμε τότε.

Τέλεια! Άρα είχες και τύχη και το know how τότε! Πάμε λίγο στον επόμενο κύκλο να το επαναλάβεις!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Δεν πονούσε με την κύστη;

Είχα πόνο αλλά εγώ τότε σκεφτόμουν πως μπορεί να είναι πόνος ωορρηξίας(γιατί δεν ξέρω πότε κάνω ωορρηξία ή πόνος εμφύτευσης-έκανα σενάρια εγώ) και επειδή αργούσε πολύ η περίοδος έκανα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε αρνητικό,οπότε μετά πήγα για υπέρηχο να δούμε τι συμβαίνει και είδαμε πως είχα κύστη που απορροφήθηκε.Άρα δεν είχα κάνει ωορρηξία εκείνο το μήνα.Ε σε λίγες μέρες μου ήρθε η περίοδος..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , noni90 είπε:

Εν τω μεταξυ εγω ειμαι στον 4ο μηνα προσπαθειων κ νιωθω ηδη ταλαιπωρημενη χαχαχα

Χαχαχαχα τι να πούμε και εμεις οι παλαιμαχες! Εξετάσεις κόντρα εξετάσεις ενδοκρινολόγος γυναικολόγους και δεν συμμαζεύεται το πράγμα.παντως ένιωθα τυχερή τότε μου φάνηκε εύκολο αν και είχα πάθει έναν πανικό τους προηγούμενους μήνες και ψαχνόμουν αλλά όλα πήγα καλά.μαλλον ήταν θαύμα τι να πω! Εσυ νέο κορίτσι που είσαι με δύναμη και ενέργεια μέσα σου σε θέλω να πετάς!!

πρίν από 8 λεπτά , kido είπε:

Τέλεια! Άρα είχες και τύχη και το know how τότε! Πάμε λίγο στον επόμενο κύκλο να το επαναλάβεις!!!

Μωρε τωρα έχω κάνει όλα τα σενάρια μέρα παρά μέρα κάθε μέρα καθόλου μια μέρα αλλά γιόκ!ελπιζω τωρα που ρυθμίζω την Tsh να γίνει το θαύμα.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...